Zamknij
REKLAMA

środa, 11.07, godz. 19:00

Centrum Teatru Muzyki i Tańca

Bilety: wejściówka

João de Sousa jest wokalistą, gitarzystą i kompozytorem pochodzącym z Porto w Portugalii. Luzofońskie korzenie artysty w znacznym stopniu wpływają na muzykę jaką tworzy i wykonuje, choć fascynacje innymi gatunkami – jazzem oraz world music, oddalają go od fado.

João współpracował z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic oraz artystami jazzowymi. Występował także z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. Jego piosenki znalazły się na radiowej płycie RAM Cafe vol. 7 oraz w albumie Siesta vol. 11 Marcina Kydryńskiego. 


W kwietniu 2016 r. ukazała się trzecia autorska płyta Portugalczyka pt. Luta, a obecnie pracuje on nad materiałem do kolejnego albumu. W swoim repertuarze João ma również niebanalne interpretacje klasyki polskiej piosenki – Komedy, Warsa, Koniecznego (Nim wstanie dzień, Miłość ci wszystko wybaczy, Była pogoda,Groszki i róże).
Dominik Gawroński - absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Jazzu w klasie P. Wojtasika. Obecnie doktorant na wrocławskiej uczelni. Jest laureatem nagród VI Europejskich Integracji Muzycznych w Żyrardowie i Krokus Jazz Festival w Jeleniej Górze.


Filip Miguła - pianista, klawiszowiec, kompozytor. Student akademii muzycznych we Wrocławiu i Katowicach. Współpracuje z takimi artystami, jak: Kamil Bednarek, Grubson, Jarecki.
João de Sousa - wokal/gitara
Dominik Gawroński - trąbka
Filip Miguła - fortepian


sobota23 lutego

niedziela24 lutego

poniedziałek25 lutego

wtorek26 lutego

środa27 lutego

niedziela3 marca

czwartek21 marca

środa27 marca

czwartek28 marca
czw 28 mar
19:00
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone