Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
9
09:14, 25.08.2021
W Urzędzie Gminy Kutno chyba będą mieli coraz więcej pracy i nawet agenda wsparcia prawnego wójt gminy Kutno im nie pomoże, bo brak odpowiedzi w terminie na prosty zakres naszych wniosków o informację publiczną wymusza kolejny zestaw. Tym razem dotyczy on dyrektora zarządzającego pewną kancelarią adwokacką, który niczym rezydent na dworze czy urzędzie wplata swoje trzy grosze. Już wszystkie kutnowskie sikorki o nim ćwierkają, podobnie jak kiedyś media ogólnopolskie. 
8
16:51, 19.08.2021
Tym razem zacznę od komentarza. Po uchyleniu się wójt Justyny Jasińskiej od odpowiedzi w terminie 14 dni na nasz wniosek z 26 lipca o koszty obsługi prawnej w Urzędzie Gminy Kutno i przedłużeniu terminu, od razu wysłaliśmy drugi, można powiedzieć, łatwiejszy do wykonania. Okazało się jednak, że i ten wymaga dużo czasu i wójt potrzebuje na skanowanie kilku umów - dwóch miesięcy (sic!). Zabawa w kotka i myszkę może jest atrakcyjna dla moich kotek, Ryszardy III Wazy i Messi, ale nie dla mieszkańców, podatników, z których kieszeni na te wydatki sięga wójt Gminy Kutno.
8
18:00, 26.07.2021
W środę 28 lipca na wniosek Burmistrz Krośniewic odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej w Krośniewicach. Jedynym punktem sesji jest podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty na terenie Gminy Krośniewice oraz zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym.
40
17:14, 22.07.2021
Aż dwa tygodnie Staroście Kutnowskiemu zajęła odpowiedź na zwykłe pytanie dziennikarskie dotyczące dossier nowego wicestarosty. Pomimo ponagleń oraz wielokrotnych informacji do członków zarządu powiatu, że referat informacji i promocji zarządzany przez Tomasza Walczewskiego funkcjonuje naszym zdaniem fatalnie, nic się nie zmieniło. Samemu szefowi i pracownikom tego wydziału nie chce się chyba mieć dobrych relacji z mediami, o ile podatnik nie płaci za audycję w radio, program w telewizji czy artykuły na portalach.  Może warto zasięgnąć języka w samorządach, które nie mają problemu z informowaniem opinii publicznej o działaniach w gminie, mieście, województwie (byle panie Walczewski nie u wspieranej przez pana, burmistrz Krośniewic).
52
18:52, 20.07.2021
Radny Robert Stępniewski zapytał prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego o mieszkanie na terenie stadionu miejskiego przy ulicy Kościuszki, które zajmuje Agnieszka Jaroszczak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie. 
15
17:23, 14.06.2021
W ubiegły czwartek pisaliśmy o chwilach grozy, które przeżyło małżeństwo państwa Kawków z Kutna  Pani Małgorzata: Żądam pociągnięcia do odpowiedzialności winnych pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Ciężko chory pacjent, pan Zbigniew z urazem głowy, opuścił Szpitalny Oddział Ratunkowy i został znaleziony przez policjantów przy ulicy Kościuszki, żona odchodziła w tym czasie od zmysłów, ponieważ mężczyzna ma problemy z utrzymaniem równowagi i w każdej chwili mógł wpaść pod samochód, czy kolejny raz się przewrócić. 
20
17:30, 10.06.2021
Środa, 8 czerwca tego roku na długo zapadnie w pamięci państwa Małgorzaty i Zbigniewa Kawków z Kutna. Ból, lęk o najbliższą osobę, zaklinanie rzeczywistości, żal i gniew. Tygiel emocji, których szybko nie da się pozbyć. Tego dnia nie zapomną również pracownicy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w kutnowskim szpitalu. 
18
21:57, 31.05.2021
Katarzyna Erdman burmistrz Krośniewic na ostatniej, piątkowej sesji Rady Miejskiej przekazała radnym informacje Zakładu Usług Komunalnych o kosztach i kwotach wpływających z tytułu opłat mieszkańców za odpady, ilości odbieranych odpadów w 2020 rok i podobny pakiet danych za 2019. Zaproponowała stawkę za odbiór odpadów zbieranych w sposób selektywny 25 zł od mieszkańca i 50 zł za odbiór odpadów zmieszanych. 
24
10:25, 14.05.2021
W miniony piątek w kutnowskim szpitala mieli drugie szczepienie przeciw COVID-19 pracownicy oświaty. Zabrakło około 60 szczepionek dla nauczycieli, którzy stawili się w wyznaczonym przez szpital terminie. 
14
18:04, 12.05.2021
24 -letni niepełnosprawny intelektualnie Filip z Kutna cieszy się, że w najbliższy poniedziałek wraca na zajęcia do Środowiskowego Domu Samopomocy. Źle wspomina czas pandemicznego odosobnienia. Ma nadzieję, że wystąpi w maju w centrum miasta i znów zaśpiewa na Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jego rodzice Małgorzata i Wiesław Zwaryczowie opowiadają o wyzwaniach codzienności i obawach związanych z przyszłością syna. 
3
08:46, 03.05.2021
Nikt chyba się nie spodziewał, że będzie inaczej. Kolejny duży deszcz i zatopione nieruchomości przy nowej inwestycji, drodze powiatowej w Gołębiewie Nowym. Od miesięcy piszemy o tym problemie. O nieudolności i niemożliwości rozwiązania problemu przez Spółkę Wodną "Kutnowianka" z gminy Kutno dowiedzieli się też widzowie TVP Łódź. Nikt się nie wstydzi, nikt nic nie robi, bo zarząd spółki podał się do dymisji, a starostwo zaproponowało, że da pieniądze na to do czego zobowiązana jest spółka i umyło ręce.
8
06:43, 28.04.2021
Na wczorajszej sesji dodatkowa uchwała o wyrażeniu zgody na dzierżawę części nieruchomości gruntowej przy Al. ZHP przez firmę Terg S.A. nie zdobyła aprobaty radnych Klubu Prawa i Sprawiedliwości. Radni prezydenccy ją przegłosowali, jednak jak mówi radny Janusz Kołodziejski nie brakuje kontrowersji wokół niej. 
32
10:29, 26.04.2021
W środę, 28 kwietnia nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Kutnowskiego czyli radni znów nie mogą zabrać głosu, bo spraw różnych i interpelacji starosta i przewodniczący rady sobie nie życzą. 
14
17:41, 14.04.2021
- Nie chcę wierzyć w polityczne tło pożaru mojego i kolegi gospodarstwa, ale wcześniej dostawałem pogróżki. Sytuacja w samorządzie się zaostrza. Niestety coś może być na rzeczy - komentuje Sławomir Kępisty, przewodniczący Rady Miejskiej w Krośniewicach. 
38
10:13, 14.04.2021
Błoto po kolana jesienią, tumany kurzu latem, podtapiane podwórka, zepsuty wózek inwalidzki i ciągły strach o dzieci czy na bruku nie zrobią sobie krzywdy. To codzienne problemy mieszkańców ulic Popiełuszki i Moniuszki, Bema i Wąskiej w Krośniewicach. Brak porozumienia między burmistrz a radą miejską wykluczył inwestycje na tych drogach i utrudnił po raz kolejny życie mieszkańcom, a przecież 5 mln zł wolnych środków czeka na gminnym koncie.