Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
2
16:02, 20.01.2021
W lutym, marcu oraz w październiku ubiegłego roku Urząd Gminy Kutno przeprowadził konsultacje społeczne na zebraniach wiejskich w sołectwach dotyczące zmniejszenia ich liczby z 31 do 13. 
8
14:34, 19.01.2021
Pani Anna Woś z Kutna od kilku zimowych dni próbuje nakłonić służby miejskie, a co za tym idzie wykonawcę, do wypełnienia swoich obowiązków podczas akcji Zima. Chodniki w centrum, przy ul. Kościuszki, Długosza, Staszica i w innych rejonach miasta są nieodśnieżone. Na warstwę lodu sypany jest piasek, co mija się z celem. 
15
10:52, 22.12.2020
Dziś przed przed budynkiem Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego odbyła się konferencja prasowa Posła Dariusza Jońskiego, której tematem było "Prześladowanie białego personelu kutnowskiego szpitala przez PiS".
51
12:33, 18.12.2020
Przed Starostwem Powiatowym w Kutnie podczas konferencji prasowej radnych miejskich z Krośniewic doszło do niecodziennego incydentu. Dariusz Jabłoński, sekretarz powiatu wezwał policję pod pozorem nielegalnego zgromadzenia. Na konferencji obecni byli dziennikarze, radni Sławomir Kępisty i Jadwiga Piotrowska, mówili o decyzji Rady Miejskiej w Krośniewicach w sprawie transportu publicznego. Na konferencji miała pojawić się też burmistrz Katarzyna Erdman. 
9
14:20, 09.12.2020
Były prezes kutnowskiego szpitala Andrzej Pietruszka, na wejście, nomen omen, zostawił nowemu zarządowi powiatowej spółki, ładny prezent. Wchodzimy do szpitala wreszcie jak w XXI wieku. Ostatnio pisaliśmy o rezygnacji dr. Marka Wojciechowskiego, który długo nie zagrzał miejsca w szpitalu samorządowym w Kutnie. Pojawił się za to Bartosz Grosicki, ekspert od finansów.  
4
10:29, 01.12.2020
Pod koniec lipca br. w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyła się konferencja w sprawie pożaru składowiska niebezpiecznych odpadów na Majdanach i odpowiedzialności za ich utylizację. O sprawie pisaliśmy TUTAJ Sytuacją zagrażającą zdrowiu i życiu mieszkańców zajęli się posłowie z naszego okręgu. Poseł Tomasz Rzymkowski zebrał obszerną dokumentację - korespondencję między Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Łodzi Delegaturą w Skierniewicach a prezydentem, starostą, marszałkiem oraz Prokuraturą Okręgową w Łodzi.  
39
18:30, 20.11.2020
Nieprzerwanie trwa strajk kobiet. W każdy poniedziałek października i listopada czerwone błyskawice, hasła antyrządowe i wolnościowe pojawiały się również na ulicach Kutna. Zebraliśmy głosy oburzonych decyzją Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia przepisów aborcyjnych, którzy spacerują z hasłami  #będzie wojna,  Myślę, czuję, decyduję, Moje ciało, mój wybór, Wolność kobiet, Prawa kobiety prawami człowieka, Wybór, nie zakaz, Wyrok na kobiety, Rząd pod sąd i  w……...ć oraz tych mieszkańców Kutna i powiatu kutnowskiego, którym forma tego protestu nie odpowiada lub nie zgadzają się z poglądami protestujących.
12
09:08, 19.11.2020
Jak dowiadujemy się nieoficjalnie Andrzej Pietruszka, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o złożył rezygnację. Teraz powinny się zebrać się Zgromadzenie Wspólników, właściciel czyli zarząd powiatu Rada Nadzorcza spółki.
9
14:00, 08.11.2020
Po opublikowanym przez nas liście ciężarnej kutnianki do starosty i prezesa kutnowskiego szpitala czytelniczki i czytelnicy podzielili się z nami informacjami, spostrzeżeniami i opiniami o różnych oddziałach położniczo-ginekologicznych działających w pandemii. Okazuje się, że nawet w szpitalu jednoimiennym można urodzić dziecko.
6
13:51, 24.09.2020
Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyło się uroczyste podsumowanie dwóch konkursów fotograficznych, których organizatorem był Powiat Kutnowski. Rozstrzygnięto konkursy „Wiosna w moim ogródku” i „Lato w moim ogródku”. Okazało się, że wśród osób uczestniczących w uroczystości była osoba po wymazie w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Teraz więc mieszkańcy powiatu kutnowskiego, którzy wczoraj odbierali nagrody z rąk członków Zarządu Powiatu Daniela Kowalika i Tomasza Walczewskiego oraz radnych powiatowych Elżbiety Milczarskiej i Marka Drabika, przebywają pod nadzorem epidemiologicznym.
20
13:24, 10.07.2020
Politycy namawiają żeby pójść na wybory, a w Pleckiej Dąbrowie w gminie Bedlno mocne oświadczenie wyborcy kłuje w oczy. Dziś o północy rozpocznie się cisza wyborcza, która potrwa do niedzieli do godz. 21.00. W tym czasie nie można prowadzić kampanii wyborczej i nakłaniać do głosowania na kandydatów na prezydenta.
39
17:14, 04.07.2020
W środę, 1 lipca na wniosek Burmistrz Katarzyny Erdman zwołana została sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej w Krośniewicach. Radni Klubu Przyjazna Gmina złożyli wniosek o rozszerzenie porządku obrad o omówienie sytuacji bieżącej Zakładu Usług Wspólnych sp.z o.o oraz o punkt sprawy różne.
16
07:56, 26.06.2020
- Wiceprezydent Jacek Boczkaja nie może być w koszulce ekipy Trzaskowskiego, a poseł Tadeusz Woźniak w Starostwie Powiatowym w Kutnie może mieć przypinkę DUDA 2020? Boczkaja agituje, a Woźniak nie? - pyta mnie pani Magdalena (imię i nazwisko do wiad. red.) po interwencjach Czytelników na temat felernego zdjęcia zastępcy prezydenta Kutna na prywatnym koncie w mediach społecznościowych. Zdjęcie wykonane zostało jednak w urzędzie. TUTAJ interwencja Czytelników
32
10:42, 22.06.2020
W połowie maja tego roku ujawniliśmy wyniki audytu w gminie Bedlno. Raport powstał na podstawie 10% dokumentów z tamtejszego urzędu i wskazuje na wiele nieprawidłowości, a to kropla w morzu dokumentów, które mogły być przez kontrolującego sprawdzone. Audyt objął ostatni rok kadencji wójta Krzysztofa Kołacha i pierwsze miesiące urzędowania nowego wójta Józefa Ignaczewskiego. Był wykonany w terminie 1 października do 29 grudnia 2019. Do dziś Rada Gminy Bedlno nie zajmowała się wynikami kontroli, co więcej jak się okazuje nie zajęła żadnego stanowiska.
36
13:35, 16.06.2020
- Na forum zarzucano, że pokazywanie publicznie przez nas mieszkańców gminy Bedlno, stanu wody płynącej z naszych kranów to zwykłe bicie piany. Jest coraz gorzej, to co dziś napełniało nasze szklanki, garnki to w sumie ciecz niewiadomego pochodzenia. Nie chce się wierzyć, że ta breja to woda! Nie słychać ani nie widać działań radnych i wójta Józefa Ignaczewskiego w sprawie polepszenia stanu wody, ani dostarczania nam innej choćby beczkowozami. Płacimy za breję nie wodę! Gmina jest zobowiązana dostarczyć dobrej jakości wodę mieszkańcom! Żądamy pilnych działań od wójta. Zaraz zaczyna się lato, przyjdą upały, trudno będzie żyć bez wody - piszą mieszkańcy gminy Bedlno (imiona i nazwiska do wiadomości redakcji).
REKLAMA