Zamknij

Skąd wziąć pieniądze na świąteczne prezenty?

00:25, 02.12.2017 | Pismak
Skomentuj

Im bliżej końca listopada, tym częściej na myśl przychodzą nam zbliżające się Święta. To dla nas szalenie ważny czas, który jest jedyną w swoim rodzaju okazją do spotkania z najbliższymi. Większość z nas nie wyobraża sobie Wigilii bez prezentów, które w ogólnym rozrachunku stanowią niemałą część świątecznego budżetu. Na szczęście do tego tematu podchodzimy coraz rozsądniej, uznając, że świąteczny czas najlepiej poświęcić bliskim, jednak idea wręczania sobie podarunków jest istotna i nie sposób jej pominąć. Pojawia się pytanie, jak sfinansować kilkanaście upominków, które osobno nie kosztują wiele, ale zsumowane dają całkiem pokaźną kwotę. Przyjrzyjmy się zatem naszym świątecznym wydatkom i sprawdźmy, jak je sfinansować.

Najczęściej wybierane prezenty

Gdybyśmy sięgnęli pamięcią wstecz, z pewnością oczyma wyobraźni zobaczylibyśmy przedziwne, ale jak na tamte czasy bardzo tradycyjne prezenty świąteczne. Często zawierały części garderoby czy z trudem zdobyte perfumy. Czasy na szczęście się zmieniły, ale pewne zwyczaje pozostały, stąd też nadal chętnie kupujemy kosmetyki - szczególnie te w zestawach oraz te z wyższej półki, a także kochamy ubierać naszych bliskich. Pod choinką królują także książki, gadżety elektroniczne, karty prezentowe na określone kwoty i oczywiście zabawki dla najmłodszych. Słowem, nie żałujemy grosza i staramy się trafić w gusta oraz marzenia ukochanych osób. Patrząc na statystyki, zazwyczaj na prezenty wydajemy od 380 złotych do 600 złotych, aczkolwiek wszelkie prognozy na tegoroczne święta Bożego Narodzenia wskazują, że tym razem planujemy wydać o 200 złotych więcej.

Prezent jak ze snów

Kupowanie prezentów to prawdziwa przyjemność - dopełnieniem jest przecież radość obdarowanej osoby. Ważne, by dobrze trafić z wyborem i w zasadzie ta część stanowi dla większości z nas największy problem. Pytanie wprost nie jest dobrym pomysłem - psujemy niespodziankę i poniekąd przyznajemy się, że nie jesteśmy w stanie odgadnąć marzeń drugiej osoby. W przypadku dzieci sprawa jest prosta. Wystarczy podsunąć im pod nos gazetkę reklamową ze sklepu, w której znajdują się fotografie różnych zabawek i poprosić o wycięcie tych, które mają zostać umieszczone w liście do Mikołaja.

U dorosłych sprawa nieco się komplikuje. Tutaj rzeczywiście pomaga wnikliwe spojrzenie, czasem wsłuchanie się w narzekanie typu: "jak mnie denerwuje ten telefon"; lub westchnienia "tak strasznie podoba mi się ten łańcuszek".

Święta za pasem, a portfel pusty!

Brak odpowiednich środków finansowych na organizację Świąt i kupno prezentów jest jedną z tych sytuacji, która każdego wprawia w złość. Zbliżające się Święta to poniekąd presja czasu, której chcemy podołać. Pożyczanie pieniędzy od rodziny jest mało trafionym pomysłem — to przecież moment, w którym każdy ma napięty budżet. Jak poradzić sobie i wyjść z tego impasu?

Rozwiązaniem są pożyczki na święta — szybkie i udzielane o każdej porze. Brak weryfikacji w rejestrach i tym samym wnikliwego sprawdzania zdolności kredytowej, zdecydowanie przyspiesza czas od momentu złożenia wniosku online do realizacji przelewu. Do ich otrzymania wystarczy dowód osobisty oraz oświadczenie o dochodach. Przedświąteczne pożyczki przez internet mają jeszcze jedną ważną zaletę — możliwość rozłożenia spłaty na dogodne raty.

Prezenty bez liczenia grosza!

Święta Bożego Narodzenia są owiane piękną magią, która każdego roku oczarowuje każdego z nas. W tym szczególnym czasie słusznie chcemy, by nasi bliscy poczuli się wyjątkowo. Prezenty mają być wyrazem naszej miłości, podarunkiem serca, dlatego nie powinniśmy na nich oszczędzać. Tym bardziej, że dzięki świątecznej pożyczce możemy spełnić marzenia kochanych przez nas osób. Niech podarunki nie będą dziełem przypadku lub pośpiechu, który przeczy całej pięknej idei. Pamiętajmy, że Święta to przede wszystkim czas dla bliskich, a prezenty, które im podarujemy, na długo pozostaną w ich pamięci.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%