Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
3
07:15, 20.04.2019
Krajobraz centrum Kutna zmienia się od lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych dość powoli. Plac Wolności dla pokoleń mieszkańców jest pamiątką historii odległej, nie tylko miasta ale również ich historii, okolice Kościoła, ulica Królewska i dalej do ratusza to droga, którą każdy z nas przebył pewnie miliard razy. Wkrótce ten pejzaż kutnowski zmieni się nie do poznania i pozostanie jedynie na starych pocztówkach i obrazach regionalnych twórców.
15
13:17, 19.04.2019
30 kwietnia odbędzie się sesja Rady Powiatu Kutnowskiej. W porządku jej obrad znalazła się zmiana uchwału w sprawie ustalenia diet i zwrotu kosztów podróży służbowych radnych, która polega na wprowadzeniu kar finansowych (potrąceń z diety) w kwocie 100 zł i 200 zł za odebranie głosu radnemu przez przewodniczącego rady. Jeśli zatem z powodów określonych statutem Marek Ciąpała, zdecyduje o dwukrotnym odebraniu głosu danemu radnemu, będzie mu potrącane 100 zł, a jeśli więcej razy zostanie mu głos odebrany, to straci z diety 200 zł. Jednym słowem radny, który wykroczy za ramy porządku obrad albo zachowa się niestosownie będzie karany dotkliwiej bo finansowo. Dodatkowo z obrad sesji zniknie punkt sprawy różne.
4
12:30, 13.04.2019
Przez Plac Marsz. J. Piłsudskiego przejechał tej nocy czołg lub walec - padalec. Drodzy Czytelnicy to nie 1 kwietnia i Prima Aprilis. Od rana przechodnie mijali całkowicie położony znak zakazu zatrzymywania się. Czy widzieliście w innych rejonach miasta podobne "zjawisko"? Piszcie w komentarzach.
35
11:37, 03.04.2019
Wczoraj Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi unieważnił uchwałę Rady Miasta Kutna z 2015 roku o zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Kutnie przy ul. Staffa i Łąkoszyńskiej. Chodzi o nielegalnie rozszerzony cmentarz przez parafię pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kutnie. Zarządca cmentarza samowolnie powiększył jego obszar, dokonał wówczas dwóch nielegalnych pochówków oraz ogrodził teren parkingu.
20
15:00, 31.03.2019
Bajka po kutnowsku: Sobotni spacer wandala Wczoraj przez ulice Tarnowskiego, Zdrojową i Staszica szedł sobie wandal. Szukał mózgu w betonowych koszach na śmieci, wywracał, wybebeszał, rzucał je gdzie popadnie na przykład za ogrodzenie Szkoły Podstawowej nr 2.
43
13:24, 25.03.2019
W czwartek Bartosz Czechowski zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kutnie był gościem audycji w lokalnym radio. Jeden z Czytelników słuchając rozmowy wychwycił błędne informacje o obowiązujących przepisach udzielane mieszkańcom powiatu kutnowskiego i poprosił o przekazanie poprawnych. - 9 minut wywiadu- 6 błędów. Niezła skuteczność. Warto aby ich sprostowanie znalazło się wkrótce w eterze - pisze Czytelnik.
25
14:35, 21.03.2019
Dziś radni powiatowi i goście spotkali się z prezesem Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o. Andrzejem Pietruszką w sprawie tragicznej śmierci 37-letniego mężczyzny, który spalił się w ubiegłym tygodniu w łóżku na I Oddziale Wewnętrznym. Krzysztof Debich lider Komitetu Obywatelskiego wnioskował do starosty Daniela Kowalika o zwołanie sesji nadzwyczajnej w sprawie tragedii i sytuacji szpitala. Starosta zwołał jednak posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, na które zaprosił radnych i prezesa szpitalnej spółki. Krzysztofa Debicha nie było, czego nie omieszkali komentować radni i starosta. Posiedzeniu Komisji przewodniczył starosta Kowalik.
12
17:12, 12.03.2019
Radny powiatowy Marek Drabik z Klubu Komitetu Obywatelskiego w tej kadencji jest bardzo aktywny. Zmusza do tego też niejako ustawa, która wszelkie ważkie kwestie dla mieszkańców każe formułować w interpelacjach, mniej ważne w zapytaniach. Na ostatniej sesji radnemu zwrócono uwagę, że pisze jak kura pazurem i trudno odcyfrować hieroglify na jego interpelacjach więc produkuje pisma już na komputerze. Statystyka Drabika zagina niektórych radnych trzymających prezydenta, którzy jak wiadomo, ciągle piszą i dobrze, bo to ku chwale "małej ojczyzny". Teraz każdy mieszkaniec "podłączony do sieci" może sprawdzić w specjalnej zakładce w Biuletynie Informacji Publicznej urzędów o co radni wnioskują, czego żądają i o co pytają.
41
09:20, 06.03.2019
Dziś Popielec, dzień pokuty przypadający na 46 dni kalendarzowych przed Wielkanocą. O godz. 10.00 rozpocznie się sesja Rady Powiatu Kutnowskiego. W porządku obrad znalazły się zmiany w budżecie, rozpatrzenie skargi na Jacka Gałkę, dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury, rozpatrzenie skargi na temat działalności Wydziału Drogownictwa i podniesienie o ponad milion złotych kapitału zakładowego spółki Kutnowski Szpital Samorządowy.
9
21:27, 18.02.2019
Stacja TVN w programie "Czy to tylko "czarna owca" w branży hodowli bydła?" z 8 lutego nagłośniła proceder przestępczy w ubojni w Mazowieckiem. Przerażające sceny musiały trafić do sumień i serc widzów, choćby na chwilę. TUTAJ możecie obejrzeć program. I nagle rozgorzała dyskusja na temat nagannych praktyk w ubojniach, nie tylko bydła, ale i trzody chlewnej. Zwołane w związku z programem TVN z cyklu "Czarno na białym" konferencje z udziałem lek.wet. Pawła Niemczuka Głównego Lekarz Weterynarii i Jerzego Wierzbickiego prezesa Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Jana Krzysztofa Ardanowskiego.
REKLAMA
44
08:30, 13.02.2019
W tym roku szkolnym 31 sierpnia mija okres powierzenia stanowisk dyrektorom Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kutnie i Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Żychlinie. Zarząd Powiatu jak mówi wicestarosta Marek Jędrzejczak ogłosi konkursy w czerwcu.
149
16:22, 12.01.2019
Po wyborach w Krośniewicach wrze jak w ulu. Wygrała tam tzw. dobra zmiana, która robi personalne i kontrolne porządki. Pod każdą niemal informacją z Krośniewic na eKutno.pl pojawiają się liczne komentarze. Władze samorządowe ku zdziwieniu Czytelników odpowiadają na nie na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego. W sieci pojawił się też oryginalny krośniewicki blog http://pgrkrosniewice.pl/ Powieść Gminno-Romantyczna.
32
10:11, 04.12.2018
Zapytaliśmy Starostę Powiatu Kutnowskiego oraz osoby zaangażowane w sprawy samorządów w Kutnie o opinię na temat potencjalnej koalicji dwóch zwaśnionych w Polsce partii PiS i PO. Czy to bezinteresowne działanie ponad podziałami czy jednak koalicja?
56
17:30, 29.11.2018
W środę 21 listopada, na pierwszej sesji Rady Powiatu Kutnowskiego sprawdził się scenariusz ułożony przez Prawo i Sprawiedliwość. Po wyborach ma ona większość (11 radnych) jednak nie bezwzględną. Do niej potrzebny jeszcze jeden głos, a w sytuacjach losowych w przyszłości (na przykład choroba jakiegoś radnego) kto wie może dwa, trzy.
49
14:49, 27.11.2018
Dzień po ślubowaniu nowego starosty prezes spółki Kutnowski Szpital Samorządowy Marek Kiełczewski wystosował pismo do Zgromadzenia Wspólników (Zarząd Powiatu) informując o dramatycznej sytuacji powiatowej spółki i potrzebie szybkiego zasilenia spółki. Poprosił również o spotkanie w składzie przedstawiciele Banku PKP BP, Zgromadzenie Wspólników i Zarząd KSS sp.z o.o.
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone