Zamknij

Żaczki KS Kutno w Finale A Wojewódzkiej Ligii Żaczek

13:00, 14.04.2024 Tomasz Pasiński Aktualizacja: 13:03, 14.04.2024
Skomentuj

W ramach XX kolejki Wojewódzkiej Ligi U12, Żaczki wyjechały na dwa bardzo trudne mecze do Pabianic. Pierwszy mecz zagrały z MKS Ósemka Skierniewice, od początku grały agresywnie w obronie, co przyniosło efekt wygraniem pierwszej kwarty 23:6. Nie odpuściły w obronie do końca meczu, do tego dołożyły dobrą skuteczność w ataku (cztery celne rzuty za trzy punkty). Wygrały więc zasłużenie 70:26.

Po 20 minutach przerwy Żaczki z Kutna zagrały drugi mecz z PTK F&F Automatyka Pabianice. Niestety, drużyna przystąpiła do meczu nieskoncentrowana, może powodem było wygranie pierwszego meczu z PTK Pabianice 69:18. - Przez cały mecz gramy bardzo nieskutecznie. O przegranym meczu zadecydowała pierwsza kwarta przegrana 3 :13, pomimo wygrania III i IV kwarty przegrywamy cały mecz 47:38. Mecz przegrywamy 9 punktami, a nie trafiamy 19 z 25 rzutów osobistych. Rozegraliśmy dwa dobre spotkania z mocnymi drużynami. Z obu meczów wyciągamy wnioski do dalszej pracy - mówi trener Tomasz Pasiński.  - Na dwa mecze przed końcem ligi byliśmy pewni udziału w Finale A, który odbędzie się w Ksawerowie. Rozgrywki powoli się kończą, ale emocje dzięki naszym dziewczętom były coraz większe.

MKS Ósemka Skierniewice - KS Kutno 26:70 (6:23, 6:13, 2:18, 12:16)

KS Kutno- PTK F&F Automatyka Pabianice 37:48 ( 3:13, 13:14, 8:7, 14:13)

Skład KS Kutno: Maja Bobrzak, Karolina Kowalska, Natalia Dopierała, Nina Miszewska, Maja Kowalska, Maja Dajer, Paulina Leśniewska, Lena Kurzawa, Julia Dajer, Lena Domżał, Maja Miszczak, Antonina Bigosińska, Julia Sroka, Nicola Golińska, Nel Sujecka kapitan, Lena Smulska.

Kierownicy drużyny: Maciej Sroka i Marcin Bigosiński. Trener: Mariusz Łubiński.