REKLAMA

REKLAMA
24
15:29, 12.10.2017
Znaki zakazu zatrzymywania się i postoju na Północnej postawione 20 września przez miasto od tego czasu są powracającym tematem interwencji mieszkańców Kutna. Czytelnicy z Kościuszkowa wiele razy przekazywali nam swoje uwagi. Ostatnio od jednego z nich dowiedzieliśmy się, że naczelnik Wydziału Obsługi Miasta powoływał się na istnienie pisma mieszkańców postulującego postawienie tych znaków. Mieszkańcy, którzy podpisali się pod pismem byli bardzo zdziwieni taką informację. Z kolei dwie kutnianki, które spotkały się z prezydentem Zbigniewem Burzyńskim 23 sierpnia br. aby omówić temat zakazu wyprzedzania i ograniczenia prędkości na tej ulicy nie uwierzyły oczom kiedy 10 października odebrały odpowiedź na pisemny wniosek złożony 6 września, a więc po spotkaniu z prezydentem.
18
16:58, 06.10.2017
Nabory na stanowiska urzędnicze w Starostwie Powiatowym w Kutnie sprawiają wrażenie kontrowersyjnych. Konkursy na stanowiska wygrywają bowiem często pracujący już w jednostkach, a nawet w danym wydziale, osoby. Ostatni konkurs na stanowisko referenta w Referacie Rejestracji Pojazdów cieszył się dużym powodzeniem. Złożono aż 16 ofert, a konkurs wygrała osoba pracująca w tym referacie.
17
08:56, 05.10.2017
- Chciałbym poruszyć sprawę dzielnicowych policji z Kutna. Ostatnio nie mają czasu dla społeczeństwa, a czas ich pracy w większości wypełniają przesłuchania ludzi! Mieli być oderwani od dokumentacji, mieli być dla nas - społeczeństwa, a są dla stosu papierów, jakiś zawiadomień i przesłuchań! Dzwoniłem do swojego dzielnicowego, gdyż chciałem się z nim spotkać aby porozmawiać o pewnym problemie sąsiedzkim. Dzielnicowy odpowiedział mi, że nie ma czasu ponieważ przesłuchuje i nie wie kiedy skończy, a ma jeszcze zaległych ludzi poumawianych i z nimi też musi się spotkać. To jak wreszcie jest z nową jakością pracy dzielnicowych, o której tak głośno mówił minister?! Gdzie oni są? Za biurkami, toną w papierach? Powyższe uwagi zgłosiłem do Komendanta Głównego Policji aby zajął się tym tematem - pisze Czytelnik.
8
11:35, 28.09.2017
Z ostatniej chwili: Choroba zakaźna pod nazwą zamia officium od wczoraj opanowała Starostwo Powiatowe w Kutnie. Z minuty na minuty stan członka dramatycznie pogarszał się, smutek, rozdrażnienie, wycofanie, zanik i L4. Silny wirus kleioza stołkoza następnego dnia dopadł dyrektora. Na podstawie wyników badań kadencji samorządu można stwierdzić, iż oba okazy są niezwykle podatne na ten rodzaj patogennego nukleoproteidu. Członkowie i dyrektorzy miejcie się na baczności!
48
19:30, 15.09.2017
Z dużym niesmakiem przyjęłam jeden z punktów Rady Powiatu w Kutnie, a mianowicie podwyżki diet dla radnych. Komu jak komu ale radnym tej kadencji - kadencji nowej jakości - prędzej bym zabrała i to z połowę naszej kasy. W związku z licznymi prośbami na portalu i na redakcyjnej poczcie o publikację grupy radnych wnoszących projekt uchwały o ustaleniu diet i zwrotu kosztów podróży służbowych podajemy Marek Drabik, Jolanta Pietrusiak, Marek Ciąpała, Andrzej Karniszewski, Marek Jankowski, Zdzisław Trawczyński, Artur Gierula.
5
20:15, 31.08.2017
Dziś Dzień Solidarności i Wolności, święto państwowe obchodzone 31 sierpnia. Po południu pod Ulotką przy dawnej Polfie, aby świętować 37 rocznicę strajków w 1980 roku i powstania NSZZ „Solidarność”, zebrali się członkowie NSZZ Solidarność różnych zakładów w Kutnie, przedstawiciele biur poselskich, poseł Tadeusz Woźniak, władze samorządowe, radni, szefowie miejskich instytucji oraz mieszkańcy Kutna.
2
08:51, 15.08.2017
Przypadek mniejszej wagi? Wszyscy jesteśmy pokrzywdzeni taką postawą Emerytowany policjant ze Szczecina, który poinformował prokuraturę o działaniach nadkom. Krzysztofa Szymańskiego Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie w zakresie używania samochodu służbowego do podróży do domu i o jego zdaniem fałszywym oskarżeniu go o używanie stopnia służbowego prowadzi bogatą korespondencję z Komendą Główną Policji, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zdecydował się złożyć skargę do MSWiA na rozpatrzenie sprawy kutnowskiego komendanta przez Komendanta Wojewódzkiego Policji.
17
10:29, 19.07.2017
Prokuratura Rejonowa Łódź Śródmieście umorzyła śledztwo w sprawie zaistniałego od czerwca do grudnia 2016 roku na terenie Kutna i Piotrkowa Trybunalskiego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie poprzez wykorzystywanie pojazdu służbowego do celów prywatnych oraz pełnienia służby w sposób sprzeczny z zarządzeniami Komendanta Głównego Policji czym mógł działać na niekorzyść interesu publicznego oraz skierowania do Komendanta Policji w Żychlinie zawiadomienia o podejrzeniu popełnieniu wykroczenia przez byłego policjanta ze Szczecina czym działał na szkodę tej osoby.
13
16:11, 12.07.2017
Nowa umowa koalicyjna wymusiła na staroście Krzysztofie Debichu usunięcie ze stołków rzecznika prasowego Jacka Saramonowicza oraz pełnomocnika ds. pacjenta Beatę Krukowską. Ostatniej starosta wypowiedział umowę o pracę, okres wypowiedzenia upłynie 31 sierpnia, a Saramonowicza uratował (wiadomo kolegi z Komitetu Obywatelskiego pozbyć się nie można) i został on dyrektorem Wydziału Zarządu I Rozwoju Powiatu. PSL nowe warunki umowy koalicyjnej argumentował między innymi oszczędnościami. Sprawdzamy czy w ogóle one wystąpiły.
6
15:09, 11.07.2017
Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o zmienia strategię spółki. Za 17 500 zł firma ją uaktualni. 29 czerwca br. został wymieniony też członek Rady Nadzorczej szpitala. Henryka Tomczaka zastąpi Janusz Mielczarek.
REKLAMA
1
06:54, 10.07.2017
W cyklu Czytelnicy piszą tym razem miejski obrazek na tyłach Szkoły Podstawowej nr 9. - Przechadzając się tamtędy nie sposób przejść obojętnie obok zdewastowanej elewacji budynku, porozrzucanych butelek, puszek, pojemników po jedzeniu i innych śmieci, które wskazują na częste i dobre imprezy młodych ludzi - pisze Czytelnik eKutno.pl
47
19:17, 22.06.2017

Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i Witam w pięknej, klimatyzowanej sali widowiskowej klubu Rotunda w krótkim tekście o poważnych sprawach choć dość niekonwencjonalnie zaczętym. Mam nadzieję, że frywolność mą mi darujecie, bo miałam do czynienia albo z samorządowcami i to nie w klimatyzowanej sali albo z rozpisanymi i rozbisurmanionymi komentatorami na eKutno.pl. (Oczywiście polotem, pokotem, nigdy im nie dorównam). Sala konferencyjna Starostwa Powiatowego nie posiada klimatyzacji, mówili o niej w letniej aurze radni i zarządy poprzednich dwóch kadencji, w upalny wtorek też mówili czyli 11 lat gadki o tym, że fajnie byłoby osiągnąć standardy, no właśnie, jak na te czasy wyjątkowe? Ano nie. Taka sama gadka, jak o ppoż w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. Też go latami nie można wykonać. A może by tak trójca nieświęta Debich, Trawczyński i Gierula oprócz chaosu w oświacie, namnożonych stanowisk po urzędach i dróg w różnych zakątkach powiatu, zostawili też po sobie zrobioną klimatyzację w sali starostwa. Ich już tam nie będzie, ale my wyborcy będziemy tam wciąż chodzili więc może warto dla potomności? To tytułem wstępu. We wtorek w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyło się wspólne posiedzenie komisji Rady Powiatu w Kutnie właśnie o szpitalnych sprawach. Marek Kiełczewski, prezes i Maciej Nerowski członek zarządu przedstawili sprawozdanie za 2016 rok i bieżącą sytuację Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Poważny temat, a jednak był kabaret. Radni otrzymali materiały w formie papierowej i warto się pochylić nad ich szczególnym wyglądem. Tabele z interesującymi radnych cyframi, danymi porównawczymi zostały wydrukowane z przygotowanymi do prezentacji multimedialnej wypowiedziami, tak że zasłaniają te dane. Drukowanie obustronne też nie poszło, bo jest groch z kapustą, są dymki, jest kolorowo, są piramidki. Niby pełna informacja, niby ładnie podana, tyle że nic z niej nie można się konkretnego dowiedzieć. Fuszerkę wykonało Biuro Rady Powiatu, urzędnik nie zwrócił uwagi na to co robi. Po pierwsze to kosztuje, (a tablety sobie kupili żeby oszczędzać na papierze sic!), po drugie z punktu widzenia dbałości o dobre kontakty między radnymi a zarządem szpitala to zakrawa na sabotaż. Mają mieć informację a jednak nie mogą się dowiedzieć. Jeśli jednak to wyjątkowe pożegnanie z drukowanymi materiałami dla radnych to trzeba przyznać, że wyobraźnia urzędnika znakomita, udało się skutecznie przekonać ich do tabletów.

188
08:23, 20.06.2017

Publikujemy przesłany do redakcji apel mieszkańca Kutna, wykładowcy akademickiego Doktora Dariusza Stokwiszewskiego. Szanowni Państwo, od ponad dwóch lat staram się robić, co tylko w mojej mocy, aby mieszkańcy miasta zrozumieli, jak wiele mogą zdziałać, aby zadbać o własną przyszłość, czy choćby o ten jej fragment, który dotyczy naszych dzieci i wnuków. Obecnie ani my, ani tym bardziej oni, tej przyszłości nie mamy. Czy na pewno nie mamy jednak na nic wpływu? Od kilku dziesięcioleci w mieście i powiecie rządzą nami w zasadzie te same osoby albo ich rodziny, koledzy z tej czy innej partii, Unia Wolności, Platforma Obywatelska, PSL, PiS, lokalne komitety (KWW Zbigniewa Burzyńskiego czy Komitet Obywatelski) o partyjnych przecież inklinacjach i rodowodach. Niektórzy z ich członków „doskonale”, co chcę bardzo mocno podkreślić, „sprawdzili się” w poprzednim, „jedynie słusznym systemie”, a teraz z podobną finezją i perfekcją zmienili się w różnej maści „działaczy solidarnościowych” „opozycyjnego podziemia”, tj. kryształowo czystych i „zasłużonych dla Wolnej Polski” ludzi, którzy często składają kwiaty na grobach ofiar poprzedniego systemu (z którego powodu zamordowani chyba „przewracają się” w mogiłach). Mało tego, zdarza się, że jeden czy drugi „uniwersalny działacz”, to byli, dobrze postrzegani i opłacani przez władze PRL-u, pracownicy MO, WUSW, WSW, SB etc. Tu już nie chodzi o brak wstydu czy honoru, a o choćby minimalną refleksję oraz „higienę życia społecznego”. Może mi ktoś zarzucić, że się „nagle” obudziłem, że musiałem o tym wiedzieć wcześniej, że siedziałem i nic nie robiłem, aby coś zmienić na lepsze. Godzę się na to, jeśli ktoś chce tak to postrzegać. Tymczasem po prostu zajmowałem się nauką, a także wykonywałem ukochaną pracę wykładowcy akademickiego. Stąd żyłem w nieco innym świecie. Mogę jednak odpowiedzieć jeszcze inaczej: na działanie w słusznej sprawie nigdy nie jest zbyt późno. Nie chcę zmieniać pracy, którą kocham, nie zależy mi na stanowiskach i przywilejach. Chcę i pragnę jednego aby ludzie będący u władzy od dziesiątek lat wreszcie odeszli i dali przejąć jej stery ludziom młodszym, mądrzejszym i uczciwym, chcącym zrobić coś bezinteresownie dla miasta i jego mieszkańców. Napisałem jakiś czas temu do Wojewody Łódzkiego, przedstawiając kutnowskie patologie, próbowałem także pomóc ludziom w różnych sprawach. Moje działania, niewsparte przez nikogo, wydaje mi się, na niewiele się zdały. Były kontrole Regionalnej Izby Obrachunkowej w starostwie i w szpitalu; ich wyniki być może posłużą w innych postępowaniach, na wiele informacji Wojewoda jednak nie zareagował. Chcę podkreślić, że nie składam „broni” i zachęcam do wspólnego działania.

1
19:15, 19.06.2017

Światowy Dzień Uchodźcy jest obchodzony 20 czerwca. Zgromadzenie Ogólne ONZ uchwaliło go 4 grudnia 2000 roku. Święto upamiętnia odwagę i siłę uchodźców na całym świecie, którzy musieli opuścić swoje rodzinne strony i bliskich w poszukiwaniu bezpiecznego życia. W ostatnim czasie w Polsce w histerycznym tonie toczy się dyskusja na temat przyjęcia przez Polskę uchodźców. Niepotrzebnie jest podsycana gierkami politycznych wrogów, bo narracja w ogólnopolskich mediach wskazuje, że nie są to już dawno przeciwnicy typu była władza i była opozycja. To prawdziwi wrogowie, którzy podzielili nas, naród na Polskę PiS i Polskę PO, podzielili tak, że wydaje się że już nie potrafimy w kontaktach międzyludzkich abstrahować od poglądów politycznych koleżanek, przyjaciół, wujka, brata i walczymy na słowa, na inwektywy czasem, transparenty itp. Oczywiście szkoda, że jako społeczeństwo daliśmy się (podobnie jak w PRLu) trochę odczłowieczyć. Niewątpliwie ważne jest mieć poglądy na konkretny temat, ale wyrobiony na podstawie własnej analizy informacji, którymi bombardują nas media. Ważne jest aby umieć w kulturalny sposób zaprezentować poglądy i jak trzeba w taki sam sposób obronić. Dyskusja o uchodźcach często mylonych z imigrantami toczy się również w mediach społecznościowych, na facebookowej grupie Kutno jest już gorąco pod pytaniem mieszkańca Co o tym sądzicie? Czy Polska a w tym nasze miasto powinno pomagać uchodźcom?

189
17:05, 16.06.2017

Pierwszy konkurs na dyrektora szkoły ponadgimnazjalnej w Kutnie zakończył się uchwałą Zarządu Powiatu w sprawie powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie Januszowi Pawlakowi. Był on jedynym kandydatem. W konkursie na dyrektora I LO w Kutnie bierze udział również jeden kandydat. W poniedziałek 19 czerwca spotka się z komisją konkursową. Natomiast w konkursie na dyrektora ZSZ nr 2 w Kutnie startuje dwóch kandydatów, którzy 29 czerwca wystąpią przed komisją. Obie komisje zostały już ustanowione uchwałą zarządu. O konkursie na dyrektora "Staszica" Skład komisji powołanej do wyboru kandydata na dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie: Zdzisław Trawczyński, Artur Gierula - członkowie zarządu, Jerzy Pawlak dyrektor Wydziału Edukacji, Ewa Sobór, Anna Olczak-Wiśniewska, Jarosław Owsiański - nadzór pedagogiczny, Ewa Pawłowska i Małgorzata Żurada - przedstawiciele rady pedagogicznej, Agnieszka Stachowska, Ewa Morcinietz - przedstawiciele rady rodziców, Piotr Wichulski - ZNP, Jolanta Piotrowicz- Albiniak NSZZ Solidarność. 23 maja zarząd powiatu uchwałą zatwierdził wynik konkursu i powierzył stanowisko Januszowi Pawlakowi. Starosta Krzysztof Debich wnioskował aby wycofać punkt o powierzeniu stanowiska kandydatowi, bo zarząd ma czas do 31 sierpnia. Na to Artur Gierula odparł, że jeśli zarząd zatwierdza konkurs to potem następuje powierzenie stanowiska. Adwokat Katarzyna Maszarek- Ziółkowska wyjaśniła, że żadne przepisy nie regulują terminu powierzenia. Odbyło się głosowanie wniosek Debicha został przegłosowany, przeciw byli Gierula, Ewa Ściślewska i Zdzisław Trawczyński. Zdzisław Trawczyński jako przewodniczący komisji konkursowej poinformował zarząd, że poddał na komisji wniosek o zawieszeniu konkursu w związku z trzema pismami: posła Tomasza Rzymkowskiego (informacja o zawiadomieniu do prokuratury i toczącym się innym postępowaniu w sprawie działań Janusza Pawlaka), Janusza Pawlaka, zarządu powiatu do posła Rzymkowskiego. Komisja zdaniem Trawczyńskiego nie wyraziła zgody na zawieszenie ani na przeczytanie pism. Zarząd zapoznał się z protokołem z obrad komisji i starosta zwrócił uwagę, że nie ma tam informacji o wniosku o zawieszenie konkursu, tylko jest mowa o poddanie pod głosowanie zapoznania się komisji z pismami. Starosta zaproponował aby protokół uzupełnić skoro wicestarosta twierdzi, że dał taki wniosek. Gierula powiedział, że protokół komisji oddaje cały przebieg posiedzenia komisji czyli zdemaskował kłamstwo Trawczyńskiego. Zarząd przegłosował propozycję i tu wielka niespodzianka... Trawczyński pomimo stanowczego twierdzenia że dał wniosek o zawieszenie konkursu w sytuacji zawiadomień do prokuratury i toczącego się już postępowania, zagłosował przeciw. Gierula i Ściślewska też byli przeciw. O co chodzi? Rozdwojenie jaźni wicestarosty? Zwykłe kłamstwo czy już patologiczne? To pytania retoryczne, bo przecież wiem, że żyjemy w państwie kutnowskim a tu wolno wszystko łącznie z przyzwoleniem i pochwałą kłamstwa, a nawet przestępstwa, które w zależności kto je popełnia nazywa się przewinieniem, błędem, nieumyślnym spowodowaniem szkody i jak się jest złapanym na gorącym uczynku to się szybko naprawi albo zasłoni, aby stwierdzić, że ... nic się takiego nie stało.

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone | 2017