Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
2
21:27, 18.02.2019
Stacja TVN w programie "Czy to tylko "czarna owca" w branży hodowli bydła?" z 8 lutego nagłośniła proceder przestępczy w ubojni w Mazowieckiem. Przerażające sceny musiały trafić do sumień i serc widzów, choćby na chwilę. TUTAJ możecie obejrzeć program. I nagle rozgorzała dyskusja na temat nagannych praktyk w ubojniach, nie tylko bydła, ale i trzody chlewnej. Zwołane w związku z programem TVN z cyklu "Czarno na białym" konferencje z udziałem lek.wet. Pawła Niemczuka Głównego Lekarz Weterynarii i Jerzego Wierzbickiego prezesa Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Jana Krzysztofa Ardanowskiego.
39
08:30, 13.02.2019
W tym roku szkolnym 31 sierpnia mija okres powierzenia stanowisk dyrektorom Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kutnie i Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Żychlinie. Zarząd Powiatu jak mówi wicestarosta Marek Jędrzejczak ogłosi konkursy w czerwcu.
149
16:22, 12.01.2019
Po wyborach w Krośniewicach wrze jak w ulu. Wygrała tam tzw. dobra zmiana, która robi personalne i kontrolne porządki. Pod każdą niemal informacją z Krośniewic na eKutno.pl pojawiają się liczne komentarze. Władze samorządowe ku zdziwieniu Czytelników odpowiadają na nie na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego. W sieci pojawił się też oryginalny krośniewicki blog http://pgrkrosniewice.pl/ Powieść Gminno-Romantyczna.
32
10:11, 04.12.2018
Zapytaliśmy Starostę Powiatu Kutnowskiego oraz osoby zaangażowane w sprawy samorządów w Kutnie o opinię na temat potencjalnej koalicji dwóch zwaśnionych w Polsce partii PiS i PO. Czy to bezinteresowne działanie ponad podziałami czy jednak koalicja?
56
17:30, 29.11.2018
W środę 21 listopada, na pierwszej sesji Rady Powiatu Kutnowskiego sprawdził się scenariusz ułożony przez Prawo i Sprawiedliwość. Po wyborach ma ona większość (11 radnych) jednak nie bezwzględną. Do niej potrzebny jeszcze jeden głos, a w sytuacjach losowych w przyszłości (na przykład choroba jakiegoś radnego) kto wie może dwa, trzy.
49
14:49, 27.11.2018
Dzień po ślubowaniu nowego starosty prezes spółki Kutnowski Szpital Samorządowy Marek Kiełczewski wystosował pismo do Zgromadzenia Wspólników (Zarząd Powiatu) informując o dramatycznej sytuacji powiatowej spółki i potrzebie szybkiego zasilenia spółki. Poprosił również o spotkanie w składzie przedstawiciele Banku PKP BP, Zgromadzenie Wspólników i Zarząd KSS sp.z o.o.
5
19:47, 09.11.2018
Stowarzyszenie AD MEMORANUM im. Walentyny i Feliksa Mniewskich wystosowało w listopadzie do prezydenta Kutna pismo w sprawie uwolnienia Błękitnej Tablicy na 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
25
13:53, 04.10.2018
Mieszkańcy Łąkoszyna wygrali ze Zbigniewem Burzyńskim, prezydentem Kutna! Naczelny Sąd Najwyższy nie uznał skargi kasacyjnej miasta i została ona oddalona. NSA podzielił stanowisko mieszkańców i nie uwzględnił żadnego z zarzutów prezydenta, powtórzył że bez wniosku biskupa, a przede wszystkim bez stosownych badań gruntowych oraz zgody Sanepidu w formie decyzji nie jest dopuszczalne przeznaczenie w planie terenu pod cmentarz parafialny.
30
09:37, 15.09.2018
26 września odbędzie się LVII Rada Powiatu Kutnowskiego, która zapisze się na długo w pamięci mieszkańców powiatu kutnowskiego. Powodów jest wiele, jeden ważny - wybór nowego członka zarządu a drugi - kilka skarg sprzed kilku miesięcy, którymi dopiero na miesiąc przed wyborami zajmie się rada.
13
08:36, 11.09.2018
Kampania ruszyła na całego! Od rana słupy już oplakatowane w Kutnie. Oby do 21 października plakaty imprez, Kina KDK, ogłoszenia mieszkańców i klepsydry miały jakieś szanse z zalewem papierowych kandydatur.
REKLAMA
26
20:54, 30.08.2018
W połowie sierpnia pisaliśmy o rozstrzygnięciu konkursu w Starostwie Powiatowym na stanowisko podinspektora w Wydziale Zarządu, Rozwoju i Promocji Powiatu. Zakres obowiązków nakreślony w ofercie pracy dotyczy obowiązków byłego pełnomocnika ds. pacjentów czyli ochrony zdrowia w powiecie kutnowskim. Starosta Kutnowski poinformował, że konkurs wygrała kutnianka Anna Grabowska. O stanowisko walczyły jeszcze trzy osoby.
52
20:47, 30.08.2018
Wybory tuż tuż, Starosta Kutnowski czyści sobie pole i być może wyrównuje rachunki. Rozwiązał właśnie porozumienie o wolontariacie z Patrykiem Barańskim, asystentem posłanki Katarzyny Lubnauer z Nowoczesnej. Na początku roku pisaliśmy o nowych osobach, które pojawiły się w starostwie w związku z projektem Młodzieżowej Rady Powiatu.
10
12:17, 29.08.2018
Na warzywniaku przy ulicy Grunwaldzkiej w Kutnie wisi billboard z ogólnopolskiej kampanii Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej czyli Koalicji Obywatelskiej - „PiS wziął miliony, a wszystko drożeje” rozpoczynającej kampanię tej partii do samorządów. Prawo i Sprawiedliwość z kolei otworzyło ją konwencją poświęconą wsi i rolnikom. Billboard ze zdjęciem szefa PiS długo nie powisiał spokojnie, bo ktoś już go zniszczył.
10
12:17, 24.07.2018
Wczoraj w Urzędzie Gminy w Żychlinie podpisana została umowa na dwa zadania inwestycyjne związane z modernizacją ul. Żeromskiego w Żychlinie. Od dawna tak uroczyście obwieszczanej przebudowy jakiejś ulicy w powiecie kutnowskim nie było. Nic dziwnego przed wyborami po prostu dzieją się cuda.
6
23:28, 06.06.2018
Zielsko jest wszędzie nieważne czy się mieszka w centrum czy na peryferiach miasta róż. Czytelnicy pisali, zachęcali to sprawdziliśmy peryferia od zachodu. Uuuuu na Zachodzie bez zmian, zielsko i chaszcze. Niby miasto róż a już dzika łąka. Nowe hasło różowej rzeczywistości może brzmieć - Miasto przyjazne trawie.
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone