REKLAMA

REKLAMA
99
22:07, 24.11.2017
Wczoraj odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie prezydenckich projektów ustawy o Sądzie Najwyższym i nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Dziś Sejm skierował je do dalszych prac w Komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Za odrzuceniem głosowały PO, Nowoczesna oraz koło Unii Europejskich Demokratów. Na dziś zapowiedziano protesty w całej Polsce, w Kutnie organizowała je Inicjatywa Polska. Z redakcyjnej poczty publikujemy refleksję uczestnika protestu przeciw zmianom w sądownictwie pod kutnowskim sądem.
51
17:56, 21.11.2017
Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Kutnie uznała skargę Artura Gieruli na działania starosty Krzysztofa Debicha za niezasadną. Sprawa zgoła prosta była dyskutowana z powtarzaniem tych samych faktów ponad godzinę. Wnioskowaniem zajmował się głównie radny Konrad Kłopotowski, który błądził tam gdzie na mapie cyrkiel nie sięga. Udało się jednak Iwonie Kacy pełniącej obowiązki dyrektora Wydziału Edukacji Kultury i Sportu oraz radcy prawnemu Waldemarowi Kardaszowi wytłumaczyć radnemu zawiłość zagadki logicznej jaką jest skarga radnego Gieruli i można było przystąpić do głosowania. Radni uznali skargę za niezasadną.
17
20:07, 09.11.2017
Jednym z punktów obrad sesji Rady Powiatu w Kutnie była informacja o sytuacji bieżącej Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. Temat referowali Marek Kiełczewski prezes spółki i Maciej Nerowski członek zarządu spółki ds. finansowych.
16
21:13, 08.11.2017
Wynagrodzenia-diety dla radnych za nieobecność na komisjach, sesjach była dziś tematem gorącej dyskusji na sesji Rady Powiatu w Kutnie. Być może przed rokiem wyborczym radni, będący przecież na łasce swoich wyborców, mają chwilę tzw. zmęczenia materiału i trudno im wysiedzieć na kilkugodzinnej sesji. Podpisują się więc na liście i po kilku punktach zwalniają się więc u przewodniczącego wiedząc,że kasa i tak się im należy.
30
22:16, 03.11.2017
W dzienniku cotygodniowym NIE pojawił się dziś tekst "Kuty na cztery koła. Swój, czyli niewinny" Macieja Mikołajczyka. Dziennikarz mierzy się z mitem szeryfów, jakich kutnowska komenda i społeczność lokalna tak naprawdę potrzebują i wbija kij w zapętlone powiązania funkcjonariuszy z lewymi interesami. Drwi z nowego komendanta Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, który miał być czyścicielem z dobrej zmiany a okazał się jedną z czarnych owiec, który przyszedł "nawrócić" lub jak kto woli, je zlikwidować.
5
16:14, 02.11.2017
Pisaliśmy niedawno o konsultacjach strategii oświaty w powiecie. Jak powszechnie wiadomo trwa kadencja nowej jakości w samorządzie powiatowym - tak głosił Komitet Obywatelski - zatem zapytaliśmy Wydział Zarządu i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym o drugą "chlubę" tej kadencji, a mianowicie Strategię promocji i ochrony zdrowia dla Powiatu Kutnowskiego na lata 2016 – 2020. Mija już 2017 rok a o niej ani widu ani słychu. Jak się dowiadujemy powstała, ale ... przez zmiany wprowadzane przez rząd jest cały czas aktualizowana. Do tej pory jednak nie została przyjęta przez Radę Powiatu w Kutnie.
42
20:54, 29.10.2017
Mieszkańcy Łąkoszyna już kilka lat toczą batalię o bezprawne rozszerzenie cmentarza w parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kutnie. Jak pisaliśmy w styczniu dowiedli samowoli budowlanej, a teraz ich rację uznał Naczelny Sąd Administracyjny. Sprawą zajęła się też Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Pomimo nowych decyzji niezgodnych ze stanem faktycznym, choćby ostatniej kuriozalnej decyzji Krzysztofa Debicha Starosty Kutnowskiego, udaje się mieszkańcom udowadniać traktowanie prawa po kutnowsku -czyli po prostu lekceważenia go w stosunku do wybranych i wybranych sprawach. Istotą postępowania mieszkańców jest zapewnienie elementarnego prawa do KONTROLI PRAWIDŁOWOŚCI DZIAŁAŃ WŁADZY w tym wypadku procedury rozbudowy cmentarza, a nie jak podaje w pismach do różnych instytucji parafia, blokowanie możliwości rozbudowy cmentarza.
30
12:42, 23.10.2017
- Na Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie jest zbyt mało rąk do pracy i trudno zgodnie z przepisami obsadzić grafiki. Już wcześniej był duży problem z prawidłowym ich uzupełnianiem, to co teraz będzie gdy kilkunastu policjantów w sumie odejdzie ze służby - mówi Czytelnik eKutno.pl. - Komenda obdzwania emerytów żeby wracali. Problem wakatów jest nierozerwalnie związany z uzupełnianiem grafików zgodnie z przepisami.
24
15:29, 12.10.2017
Znaki zakazu zatrzymywania się i postoju na Północnej postawione 20 września przez miasto od tego czasu są powracającym tematem interwencji mieszkańców Kutna. Czytelnicy z Kościuszkowa wiele razy przekazywali nam swoje uwagi. Ostatnio od jednego z nich dowiedzieliśmy się, że naczelnik Wydziału Obsługi Miasta powoływał się na istnienie pisma mieszkańców postulującego postawienie tych znaków. Mieszkańcy, którzy podpisali się pod pismem byli bardzo zdziwieni taką informację. Z kolei dwie kutnianki, które spotkały się z prezydentem Zbigniewem Burzyńskim 23 sierpnia br. aby omówić temat zakazu wyprzedzania i ograniczenia prędkości na tej ulicy nie uwierzyły oczom kiedy 10 października odebrały odpowiedź na pisemny wniosek złożony 6 września, a więc po spotkaniu z prezydentem.
18
16:58, 06.10.2017
Nabory na stanowiska urzędnicze w Starostwie Powiatowym w Kutnie sprawiają wrażenie kontrowersyjnych. Konkursy na stanowiska wygrywają bowiem często pracujący już w jednostkach, a nawet w danym wydziale, osoby. Ostatni konkurs na stanowisko referenta w Referacie Rejestracji Pojazdów cieszył się dużym powodzeniem. Złożono aż 16 ofert, a konkurs wygrała osoba pracująca w tym referacie.
REKLAMA
17
08:56, 05.10.2017
- Chciałbym poruszyć sprawę dzielnicowych policji z Kutna. Ostatnio nie mają czasu dla społeczeństwa, a czas ich pracy w większości wypełniają przesłuchania ludzi! Mieli być oderwani od dokumentacji, mieli być dla nas - społeczeństwa, a są dla stosu papierów, jakiś zawiadomień i przesłuchań! Dzwoniłem do swojego dzielnicowego, gdyż chciałem się z nim spotkać aby porozmawiać o pewnym problemie sąsiedzkim. Dzielnicowy odpowiedział mi, że nie ma czasu ponieważ przesłuchuje i nie wie kiedy skończy, a ma jeszcze zaległych ludzi poumawianych i z nimi też musi się spotkać. To jak wreszcie jest z nową jakością pracy dzielnicowych, o której tak głośno mówił minister?! Gdzie oni są? Za biurkami, toną w papierach? Powyższe uwagi zgłosiłem do Komendanta Głównego Policji aby zajął się tym tematem - pisze Czytelnik.
8
11:35, 28.09.2017
Z ostatniej chwili: Choroba zakaźna pod nazwą zamia officium od wczoraj opanowała Starostwo Powiatowe w Kutnie. Z minuty na minuty stan członka dramatycznie pogarszał się, smutek, rozdrażnienie, wycofanie, zanik i L4. Silny wirus kleioza stołkoza następnego dnia dopadł dyrektora. Na podstawie wyników badań kadencji samorządu można stwierdzić, iż oba okazy są niezwykle podatne na ten rodzaj patogennego nukleoproteidu. Członkowie i dyrektorzy miejcie się na baczności!
48
19:30, 15.09.2017
Z dużym niesmakiem przyjęłam jeden z punktów Rady Powiatu w Kutnie, a mianowicie podwyżki diet dla radnych. Komu jak komu ale radnym tej kadencji - kadencji nowej jakości - prędzej bym zabrała i to z połowę naszej kasy. W związku z licznymi prośbami na portalu i na redakcyjnej poczcie o publikację grupy radnych wnoszących projekt uchwały o ustaleniu diet i zwrotu kosztów podróży służbowych podajemy Marek Drabik, Jolanta Pietrusiak, Marek Ciąpała, Andrzej Karniszewski, Marek Jankowski, Zdzisław Trawczyński, Artur Gierula.
5
20:15, 31.08.2017
Dziś Dzień Solidarności i Wolności, święto państwowe obchodzone 31 sierpnia. Po południu pod Ulotką przy dawnej Polfie, aby świętować 37 rocznicę strajków w 1980 roku i powstania NSZZ „Solidarność”, zebrali się członkowie NSZZ Solidarność różnych zakładów w Kutnie, przedstawiciele biur poselskich, poseł Tadeusz Woźniak, władze samorządowe, radni, szefowie miejskich instytucji oraz mieszkańcy Kutna.
2
08:51, 15.08.2017
Przypadek mniejszej wagi? Wszyscy jesteśmy pokrzywdzeni taką postawą Emerytowany policjant ze Szczecina, który poinformował prokuraturę o działaniach nadkom. Krzysztofa Szymańskiego Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie w zakresie używania samochodu służbowego do podróży do domu i o jego zdaniem fałszywym oskarżeniu go o używanie stopnia służbowego prowadzi bogatą korespondencję z Komendą Główną Policji, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zdecydował się złożyć skargę do MSWiA na rozpatrzenie sprawy kutnowskiego komendanta przez Komendanta Wojewódzkiego Policji.
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone | 2017