Zamknij

Worek medali dla kutnowskich judoków w ogólnopolskim turnieju

13:42, 09.04.2024 IPPON MDK Aktualizacja: 16:49, 09.04.2024
Skomentuj

W minioną sobotę odbył się XI Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików w Rychwale. W Hali Widowiskowo - Sportowej zgromadziło się ponad 200 zawodników z ponad 15 klubów z całej Polski. Każdy z zawodników z kutnowskiej czternastoosobowej reprezentacji uplasował się na podium. W kategorii wiekowej U-11 złoto zdobyli Aleksandra Sala oraz Franciszek Korput wygrywając wszystkie swoje walki przed czasem, nie dając żadnych szans swoim przeciwnikom. W swoim debiucie zdobyła pierwsze miejsce Wiktoria Milas. Na drugim miejscu stanęła Wiktoria Chodor ulegając nieznacznie bardziej doświadczonej rywalce. Również w debiucie Hubert Wołkowicz zebrał doświadczenie zajmując trzecie miejsce.

W kategori wiekowej U-9, nasi najmłodsi adepci wystartowali w swoich pierwszych zawodach. Bezkonkurencyjni okazali się: Konstanty Osiecki, Igor Gronowski oraz Kacper Jankowski.  Drugie miejsce zdobyli: Filip Jakubowski, Jan Zieliński. Na trzecim miejscu stanęli: Jakub Kaźmierczak, Franciszek Andrzejewski, Tymoteusz Kopacz, Witold Kaźmierczak. Warto podkreślić, iż dla większości kutnowskich zawodników był to pierwszy start w zawodach. Bilans medalowy to: 6 złotych medali, 3 srebne, 5 brązowych. Dzięki temu klub UKS Ippon MDK Kutno zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej na turnieju.