Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
30
14:54, 24.01.2023
Rodzinne perypetie w Łaniętach znów na językach kutnowskich sikorek. Ćwierkają, że Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Łaniętach znów nie ma dyrektora. Dzwonimy do instytucji kultury, nikt nie odbiera, w bibliotece dowiadujemy się, że jutro ktoś będzie. Jak mówi nam wójt Tomasz Szczęsny 20 stycznia została powołana dyrektor Sylwia Stańdo z Kutna. 
52
10:30, 18.01.2023
Do redakcji kutnowskich portali został nadesłany list otwarty mieszkańca  gminy Kutno (imię i nazw. do wiad. redakcji. Jednocześnie przesyłamy list do wójt Justyny Jasińskiej i Krystiana Ślebockiego właściciela Full Travel jako głos w publicznej dyskusji i z prośbą o komentarz. 
18
12:21, 17.08.2022
Mieszkańcy bloku przy ulicy Kochanowskiego 20 w Kutnie mają dużo cierpliwości, ćwiczyli tę cnotę latami. Wielu z nich pracowało kilkadziesiąt lat na kolei, teraz ich służbowe mieszkania i cały blok są jedną wielką usterką. W trakcie deszczu po ścianach leci woda, z pięta na piętro, piwnica gnije, na zewnątrz budynku są duże szpary między kondygnacjami, z balkonów odpadają kawałki betonu. Zarządcą właścicielem budynku są Polskie Linie Kolejowe S.A.
12
09:53, 04.07.2022
Kutnowski Szpital Samorządowy pracuje nad zmianą wizerunku. Bartosz Serenda zastępca dyrektora ds. Komunikacji i Jakości dwoi i się troi, jednak opinii niezadowolonych pacjentów czy ich rodzin prawdopodobnie się nie uniknie. Pani Monika napisała do nas w czerwcu w jaki sposób przyjęto, a właściwie nie przyjęto do szpitala jej teściową. Do dziś nie uzyskaliśmy stanowiska szpitala w tej sprawie. 
9
16:17, 15.06.2022
W Krośniewicach trwa sesja absolutoryjna. Merytoryczne wypowiedzi radnych i urzędników przetykane są tyradami przewodniczącego Rady Miejskiej Sławomira Kępistego, ripostami Krzysztofa Urbańskiego wiceburmistrza oraz okrzykami poza mikrofonem radnego seniora Mieczysława Króla. 
12:51, 07.04.2022
Prezentujemy reportaż z granicy Julii Czekalskiej, która studiuje dziennikarstwo na II roku i była jedną z wolontariuszek z kutnowskiego ZHP, która pojechała na granicę z toczoną wojną Ukrainą. Warto przeczytać świadectwo tego czasu. 
27
18:13, 25.03.2022
W czwartek 24 marca w Starostwie Powiatowym w Kutnie na hybrydowym posiedzeniu Komisji Skarg Wniosków i Petycji radni mieli rozpoznawać skargę z 21 lutego mieszkańca AJ na działania starosty Daniela Kowalika, któremu skarżący zarzucał m.in. opieszałość, zwłokę w sprawie odpadów niebezpiecznych i innych zgromadzonych na składowiskach w Łaniętach i Majdanach w Kutnie. 
6
14:43, 18.11.2021
84 -letnia Halina Charążka urodziła się w dworze z II. poł. XIX w. w Mirosławicach w gminie Bedlno, mieszka sama w lokalu bez wody i z ogrzewaniem piecowym. W jednym z jej pokoi zawalił się dach w szczycie. Jest tak dziurawy i spróchniały, że obawiam się go dobrze sfotografować. Seniorce pomaga siostra, pani Wiesława, około 10 lat młodsza. Po krętych schodach przynosi dla siostry węgiel i wodę z niebieskiego hydrantu sprzed budynku. Za nim stoją dwie latryny. 
35
20:38, 04.11.2021
Są już nowe władze w kutnowskiej Platformie Obywatelskiej? Pytają Czytelnicy. Jeśli chodzi o szefa to obie pary lejców trzyma w rękach radny powiatowy Artur Gierula. Sam mi się przyznał w rozmowie i w mediach społecznościowych. Jeśli chodzi o resztę, trudno powiedzieć.
15
11:03, 25.10.2021
Dziś w starostwie w Kutnie odbyła się konferencja w sprawie środków z Polskiego Ładu, które mogą trafić do miast i gmin powiatu kutnowskiego. W piątek zapytaliśmy właśnie o nie oraz o inwestycje bieżące w powiecie. Dziś byłaby już wyczerpująca odpowiedź na niektóre pytania,  ile i jakie wnioski trafiły do tzw. Polskiego Ładu, z kim były konsultowane, czy dotyczą ekologii, opieki społecznej, drogownictwa, edukacji itp. 
13
19:42, 19.10.2021
Utyskiwałam i utyskiwałam na szefa referatu informacji i promocji w Starostwie Powiatowym w Kutnie, próbowałam przyzwyczaić go do normalnej pracy z dziennikarzami i nie traktowania wszystkich pytań jako wniosków o dostęp do informacji publicznej, do udzielania ustnych informacji i okazało się, że... referat rozmontowany właściwie całkowicie. Tomasz Walczewski jakiś cichy, schowany. W referacie pracuje jedynie jeden pracownik.
17
09:10, 24.09.2021
Prezes szpitala Artur Gur oraz zastępca dyrektora ds. komunikacji Bartosz Serenda na konferencji prasowej ogłosili powstanie rady społecznej, która zasili doradczo, wizerunkowo władze spółki. To rodzaj wszystkie ręce na pokład i działamy. Takie pomysły już migrowały po szpitalnych korytarzach i zeszły na najniższe z nich. 
23
18:12, 16.09.2021
Dziś Komisja Rewizyjna Rady Gminy Kutno w pełnym statutowym składzie Anna Strynkiewicz – przewodnicząca komisji, Jarosław Przybysz, Jadwiga Wasiak, Sylwester Wójkowski chciała przeprowadzić kontrolę wydatków z budżetu gminy na obsługę prawną za ostatnie lata. Wczoraj pisaliśmy o obstrukcji informacyjnej w gminie Kutno dotyczącej wydawałoby się jawnych kosztów z budżetu gminy. Wójt Justyna Jasińska broni z ogromną determinacją wiedzy na temat umów dla dwóch radczyń prawnych, nota bene zatrudnionych w urzędzie i faktur jednej z kancelarii adwokackiej czyli zleceń na podstawie, umowy czy to porozumienia, też jej zdaniem tajnego. 
9
09:14, 25.08.2021
W Urzędzie Gminy Kutno chyba będą mieli coraz więcej pracy i nawet agenda wsparcia prawnego wójt gminy Kutno im nie pomoże, bo brak odpowiedzi w terminie na prosty zakres naszych wniosków o informację publiczną wymusza kolejny zestaw. Tym razem dotyczy on dyrektora zarządzającego pewną kancelarią adwokacką, który niczym rezydent na dworze czy urzędzie wplata swoje trzy grosze. Już wszystkie kutnowskie sikorki o nim ćwierkają, podobnie jak kiedyś media ogólnopolskie. 
8
16:51, 19.08.2021
Tym razem zacznę od komentarza. Po uchyleniu się wójt Justyny Jasińskiej od odpowiedzi w terminie 14 dni na nasz wniosek z 26 lipca o koszty obsługi prawnej w Urzędzie Gminy Kutno i przedłużeniu terminu, od razu wysłaliśmy drugi, można powiedzieć, łatwiejszy do wykonania. Okazało się jednak, że i ten wymaga dużo czasu i wójt potrzebuje na skanowanie kilku umów - dwóch miesięcy (sic!). Zabawa w kotka i myszkę może jest atrakcyjna dla moich kotek, Ryszardy III Wazy i Messi, ale nie dla mieszkańców, podatników, z których kieszeni na te wydatki sięga wójt Gminy Kutno.