Zamknij
REKLAMA

Łęczycka retoryka, a w szpitalu siwy dym! Konferencja w kampanii

13:00, 12.09.2019 | O.R
REKLAMA
Skomentuj
Od lewej Ewa Rzymkowska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta, kandydatka do Sejmu z listy PiS, Przemysław Błaszczyk, senator i kandydat do Senatu oraz Daniel Kowalik Starosta Kutnowski

Konferencje w kampanii wyborczej mają jeden cel, umocnić wszystkich w przekonaniu, że jest dobrze i będzie jeszcze lepiej.  Senator Przemysław Błaszczyk przedstawił obietnice wyborcze złożone na konwencji Prawa i Sprawiedliwości przez prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego czyli wyższe płace, podwójną trzynastą emeryturę i równe dopłaty dla rolników, na koniec 2020 roku minimalna pensja będzie wynosiła 3000 złotych. Na koniec 2023 roku - 4000 złotych. W 2021 roku znaczna część emerytów otrzyma dwie „trzynastki”, a rolnicy pełne dopłaty do hektara, na europejskim poziomie. 

Senator P. Błaszczyk mówił również o działaniach Wojewody Łódzkiego, ostatniej konferencji prasowej na której dowiedzieliśmy się, że Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w naszym województwie otrzyma cztery karetki, będą one stacjonowały m.in. w Kutnie, Łęczycy i Zdunach. Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk oraz Dyrektor Łódzkiego Oddziału NFZ Artur Olsiński informowali o finansowaniu szpitali powiatowych i jak się dowiedzieliśmy m.in. Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o otrzyma dodatkowy ryczałt w kwocie około 1,3 mln zł. 

Senator P. Błaszczyk mówił o docelowym wzroście o 6% finansowania szpitali powiatowych. To jeden z celów Prawa i Sprawiedliwości. 

Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski przypomniał o podpisanych umowach na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Pisaliśmy o tym w sierpniu 

Starostwo uruchomiło cztery linie autobusowe, łącznie w gminach przywrócono 17 połączeń, w gminach Strzelce, Krzyżanów, Kutno, Bedlno, Dąbrowice, Krośniewice. Wszystkie połączenia uruchomione  znajdziecie TUTAJ

Ewa Rzymkowska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kutna i kandydatka do Sejmu z listy PiS mówiła - Zostałam przyjęta przez Komitet Polityczny jako kandydatka do Sejmu. Chciałam podziękować Prawu i Sprawiedliwości na czele z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim za to. Struktury PiS w powiecie kutnowskim tętnią życiem, cały czas działamy i nie zwalniamy tempa. Wybory samorządowe poszły nam bardzo dobrze. Mamy większość w powiecie i konstruktywna opozycję w mieście. Nasi radni działają na wielu polach, mamy dużo interpelacji i zapytań, rozmawiamy z mieszkańcamiChciałam zaapelować do mieszkańców powiatu kutnowskiego aby poszli do wyborów. Najważniejsze aby frekwencja była bardzo duża. Nie trzeba zważać na sondaże. Mam nadzieję, że rządowi PiS będzie dane kontynuować dobrą zmianę.

Jednym z tematów konferencji z senatorem P. Błaszczykiem zapowiedzianym w zaproszeniu była służba zdrowia w powiecie łęczyckim i kutnowskim.  Jak zarząd powiatu Zgromadzenie Wspólników poradziło sobie z informacją o upadłości szpitalnej spółki, w której zobowiązania znacznie przerosły kapitał zakładowy spółki? Starosta D. Kowalik informował o tragicznej sytuacji spółki, uchwałach zarządu powiatu - zgromadzenia wspólników o kontynuacji działalności w związku ze społeczną misją spółki. 

- Sytuacja jest tragiczna. (...) My tego nie robiliśmy od samego początku. Była mowa, że musimy wprowadzić plan naprawczy, przeprowadzić audyt, to się wiąże z konsolidacją zadłużenia w szpitalu. Musimy zdać sobie sprawę, my nie mamy czasu na plany A, B, teraz albo szpital będzie istniał, albo nie. W grudniu podjęliśmy uchwałę o kontynuacji spółki. W marcu 2018, papierowo firma powinna być zamknięta. Przekroczyła wszystkie limity wynikające z ustawy - mówił Daniel Kowalik.

-Jest po prostu spółką upadłą - powiedziała A. Rzadkiewicz.

- Papierowo. Z drugiej strony jest to spółka medyczna, jest możliwość przedłużenia ze względów społecznych - powiedział starosta Kowalik. 

Pytaliśmy o to czy audyt został już przyjęty przez zarząd powiatu, czy jest wypracowane stanowisko na temat wyników kontroli oraz planu naprawczego. Żadna wersja audytu nie została przedstawiona przez prezesa Andrzeja Pietruszkę pracownikom ani w żaden sposób przekazana np. ordynatorom, kierownikom, związkom zawodowym, radzie pracowników. Natomiast trwa proces wręczania wypowiedzeń i ruchów kadrowych na oddziałach i w całej strukturze spółki. D. Kowalik poinformował, że zarząd powiatu otrzymał dopiero odpowiedzi od spółki i teraz audyt będzie poddany analizie i protokołem przyjęty.

- Głównym celem jest to żeby szpital istniał - powiedział starosta. 

- W jakiej formie ma istnieć? Cztery odziały, trzy odziały, dwa i pół, SOR? Co to ma być waszym zdaniem? - powiedziała A. Rzadkiewicz.

- Na tę chwilę nie ma mowy o żadnym likwidowania, żadnych oddziałów. To są doniesienia medialne, ani zarząd powiatu ani podejrzewam prezes nie rozmawiał z nikim na ten temat - odparł starosta D. Kowalik.

Wydaje się, że zwolnienia pracowników w niedługim czasie mogą doprowadzić do zakłócenia prawidłowej opieki nad pacjentami. Norma liczby pielęgniarek przy łóżku została już dawno zachwiana. Pytaliśmy czy władze powiatu nie obawiają się że zagrożone będzie zdrowie i życie mieszkańców na przykład z powodu braku pielęgniarek lub lekarzy. Rozgorzała dyskusja ze starostą i senatorem, relacja Telewizji Kutno na FB  https://www.facebook.com/tvkutno/videos/1137542293111972/

Lista naszych pytań była dłuższa, jednak senator uciął rozmowę ze względu na wyjazd do Warszawy. Pozostałe pytania do zadania: Do ilu łóżek ma być zrestrukturyzowany szpital kutnowski? Czy w ramach restrukturyzacji planowane jest połączenie Oddziału Chirurgii Ogólnej i Oddziału Ortopedycznego? Czy w planach zarządu powiatu jest doprowadzenie szpitala kutnowskiego do czterech podstawowych oddziałów? Czy w ramach restrukturyzacji wyremontowany ze środków Fundacji Radość Macierzyństwa Oddział Ginekologiczno-Położniczy, który obecnie posiada II stopień referencyjności zostanie przekształcony na I stopień referencyjności? Wydaje się, że zarząd powiatu nie rozumie, co to faktycznie oznacza dla pacjentek. Wraz ze zmianą referencyjności zostanie zlikwidowany Oddział Neonatologiczny oraz Oddział Ciąży Powikłanej. Ciąże bliźniacze, wcześniaki i ciąże powikłane będą rozwiązywane w szpitalach: zgierskim i łódzkich. 

Plan naprawczy w audycie napisanym przez Zakład Usług Konsultingowych KNOW HOW Sp. z o. o. ze Szczecina ma posłużyć w procedurze konsolidacji zadłużenia czyli ucieczce przed totalną katastrofą. Jak mówili obaj panowie Błaszczyk i Kowalik bieżące decyzje prezesa Pietruszki są konieczne. 

Liczymy, że 20 września o godz. 14.00 (spotkanie załogi, związków zawodowych, radnych, zarządu powiatu z prezesem spółki Andrzejem Pietruszką w szpitalu) pytania zostaną zadane i pracownicy oraz mieszkańcy usłyszą na nie odpowiedzi. W kuluarach powrócił temat Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i zmiany jego referencyjności. Starosta Daniel Kowalik stwierdził, że nie ma o tym na razie mowy.  Decyzje prezesa spółki będą związane z bieżącą sytuacją, która pogarsza się z dnia na dzień. Śmiało możemy napisać z godziny na godzinę. Bo jak się dowiadujemy w niespełna godzinę po kuluarowych rozmowach związki otrzymały informację o wypowiedzeniach dla 9 położnych z Odziału Ginekologiczno-Położniczego. Powrócił też temat formuły zwolnień, jak kutnowskie sikorki ćwierkają wypowiedzenia są wręczane i wycofywane, albo po rozmowach z prezesem skreślane z list do zwolnienia. Czy trzeba być znajomym kaczki, pardon królika aby prezes zmienił decyzję o zwolnieniu? 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (55)

CiężarnaCiężarna

17 5

Jak położne odejdą to przecież po oddziale? 14:45, 12.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Janko MuzykantJanko Muzykant

8 1

Lekarze też odejdą. 15:18, 12.09.2019


marchewkamarchewka

0 0

?Proszę się zapoznać i podpisać ogólnokrajowy manifest https://polskatochorykraj.pl/?fbclid=IwAR0hnMMV_1QlftXgUNrTvl_jV1OkzZlHx3TQyYWLEYsI3eWTlYhQYLcBQ5U 19:11, 15.09.2019


ApofisApofis

5 23

Bardzo dobra decyzja prezesa Pietruszki i starosty Kowalika. Robią o konieczne pomimo wycia tych, którym to nie pasuje. Inni się pod tym wyciem uginali i mamy szpital w katastrofalnej sytuacji. Jak Pani redaktor jest przeciwko tym działaniom to niech dołoży 30mln do spółki i będzie po temacie. 14:45, 12.09.2019

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

??

14 3

Człowieku co ty pier.... ręce opadają. 14:56, 12.09.2019


Pracownik szpitalaPracownik szpitala

14 3

To nie chodzi o to czy redaktorka jest przeciw tym działaniom czy za, bo nie wyczytałem tego z artykułu, chodzi o to jak wy i prezes podeszliście do tematu, czyli do LUDZI. Kiedyś ktoś da wam obuchem przez łeb jak nam w szpitalu teraz wy dajecie i wtedy zobaczycie o czym dziś mówią związki i pracownicy. Przed wyborami pasztet niezły, PiS zwalnia ludzi żeby uratować szpital, w którym prawie nie będzie pracowników. Co z pacjentami? 15:02, 12.09.2019


do Apofisdo Apofis

13 3

Apafis kto cię wynajął do pisania takich bzdur?Kim ty jesteś ,żeby wypowiadać się na temat służby zdrowia, wszechwiedzącym?Sytuacja szpitala chyli się ku upadkowi od wielu lat , ale każdy nowo zarządzający w starostwie i w szpitalu chciał coś na szpitalu ugrać, nie znając się kompletnie na tej materii. Od pewnego czasu związki siedziały jak mysz kościelna i nie piskały słowem. Zainteresowanie załogi tez żadne , a teraz lament. Tak się wychodzi jak się słucha tych co nie mają pojęcia o służbie zdrowia. Przez likwidację oddziałów i personelu na niczym się nie zaoszczędzi.Gdzie ty tu widzisz coś co nie pasuje Pani redaktor, przecież ona nie jest od zarządzania szpitalem, prawda?Niech dokłada do spółki ten co pozwolił na rozkradanie , niegospodarność i złe zarządzanie. Każdy nowo przyjęty prezes z nadania partyjnego dostawał coraz większe wynagrodzenie i obietnice wyprowadzenia szpitala z czego?Żaden nie został rozliczony , żaden . No każdy widzi ,że wyprowadzali ale na manowce. 15:33, 12.09.2019


KrótkoKrótko

3 1

Apofis- pożyteczny ( dla władzy) idiotą. 10:34, 13.09.2019


MarcoMarco

5 1

A może p.Prezes da przykład i zrezygnuje z części wynagrodzenia 10:49, 13.09.2019


mmgrmmgr

20 3

"Wybory samorządowe poszły nam (PiS) bardzo dobrze."
Niby prawda, ale gdyby to były Jednomandatowe Okręgi Wyborcze (w odniesieniu do poprzednich wyborów z Kłopotowskim jako szefem PiS) to jak najbardziej KWW Zbigniewa Burzyńskiego obsadziłby znów wszystkie stołki. Wygrali w każdym obwodzie po staremu.

Po drugie, Burzyńskiemu urosło poparcie do rady miasta z 39% (2014) do 50% (2018).
PiS urosło z 22% (2014 z z Kłopotowskim jako liderem) do 28% (2018 z Rzymkowską/Kowalikiem i chyba znacznie większą kasą). Komu poparcie wzrosło bardziej? I czy Kłopotowski był tak dużo gorszy? 14:46, 12.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hahahahahahahahahaha

14 2

Cytat "W marcu 2018, papierowo firma powinna być zamknięta. Przekroczyła wszystkie limity wynikające z ustawy - mówił Daniel Kowalik.-Jest po prostu spółką upadłą."
PAPIEROWO , CZYLI CYTUJĄC KLASYKA "CH.., D..A I PAPIERÓW KUPA"


-Jest po prostu spółką upadłą.


15:00, 12.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrośniewiceKrośniewice

17 3

Zapomnij pan o głosach, pamiętamy kto był przez pana promowany do samorządu.
15:06, 12.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pytampytam

12 2

Po co organizuje zebranie jak musi wyjechać do Warszawy? 15:35, 12.09.2019


Logicznie i prawnieLogicznie i prawnie

12 3

Słowa: "W marcu 2018, papierowo firma powinna być zamknięta. Przekroczyła wszystkie limity wynikające z ustawy" - czyli chodzi o ustawę "prawo upadłościowe"
Jeżeli zarząd w chwili wystąpienia przesłanek nie podejmuje określonych ustawą działań i w przeciągu 30 dni nie stawia spółki w stan upadłości to odpowiada za zobowiązania spółki całym swoim majątkiem.
dodatkowo dochodzi art 586 KSH "Kto, będąc członkiem zarządu spółki albo likwidatorem, nie zgłasza wniosku o upadłość spółki handlowej pomimo powstania warunków uzasadniających według przepisów upadłość spółki – podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku
15:17, 12.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

po prawiepo prawie

11 2

Mają wybitnych prawników to chyba powinni wiedzieć ? 15:36, 12.09.2019


Zimny DrańZimny Drań

11 0

Się narobiło???... 15:17, 12.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ale jaja , ale jajaale jaja , ale jaja

14 2

9 położnych do zwolnienia , no to chyba dyrektorka od pielęgniarstwa będzie wspomagała ten oddział ? 15:38, 12.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

IrenkaIrenka

7 0

Nie da rady, bo przecież ona tylko zarządza, więc jak tu stanąć do porodu 19:45, 12.09.2019


baklazanbaklazan

0 0

?Proszę się zapoznać i podpisać ogólnokrajowy manifest https://polskatochorykraj.pl/?fbclid=IwAR0hnMMV_1QlftXgUNrTvl_jV1OkzZlHx3TQyYWLEYsI3eWTlYh?QYLcBQ5U ? 19:14, 15.09.2019


BozonBozon

12 4

W spożywczaku CENY JAK U JUBILERA a jedynym oddziałem kutnowskiego szpitala, któremu póki co nie grozi likwidacja jest - PROSEKTORIUM. Dobrobytu społeczeństwa nie można zadekretować bo inflacja i tak pożre to UROJONE BOGACTWO . Czas przerwać tę CH***WĄ ZMIANĘ - a żoliborskiego Adolfa zamknąć w zakładzie dla obłąkanych. 15:49, 12.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

unforgivenunforgiven

11 3

Do pani Ewy Rzymkowskiej-mówi pani" Struktury Pis w powiecie tętnią życiem.Cały czas działamy".Czy ta wasza działalność nie ma czasem coś wspólnego z nowym śledztwem odnośnie afery mieszkaniowej?Z ogólnie dostępnych materiałów wynika moim zdaniem że cała trójka(Błaszczyk,Rzymkowska,Kowalik)
maczała w tym swoje rączki.15:53, 12.09.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

techniktechnik

6 0

Co jak co , ale afera mieszkaniowa i nie tylko powinna być wyjaśniona a nie zamieciona pod dywan.Co do tętniących struktur PiS to jakoś nie jestem przekonany , no chyba ,że we własnym tyglu. A gdzie jest teraz siedziba PiS w Kutnie? 15:59, 12.09.2019


??

2 5

Dwa razy prokuratura badała sprawę, ostatnio to nawet rok temu, i mimo kontrowersji nie znalazła złamania prawa. Co ma wyjaśniac skoro już wyjaśniła? 16:17, 12.09.2019


bez prawiebez prawie

5 0

Niestety nic nie wyjaśniła. W Kutnie wiele spraw dotyczących niektórych osób i spraw tak właśnie było wyjaśnianych żeby nic nie wyjaśnić. 19:48, 12.09.2019


Dobra radaDobra rada

7 1

Oj chłopie nie znasz tematu. PiS będąc w opozycji (w Polsce), a potem przy władzy nie stęknął nawet w tej sprawie, poseł Woźniak i senator Błaszczyk wiedzą najlepiej jakie grzechy mają na swoim sumieniu. A Ci Państwo wymienieni w nawiasie, niech pozostaną w nawiasie, bo siedem, osiem lat temu, pięć lat temu, cztery, trzy, dwa ... nie mieli odwagi aby zająć się sprawą, co więcej mówić o niej...... unforgiven niewiedzę można uzupełniać ale złej woli dobrą się nie zastąpi, bo chyba cię skręci, więc nie wal na oślep bo tylko się ośmieszasz 19:53, 12.09.2019


REKLAMA

stolarzstolarz

13 2

Udane spotkanie jak zjazd po nieheblowanej desce. 15:54, 12.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

FrezerFrezer

5 0

Dobre. 19:45, 12.09.2019


??

6 3

A co z oddz. rehabilitacji ?

15:55, 12.09.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

połamaniecpołamaniec

8 3

A kogo pytasz? Trzeba było na zebraniu się pytać a nie na forum? Gdzie załoga oddziału była do tej pory?Cicho i wygodnie się żyło ? Trzeba było działać , prawda? 16:02, 12.09.2019


BylemBylem

1 0

Same buce na tym oddziale. 09:46, 14.09.2019


Po zlamaniuPo zlamaniu

0 0

Tam już ledwo co rehabilitantów zostało. To już nie ta reh co kiedyś była w całym szpitalu. 20:35, 14.09.2019


"idioci" ?"idioci" ?

15 2

No właśnie, czy ta "konferencyjna" menażeria ma Porządnych, Myślących Ludzi za idiotów?!! Wciskają im/Nam pospolicie zwany KIT !!! Po pierwsze - tzw. sena-tor nigdy, powtarzamy nigdy i to w żaden sposób nie powinien reprezentować Naszego Powiatu w istotnych dla Nas sprawach, booo.... był tyle lat przy parlamentarnym korycie i co, wskutek swojego totalnego administracyjno-zarządczo-politykierskiego bezmózgowia i zaniedbania spowodował największy krach w szpitalu, który stoi na krawędzi bankructwa, czytaj: postawienia go w stan likwidacji. Przecież to m.in. <blaszczak>, tak bardzo wspierał swojego niegdysiejszego przybocznego matoła dyzme klepa-tosia i nie robił nic, jak ten politykierski pajac grzebał przy szpitalu, o innych "sukcesach" tego politykierskiego tępaka lepiej nie wspominać, tak?
Po drugie - szpitalny przybytek skutecznie rozkładany jest pod "wodzą" spadochroniarza z <leczyckich ugorów diabła boruty>, którego na ten zydel przywlókł nie kto inny, jak tzw. sena-tor, tak? Warto nadmienić, że nie tak dawno wysłano "lokalnych politykierskich posłów" po odgrzewanego "kotleta" prawniczka z waraszawki, tak? To czyżby ony już zaczął działać, bo właśnie ze strony kego nieudolności, to w szczególności Załoga pamięta jego "sukcesy", tak?! Po trzecie - w powiacikowym zestawie tzw. pisowskiej władzy jest tylko, co najwyżej, troje radnych ze środowiska prawicowgo, cała reszta wsze-prawicowców to wypisz wymaluj - popłuczyny post-pzpr, post-zsl, post-samobrona oraz niedawni protegowani niejakiego Debicha K, tak? To co opowiada Pani Ewa Rzymkowska a propos cyt. "mamy większość w powiecie i konstruktywną opozycję w mieście" kon. cytatu, to uważamy za istną kpinę z Porządnego, Wiarygodnego Elektoratu PIS-u , bo analiza tych osobników w powiecie, to wygląda j.w, a prawica w mieście pod tytułem m.in. radny <jozwiak> powala na kolana nawet najbardziej odpornych psychicznie Porządnych Prawicowców, booo.... to jest stary komuch przechrzta na "pisowca", Boże patrzysz i nie grzmisz, tak? Przecież ten osobnik całymi latami służył na kolaniskach starym bolszewikom, tak w mieście (członek zarządu) oraz w powiecie (również członek zarządu) o zgrozo!!! Po trzecie - wstydziłby się ten praktykant/stażysta tzw. powiacikowy "sołtysina" opowiadając o tym, mówiąc w dużym uproszczeniu, że on nic nie wie, nic nie potrafi i do tego podpiera się opowiastkami pt. co to będzie i kiedy będzie. My rozumiemy, że stażysta tudzież praktykant niewiele wie nt. kluczowych spraw i tematów na odpowiedzialnych stanowiskach, ale na Boga, kto takiego niedouczonego gostka wystawił na tak wysokie i odpowiedzialne stanowisko?!! A może na ten temat odpowie nijaki sena-tor, bo jest on, ten temat, wręcz gorszący Nas wszystkich Prawdziwych Prawicowców, tak ?!! Po czwarte - zaprawdę powiadamy Wam, nie warto rozkładać ichniej "konferencyji" na czynniki pierwsze, boooo... oni sami rozłożyli się, ale na przysłowiowe łopaty beznadziei, bałwochwalstwa, o jakiejkolwiek skutecznej taktyce przedwyborczej lepiej nie wspominać, prawda ?!?
P.S.
Do tej gawiedzi brakuje jeszcze jednego politykierskiego "mędrca" nijakiego <tandeo vozoczka> vel <białoruskiego kaznodziei>, to byłaby jazda na full wypas a propos ich pełnej kompromitacji, tak?! Tak zupełnie na marginesie Mamy pewną radę dla was politykierczyków-ślizgaczy - lepiej będzie, jak w ogóle przestaniecie się ukazywać szerokiej publicity i przestaniecie kłapać dzióbkami, to może uratujecie resztkę swojego politykierskiego honoru, bo wiedzy na takich konferencyjnych spędach zapewne nie odnajdziecie dla swoich talentów.
16:04, 12.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KamilaKamila

2 9

Dobrze. Wywalić nierobów. 16:27, 12.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

elektrykelektryk

8 1

O kim prawisz. Mniemam ,że osobie nygusie lub twoich mocodawcach z Kościuszki. 19:27, 12.09.2019


??????????????????????????

16 2

Dla mnie zadziwiające jest ,że senator z Łęczycy zrobił się ostatnio taki aktywny w Kutnie , a posłów z Kutna tylko widać na bilbordach. 19:43, 12.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

8 2

musi mieć w tym jakiś interes np. zlikwidować nam szpital 23:23, 12.09.2019


czyli układziki?czyli układziki?

12 2

Czy prawdą jest ,że po telefonach i interwencjach do prezesa , niektóre osoby zostały wykreślone z listy do zwolnienia? 19:55, 12.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PracPrac

6 0

Prawda 10:58, 13.09.2019


wyborcawyborca

3 14

proszę głosować na senatora na pana Krzysztofa Debicha, jak się dostanie to uratuje szpital 20:13, 12.09.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

PoldekPoldek

8 1

Miał szansę jako starosta i nie uratowal bo słuchał podpowiadacza zwanego jądrem. Najlepiej jak by się zabrał za konkretną robotę. 23:36, 12.09.2019


Całe szczęscieCałe szczęscie

4 0

Całe szczęście jest w tym okręgu jakiś kandydat niezalezny. Wybór pomiędzy Blaszczykiem a Debichem dla mnie byl nieakceptowalny 09:49, 13.09.2019


KomitecikKomitecik

3 0

To on przeprosił się z platformensami bo zdaje sie że byl wykulczony? 09:49, 14.09.2019


czytelnikczytelnik

1 0

Ty to możesz prosić swoje dzieci ,żeby były grzeczne a i tak mogą ciebie nie posłuchać . Nie agituj bo nie masz kogo.
Najlepiej tego twojego "senatorka" ocenił i super scharakteryzował na łamach PŻK z dn. 19.02.2019 redaktor w art. Kto w Kutnie nie był.....
07:12, 16.09.2019


ObsObs

16 3

Łęczyca rządzi Kutnem. 20:29, 12.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ha, haHa, ha

9 2

Tak uratuje jak przez ostatnie cztery lata. 22:19, 12.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DyrygentDyrygent

5 0

Najlepiej niech założy własny biznes i pokaże jak się pracuje na swoim.Platforma przecież wszystko prywatyzowała więc ma szansę.Może coś publiczno-prywatne? 15:18, 13.09.2019


UnforgivenUnforgiven

3 2

Spróbuj cofnąć się w czasie,pomoże ci YouTube.Rok temu w czasie debaty prezydenckiej poruszono temat mieszkań.Posłuchaj 49,50,51 minuty.W ciągu tych 3 minut głównymi bohaterami są te trzy osoby w nawiasach.Rzymkowska mówi ustami Błaszczyka,a na dole ekranu na pasku kolejny bohater Kowalik pisze o tym jak przydzielano mieszkania chociaż sprawa została już zamknięta przez prokurature.Kluczem do rozwiązania zagadki jest ostatnie zdanie Rzymkowskiej - ""trzeba to sprawdzić"". Oni są jak bolszewicy,nigdy nie zaakceptują wyniku który ich nie satysfakcjonuje.Tak było w Łęczycy i Daszynie. 07:08, 13.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do unforgivenDo unforgiven

5 0

Jak to mówiła nie miała pojęcia o tej sprawie. Wierzysz politykom? Trochę jestem w szoku. 10:28, 13.09.2019


REKLAMA

grotogroto

5 1

Czyli Łęczyca w zasadzie zamyka nam szpital 05:58, 15.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pietruchapietrucha

0 0

?Proszę się zapoznać i podpisać ogólnokrajowy manifest https://polskatochorykraj.pl/?fbclid=IwAR0hnMMV_1QlftXgUNrTvl_jV1OkzZlHx3TQyYWLEYsI3eWTlYhQYLcBQ5U 19:13, 15.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

seler naciowyseler naciowy

0 0

?Proszę się zapoznać i podpisać ogólnokrajowy manifest https://polskatochorykraj.pl/?fbclid=IwAR0hnMMV_1QlftXgUNrTvl_jV1OkzZlHx3TQyYWLEYsI3eWTlYhQYLcBQ5U 19:16, 15.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pośrodkupośrodku

2 1

do Rzymkowskiej:
kobieto piszesz bzdury ze miejskie wybory poszły dobrze przegrałaś [ wstyd ] z urzędującym prezydentem, a twoja debata w telewizji łódzkiej jedna wielka klapa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jesteś osobą przegraną, gdzie się dalej pchasz??????? nie wiesz w mieście x gdzie dana osoba przegrywa odchodzi, bo nie sprostała wyzwaniom mieszkańców. 19:20, 15.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

z bokuz boku

1 0

A nie widzisz ,że PO przegrało wybory do sejmu i zamiast odejść całe 4 lata robią rozróby i usilnie dobijają się do żłoba i mówią ,że Polacy ich oczekują . Tylko ciekawe gdzie? Może tam gdzie zamiast firanek będą kratki. 07:19, 16.09.2019


TymczasemTymczasem

1 0

...żona senatorka Błaszczyka (etatowy komisarz, z czym oczywiście małżonek nie ma nic wspólnego) na koncie Fb "zachęca" ludzi do wożenia w oknie samochodu zdjęcia senatoraJeżeli ktoś chciałby wozić na tylniej szybie swojego autka takiego przystojniaka ?? zapraszam na priv słowami "Jeżeli ktoś chciałby wozić na tylniej szybie swojego autka takiego przystojniaka ?? zapraszam na priv"...To jest ŻENUJĄCE!!! W dodatku kobieta ma problemy z ortografią....(pisownia oryginalna). 08:13, 16.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Precz !!!Precz !!!

0 0

<balaszczyk> musi natychmiast odejść z Naszego Powiatu, bo jeszcze bardziej kompromituje pisowców i całą kutnowską prawicę zachwaszczając jej/prawicy szeregi starymi, obrzydłymi komuchami (patrz: tzw. powiacikowy "vicek", miejski bez-radny <jozefiok>), post-zsl (patrz: powiacikowy "cie-pala"), upadła i skompromitowana samo-brone (patrz: m.in. "velaczosiu") oraz niedawnymi przybocznymi <derąbicho> z upadłego kld (patrz: główny "sołtysina" z peło-wiacikowego "sołtysostwa" nijaki "kovalek" oraz wsze-związkowiec <gordeczny>). Ten tzw. se-mafor jeszcze bardziej upodlił i skompromitował prawicowe środowisko m.in. w Naszym Regionie oraz "przebił" w tym względzie największego onegdaj politykierskiego prostaka matoła dyzme-klepa-tosia, o zgrozo !!!
Pod żadnym względem NIE GŁOSUJMY na tego politykierskiego szubrawcę <ble ble balaszczoka>. Amen 13:16, 20.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone