Zamknij
REKLAMA

Spóźnione wakacje – gdzie warto wyjechać jesienią?

10:39, 07.10.2017 | Pismak
REKLAMA
Skomentuj

Wiele osób nie może pozwolić sobie na urlop podczas letnich wakacji i jest zmuszona na zasłużony odpoczynek wyjechać dopiero jesienią. Podpowiadamy, gdzie najlepiej wybrać się o tej porze roku, by móc liczyć jeszcze na dobrą pogodę.

Najlepsze kierunki w Europie

We wrześniu można jeszcze zaryzykować wyjazd nad polskie morze lub w Tatry, jednak należy liczyć się z dość dużym ryzykiem chłodnych nocy oraz intensywnych opadów deszczów. Zdecydowanie na pewniejszą pogodę o tej porze można liczyć na południu Europy. Do połowy października w większości krajów basenu Morza Śródziemnego zdarzają się upalne i bardzo słoneczne dni, które pozwalają przywieźć z wakacji piękną opaleniznę. Jesienią szczególnie polecane są wyspy greckie, południe Włoch wraz z Sycylią oraz Hiszpania. Bardzo atrakcyjnym kierunkiem są też Wyspy Kanaryjskie, na których piękna pogoda panuje niemal przez cały rok. Od października należy uważać na rejony Portugalii i południowej Hiszpanii, gdzie wpływy oceaniczne często powodują intensywne opady.

Polecane miejsca poza Europą

Jesienią piękna pogoda panuje także w północnej Afryce, jednak ze względu na wysokie ryzyko ataków terrorystycznych nie poleca się wycieczek do Egiptu, czy Maroka. Warto jednak właśnie o tej porze roku pomyśleć o bardziej egzotycznych kierunkach. Wrzesień i październik są doskonałymi miesiącami na odwiedzenie Indonezji (ale w listopadzie rozpoczyna się tutaj pora deszczowa), Malezji oraz południa Chin. Z kolei od listopada na piękną i suchą aurę można liczyć m.in. w Tajlandii, niektórych regionach Indii, a także niektórych krajach Ameryki Południowej np. w Chile.

Jesienią można liczyć na tańsze wakacje

Ceny jesiennych wycieczek i noclegów są zazwyczaj dużo niższe niż w szczycie letniego sezonu turystycznego, dlatego wiele osób celowo przekłada swój urlop właśnie na ten okres. Niektórzy z kolei decydują się w ostatniej chwili na wakacje, gdy napotkają atrakcyjne oferty last minute, jakich o tej porze roku nie brakuje. Wielu takich spontanicznych podróżników sięga w takich sytuacjach nawet po pożyczki gotówkowe, które pomagają im zrealizować marzenie o spóźnionych wakacjach. Gdy trzeba się szybko zdecydować na ofertę i wpłacić zaliczkę, szczególnie przydatne okazują się pożyczki online np. takie jak w ExtraPortfel, gdzie gotówkę do 5000 zł można załatwić nawet w 15 minut. Nowi klienci mogą pożyczyć w ten sposób pieniądze całkowicie za darmo, czyli nie płacić firmie pożyczkowej żadnych prowizji i odsetek. Taka szybka pożyczka na wakacje sprawdza się szczególnie przy ofertach last minute, ale także w wielu innych sytuacjach.

Artykuł ekspercki
 

(Pismak)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone | 2018