Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
39
10:26, 14.08.2018
21 października odbędą się wybory samorządowe, Druga tura przypadnie na 4 listopada. Jedne wybory, ale pamiętajmy trzy różne ordynacje, trzy różne systemy wyborcze. Dodatkowo, styczniowa nowelizacja Kodeksu wyborczego wprowadziła nowe reguły ich przeprowadzania. Nowych zasad muszą nauczyć się i wyborcy i kandydaci.
9
12:17, 24.07.2018
Wczoraj w Urzędzie Gminy w Żychlinie podpisana została umowa na dwa zadania inwestycyjne związane z modernizacją ul. Żeromskiego w Żychlinie. Od dawna tak uroczyście obwieszczanej przebudowy jakiejś ulicy w powiecie kutnowskim nie było. Nic dziwnego przed wyborami po prostu dzieją się cuda.
6
23:28, 06.06.2018
Zielsko jest wszędzie nieważne czy się mieszka w centrum czy na peryferiach miasta róż. Czytelnicy pisali, zachęcali to sprawdziliśmy peryferia od zachodu. Uuuuu na Zachodzie bez zmian, zielsko i chaszcze. Niby miasto róż a już dzika łąka. Nowe hasło różowej rzeczywistości może brzmieć - Miasto przyjazne trawie.
94
17:50, 30.05.2018
Wicestarosta Zdzisław Trawczyński i starosta Krzysztof Debich od miesięcy informowani byli o złej sytuacji w Domu Pomocy Społecznej w Pniewie. Pracownicy oraz związki zawodowe informowały o poważnych zaniedbaniach w zarządzaniu placówką przez Marka Gałeckiego. Do zarządu i do naszej redakcji trafiały też anonimy opisujące nieobyczajne zachowania, alkoholizm pracownika DPS, zakrapiane imprezy na nocnych dyżurach, dziwne nabory do pracy, złe traktowanie pensjonariuszy przez personel, bałagan w księgowości i kadrach oraz zarzuty tworzenie własnego folwarku w zakładzie pracy, który dzieli zespół.
34
17:00, 22.05.2018
Dariusz Stokwiszewski: Polityka rządu, jego tolerancja dla ruchów nacjonalistycznych i kibolskich, doprowadzi w końcu kraj do ruiny! Dość tego panie premierze Morawiecki!
16
06:51, 21.05.2018
Radni powiatowi zapoznali się z głównymi założeniami strategicznymi KSS Sp. z o.o. na lata 2018-2023 i dziś będą mieli szansę na wspólnym posiedzeniu komisji Rady Powiatu Kutnowskiego zapytać przedstawicieli zarządu spółki o szczegóły dokumentu. Od czasu do czasu w sprawach szpitala, sięgając nawet daleko wstecz do SPZOZu pojawia się jakaś wypowiedź czy to dokument z potencjalną prawdą na temat stanu finansów i infrastruktury kutnowskiego dobra społecznego, jakim jest szpital. Jednym słowem brak tam okrągłych słówek samorządowców, którzy muszą dla podtrzymania wodzostwa społeczeństwu powiedzieć, że "jest dobrze, coraz lepiej" i takie tam. W tej kadencji słyszeliśmy to przynajmniej kilka razy, a zadłużenie jak rosło tak rośnie.
55
09:26, 14.05.2018
Według rozporządzenia ministra sprawiedliwości osobiste przeszukanie osadzonego ma wyglądać następująco: Osoba osadzona obowiązana jest opróżnić kieszenie, zdjąć obuwie, odzież i bieliznę. Wszystkie części ubrania i buty są poddawane kontroli. Funkcjonariusz SW dokonuje oględzin jamy ustnej, nosa, uszu, włosów i oględzin ciała, które mogą polegać również na pochyleniu lub przykucnięciu w celu sprawdzenia okolic odbytu i genitaliów.
38
16:32, 09.05.2018
Pod koniec ubiegłego roku Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi prowadziła kompleksową kontrolę gospodarki finansowej i zamówień publicznych w Urzędzie Gminy Bedlno. Kontrolą objęto wybrane podstawowe zagadnienia finansowe gminy z lat 2015 – 2016, dotyczące prowadzenia rachunkowości, sporządzania sprawozdań finansowych i budżetowych, gospodarki kasowej, realizacji dochodów z podatków i opłat lokalnych i innych. Kontrola nie wypadła pozytywnie dla gminy, wykazując liczne nieprawidłowości i nieprzestrzeganie przepisów. O jej wynikach pisaliśmy TUTAJ
11
06:21, 26.04.2018
Trzeba być odważnym aby wybrać się do Długołęki w gminie Strzelce :) Odważnym kierowcą dodajmy. Skręcając z cywilizacji w Muchnicach, trafiamy na połatane, dziurawe coś, bo trudno to nazwać drogą. Zresztą to nie jedyny takie "kwiatek" w tej gminie. Prym wiedzie u kierowców droga Wola Raciborowska - Raciborów, którą zapisaliśmy kiedyś w złotek księdze kraterów wszechświata.
28
15:12, 17.04.2018
W połowie lutego pisaliśmy w artykule Tak się dłużej nie da pracować. NSZZ Policjantów rozmawia z kierownictwem KPP Kutno o problemach Komendy Powiatowej Policji w Kutnie z brakiem kadry wywołanym m.in. przez konflikt z kierownictwem oraz o apelu mieszkańca Kutna do starosty, prezydenta, posłów, KWP w Łodzi i Biura Spraw Wewnętrznych w KGP o to aby poszukać wspólnie rozwiązania niedobrej dla pracowników KPP Kutno sytuacji. Jak się dowiadujemy żadna instytucja, do której dotarły te wiadomości nie odpowiedziała na e-maila.
REKLAMA
11
13:41, 12.04.2018
W październiku ubiegłego roku pisaliśmy o sukcesach mieszkańców Kutna, którzy swojej racji i łamania prawa przez samorządowców i parafię muszą dochodzić przez lata w sądach. Teraz pojawił się kolejny wyrok i dosłownie wszystkie zarzuty mieszkańców Łąkoszyna wobec dokumentów tworzonych przez kutnowski magistrat znalazły potwierdzenie w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. NSA nie zostawiło suchej nitki na bezprawnym działaniu prezydenta i rady miasta. Plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Kutnie przy ul. Staffa i Łąkoszyńskiej został wykonany i przegłosowany przez radnych bez stosownych badań gruntowych i dokonania oceny, czy teren przeznaczony pod poszerzenie cmentarza spełnia wymagania sanitarne. Błędów było znacznie więcej, o tym dalej.
45
18:17, 05.04.2018
Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi prowadziła na wniosek Stowarzyszenia Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska w Kutnie kontrolę w Starostwie Powiatowym oraz w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp .z o.o. Wyniki tej ostatniej prowadzanej za lata 2011-2016 wskazują na liczne nieprawidłowości w prowadzenia polityki rachunkowości w spółce, przez zakres zamówień publicznych - w tym zamówień leków, po nieprawidłowości w organizacji spółki. RIO analizowała tylko wybrane dokumenty danej dziedziny, aż strach pomyśleć, gdyby tak sprawdzane było wszystko. Stajnia Augiasza. Potrzebny Herkules - Prokurator.
06:16, 29.03.2018
Kto by się spodziewał śniegu przed Wielkanocą? Na któreś święta przecież w Polsce powinien się pojawić. No to mamy. Tymczasem zanim śnieg pokrył senne Kutno można było zauważyć tu i ówdzie... Martwa natura... Bez komentarza.
61
19:45, 27.03.2018
Dziś podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Kutnowskiego radny Konrad Kłopotowski odczytał wniosek o odwołanie starosty Krzysztofa Debicha. Prezentowaliśmy go 20 marca TUTAJ. Pod wnioskiem podpisali się radni ponad podziałami Konrad Kłopotowski, Marek Ciąpała i Marek Drabik z PiS, Jacek Urbaniak i Artur Gierula z PO i Mirosława Gal-Grabowska z Pokoleń Samorządowych.
14
16:20, 27.03.2018
Dziś radni miejscy nie mieli wątpliwości, że trzeba pomóc Powiatowi Kutnowskiemu i przekazali szpitalowi kolejny milion z pięciu obiecanych przez prezydenta Kutna. Pieniądze zasilą budżet spółki Kutnowski Szpital Samorządowy.
REKLAMA

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone