Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
4
14:38, 03.10.2022
W minioną sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie miała miejsce uroczystość Złotych Godów Państwa Teresy i Henryka Wykrętowicz. Z tej okazji Prezydent Zbigniew Burzyński uhonorował Dostojnych Jubilatów Medalami Prezydenta RP oraz okolicznościowymi dyplomami. W słowach skierowanych do Jubilatów pogratulował wspólnie spędzonych lat, podczas których doświadczyli wiele radości i szczęścia, ale również i trosk. Jak podkreślił prezydent: "... Ta wspaniała rocznica to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. Niech ten jubileusz i następne będą przykładem dla przyszłych pokoleń". Prezydent podziękował również Jubilatom za ich dorobek  zawodowy, dzięki któremu miasto Kutno na przestrzeni minionych lat rozwijało się.
10
13:57, 03.10.2022
Na ostatniej sesji Rady Powiatu Kutnowskiego Zbigniew Filipiak z Komitetu Obywatelskiego poprosił o przeczytanie pisma związków zawodowych skierowanego do przewodniczącego rady Marka Ciąpały i do Starosty Kutnowskiego Daniela Kowalika. Związki zawodowe z Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o. poprosiły starostę o działania w ramach nadzoru właścicielskiego spółki w sprawie rozwiązywania umów o pracę przez prezesa zarządu z pracownikami zatrudnionymi na kierowniczych stanowiskach w spółce. Zwolnienia zaczęły się od kierownika działu administracyjno-technicznego.
3
12:41, 03.10.2022
Zapraszamy na Dni Seniora w gminie Kutno, które odbędą się w dniach 14 - 19 października. Organizatorami wydarzenia są Gmina Kutno, Centrum Kultury Gminy Kutno, Gminna Biblioteka Publiczna im. B. J. Zaleskiego oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Patronat honorowy nad Dniami Seniora objęła Wójt Gminy Kutno.
4
12:16, 03.10.2022
- Kolejny raz spłonął śmietnik przy ul. Batorego, stojący u szczytu bloku numer 3 PCPR ul. Krzywoustego. Nam mieszkańcom ciśnie się na usta pytanie czy to pożary spowodowane przez  nieuwagę? Czy ktoś robi to specjalnie? - pisze do nas Czytelniczka. - Tym razem spaliły się wszystkie pojemniki plastikowe, dach  a nawet metalowy pojemnik na odzież. Osłona śmietników jest dla dobra mieszkańców. To miejsce wygląda schludnie, pracownicy sprzątający dbają o porządek. Po każdym pożarze  osłona jest naprawiana. Mieszkańców zastanawia ile jeszcze będzie napraw a także kto ponosi koszty. 
16
10:06, 03.10.2022
Jutro w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie o godz. 17.15.spotkanie z Rafałem Trzaskowskim i parlamentarzystami, politykami Platformy Obywatelskiej.
93
12:52, 01.10.2022
Na dzisiejszej sesji Rady Gminy Łanięta poprosiła o głos Milena Nęcka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łaniętach. To siódma dyrektor od listopada 2018  na cztery lata kadencji wójta Tomasza Szczęsnego. Zaczęło się od zwolnienia Barbary Bawej i dalej dyrektorami ośrodka byli m.in.  Cezary Górczyński, Michał Łuczak, Jarosław Pucek i inni. W przerwach kiedy jeszcze nie było nowego dyrektora pełnomocnikiem do reprezentowania ośrodka, podpisywania umów itp. była główna księgowa Karolina Szczęsna, żona wójta Łaniąt, zatrudniona tam na początku kadencji. 
1
13:08, 30.09.2022
Dziś w ramach Kutnowskich Dni Seniora na scenie domu kultury odbył się spektakl Stowarzyszenia „Złoty Wiek" pt.  „Hej wesele, hej wesele...” Każde pokolenie ma prawo do zabawy i radości. To zadanie jest realizowane w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów połączone z prelekcją Policji na temat akcji „Bezpieczny Senior”.
13:01, 30.09.2022
Kutnowska młodzież (50 osób) oprowadzana przez 2 przewodników, 27 września 2022 roku zwiedzała Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. W wyjeździe edukacyjnym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie pod opieką nauczycielek Patrycji Staniszewskiej i Aleksandry Szymczak oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie pod opieką nauczycieli  Renaty Saramonowicz i Piotra Staniszewskiego.  Młodzież zobaczyła: wystawę stałą „To są ostatnie dni naszego życia, dajemy więc znać o sobie” utworzoną w 2019 roku; spichlerz, w którym obejrzała relację Michała Podchlebnika, któremu udało się uciec z obozu; zarysy piwnic, z których wyprowadzano ofiary do mobilnych komór gazowych. Młodzież  uczestniczyła także w zajęciach edukacyjnych. Ostatnim etapem wyjazdu edukacyjnego była wizyta w Lesie Rzuchowskim, w którym znajduje się Cmentarzysko – miejsce pochówku 200 000 zamordowanych Żydów z okolicznych miejscowości, m.in. Kutna, Krośniewic, Żychlina, Łodzi
28
12:21, 30.09.2022
Lekarz Jerzy Gołąb z NZOZ Pro Familia w Pleckiej Dąbrowie w gminie Bedlno wraz z personelem przechodzą na emeryturę. Jak mówi nam J. Gołąb służył tej społeczności od 1981 roku, dosłownie służył bo oprócz pracy, z jego własnych pieniędzy remontowano budynek przychodni. W poprzednich latach z budżetu gminy Bedlno wymieniono jedynie okna na dole placówki. O tym okresie lekarz mówi "zero wsparcia dla ośrodka zdrowia". Od jutra lekarza w przychodni nie będzie. 
49
12:10, 30.09.2022
Z godzinnym opóźnieniem rozpoczęła się sesja Rady Gminy Łanięta. W porządku zmiany w budżecie, rozpatrzenie petycji o utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy i sprawy różne. A w nich gorąca dyskusja z przewodniczącą KGW Juków Sylwią Kubiak.
3
09:12, 30.09.2022
Od połowy września na kutnowskich ulicach można spotkać hulajnogi elektryczne. Zanim jednak wsiądziemy na ten wygodny środek transportu warto znać kilka zasad, które obowiązują poruszających się właśnie tymi pojazdami.
2
09:05, 30.09.2022
W dniach od 30 września do 6 października będzie wykonywane przyłącze kanalizacji sanitarnej do pawilonu informacji turystycznej realizowane w ramach zadania pn.: "Budowa infrastruktury turystyczno - rekreacyjnej w dolinie rzeki Ochni na terenie miasta Kutno".
18
18:06, 29.09.2022
- Dlaczego radni z Klubu Prawo i Sprawiedliwość nie są pokazywani na stronie Miasta Kutno? Czy to jakiś problem? Rozumiem, że są prezydenci, ale też są radni przeciwni - mówił radny Bartosz  Czechowski na wrześniowej  sesji Rady Miasto Kutna. 
19
16:34, 29.09.2022
Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu wywiązała się pyskówka między radnymi Arturem Gierulą i Markiem Drabikiem. Ten ostatni jest członkiem dwóch stowarzyszeń, które korzystają z pieniędzy samorządowych w tym samorządu powiatowego. A. Gierula był ciekawy jakimi motywami, racjami kieruje się Starosta Kutnowski przy wyborze ofert składanych przez "stowarzyszenia Drabika".
27
14:08, 28.09.2022
Jutro obradują radni Rady Gminy Kutno. W porządku obrad znalazło się wiele ważnych uchwał m.in. w sprawie rozpatrzenia petycji złożonej przez prezes Zespołu Leszczynianki, stwierdzenie braku właściwości gminy w rozpatrzeniu pisma o dotacji celowej dla spółki wodnej oraz o zaciągnięciu przez Gminę Kutno kredytu długoterminowego w wysokości 2 544 000 zł.
REKLAMA