Zamknij
REKLAMA

Czy sekretarz powiatu świadomie wprowadził w błąd dziennikarzy?

18.13, 25.03.2022 Ola Rzadkiewicz Aktualizacja: 12.26, 28.03.2022
Skomentuj Sekretarz Powiatu Kutnowskiego Dariusz Jabłoński fot. Piotr Szatkowski
REKLAMA

W czwartek 24 marca w Starostwie Powiatowym w Kutnie na hybrydowym posiedzeniu Komisji Skarg Wniosków i Petycji radni mieli rozpoznawać skargę z 21 lutego mieszkańca AJ na działania starosty Daniela Kowalika, któremu skarżący zarzucał m.in. opieszałość, zwłokę w sprawie odpadów niebezpiecznych i innych zgromadzonych na składowiskach w Łaniętach i Majdanach w Kutnie. 

- Składam skargę na Starostę Kutnowskiego do Rady Powiatu Kutnowskiego. Starosta Kutnowski unika podjęcia jakichkolwiek zmierzających do usunięcia odpadów niebezpiecznych dla życia ludzkiego zgromadzonych na nielegalnych składowiskach w Kutnie ulica Majdany oraz Łaniętach. Wszystko co do tej pory Starosta zrobił było opieszałe i grał na zwłokę, na jego oczach zatruwana jest gleba i ludzie mieszkający obok. Proszę o zapoznanie Rady Powiatu z poniższym artykułem https://ekutno.pl/pl/11_wiadomosci/48805_bomby-ekologiczne-w-powiecie-kutnowskim-wciaz-tykaja.html oraz zaproszenie na posiedzenie rady pani redaktor Aleksandry Rzadkiewicz. Proszę o potwierdzenie przyjęcia skargi e-mailem zwrotnym - napisał skarżący.

fot. Marek Gołębiewski

Od Annasza do Kajfasza...

Posiedzenie zaplanowane było na godzinę 14.00, wraz z redaktorem Markiem Gołębiewskim (KutnoTV) poprosiliśmy pracownicę Biura Rady Powiatu o poinformowanie nas kiedy się rozpocznie i o udostępnienie treści skargi, oczywiście po jej anonimizacji. I tu zaczęła się droga od Annasza do Kajfasza. Ta odesłała nas do sekretarza Dariusza Jabłońskiego, który stwierdził, że nie wiadomo na co mieszkaniec się skarży czy na bezczynność czy na opieszałość starosty. Zapytaliśmy czemu nie miałby skarżyć się na jedno i drugie? Sekretarz twierdził, że jest opinia obsługi prawnej starostwa i wysłano do skarżącego pytanie na co się skarży i zobowiązano go do odpowiedzi w ciągu 7 dni. 

Rozmowa z sekretarzem zakończyła się informacją D. Jabłońskiego, że skarga jest w Biurze Rady Powiatu Kutnowskiego, on jej nam nie udostępni. Pracownica stwierdziła "No co ten sekretarz" i po powrocie od niego, poinformowała nas, że mam wystąpić o skargę na piśmie. Ja na to, że skarga jest przecież jawna. Wystarczyło tylko wymazać adres e-mailowy. Po wymianie zdań dotyczącej utrudniania nam pracy radna Elżbieta Milczarska przed posiedzeniem zdecydowała się ujawnić nam skargę. Czekaliśmy na początek posiedzenia, pracownica Biura Rady jednak nas o nim nie powiadomiła. Czemu?

Na szczęście weszliśmy nań w kluczowym momencie. Okazało się bowiem, że żadnej opinii prawnej Komisja Skarg Wniosków i Petycji w sprawie skargi od AJ nie otrzymała, my również jej od sekretarza powiatu nie otrzymaliśmy. Czyżby łgał w żywe oczy? 

Posiedzenie komisji odbyło się w trybie hybrydowym Elżbieta Milczarska na miejscu wraz z Barbarą Miszkiewicz z Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, a Krzysztof Debich, Ryszard Olesiński i Andrzej Szarwas w trybie zdalnym.

- Wyślijmy do niego informację z opinią radcy prawnego, że skarga nosi znamiona skargi anonimowej, proszę o ujawnienie pana danych osobowych w Biurze Rady Powiatu na adres e-mailowy. Generalnie prosimy o ujawnienie się tej osoby. Jeśli się nie ujawni mamy do czynienia ze skargą anonimową - mówił radny Krzysztof Debich. 

- Rzeczywiście takiego bezpośredniego pisma z prośbą o ujawnienie tożsamości nie było. Poszło jedynie pismo, żeby doprecyzować skargę - powiedziała Elżbieta Milczarska.

- To proponuje wystąpić do tej osoby jeszcze raz na podstawie opinii radcy prawnego obsługującego radę, że skarga traktowana jest jako anonimowa i prosimy o dane osobowe i ujawnienie się - powiedział radny K. Debich. - Zadawanie mu merytorycznego pytania dotyczącego podmiotu skargi to zbyt dalekie. 

Zapytaliśmy więc czy jeśli mieszkaniec w zderzeniu z "wielką administracją starostwa" nie podejmie tematu uznając, że zrobił wystarczająco dużo, radni Komisji skierują wniosek do przewodniczącego Rady o informację starosty i dyskusję w sprawie składowisk na sesji Rady Powiatu. Zarówno E. Milczarska, jak i radny K. Debich zobowiązali się do kontynuacji tematu na sesji.

- My jako komisja jesteśmy zobligowani do rozpoznania skargi, jeśli pan się nie ujawni to skarga jest niezasadna, ale jeśli chodzi o przedstawienie informacji przez starostę i dyskusję to wniesiemy do przewodniczącego rady odpowiedni wniosek - powiedziała E. Milczarska.

Nas nurtuje jedno, czy Dariusz Jabłoński, sekretarz powiatu, osoba publiczna, świadomie wprowadził w błąd dwoje dziennikarzy, którzy zajmują się tematem odpadów niebezpiecznych i innych zgromadzonych na składowiskach w Łaniętach i Majdanach w Kutnie? 

"Niezatapialny" sekretarz ma już za sobą niecodzienny incydent z naszym udziałem. W grudniu 2020 roku przed Starostwem Powiatowym w Kutnie podczas konferencji prasowej radnych miejskich z Krośniewic Dariusz Jabłoński wezwał policję pod pozorem nielegalnego zgromadzenia. Na konferencji obecni byli dziennikarze, radni krośniewiccy Sławomir Kępisty i Jadwiga Piotrowska, mówili o decyzji Rady Miejskiej w Krośniewicach w sprawie transportu publicznego. Na konferencji miała pojawić się też burmistrz Katarzyna Erdman, ale wolała pozostać w starostwie. Sprawa dotyczyła również powiatu kutnowskiego. 

Dziennikarze zostali wylegitymowani przez patrol policji, konferencję zakończono. D. Jabłoński zawiadomił policję, że na parkingu jest kilka osób (prawdopodobnie jest tam prowadzona jakaś konferencja prasowa - z notatki policyjnej) i nie zachowuje się należytej odległości, no i w mistrzowski sposób ośmieszył władzę rządzącą powiatem, która organizowała konferencję w starostwie z udziałem prezesa szpitala, gdzie wszyscy byli w ścisku.

Uznano jednak, że sekretarz jest nadal przydatny i tak trwa ... ku naszej uciesze. 

 

(Ola Rzadkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (27)

MieszkaniecMieszkaniec

1 13

P. Sekretarz Jabłoński jest dlatego "niezatapialny", jak go nazywają niektórzy dziennikarze, bo to facet inteligentny, cwany, umie się znaleźć w najtrudniejszej sytuacji, tylko pozazdrościć takiego potencjału. Świetnie sobie radzi w sytuacjach kryzysowych. Po prostu właściwa osoba na właściwym stanowisku. No cóż, Ci dziennikarze, bez komentarza....... im nie ma czego zazdrościć. Oj tam, zaraz chciał wprowadzić w błąd, nie radzą sobie w takich sytuacjach, więc tylko oskarżenia pozostają. Ha ha ha 20:01, 25.03.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

dymek z papierosadymek z papierosa

5 0

Czy ten tak umiejący się znaleźć w każdej sytuacji już odzyskał rzeczy z lombardu? Faktycznie nie każdy ma tak giętki kręgosłup i potrafi się przystosować os prawa do lewa i od lewa do prawa zahaczając o środek .Jak nikt inny trzyma lejce w tej instytucji niezależnie od nią zarządzających. 09:47, 27.03.2022


no cóżno cóż

2 0

Może ma jakieś punkty zaczepienia tzw haki? 09:49, 27.03.2022


Śmieszna Śmieszna

4 7

Jacy dziennikarze
Rzadkiewicz hahsha
Jakie ona ma wykształcenie
Proszę napisać
09:05, 26.03.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tajne kompletytajne komplety

8 1

Ty zapytaj niektórych urzędników w starostwie obejmujących stanowiska decyzyjne jakie mają wykształcenie a jaka kasę pobierają .? 10:30, 26.03.2022


Wlc@[email protected]

7 2

Powiaty już dawno powinny być zutylizowane, to jest nikomu i niczemu niesłużący twór reformy
administracyjnej Kuleszy. W roku 1990 kiedy nie było skomputeryzowania urzędów było 100tys.
urzędników teraz jest około miliona. sic. To jest jeszcze większy skandal jak fakt, że dzisiaj ,,koty ''
mogą pisać komentarze a wiadomo co powinny robić...!!! To się źle skończy, albo jeszcze lepiej !!!
P.s. Największe dziennikarki wszech czasów to Christine Chubbuck i Aleksandra Rzadkiewicz !!!
Najgorsza jest holecka i lichocka a adamczyk z tym Jabłońskim to się nadają, ale tylko do łapania
bezpańskich kotów !!! 09:39, 26.03.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

koTkoT

0 0

Specjalnie dla [email protected]: https://www.youtube.com/watch?v=4BxUN6nnSKs 23:49, 26.03.2022


AwrukAwruk

1 0

"Wraca zając po balu w dość nietrzeźwym stanie,
I patrzy, a zajęczyca z niedźwiedziem na sianie !
Skoczył zając, lecz zaraz z wściekłości ochłonął:
- Niestety - rzekł - niedźwiedzie u nas pod ochroną..."
<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>
Popieram [email protected] 100/100.
<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>
Wszystkim błądzącym, o.cip.iałym, o.pis.iałym, otumanionym i zmanipulowanym gorąco polecam:
Nie jestem sługą we własnym domu; https://www.youtube.com/watch?v=gcJ6RLftSVc

21:33, 29.03.2022


MieszkaniecMieszkaniec

7 1

Opisana sytuacja świadczy o ogromnym lekceważeniu mieszkańców, jednym słowem mogą tam wpływać liczne skargi a nic nie ujrzy światła dziennego bo pan sekretarz zamiecie pod dywan? Człowiek, który napisał skargę powinien przyjść do starostwa i nie byłoby odwrotu musieliby się tłumaczyć 09:50, 26.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

6 1

Papierosek się zdenerwował i atakuje redaktorkę ha ha ha ha. Trzeba pilnować tego temu pani Olu 10:03, 26.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

esimesim

8 0

I co mi pani zrobisz- my wadza powiatowa my was po putinowsku w gułag zaprosim - wężykiem Jasiu 10:07, 26.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pytanie do redakcji Pytanie do redakcji

7 0

Powiat jak kiedyś czytałem to ma 10% tych odpadów i są pod dachem
A te które zagrażają są na zewnątrz tym proszę się zająć to jest 90% odpadów
I kto ma to sprzątać Miasto Kutno czy Marszałek proszę o ustalenie 10:17, 26.03.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RedakcjaRedakcja

5 1

Tak jest w Majdanach, a w Łaniętach starostwo ma 100 %. Zdaniem miasta marszałek jest odpowiedzialny, zdaniem marszałka starosta. Pracujemy nad informacją o tzw. sporze kompetencyjnym. W każdym razie ustalenia dotychczasowe są takie, że w Majdanach większość odpadów jest "bezpańska" nikt się nie chce przyznać. Miasto umywa ręce i marszałek też. Jeśli chodzi o te 10% to starostwo ma je zabezpieczone w 5 budynkach. W kutnowskim sądzie trwa proces właścicieli tego składowiska więc tak szybko nie uda się utylizować odpadów, bo sprawa w toku. Starostwo powinno szukać jakiegoś rozwiązania, pewnie o tym będzie na sesji czy w ogóle jakieś istnieje. A w Łaniętach od stycznia 2021 można było działać występując o środki na utylizację odpadów. Póki co takich wystąpień o dotację, pożyczkę nie było. 11:00, 26.03.2022


zastanawia mniezastanawia mnie

9 0

Cytat-" Czyżby łgał w żywe oczy?" A czy zrobił to po raz pierwszy czy kolejny? Widocznie z jakiś powodów jest przydatny i to w każdej kadencji niezależnie od opcji. Co to takiego? 10:27, 26.03.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

semaforsemafor

6 0

ano właśnie to łganie 22:05, 26.03.2022


Prawda to?Prawda to?

2 2

Zaburzenia afektywne dwubiegunowe, choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD), psychoza maniakalno-depresyjna, cyklofrenia – grupa nawracających zaburzeń psychicznych, w przebiegu których występują zespoły depresyjne i maniakalne lub hipomaniakalne, rozdzielone (lub nie) okresami bez objawów. Stany te mogą zmieniać się z dnia na dzień. Choroba afektywna dwubiegunowa jest nieuleczalna. 14:40, 26.03.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

nie wiemnie wiem

2 0

Ale kogo to dotyczy skoro pytasz czy to prawda? 17:53, 30.03.2022


takie czasytakie czasy

1 1

Fotel grzeje pupę , a pensyjka wybrzusza portfel to buzia na kłódkę . 16:45, 28.03.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CzytelnikCzytelnik

3 0

Może i sekretarz musi mieć buzię na kłódkę, ale na pewno nie media 07:58, 29.03.2022


moniamonia

8 1

Pani Redaktor... jedyny komentarz do tego co się dzieje w powiecie to cytat z filmu pt. Czy leci z nami pilot? 21:08, 29.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czytelnicy pytająCzytelnicy pytają

5 0

Pani Reaktor czy opinia publiczna moglaby dowiedzieć się jakie nagrody i dodatki w latach 2019-2021 otrzymał Dariusz Jabłoński i konkretenie za co? W jakich służbowych wyjazdach uczestniczył w tych latach i jakie były ich łączne koszty oraz efekty tych wyjazdów (proszę o podanie z kim był)? Jakie podwyżki otrzymał w latach 2019-2021 z uzasadnieniem np. odatkowe obowiązki, efektywność pracy, kreatywność, inicjatywa itp.? Pozdrawiam 21:49, 29.03.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RedakcjaRedakcja

2 1

Przekazuje wniosek do starostwa 08:02, 30.03.2022


niezatapialnyniezatapialny

2 0

O wcześniejsze lata też proszę zapytać . 20:22, 30.03.2022


papierosekpapierosek

2 0

"No co ten sekretarz" czas na kolejne przesiedlenie, tym razem na Jadwigi 22:07, 29.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Płatna protekcjaPłatna protekcja

2 1

Czemu do dziś Pani nie udzieliła odpowiedzi ile płaca Pani za promocję samorządy? To są informacje publiczne. Unika Pani tematu i posługuje się półprawdami. Ile Płacą portalowi ekutno urząd Marszałkowski i jednostki/spółki mu podlegające ? Myślę, że ktoś się powinien tym zainteresować skoro unika Pani tematu. 18:59, 30.03.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Redakcja Redakcja

1 1

Panie Płatna protekcjo - Udzieliłam odpowiedzi, w rozliczeniach z gminami, miastem i powiatem ma pan kwoty. Proszę zerknąć w newsy. Żadne spółki marszałkowskie czy inne nie zamawiają reklam, urząd wkrótce policzę. 11:58, 31.03.2022


RedakcjaRedakcja

1 1

Ogłoszenia urzędu marszałkowskiego w 2021 w kwocie 3650 zł na rok. Żadnych ogłoszeń i spółek podległych UMarszałkowskiemu nie było. 13:24, 31.03.2022


REKLAMA
REKLAMA
0%