Zamknij
REKLAMA

FAME MMA 17 – zapowiedź wydarzenia!

00.00, 25.01.2023 art. sponsorowany

Już na początku lutego odbędzie się kolejna gala federacji FAME MMA. W 17 edycji nie zabraknie emocji na najwyższym poziomie, a także walk, które rozpalą publiczność w całej Polsce. W starciu wieczoru Amadeusz Ferrari zmierzy się z Kamilem Łaszczykiem, czyli sportowcem z krwi i kości, który od ponad 18 lat trenuje boks z sukcesami. Kto zwycięży w pojedynku dwóch światów?

FAME MMA – fenomen społeczny

Jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał o takiej formie rozrywki, ale trzeba przyznać, że od kilku lat FAME MMA i ogólnie świat freak fightów stał się w naszym kraju bardzo popularny. To zjawisko można nawet określić mianem fenomenu społecznego, ponieważ cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że czasem przebija najważniejsze eventy sportowe, nawet finał Ligi Mistrzów.

FAME MMA z powodzeniem działa na polskim rynku, jednak od momentu debiutu stale się rozwija. Nie ma tutaj mowy i miejsce na żadną stagnację, ponieważ powstało już kilka konkurencyjnych organizacji, które starają się przejąć pozycją lidera. Biorąc jednak pod uwagę, jakich wzmocnień dokonuje FAME MMA, a także jak wygląda oprawa tej organizacji, trudno oczekiwać, aby mieli stracić pozycję lidera w najbliższym czasie.

FAME MMA 17 – co będzie się działo?

Ostatnia gala z cyklu organizacji FAME MMA miała miejsce w 2022 roku, jeszcze przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Katarze. Trzeba przyznać, że była to znakomita decyzja tej organizacji, ponieważ wstrzelili się w odpowiedni termin. Z kolei konkurencyjne gale, które odbywały się w czasie mundialu, cieszyły się o wiele mniejszą popularnością niż w przeszłości i odbiło się to również na liczbie sprzedanych biletów, a także PPV. Tym samym nawet na takim polu FAME MMA pokazało swoją przewagę nad konkurencją, która nie przemyślała organizacji eventu w określonych terminach. Kolejne wydarzenie z cyklu FAME MMA odbędzie się w Krakowie na początku lutego. Zobaczymy na nim kilka emocjonujących zestawień, jak chociażby walkę wieczoru, w której Amadeusz Ferrari zmierzy się z Kamilem Łaszczykiem. Trzeba przyznać, że na to zestawienie od dłuższego czasu czekają kibice boksu, ale również freak fightów.

Można zauważyć, że światy prawdziwych sportowców, a także freak fighterów coraz bardziej się przenikają. Profesjonalni zawodnicy zauważają bez wątpienia, że nie zarabiają takich pieniędzy, jak influencerzy, dlatego też starają się wywalczyć sobie poszczególne zestawienia przez media społecznościowe. Takie właśnie były kuluary zestawienia walki wieczoru na FAME MMA, ponieważ wszystko zaczęło się w mediach społecznościowych. Kamil Łaszczyk bez wątpienia jest jednym z najlepszych bokserów w swojej kategorii wagowej. Jak sam przyznał, trudno jest mu jednak wywalczyć zestawienie, które go interesuje, ponieważ w zawodowym boksie dominują układy polityczne. Stąd właśnie decyzja o podjęciu rękawic w FAME MMA, które zagwarantuje mu odpowiednie wynagrodzenie.

Walka wieczoru FAME MMA – analiza

Przechodząc do analizy walki wieczoru na FAME MMA 17 warto zwrócić uwagę na wiele istotnych czynników. Po pierwsze Amadeusz Ferrari jest zdecydowanie cięższym zawodnikiem, który będzie miał przewagę warunków fizycznych. Nie ma wątpliwości, że pod względem sportowym Kamil Łaszczyk prezentuje zdecydowanie wyższe umiejętności, jednak w tym przypadku formułą walki nie będzie boks, a FAME MMA. Oznacza to, że Amadeusz Ferrari będzie miał możliwość sprowadzenia swojego rywala do parteru, w którym powinien czuć się zdecydowanie lepiej od rywala. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę fakt, że pomimo tego, iż Roślik jest freak fighterem, to jednak od dłuższego czasu trenuje MMA. Jego przeciwnik to zawodnik z krwi i kości, jednak bazujący głównie na znakomitej stójce. Tym samym, jeśli Ferrari sprowadzi tę rywalizację do parteru, to powinien mieć zdecydowaną przewagę i może nawet zwyciężyć.

O tym, jak trudna jest to walka do typowania wskazują nawet kursy przygotowane przez zakłady bukmacherskie. FAME MMA obstawianie w tym przypadku bez wątpienia nie będzie łatwym zadaniem.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, Ferrari jedyną szansę na wygraną ma tutaj przy sprowadzeniu walki do parteru, ewentualnie wysokich kopnięciach. Analizując jednak jego poprzednie walki zbyt często nie korzystał z tego rozwiązania, dlatego też prawdopodobnie postara się pójść w dolną płaszczyznę i wykorzystanie tężyzny fizycznej. Łaszczyk bez wątpienia sporo czasu na macie treningowej spędził w treningu przed obaleniami. Jest to zawodnik, który doświadczenie sportowe ma zbudowane od przeszło 18 lat, więc z pewnością łatwiej było mu wypracować poszczególne schematy. Mimo wszystko aspekt fizyczny może tutaj odegrać decydującą rolę. FAME MMA obstawianie jest dostępne u legalnego bukmachera.

Co jeszcze ciekawego na FAME MMA 17?

Wśród pozostałych zestawień, które odbędą się na FAME MMA 17 warto również zwrócić uwagę na pojedynek włodarzy. Boxdel, czyli włodarz FAME MMA zmierzy się z Pawłem Jóźwiakiem, którego większość kibiców może kojarzyć z funkcji prezesa FEN, a także pomocy przy konkurencyjnej gali PRIME MMA. Obaj panowie dali największe są na konferencji przed wydarzeniem, dlatego też ta walka może wzbudzić największe emocje. Kursy proponowane przez zakłady bukmacherskie w tym przypadku są wyrównane, jednak tak naprawdę trudno oszacować, kto ma większe szanse na zwycięstwo. Jóźwiak do tej pory stoczył tylko jeden pojedynek, w którym wygrał z Marcinem Najmanem, jednak ciężko go oceniać przez pryzmat tej walki.

Tańcula vs Wiewiórka to z kolei pojedynek, w którym stawką miał być pas mistrzowski kategorii do 84 kg, ale ostatecznie do tej walki nie dojdzie. Popularny Wiewiór do tej pory umiejętnie radził sobie z kolejnymi przeciwnikami, gdzie dominował w parterze, ale zamiast z Tańculą zawalczy z Alanem Kwiecińskim. Czy tym razem będzie podobnie i znowu poszuka słynnej skrętówki? Kursy przygotowane przez zakłady bukmacherskie wskazują, że to właśnie ten zawodnik jest faworytem tego starcia.

Bez wątpienia oczy kibiców będą zwrócone również na debiutancką walkę z udziałem Sebastiana Fabijańskiego. Zmierzy się on z raperem, czyli Wac Toja.

Karta walk na FAME MMA 17

  • Amadeusz Ferrari Roślik - Kamil Szczurek Łaszczyk (main event) / MMA
  • Wacław Wac Toja Osiecki - Sebastian Alterboy Fabijański (co-main event) / K-1, małe rękawice
  • Alan Kwieciński - Maksymilian Wiewiórka
  • Cezary Czarmagedon Jóźwik -  Tomasz Gimper Działowy / MMA
  • Michał Boxdel Baron - Paweł Prezes FEN Jóźwiak
  • Łukasz Mandzio Samoń - Karol Karolek Dąbrowski / K-1, małe rękawice
  • Marcin Polish Zombie Wrzosek - Piotr Szeli Szeliga / K-1, małe rękawice
  • Filip Filipek Marcinek - Robert Karaś / K-1, małe rękawice
  • Klaudia Sheeya Kołodziejczyk
  • - Wiktoria Viki Jaroniewska - walka kobiet

Więcej na temat sportu w Kutnie i okolicach!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Autor tekstu: Filip Mełnicki – obecnie związany z agencją iGaming Nomads. Od 2 lat w branży iGaming, zajmuje się pisaniem artykułów o sporcie i zakładach bukmacherskich. Prywatnie fan Twardych Pierników Toruń. Na linkedin - https://www.linkedin.com/in/filip-melnicki/

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%