Zamknij
REKLAMA
12:51, 07.04.2022
Prezentujemy reportaż z granicy Julii Czekalskiej, która studiuje dziennikarstwo na II roku i była jedną z wolontariuszek z kutnowskiego ZHP, która pojechała na granicę z toczoną wojną Ukrainą. Warto przeczytać świadectwo tego czasu. 
27
18:13, 25.03.2022
W czwartek 24 marca w Starostwie Powiatowym w Kutnie na hybrydowym posiedzeniu Komisji Skarg Wniosków i Petycji radni mieli rozpoznawać skargę z 21 lutego mieszkańca AJ na działania starosty Daniela Kowalika, któremu skarżący zarzucał m.in. opieszałość, zwłokę w sprawie odpadów niebezpiecznych i innych zgromadzonych na składowiskach w Łaniętach i Majdanach w Kutnie. 
5
14:43, 18.11.2021
84 -letnia Halina Charążka urodziła się w dworze z II. poł. XIX w. w Mirosławicach w gminie Bedlno, mieszka sama w lokalu bez wody i z ogrzewaniem piecowym. W jednym z jej pokoi zawalił się dach w szczycie. Jest tak dziurawy i spróchniały, że obawiam się go dobrze sfotografować. Seniorce pomaga siostra, pani Wiesława, około 10 lat młodsza. Po krętych schodach przynosi dla siostry węgiel i wodę z niebieskiego hydrantu sprzed budynku. Za nim stoją dwie latryny. 
35
20:38, 04.11.2021
Są już nowe władze w kutnowskiej Platformie Obywatelskiej? Pytają Czytelnicy. Jeśli chodzi o szefa to obie pary lejców trzyma w rękach radny powiatowy Artur Gierula. Sam mi się przyznał w rozmowie i w mediach społecznościowych. Jeśli chodzi o resztę, trudno powiedzieć.
15
11:03, 25.10.2021
Dziś w starostwie w Kutnie odbyła się konferencja w sprawie środków z Polskiego Ładu, które mogą trafić do miast i gmin powiatu kutnowskiego. W piątek zapytaliśmy właśnie o nie oraz o inwestycje bieżące w powiecie. Dziś byłaby już wyczerpująca odpowiedź na niektóre pytania,  ile i jakie wnioski trafiły do tzw. Polskiego Ładu, z kim były konsultowane, czy dotyczą ekologii, opieki społecznej, drogownictwa, edukacji itp. 
REKLAMA
13
19:42, 19.10.2021
Utyskiwałam i utyskiwałam na szefa referatu informacji i promocji w Starostwie Powiatowym w Kutnie, próbowałam przyzwyczaić go do normalnej pracy z dziennikarzami i nie traktowania wszystkich pytań jako wniosków o dostęp do informacji publicznej, do udzielania ustnych informacji i okazało się, że... referat rozmontowany właściwie całkowicie. Tomasz Walczewski jakiś cichy, schowany. W referacie pracuje jedynie jeden pracownik.
17
09:10, 24.09.2021
Prezes szpitala Artur Gur oraz zastępca dyrektora ds. komunikacji Bartosz Serenda na konferencji prasowej ogłosili powstanie rady społecznej, która zasili doradczo, wizerunkowo władze spółki. To rodzaj wszystkie ręce na pokład i działamy. Takie pomysły już migrowały po szpitalnych korytarzach i zeszły na najniższe z nich. 
23
18:12, 16.09.2021
Dziś Komisja Rewizyjna Rady Gminy Kutno w pełnym statutowym składzie Anna Strynkiewicz – przewodnicząca komisji, Jarosław Przybysz, Jadwiga Wasiak, Sylwester Wójkowski chciała przeprowadzić kontrolę wydatków z budżetu gminy na obsługę prawną za ostatnie lata. Wczoraj pisaliśmy o obstrukcji informacyjnej w gminie Kutno dotyczącej wydawałoby się jawnych kosztów z budżetu gminy. Wójt Justyna Jasińska broni z ogromną determinacją wiedzy na temat umów dla dwóch radczyń prawnych, nota bene zatrudnionych w urzędzie i faktur jednej z kancelarii adwokackiej czyli zleceń na podstawie, umowy czy to porozumienia, też jej zdaniem tajnego. 
9
09:14, 25.08.2021
W Urzędzie Gminy Kutno chyba będą mieli coraz więcej pracy i nawet agenda wsparcia prawnego wójt gminy Kutno im nie pomoże, bo brak odpowiedzi w terminie na prosty zakres naszych wniosków o informację publiczną wymusza kolejny zestaw. Tym razem dotyczy on dyrektora zarządzającego pewną kancelarią adwokacką, który niczym rezydent na dworze czy urzędzie wplata swoje trzy grosze. Już wszystkie kutnowskie sikorki o nim ćwierkają, podobnie jak kiedyś media ogólnopolskie. 
8
16:51, 19.08.2021
Tym razem zacznę od komentarza. Po uchyleniu się wójt Justyny Jasińskiej od odpowiedzi w terminie 14 dni na nasz wniosek z 26 lipca o koszty obsługi prawnej w Urzędzie Gminy Kutno i przedłużeniu terminu, od razu wysłaliśmy drugi, można powiedzieć, łatwiejszy do wykonania. Okazało się jednak, że i ten wymaga dużo czasu i wójt potrzebuje na skanowanie kilku umów - dwóch miesięcy (sic!). Zabawa w kotka i myszkę może jest atrakcyjna dla moich kotek, Ryszardy III Wazy i Messi, ale nie dla mieszkańców, podatników, z których kieszeni na te wydatki sięga wójt Gminy Kutno.
REKLAMA
8
18:00, 26.07.2021
W środę 28 lipca na wniosek Burmistrz Krośniewic odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej w Krośniewicach. Jedynym punktem sesji jest podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty na terenie Gminy Krośniewice oraz zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym.
40
17:14, 22.07.2021
Aż dwa tygodnie Staroście Kutnowskiemu zajęła odpowiedź na zwykłe pytanie dziennikarskie dotyczące dossier nowego wicestarosty. Pomimo ponagleń oraz wielokrotnych informacji do członków zarządu powiatu, że referat informacji i promocji zarządzany przez Tomasza Walczewskiego funkcjonuje naszym zdaniem fatalnie, nic się nie zmieniło. Samemu szefowi i pracownikom tego wydziału nie chce się chyba mieć dobrych relacji z mediami, o ile podatnik nie płaci za audycję w radio, program w telewizji czy artykuły na portalach.  Może warto zasięgnąć języka w samorządach, które nie mają problemu z informowaniem opinii publicznej o działaniach w gminie, mieście, województwie (byle panie Walczewski nie u wspieranej przez pana, burmistrz Krośniewic).
52
18:52, 20.07.2021
Radny Robert Stępniewski zapytał prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego o mieszkanie na terenie stadionu miejskiego przy ulicy Kościuszki, które zajmuje Agnieszka Jaroszczak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie. 
15
17:23, 14.06.2021
W ubiegły czwartek pisaliśmy o chwilach grozy, które przeżyło małżeństwo państwa Kawków z Kutna  Pani Małgorzata: Żądam pociągnięcia do odpowiedzialności winnych pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Ciężko chory pacjent, pan Zbigniew z urazem głowy, opuścił Szpitalny Oddział Ratunkowy i został znaleziony przez policjantów przy ulicy Kościuszki, żona odchodziła w tym czasie od zmysłów, ponieważ mężczyzna ma problemy z utrzymaniem równowagi i w każdej chwili mógł wpaść pod samochód, czy kolejny raz się przewrócić. 
20
17:30, 10.06.2021
Środa, 8 czerwca tego roku na długo zapadnie w pamięci państwa Małgorzaty i Zbigniewa Kawków z Kutna. Ból, lęk o najbliższą osobę, zaklinanie rzeczywistości, żal i gniew. Tygiel emocji, których szybko nie da się pozbyć. Tego dnia nie zapomną również pracownicy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w kutnowskim szpitalu. 
REKLAMA
REKLAMA