REKLAMA

REKLAMA
149
17:31, 15.02.2018
Styczeń przyniósł kolejne zmiany w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie, trwa prawdziwy exodus, policjanci odchodzą na emerytury, znajdują zatrudnienie w innych jednostkach, przebywają na zwolnieniach lekarskich. Dane podawane przez jednostkę to 23 wakaty a dane podawane przez pracowników, po odejściu na koniec lutego zatrudnionych na dyżurce - to około 30, przy tym bierzemy pod uwagę tych, którzy w służbie pozostają, ale są na zwolnieniach lekarskich czyli faktycznie ich nie ma. Jednocześnie pracownicy coraz głośniej mówią o braku możliwości pracy w atmosferze okołomobbingowej - jak ją nazywa Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. łódzkiego Krzysztof Balcer.
24
14:45, 07.02.2018
Relację z krótkiej sesji nadzwyczajnej w powiecie zacznę od niestety smutnej refleksji - wraz z porządkiem obrad na nią powinny być rozdawane zaproszenia na program rozrywkowy, kabaret czy komedię. Soczyste monologi, dialogi, riposty, sprzecznie logiczne zdania, mowy jedynie zrozumiałe dla umysłu powiedzmy, którego ramy wyznacza cyrkiel, wysokie tony. Myślę, że wielu z Czytelników nie może się doczekać w przyszłej kadencji obowiązkowych transmisji. Naród kutnowski na własne oczy i uszy będzie mógł przekonać się o zupełnie niepotrzebnych i nierzadko nieeleganckich dyskusjach, ale z dużą dawką dobrego humoru. Wszystko stanie się jasne, niektórzy wyborcy może się zawstydzą za tych, którzy marnotrawią ich kasę wygłaszając brednie i marnując ich czas. Rekordziści w ćwiczeniu cierpliwości kolokwialnie mówiąc odpadną w przedbiegach.
10
16:07, 25.01.2018
Polska oświata znajduje się w dobie daleko idących przekształceń. Nasilona konkurencja, niż demograficzny, zmiany w sferze finansowania i zarządzania szkół są czynnikami intensywnie wpływającymi na procesy zachodzące w szkołach. Efektem przemian, który dał się zauważyć w ostatnich czasach, są coraz częściej podejmowane działania promocyjne.
43
12:29, 25.01.2018
Radny Bartosz Serenda z KO w sprawach różnych na wczorajszej sesji poinformował radnych o swoich spostrzeżeniach dotyczących wykonywania mandatu radnego przez członków Platformy Obywatelskiej Artura Gieruli i Jacka Urbaniaka. Ocenionych przez radnego z Klubu KO bronił Konrad Kłopotowski z PiS. Wywiązała się też niesympatyczna, delikatnie mówiąc, sytuacja między Serendą a wiceprzewodniczącym rady Andrzejem Karniszewskim z PSL.
7
09:26, 08.01.2018
Stan drogi w Raciborowie i Woli Raciborowskiej spędza sen z powiek mieszkańców gmin Kutno i Strzelce oraz wszystkich podróżujących tamtędy. Zarządzający drogą w myśl zasady lepiej przez dekady łatać niż zrobić nową drogą wyrzucają dosłownie nasze pieniądze w błoto. Jedynie, jak to się mówi, robią dobrze firmom, które co roku dostają za pseudo łatanie i pseudo naprawianie niezłą kasę.
28
09:48, 05.01.2018
Lokalne media od rana podały ciekawe statystyki i nie sposób ich nie skomentować. Na szczęście mamy dział Publicystyki. Dowiadujemy się bowiem ile interpelacji i zapytań złożyli kutnowscy radni w 2017 roku. Dane udostępniło Biuro Rady Miasta Kutna więc powinny być rzetelne, a skoro takie są, to, troje radnych nie ma pytań czy też tematów -problemów mieszkańców które mogliby prezydentowi przedstawić, (to ja też nie mam pytań) a 14 naszych przedstawicieli nie złożyło choć jednej interpelacji czy zapytania raz w miesiącu. Czterech radnych uratowało Radę od całkowitej bezradności wobec blasku naszego Słońca Ratusza i gromów z jasnego nieba za siedzenie na tyłku ze 3 razy w miesiącu i branie naszej kasy. I to niemałej.
5
20:23, 14.12.2017
W Kutnie zawsze panowała moda na kulturę, to się udało twórcom, animatorom, pracownikom Powiatowego a potem Kutnowskiego Domu Kultury. Choć dom kultury jest starszy ode mnie i początków nie mogę pamiętać z autopsji, to z rozmów dorosłych mogłam dowiedzieć się, że "dobre miejsca" istniały na Górce, a potem w parku i z ich propozycji trzeba korzystać. I jako pyza z plecionymi rogalami warkoczyków korzystałam ile mogłam w latach osiemdziesiątych. Jako podlotek w dziewięćdziesiątych, a skądinąd są to czasy dość ważne w naszym życiu, bo się nas lepi jak z gliny, chłonęłam występy moich szkolnych starszych i młodszych koleżanek i świetne spektakle Jesiennych Spotkań Teatralnych. Nie mogę zapomnie
13
13:11, 13.12.2017
O zdradzie stanu wojennego, o hańbie „wojny polsko - jaruzelskiej” nigdy dosyć. Nigdy dosyć przypominania podłej roli gienierał-gubernatora Wojciecha Władysławowicza Jaruzelskiego – „zdobywcy kopalni Wujek i zwycięskiego wodza spod Lubina”. Chwiejna jest bowiem społeczna pamięć i samoświadomość Polaków, dopełnia się autodestrukcja założycielskiego mitu „Solidarności”, a świetnie - jak zawsze - mająca się targowica, od lat trzystu wspomagana zza ruskiej i pruskiej granicy, podnosi głowę przy lada okazji.
99
22:07, 24.11.2017
Wczoraj odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie prezydenckich projektów ustawy o Sądzie Najwyższym i nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Dziś Sejm skierował je do dalszych prac w Komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Za odrzuceniem głosowały PO, Nowoczesna oraz koło Unii Europejskich Demokratów. Na dziś zapowiedziano protesty w całej Polsce, w Kutnie organizowała je Inicjatywa Polska. Z redakcyjnej poczty publikujemy refleksję uczestnika protestu przeciw zmianom w sądownictwie pod kutnowskim sądem.
51
17:56, 21.11.2017
Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Kutnie uznała skargę Artura Gieruli na działania starosty Krzysztofa Debicha za niezasadną. Sprawa zgoła prosta była dyskutowana z powtarzaniem tych samych faktów ponad godzinę. Wnioskowaniem zajmował się głównie radny Konrad Kłopotowski, który błądził tam gdzie na mapie cyrkiel nie sięga. Udało się jednak Iwonie Kacy pełniącej obowiązki dyrektora Wydziału Edukacji Kultury i Sportu oraz radcy prawnemu Waldemarowi Kardaszowi wytłumaczyć radnemu zawiłość zagadki logicznej jaką jest skarga radnego Gieruli i można było przystąpić do głosowania. Radni uznali skargę za niezasadną.
REKLAMA
17
20:07, 09.11.2017
Jednym z punktów obrad sesji Rady Powiatu w Kutnie była informacja o sytuacji bieżącej Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. Temat referowali Marek Kiełczewski prezes spółki i Maciej Nerowski członek zarządu spółki ds. finansowych.
16
21:13, 08.11.2017
Wynagrodzenia-diety dla radnych za nieobecność na komisjach, sesjach była dziś tematem gorącej dyskusji na sesji Rady Powiatu w Kutnie. Być może przed rokiem wyborczym radni, będący przecież na łasce swoich wyborców, mają chwilę tzw. zmęczenia materiału i trudno im wysiedzieć na kilkugodzinnej sesji. Podpisują się więc na liście i po kilku punktach zwalniają się więc u przewodniczącego wiedząc,że kasa i tak się im należy.
30
22:16, 03.11.2017
W dzienniku cotygodniowym NIE pojawił się dziś tekst "Kuty na cztery koła. Swój, czyli niewinny" Macieja Mikołajczyka. Dziennikarz mierzy się z mitem szeryfów, jakich kutnowska komenda i społeczność lokalna tak naprawdę potrzebują i wbija kij w zapętlone powiązania funkcjonariuszy z lewymi interesami. Drwi z nowego komendanta Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, który miał być czyścicielem z dobrej zmiany a okazał się jedną z czarnych owiec, który przyszedł "nawrócić" lub jak kto woli, je zlikwidować.
5
16:14, 02.11.2017
Pisaliśmy niedawno o konsultacjach strategii oświaty w powiecie. Jak powszechnie wiadomo trwa kadencja nowej jakości w samorządzie powiatowym - tak głosił Komitet Obywatelski - zatem zapytaliśmy Wydział Zarządu i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym o drugą "chlubę" tej kadencji, a mianowicie Strategię promocji i ochrony zdrowia dla Powiatu Kutnowskiego na lata 2016 – 2020. Mija już 2017 rok a o niej ani widu ani słychu. Jak się dowiadujemy powstała, ale ... przez zmiany wprowadzane przez rząd jest cały czas aktualizowana. Do tej pory jednak nie została przyjęta przez Radę Powiatu w Kutnie.
42
20:54, 29.10.2017
Mieszkańcy Łąkoszyna już kilka lat toczą batalię o bezprawne rozszerzenie cmentarza w parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kutnie. Jak pisaliśmy w styczniu dowiedli samowoli budowlanej, a teraz ich rację uznał Naczelny Sąd Administracyjny. Sprawą zajęła się też Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Pomimo nowych decyzji niezgodnych ze stanem faktycznym, choćby ostatniej kuriozalnej decyzji Krzysztofa Debicha Starosty Kutnowskiego, udaje się mieszkańcom udowadniać traktowanie prawa po kutnowsku -czyli po prostu lekceważenia go w stosunku do wybranych i wybranych sprawach. Istotą postępowania mieszkańców jest zapewnienie elementarnego prawa do KONTROLI PRAWIDŁOWOŚCI DZIAŁAŃ WŁADZY w tym wypadku procedury rozbudowy cmentarza, a nie jak podaje w pismach do różnych instytucji parafia, blokowanie możliwości rozbudowy cmentarza.
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone | 2018