Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
20
09:16, 29.03.2021
Odwieczny problem w gminie Bedlno to śmierdząca, żółta, rdzawa, zawiesista woda. Po raz kolejny podejmujemy ten temat, bowiem zarówno w poprzedniej kadencji, jak i w obecnej, której minęły już 2 lata, nie można sprawnie rozwiązać poważnego problemu własnych wyborców. Tym razem sprawą zajęła się też Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kutnie. Zostały pobrane próbki wody. 
84
18:06, 25.03.2021
Jutro, radni z Gminy Bedlno będą obradować na wspólnym posiedzeniu nad śmiałym pomysłem na następny rok szkolny. Teraz powstają w szkołach pierwsze arkusze organizacyjne na rok szkolny 2021/22. Wójt Józef Ignaczewski na kwarantannie więc jutro nie obroni swojego kontrowersyjnego pomysłu. Kierownik Centrum Usług Wspólnych w gminie Bedlno na zwolnieniu lekarskim, więc felernego, zdaniem pedagogów i rodziców, pomysłu będzie bronił sekretarz Zenon Dąbrowski. 
18
08:24, 15.03.2021
W części drugiej cyklu gminnego znów gmina Łanięta. Tym razem konkurs na stanowisko pomoc administracyjna w Urzędzie Gminy. Ostatnio pisaliśmy o roszadach na stanowiskach w tej gminie. Przypomnijmy, Jarosław Pucek przestał być dyrektorem ośrodka kultury w Łaniętach, były dyrektor MDK w Kutnie, Cezary Górczyński został  inspektorem ds. gospodarki gruntami i rolnictwa w gminie a następnie zastąpił Pucka. Zmienił się przewodniczący Gminnej Spółki Wodnej w Łaniętach, przestał być nim wójt Tomasz Szczęsny a został Jan Balcerzak. Okoliczności Walnego Zgromadzenia spółki wyjaśnia Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. 
9
05:40, 11.03.2021
Niedawno, 3 marca odbyła się sesja nadzwyczajna Rady Powiatu, a jak kutnowskie sikorki ćwierkają już radni muszą spotkać się ponownie i to w tym samym celu. O pierwszej sesji w marcu pisaliśmy TUTAJ
80
06:52, 11.02.2021
Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, prof. dr hab. n. med. Witold Malinowski Konsultant Medyczny na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w kutnowskim szpitalu pożegnał się z pracą. 
REKLAMA
41
12:39, 27.01.2021
W Urzędzie Gminy Łanięta roszady na stanowiskach. Wygląda na to, że północ powiatu kutnowskiego jest wyjątkowo gościnna i otwarta na nowatorskie rozstrzygnięcia związane z kompetencjami i kwalifikacjami. 
3
16:02, 20.01.2021
W lutym, marcu oraz w październiku ubiegłego roku Urząd Gminy Kutno przeprowadził konsultacje społeczne na zebraniach wiejskich w sołectwach dotyczące zmniejszenia ich liczby z 31 do 13. 
8
14:34, 19.01.2021
Pani Anna Woś z Kutna od kilku zimowych dni próbuje nakłonić służby miejskie, a co za tym idzie wykonawcę, do wypełnienia swoich obowiązków podczas akcji Zima. Chodniki w centrum, przy ul. Kościuszki, Długosza, Staszica i w innych rejonach miasta są nieodśnieżone. Na warstwę lodu sypany jest piasek, co mija się z celem. 
15
10:52, 22.12.2020
Dziś przed przed budynkiem Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego odbyła się konferencja prasowa Posła Dariusza Jońskiego, której tematem było "Prześladowanie białego personelu kutnowskiego szpitala przez PiS".
51
12:33, 18.12.2020
Przed Starostwem Powiatowym w Kutnie podczas konferencji prasowej radnych miejskich z Krośniewic doszło do niecodziennego incydentu. Dariusz Jabłoński, sekretarz powiatu wezwał policję pod pozorem nielegalnego zgromadzenia. Na konferencji obecni byli dziennikarze, radni Sławomir Kępisty i Jadwiga Piotrowska, mówili o decyzji Rady Miejskiej w Krośniewicach w sprawie transportu publicznego. Na konferencji miała pojawić się też burmistrz Katarzyna Erdman. 
REKLAMA
9
14:20, 09.12.2020
Były prezes kutnowskiego szpitala Andrzej Pietruszka, na wejście, nomen omen, zostawił nowemu zarządowi powiatowej spółki, ładny prezent. Wchodzimy do szpitala wreszcie jak w XXI wieku. Ostatnio pisaliśmy o rezygnacji dr. Marka Wojciechowskiego, który długo nie zagrzał miejsca w szpitalu samorządowym w Kutnie. Pojawił się za to Bartosz Grosicki, ekspert od finansów.  
4
10:29, 01.12.2020
Pod koniec lipca br. w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyła się konferencja w sprawie pożaru składowiska niebezpiecznych odpadów na Majdanach i odpowiedzialności za ich utylizację. O sprawie pisaliśmy TUTAJ Sytuacją zagrażającą zdrowiu i życiu mieszkańców zajęli się posłowie z naszego okręgu. Poseł Tomasz Rzymkowski zebrał obszerną dokumentację - korespondencję między Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Łodzi Delegaturą w Skierniewicach a prezydentem, starostą, marszałkiem oraz Prokuraturą Okręgową w Łodzi.  
39
18:30, 20.11.2020
Nieprzerwanie trwa strajk kobiet. W każdy poniedziałek października i listopada czerwone błyskawice, hasła antyrządowe i wolnościowe pojawiały się również na ulicach Kutna. Zebraliśmy głosy oburzonych decyzją Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia przepisów aborcyjnych, którzy spacerują z hasłami  #będzie wojna,  Myślę, czuję, decyduję, Moje ciało, mój wybór, Wolność kobiet, Prawa kobiety prawami człowieka, Wybór, nie zakaz, Wyrok na kobiety, Rząd pod sąd i  w……...ć oraz tych mieszkańców Kutna i powiatu kutnowskiego, którym forma tego protestu nie odpowiada lub nie zgadzają się z poglądami protestujących.
12
09:08, 19.11.2020
Jak dowiadujemy się nieoficjalnie Andrzej Pietruszka, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o złożył rezygnację. Teraz powinny się zebrać się Zgromadzenie Wspólników, właściciel czyli zarząd powiatu Rada Nadzorcza spółki.
9
14:00, 08.11.2020
Po opublikowanym przez nas liście ciężarnej kutnianki do starosty i prezesa kutnowskiego szpitala czytelniczki i czytelnicy podzielili się z nami informacjami, spostrzeżeniami i opiniami o różnych oddziałach położniczo-ginekologicznych działających w pandemii. Okazuje się, że nawet w szpitalu jednoimiennym można urodzić dziecko.
REKLAMA
REKLAMA