Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
24
13:53, 04.10.2018
Mieszkańcy Łąkoszyna wygrali ze Zbigniewem Burzyńskim, prezydentem Kutna! Naczelny Sąd Najwyższy nie uznał skargi kasacyjnej miasta i została ona oddalona. NSA podzielił stanowisko mieszkańców i nie uwzględnił żadnego z zarzutów prezydenta, powtórzył że bez wniosku biskupa, a przede wszystkim bez stosownych badań gruntowych oraz zgody Sanepidu w formie decyzji nie jest dopuszczalne przeznaczenie w planie terenu pod cmentarz parafialny.
30
09:37, 15.09.2018
26 września odbędzie się LVII Rada Powiatu Kutnowskiego, która zapisze się na długo w pamięci mieszkańców powiatu kutnowskiego. Powodów jest wiele, jeden ważny - wybór nowego członka zarządu a drugi - kilka skarg sprzed kilku miesięcy, którymi dopiero na miesiąc przed wyborami zajmie się rada.
13
08:36, 11.09.2018
Kampania ruszyła na całego! Od rana słupy już oplakatowane w Kutnie. Oby do 21 października plakaty imprez, Kina KDK, ogłoszenia mieszkańców i klepsydry miały jakieś szanse z zalewem papierowych kandydatur.
26
20:54, 30.08.2018
W połowie sierpnia pisaliśmy o rozstrzygnięciu konkursu w Starostwie Powiatowym na stanowisko podinspektora w Wydziale Zarządu, Rozwoju i Promocji Powiatu. Zakres obowiązków nakreślony w ofercie pracy dotyczy obowiązków byłego pełnomocnika ds. pacjentów czyli ochrony zdrowia w powiecie kutnowskim. Starosta Kutnowski poinformował, że konkurs wygrała kutnianka Anna Grabowska. O stanowisko walczyły jeszcze trzy osoby.
52
20:47, 30.08.2018
Wybory tuż tuż, Starosta Kutnowski czyści sobie pole i być może wyrównuje rachunki. Rozwiązał właśnie porozumienie o wolontariacie z Patrykiem Barańskim, asystentem posłanki Katarzyny Lubnauer z Nowoczesnej. Na początku roku pisaliśmy o nowych osobach, które pojawiły się w starostwie w związku z projektem Młodzieżowej Rady Powiatu.
10
12:17, 29.08.2018
Na warzywniaku przy ulicy Grunwaldzkiej w Kutnie wisi billboard z ogólnopolskiej kampanii Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej czyli Koalicji Obywatelskiej - „PiS wziął miliony, a wszystko drożeje” rozpoczynającej kampanię tej partii do samorządów. Prawo i Sprawiedliwość z kolei otworzyło ją konwencją poświęconą wsi i rolnikom. Billboard ze zdjęciem szefa PiS długo nie powisiał spokojnie, bo ktoś już go zniszczył.
10
12:17, 24.07.2018
Wczoraj w Urzędzie Gminy w Żychlinie podpisana została umowa na dwa zadania inwestycyjne związane z modernizacją ul. Żeromskiego w Żychlinie. Od dawna tak uroczyście obwieszczanej przebudowy jakiejś ulicy w powiecie kutnowskim nie było. Nic dziwnego przed wyborami po prostu dzieją się cuda.
6
23:28, 06.06.2018
Zielsko jest wszędzie nieważne czy się mieszka w centrum czy na peryferiach miasta róż. Czytelnicy pisali, zachęcali to sprawdziliśmy peryferia od zachodu. Uuuuu na Zachodzie bez zmian, zielsko i chaszcze. Niby miasto róż a już dzika łąka. Nowe hasło różowej rzeczywistości może brzmieć - Miasto przyjazne trawie.
98
17:50, 30.05.2018
Wicestarosta Zdzisław Trawczyński i starosta Krzysztof Debich od miesięcy informowani byli o złej sytuacji w Domu Pomocy Społecznej w Pniewie. Pracownicy oraz związki zawodowe informowały o poważnych zaniedbaniach w zarządzaniu placówką przez Marka Gałeckiego. Do zarządu i do naszej redakcji trafiały też anonimy opisujące nieobyczajne zachowania, alkoholizm pracownika DPS, zakrapiane imprezy na nocnych dyżurach, dziwne nabory do pracy, złe traktowanie pensjonariuszy przez personel, bałagan w księgowości i kadrach oraz zarzuty tworzenie własnego folwarku w zakładzie pracy, który dzieli zespół.
34
17:00, 22.05.2018
Dariusz Stokwiszewski: Polityka rządu, jego tolerancja dla ruchów nacjonalistycznych i kibolskich, doprowadzi w końcu kraj do ruiny! Dość tego panie premierze Morawiecki!
REKLAMA
16
06:51, 21.05.2018
Radni powiatowi zapoznali się z głównymi założeniami strategicznymi KSS Sp. z o.o. na lata 2018-2023 i dziś będą mieli szansę na wspólnym posiedzeniu komisji Rady Powiatu Kutnowskiego zapytać przedstawicieli zarządu spółki o szczegóły dokumentu. Od czasu do czasu w sprawach szpitala, sięgając nawet daleko wstecz do SPZOZu pojawia się jakaś wypowiedź czy to dokument z potencjalną prawdą na temat stanu finansów i infrastruktury kutnowskiego dobra społecznego, jakim jest szpital. Jednym słowem brak tam okrągłych słówek samorządowców, którzy muszą dla podtrzymania wodzostwa społeczeństwu powiedzieć, że "jest dobrze, coraz lepiej" i takie tam. W tej kadencji słyszeliśmy to przynajmniej kilka razy, a zadłużenie jak rosło tak rośnie.
55
09:26, 14.05.2018
Według rozporządzenia ministra sprawiedliwości osobiste przeszukanie osadzonego ma wyglądać następująco: Osoba osadzona obowiązana jest opróżnić kieszenie, zdjąć obuwie, odzież i bieliznę. Wszystkie części ubrania i buty są poddawane kontroli. Funkcjonariusz SW dokonuje oględzin jamy ustnej, nosa, uszu, włosów i oględzin ciała, które mogą polegać również na pochyleniu lub przykucnięciu w celu sprawdzenia okolic odbytu i genitaliów.
38
16:32, 09.05.2018
Pod koniec ubiegłego roku Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi prowadziła kompleksową kontrolę gospodarki finansowej i zamówień publicznych w Urzędzie Gminy Bedlno. Kontrolą objęto wybrane podstawowe zagadnienia finansowe gminy z lat 2015 – 2016, dotyczące prowadzenia rachunkowości, sporządzania sprawozdań finansowych i budżetowych, gospodarki kasowej, realizacji dochodów z podatków i opłat lokalnych i innych. Kontrola nie wypadła pozytywnie dla gminy, wykazując liczne nieprawidłowości i nieprzestrzeganie przepisów. O jej wynikach pisaliśmy TUTAJ
11
06:21, 26.04.2018
Trzeba być odważnym aby wybrać się do Długołęki w gminie Strzelce :) Odważnym kierowcą dodajmy. Skręcając z cywilizacji w Muchnicach, trafiamy na połatane, dziurawe coś, bo trudno to nazwać drogą. Zresztą to nie jedyny takie "kwiatek" w tej gminie. Prym wiedzie u kierowców droga Wola Raciborowska - Raciborów, którą zapisaliśmy kiedyś w złotek księdze kraterów wszechświata.
28
15:12, 17.04.2018
W połowie lutego pisaliśmy w artykule Tak się dłużej nie da pracować. NSZZ Policjantów rozmawia z kierownictwem KPP Kutno o problemach Komendy Powiatowej Policji w Kutnie z brakiem kadry wywołanym m.in. przez konflikt z kierownictwem oraz o apelu mieszkańca Kutna do starosty, prezydenta, posłów, KWP w Łodzi i Biura Spraw Wewnętrznych w KGP o to aby poszukać wspólnie rozwiązania niedobrej dla pracowników KPP Kutno sytuacji. Jak się dowiadujemy żadna instytucja, do której dotarły te wiadomości nie odpowiedziała na e-maila.
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone