Zamknij

KOncert "Muzycznie, Klasycznie, Magicznie..."

KOncert "Muzycznie, Klasycznie, Magicznie..."
  • poniedziałek 23 maja, 18:00
  • 14.05.2022
  • Centrum Teatru Muzyki i Tańca
  • 35 zł
Kolejny koncert z serii "Muzycznie, Klasycznie, Magicznie..." – koncert w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi. Zapraszamy 14 maja (sobota) godz. 18:00 Centrum Teatru Muzyki i Tańca Bilety 35 zł w kasie KDK lub Online.

Joanna Śmiałkowska – mezzosopran, jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Wokalno – Aktorskim w klasie prof. Katarzyny Nowak – Stańczyk. Swoje umiejętności doskonali podczas różnych warsztatów artystycznych, lekcji m.in. uczestniczyła w kursach wokalnych Marka Rzepki, Olgi Pasiecznik, Dariusza Grabowskiego i Agnieszki Rehlis. W 2016 r. została laureatką pierwszej nagrody w XI Międzynarodowym Konkursie Arii z Oper o Duchu Gór (Rubezahl) w Jeleniej Górze.

Swoją edukacje wokalno – aktorską rozpoczęła stosunkowo późno, gdyż dopiero po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego. Naukę kontynuowała w studium Wokalno – Baletowym w Gliwicach przy Gliwickim Teatrze Muzycznym, otrzymała dyplom Aktora Scen Muzycznych. Już w studium przekonała się, że taniec i dramatyczna gra na deskach teatru pozostaną jej pasją na całe życie, ale to muzyka wokalna, a w szczególności opera stała się jej miłością i w tym kierunku postanowiła dalej się kształcić. W 2011 r. będąc na drugim roku studiów zadebiutowała na scenie operowej w roli Marceliny w operze Wesele Figara W. A. Mozarta w reżyserii w ramach IV Operowego Forum Młodych w Operze Nova w Bydgoszczy. Następne kreowane partie to m.in: postać La abuela w operze La vida Breve Manuela de Falla, Amastre w operze Xerxes G. F. Heandel, Olga oraz Filipiewna w operze  Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego czy Księżna Czeprano w operze Rigoletto G. Verdiego. W operetce Student Żebrak K. Millockera oprócz zagrania partii Palmatyki pełniła również funkcje asystenta reżysera. W 2020 roku była jednym z głównych realizatorów Narodowego Czytania „Balladyny" Słowackiego z ramienia Teatru Wielkiego w Łodzi. Obecnie pozostaje artystką Teatru Wielkiego w Łodzi, prowadzi działalność koncertową w Polsce oraz w Europie, na co dzień prowadzi również działalność pedagogiczną.

Sylwia Nowicka – sopran. Ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi na wydziale wokalno-aktorskim. Uczestniczyła dwukrotnie w Mistrzowskich kursach wokalnych interpretacji dzieł G.Verdiego u maestry Fiorenzzy Cossotto oraz  w mistrzowskich kursach wokalnych interpretacji i techniki wokalnej u maestry Teresy Żylis-Gary. Ma na swoim koncie wiele pierwszoplanowych ról: Skrzypek na dachu, Grek Zorba, Wiktoria i jej Huzar, Bal w Savoyu, Can-Can. Brała udział w licznych tourne zagranicznych z repertuarem operowym i operetkowym. Artystka d wielu lat pozostaje związana z Teatrem Wielkim w Łodzi. Obecnie pozostaje trenerem głosu dla młodzieży ,dzieci i dorosłych. Osoby, z którymi pracuje nad głosem podejmują również zawodową aktywność wokalno – estradową.

Krzysztof Pilch – muzyk, wokalista, aranżer, a także producent muzyczny. Pochodzi z Bochni, gdzie rozpoczął swoją przygodę muzyczną w klasie fortepianu w Szkole Muzycznej im. J. Żurawlewa. Studiował śpiew klasyczny na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz w Łodzi szkoląc się pod okiem wybitnych profesorów Marka Moździerza i Janusza Ratajczaka. Swoją karierę zawodową związał z Teatr Wielki w Łodzi. Na deskach łódzkiej opery wciela się w postaci charakterystyczne, z powodzeniem kreując role Karpathy'ego w „My Fair Lady" F. Loewe'go, E. Pisseli'ego w „Nocy w Wenecji" J. Straussa czy w trio „Trouble in Tahiti" L. Bernsteina. Jest autorem i wykonawcą cyklu świątecznych koncertów w Teatrze Wielkim w Łodzi "Winter Songs". Komponuje autorskie piosenki głównie do swoich tekstów, wciąż poszukując inspiracji i własnej tożsamości muzycznej.

maj 2022


9.05 poniedziałek 26.05 czwartek
Wystawa fotografii SANSARA Nepal Wojtka Moskwy
23.05 poniedziałek
IGRZYSKA ZWIERZAKÓW 2D DUBBING
24.05 wtorek
IGRZYSKA ZWIERZAKÓW 2D DUBBING
25.05 środa
IGRZYSKA ZWIERZAKÓW 2D DUBBING
28.05 sobota
V Biesiada z Kulturą
28.05 sobota
Piknik wśród róż