Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
1
06:21, 26.04.2018
Trzeba być odważnym aby wybrać się do Długołęki w gminie Strzelce :) Odważnym kierowcą dodajmy. Skręcając z cywilizacji w Muchnicach, trafiamy na połatane, dziurawe coś, bo trudno to nazwać drogą. Zresztą to nie jedyny takie "kwiatek" w tej gminie. Prym wiedzie u kierowców droga Wola Raciborowska - Raciborów, którą zapisaliśmy kiedyś w złotek księdze kraterów wszechświata.
25
15:12, 17.04.2018
W połowie lutego pisaliśmy w artykule Tak się dłużej nie da pracować. NSZZ Policjantów rozmawia z kierownictwem KPP Kutno o problemach Komendy Powiatowej Policji w Kutnie z brakiem kadry wywołanym m.in. przez konflikt z kierownictwem oraz o apelu mieszkańca Kutna do starosty, prezydenta, posłów, KWP w Łodzi i Biura Spraw Wewnętrznych w KGP o to aby poszukać wspólnie rozwiązania niedobrej dla pracowników KPP Kutno sytuacji. Jak się dowiadujemy żadna instytucja, do której dotarły te wiadomości nie odpowiedziała na e-maila.
11
13:41, 12.04.2018
W październiku ubiegłego roku pisaliśmy o sukcesach mieszkańców Kutna, którzy swojej racji i łamania prawa przez samorządowców i parafię muszą dochodzić przez lata w sądach. Teraz pojawił się kolejny wyrok i dosłownie wszystkie zarzuty mieszkańców Łąkoszyna wobec dokumentów tworzonych przez kutnowski magistrat znalazły potwierdzenie w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. NSA nie zostawiło suchej nitki na bezprawnym działaniu prezydenta i rady miasta. Plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Kutnie przy ul. Staffa i Łąkoszyńskiej został wykonany i przegłosowany przez radnych bez stosownych badań gruntowych i dokonania oceny, czy teren przeznaczony pod poszerzenie cmentarza spełnia wymagania sanitarne. Błędów było znacznie więcej, o tym dalej.
44
18:17, 05.04.2018
Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi prowadziła na wniosek Stowarzyszenia Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska w Kutnie kontrolę w Starostwie Powiatowym oraz w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp .z o.o. Wyniki tej ostatniej prowadzanej za lata 2011-2016 wskazują na liczne nieprawidłowości w prowadzenia polityki rachunkowości w spółce, przez zakres zamówień publicznych - w tym zamówień leków, po nieprawidłowości w organizacji spółki. RIO analizowała tylko wybrane dokumenty danej dziedziny, aż strach pomyśleć, gdyby tak sprawdzane było wszystko. Stajnia Augiasza. Potrzebny Herkules - Prokurator.
06:16, 29.03.2018
Kto by się spodziewał śniegu przed Wielkanocą? Na któreś święta przecież w Polsce powinien się pojawić. No to mamy. Tymczasem zanim śnieg pokrył senne Kutno można było zauważyć tu i ówdzie... Martwa natura... Bez komentarza.
61
19:45, 27.03.2018
Dziś podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Kutnowskiego radny Konrad Kłopotowski odczytał wniosek o odwołanie starosty Krzysztofa Debicha. Prezentowaliśmy go 20 marca TUTAJ. Pod wnioskiem podpisali się radni ponad podziałami Konrad Kłopotowski, Marek Ciąpała i Marek Drabik z PiS, Jacek Urbaniak i Artur Gierula z PO i Mirosława Gal-Grabowska z Pokoleń Samorządowych.
14
16:20, 27.03.2018
Dziś radni miejscy nie mieli wątpliwości, że trzeba pomóc Powiatowi Kutnowskiemu i przekazali szpitalowi kolejny milion z pięciu obiecanych przez prezydenta Kutna. Pieniądze zasilą budżet spółki Kutnowski Szpital Samorządowy.
25
06:42, 15.03.2018
Zapytaliśmy Biuro Rady Powiatu w Kutnie o aktywność radnych powiatowych w roku 2017. Na tle miejskich, o których pisaliśmy wcześniej, to po prostu dno i pół metra mułu! Okazało się, że w ogóle nie składają interpelacji, a i z pytaniami zadanymi na sesji, popartymi pisemnymi odpowiedziami - też jest krucho. Co w takim razie robi radny dla społeczności lokalnej? Chwalić się nie wypada, bo wiadomo skromność cnota, a postawy na sesjach, komisjach i w terenie nie odzwierciedlają pracy dla ludzi za nieopodatkowane od 1300 do 1950 zł.
2
11:20, 14.03.2018
Pan Dariusz Bieńkowski z Kutna śledził zmiany przyrodniczo-klimatyczne Ochni. Nadesłany przez niego kolaż pokazuje jak przez ostatnie lata 2015, 2016, 2017 i 2018 zmieniała się nasza rzeka.
5
15:44, 13.03.2018
W lichym domu na obrzeżach Kutna, tam gdzie miasto pozbywa się swoich przegranych i ubogich, w małym pokoiku na piętrze mieszkał stary człowiek. Pokoik wypełniały książki, gazety i sterty papierów. Na stoliku stała otwarta maszyna do pisania; ciągle bowiem pisał, ale nie wyszedł z epoki przedkomputerowej. Część biednego mieszkanka zajmowała mata treningowa, na której ćwiczył jogę. Pomimo 85, lat jeszcze do niedawna, odbywał forsowne marsze, a nawet biegi treningowe. Pisał, czytał, ćwiczył.
REKLAMA
5
10:53, 13.03.2018
Piotr wybrał się w sobotę na spacer. Wiosna wreszcie przytruchtała do Kutna, to trzeba się ruszyć, sprawdzić co zima po sobie zostawiła, co się zmieniło...
10
17:19, 04.03.2018
Niedzielny spacer w centrum Kutna to widok niestety niezapomniany. Niestety, bo za sprawą krzewów usłanych petami a trawnika butelkami. Ludzie co się z Wami takiego dzieje, że wyrzucacie śmieci na ulicę? Czy w swoim domu, pokoju też macie taki śmietnik?
1
16:31, 02.03.2018
- Czy w Kutnie buduje się mieszkania z rządowego programu Mieszkanie Plus? - pyta Czytelniczka. - Program Mieszkanie Plus skierowany jest do wszystkich Polaków, jednak w pierwszej kolejności ma pomóc tym, którzy nie mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny na rynkowych zasadach. Deficyt mieszkaniowy w Polsce jest ogromny, dlatego też głównym celem Mieszkania Plus jest zwiększenie liczby tanich mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. W planach jest budowa trzech milionów mieszkań w ciągu najbliższych dziesięciu lat, na terenie całego kraju - czytamy na mieszkanieplus.org.
45
13:04, 25.02.2018
Piątkowe spotkanie z redaktorem naczelnym Gazety Polskiej Tomaszem Sakiewiczem w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie zdominował temat relacji polsko-żydowskich, błędnego wyboru terminu wprowadzenia ustawy o IPN i nieumiejętności wybrnięcia z rodzącego się konfliktu z Izraelem i Stanami Zjednoczonymi. W spotkaniu organizowanym przez Klub Gazety Polskiej Kutno II wzięło udział około 100 osób. Nie zabrakło przedstawicieli parlamentu, gośćmi Klubu byli senator Przemysław Błaszczyk, posłowie Tadeusz Woźniak i Waldemar Buda oraz klubowicze ze Skierniewic, Głowna, Opoczna.
50
08:29, 23.02.2018
Po raz kolejny staraliśmy się o spotkanie z panem komendantem nadkom. Krzysztofem Szymańskim aby porozmawiać o trudnych sprawach i problemach kutnowskich policjantów z kierownictwem KPP Kutno. Pan komendant zawsze jest jednak zajęty i zwyczajnie po ludzku - jak dziennikarz z funkcjonariuszem publicznym - nie można z nim porozmawiać. Zaproponowano nam odpowiedź e-mailową na wątpliwości wynikłe z komentarzy pod artykułem Tak się dłużej nie da pracować. NSZZ Policjantów rozmawia z kierownictwem KPP Kutno, zebranych wypowiedzi i ustaleń.
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone | 2018