Zamknij
REKLAMA

Wieża Babel. Proste sprawy w Krośniewicach są najtrudniejsze

10:13, 14.04.2021 | O.R
Skomentuj
REKLAMA

Błoto po kolana jesienią, tumany kurzu latem, podtapiane podwórka, zepsuty wózek inwalidzki i ciągły strach o dzieci czy na bruku nie zrobią sobie krzywdy. To codzienne problemy mieszkańców ulic Popiełuszki i Moniuszki, Bema i Wąskiej w Krośniewicach. Brak porozumienia między burmistrz a radą miejską wykluczył inwestycje na tych drogach i utrudnił po raz kolejny życie mieszkańcom, a przecież 5 mln zł wolnych środków czeka na gminnym koncie. 

W poniedziałek, 12 kwietnia spotykamy się z burmistrz Katarzyną Erdman, radnymi Mariolą Łukomską i Anną Chmielecką oraz mieszkańcami ulic Bema, Wąskiej, Popiełuszki i Moniuszki. 

W jednej uchwale o zmianach budżetu gminy Krośniewice znalazły się inwestycje drogowe w tym droga do portu przeładunkowego Miratrans. Przypomnijmy, ta firma z powiatu łęczyckiego pozyskała 42 mln złotych unijnego dofinansowania na  budowę portu przeładunkowego w Krzewiu w gminie Krośniewice. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2022 roku. Całkowita wartość inwestycji to ponad 65 milionów złotych. Zmiany w budżecie to przyznanie też dotacji komendzie policji na nowy samochód i centrum kultury w Krośniewicach jako wkład własny do pozyskanych 41 tys. zł od ministerstwa kultury.

Radni twierdzą, że w rozmowach z burmistrz obiecała im ona umieszczenie w budżecie inwestycji na ulicach Popiełuszki i Moniuszki, bowiem w poprzednich latach wykonano na nich już wszystkie media, kanalizację sanitarną, deszczową, jest nawet gaz i trzeba skończyć zaczęte w poprzedniej kadencji inwestycje. 

- Te drogi trzeba dokończyć, wystarczy ogłosić przetarg na przebudową, jest dokumentacja. Pani burmistrz nam obiecała. Jednak na sesji zrobiła rewoltę i przedłożyła do zmian w budżecie ulice Bema i Wąską, które trzeba zrobić ze wszystkim - mówi radna Anna Chmielecka z Klubu Przyjazna Gmina Krośniewice. 

- Mieszkańcy Bema i Wąskiej nie mają dobrych warunków na drodze. Zgłaszają mi przy ulewnych deszczach zalewanie posesji, nie można wtedy przejść, przejechać. Te ulice czekają na przebudowę całe dekady - mówi radna Mariola Łukomska. 

Burmistrz Katarzyna Erdman przedstawia swoje racje. Jej zdaniem radni działają z premedytacją i chcą tak blokować inwestycje do referendum. Zastrzega, że jeśli referendum się nie odbędzie, to zapewne radni Klubu Przyjazna Gmina będą jej utrudniać i na końcu roku stwierdzą, że zaplanowane inwestycje nie zostały wykonane. 

Jeden z mieszkańców ulicy Wąskiej pokazuje nam pismo burmistrz Katarzyny Erdman, które sąsiedzi znaleźli w skrzynkach pocztowych.

Burmistrz informuje mieszkańców: Według mnie Rada Miejska kolejny raz działała na szkodę Gminy, a tym samym na szkodę Was, drodzy Mieszkańcy. 

Po przeczytaniu można pomyśleć, że na gminę spadł grom z jasnego nieba i nic już się nie da zrobić. Pomimo, że już przed marcową sesją było wiadomo, że można tematy zmian w budżecie rozłączyć na poszczególne uchwały. 

- Nasza droga to obciach. 17 lat tu mieszkam i się mówiło, że będzie, może będzie kiedyś będzie, a kiedy, zobaczymy. 10 radnych wypowiedziało się przeciw nam, tak powiedziała pani burmistrz. To radni nie wiedzą, że jest potrzeba zrobić Wąską i Bema? To po co ci radni są? Niech przyjdą, niech się przejdą po błocie - mówi Ryszard Szymański. - Mnie interesuje moja ulica, jak za mojego życia będzie zrobiona, będę zadowolony i nic od radnych nie będzie już chciał. Byłem na spotkaniu, na którym jeden radny, drugi radny, opowiadali, że trzeba ścieżkę zrobić rowerową. Niech drogi zrobią najpierw! W ciągu tych 17 lat słyszę, że dwa, trzy razy robi się drogę do Głaznowa, gdzieś tam na wieś. No to o czym my mówimy? Co ja mam myśleć na temat? Jak się robi gdzieś tam na wsi, a w mieście jak wyglądają drogi? 

- Przed wyborami pani burmistrz obiecywała, jak to się mówi, wszystko, złote góry, i co się okazało? Dwa lata rządów i nic się nie robi. Na Moniuszki, powiedzieli, jeśli będą wszystkie media, będzie droga zrobiona. No i wszystkie są, gaz, woda, kanalizacja, kanalizacja burzowa. Szkoda, że nie przyjechaliście jak pada deszcz, to byście zobaczyli co tu się dzieje. Trzeba chodzić, jak to się mówi, w rybackich butach - mówi nam Zbigniew Więckowski. - Jak grochem o ścianę do pani  burmistrz nic nie trafia. Jako członek zarządu tego osiedla zbierałem na ulicy podpisy, 56 zebrałem, zaniosłem do pani burmistrz wniosek z podpisami. Bez echa. Niech się pani burmistrz weźmie do roboty. Wydaje mi się, że ona nie jest gospodarzem z prawdziwego zdarzenia. W poprzedniej kadencji było obiecane, że będzie droga zrobiona, ale stało się w wyborach, jak się stało.

Proste sprawy w Krośniewicach są najtrudniejsze. Komentarz

Przebudowa Bema i Wąskiej ma kosztować około 770 tys. zł, Moniuszki i Popiełuszki około 2 mln zł, są dłuższe. Burmistrz mogła zaproponować rozdzielone uchwały o zmianach w budżecie, tym bardziej, że były to tak różne sprawy. Radni tego chcieli. Burmistrz była wnioskodawczynią sesji więc ta decyzja należała do niej.  Pakiet zmian przepadł i mieszkańcy wszystkich ulic są poszkodowani, ponieważ radni z Klubu Przyjazna Gmina Krośniewice, którzy mają większość w radzie poczuli się oszukani. Pomimo konsultacji z burmistrz i ustaleń, w uchwale zabrakło przebudowy dwóch ulic. 

Po rozmowie z nami w poniedziałek, 12 kwietnia w sali OSP Krośniewice odbyło się spotkanie radnych z burmistrz.

Jak czytamy w piśmie Katarzyny Erdman: Realizując wniosek radnych Rady Miejskiej w Krośniewicach dotyczący zorganizowania spotkania burmistrza z radnymi w sprawie realizacji zadań inwestycyjnych ujętych w budżecie Gminy Krośniewice na 2021 rok serdecznie zapraszam wszystkich radnych.

 

Czy doszli do porozumienia? To się okaże na sesji Rady Miejskiej w kwietniu, która jeśli gmina Krośniewice chce rozpocząć jakiekolwiek procedury przetargowe i zdążyć zrobić w tym roku choć jedną drogę, musi odbyć się dość szybko.  Zarządzanie w chaosie i konflikcie poprzez manipulacje i ciągłe zwarcie zabiera dużo czasu, który można poświęcić na sprawne przygotowanie uchwał, przetargów, konsultacje.

Mieszkańcy Krośniewic mają już dość. Jedni bezgranicznie wierzą w każdy przekaz władzy i więcej im nie potrzeba, drudzy szukają racjonalnych rozwiązań i po prostu chcą aby władza samorządowa wykonywała swoje zadania i obowiązki, bez względu na to jaka partia ją wspiera. W konsekwencji wykonywanie władzy faktycznej w tej gminie to przedsięwzięcie niemożliwe do zrealizowania, bo na sesji rady spotykają się ludzie mówiący różnymi językami. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (38)

Rajmund. Rajmund.

17 3

Ulica Moniuszki powinna mieć pierwszeństwo bo tam nawet chodnika nie ma chyba że urzad da dofinansowanie na obuwie dla mieszkańców ulicy. 10:45, 14.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BemBem

2 9

Pierwszeństwo dla Bema i Waskiej. Tu błoto ze przejść nie można 19:48, 14.04.2021


Iwona 1Iwona 1

25 3

Wszyscy są winni tylko nie Erdman 10:53, 14.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IrekIrek

10 2

A skąd się wzięły pieniądze na ulicę Kasztanowa i Lipową bo nie orientuje się. 11:20, 14.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kowalkowal

1 0

Z Głaznowa, 11:57, 17.04.2021


678678

26 3

Burmistrzowa ma krótką pamięć. Szybko zapomina co obiecywała, nawet jak jest uwiecznione na nagraniach z sesji. Albo może zwyczajnie kłamie że ma dobre intencje. Jak kto woli... 14:40, 14.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BWBW

6 24

Dziekuje Pani Radnej Łukomskiej i Pani Burmistrz, a rada ktora blokuje remont ulic do wymiany 17:19, 14.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MarianMarian

4 1

My mieszkańcy ulic; Wąskiej i Bema, dziękujemy radnej M. Łukomskiej, Pani Burmistrz i Przewodniczącemu Panu Mordzakowi, ale walka się jeszcze nie skończyła ........? 18:38, 16.04.2021


pracownik mzgkimpracownik mzgkim

17 4

jakby sie zwolnilo desant z Klodawy to by byly oszczednosci i starczyloby na jeszcze ze dwie ulice ale niestety erdmanka wciaz jąka sie do kamery nie udzielajac odpowiedsi na pytania no bo jak to sie stalo ze kadrowa z mzgkim skazana prawomocnym wyrokiem ksiegowa z tatuazami i reszta desantu z Klodawy doatala prace w miejsce naszych mieszkancow? erdmanka nadajr sie do wymiany rada jest ok tylko ona klamie jak ta kadrowa w klodawie jak rzadzila to tez klamstwo na klamstwie az ja skazali wniosku nie umiala zlozyc i klodawa utracila szanse na 30 mln zl dotacji unijnej i komornik zabral gminie pieniadze a teraz erdmanka dala im szanse zeby tu "zarzadzali" i wywozili kase w postaci pensji premii i nagrod kiedy sie obudzimy? jak bedzie za pozno? rada powinna postawic ultimatum : zwolnic caly desant z Klodawy i kadrowa albo weto kazdej uchwaly 17:56, 14.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

13 1

a co z autobusem do Klodawy? Wozi juz ich do komunalki?😠 18:31, 14.04.2021


ktośktoś

19 2

chodzą słuchy, że kolejne osoby z Kłodawy zostaną zatrudnione w Krośniewicach. Ciekawe kogo teraz zwolnią z księgowości, bo takiego miejsca szukają. I znajdą, zabierają nam pieniądze po to, żeby wywozić do Kłodawy. Mieszkańcy nie dajmy się erdman wyprowadza nas w pole, wstyd, żeby ludzie z wyrokami byli zatrudniani w jednostkach miejskich. 20:20, 14.04.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

misiamisia

5 8

Ulica mówi że w gminie do wymiany skarbniczka i sekretarzowa to ta niby księgowa to pewnie na skarbniczkę. Moja teściowa na targu też o tym słyszała. 20:52, 15.04.2021


Nie wierzeNie wierze

9 1

Na szczęście to nie jest prawda, ponieważ panią Skarbnik może zwolnic tylko rada a ci nie strzela sobie w kolano, ponieważ to rozsądna i mądra osoba. Więc to tylko plotki z ulicy 08:40, 16.04.2021


nieporozumienienieporozumienie

6 1

Jeśli by jeszcze zwolnili Panią Skarbnik i Panią Sekretarz to już po gminie i można się z Krośniewic wyprowadzać. Tyle w temacie. 15:55, 17.04.2021


pracownik mzgkimpracownik mzgkim

22 4

proszę ujawnić premie i nagrody dla desantu z klodawy i kadrowej z wyrokiem 21:00, 14.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

😉😉

2 7

Może najpierw Ty się ujawnisz 😉 14:47, 16.04.2021


BenekBenek

20 4

Panie Kepisty,żądany sesji o MZGKiM. BYLA mowa na sesji o ZUK ,teraz prosimy o zakładzie. 00:19, 15.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

pracownik mzgkimpracownik mzgkim

7 3

tak powiedz to tym zwolnionym ze zostali potraktowani rowno wywalilo sie ich po to zeby zrobic miejsce skazanej kadrowej tatuowanej ksiegowej popatrzcie na fb ta cala ksiegowa w klodawie pracowala dla providenta a po kase na wies jak jezdzila to brala meza w tatuazach wiec tyle maja tauaze do sprawy desant z klodawy jeszcze bedzie maja dopelniac tylko jeszcze zwolnia kogos z ksiegowosci z krosniewic a przyjma z klodawy wywoza kase garsciami na pensje premie i nagrody to jest wstyd dla nas erdmanka stracila panowanie skazane oosby trzyma i ich broni a ta na sekretariacie to zadzwoncie i sami sprawdzcie jakie ma iq super zespol z klodawy kadrowa narobila szkod w klodawie nie zlozyla wniosku i klodawa stracia szanse na 30 mln prawdziwi fachowcy radni musza zrobic sesje zaprosic zespol z klodawy i zadajcie im po 2 pytania pekniecie ze smiechu 22:56, 15.04.2021


MarianMarian

4 10

Pan Kępisty, to teraz gasi pożar a potem jedzie do Kutna aby się naradzić z B....., 18:48, 16.04.2021


SebaSeba

16 5

Dokładnie. Czas najwyzsxy się zająć zgkim. Niech ktoś wreszcie się nami zainteresuje co tu się wyrabia. 01:36, 15.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

ReferendumReferendum

14 3

Co z referendum??? W Rzeszowie pomimo pandemii wybory beda.... 16:44, 15.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RedakcjaRedakcja

9 2

W woj. łódzkim wybory uzupełniające odbędą się 9 maja: kutnowski Rada Gminy Bedlno
pajęczański Rada Miejska w Działoszynie piotrkowski Rada Miejska w Sulejowie
zgierski Rada Miejska w Głownie i Rada Miejska w Strykowie
Do 20 czerwca Państwowy Komisarz Wyborczy nie wyznaczył nowej daty referendum, które miało odbyć się w Krośniewicach 10 stycznia. 17:32, 15.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

matematykmatematyk

5 0

kiedy była II tura wyborów na burmistrza, do daty dodaj 2,5 roku + 1 dzień a wtedy poznasz datę referendum 22:23, 15.04.2021


przewidującyprzewidujący

10 1

No tak, bo wtedy dadzą komisarza do gminy. Chyba ktoś się boi że ludzie odwolają burmistrzową, i moga wybrać kandydata nie po mysli partyjnej, tylko takiego jak będą chcieli. 01:41, 16.04.2021


xxx xxx

10 20

Witam serdecznie.
Jaki ktoś jest mądry w sieci... Szkoda, że nie potrafi tego powiedzieć prosto w oczy... no ale cóż chociaż tutaj można wylać gorzkie żale 🙂 Zazdrość i zawiść... Co mają za znaczenie w tym momencie tatuaże? Czy tatuaże skreślają każdego człowieka z góry? Śmieszne anonimie, że nie masz już się do czego doczepić 😅 Ale widać, że jesteś mało inteligentny skoro potrafisz oczernić innych a nie potrafisz spojrzeć na siebie... Teraz przynajmniej MZGKiM funkcjonuje tak jak powinien.. nie ma podziałów każdy jest traktowany równo. I to właśnie dzięki tej Kadrowej o której tak źle piszesz zostało wyciągniętych i wyprostowanych wiele brudów. POZDRAWIAM. P.S dobrze, że wszystko pasowało Ci za tamtych pracowników 😁🤔😉 20:09, 15.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

pracownik mzgkimpracownik mzgkim

15 4

tak powiedz to tym zwolnionym ze zostali potraktowani rowno wywalilo sie ich po to zeby zrobic miejsce skazanej kadrowej tatuowanej ksiegowej popatrzcie na fb ta cala ksiegowa w klodawie pracowala dla providenta a po kase na wies jak jezdzila to brala meza w tatuazach wiec tyle maja tauaze do sprawy desant z klodawy jeszcze bedzie maja dopelniac tylko jeszcze zwolnia kogos z ksiegowosci z krosniewic a przyjma z klodawy wywoza kase garsciami na pensje premie i nagrody to jest wstyd dla nas erdmanka stracila panowanie skazane oosby trzyma i ich broni a ta na sekretariacie to zadzwoncie i sami sprawdzcie jakie ma iq super zespol z klodawy kadrowa narobila szkod w klodawie nie zlozyla wniosku i klodawa stracia szanse na 30 mln prawdziwi fachowcy radni musza zrobic sesje zaprosic zespol z klodawy i zadajcie im po 2 pytania pekniecie ze smiechu 21:55, 15.04.2021


PracownikPracownik

7 1

Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Czyli w zgkim już wiedzą, czytają i odpisują. Ciekawe kto?!😁 00:35, 17.04.2021


  Monika. Monika.

2 0

Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu.. Kontakt jak i moje zdjęcia możecie zobaczyć na : http://panieonline.pl/monika29 20:45, 15.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

😊😊

9 14

Do: pracownik mzgkim
Świetnie jesteś poinformowany. Aż dziwne... 🤔🤔🤔 Może i faktycznie jesteś pracownikiem skoro tak dobrze się orientujesz kto gdzie ma tatuaż 😅 Chodzisz i węszysz a potem wypisujesz głupoty... przepraszam nie Ty... Ty masz od tego ludzi 🤫🤫🤫🤫🤔🤫 23:14, 15.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pracownik mzgkimpracownik mzgkim

14 3

skazana wypisuje bzdury pokaz swoja kartoteke z rejestru karnego wyrok zapadl jestes skazana erdmanka udaje ze nie wie? widse co sie dsieje kto przyjezdza i jak sie zachowuje radni musza doprowadsic do zwolnienia wssystkich z klodawy i skazanej 01:16, 16.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kowalkowal

3 3

No, jest nowy kandydat na Dyrektora a może na nowego Burmistrza, wszystkich zwolni !!!
11:54, 17.04.2021


Penisławski Penisławski

0 1

Czy mam szansę się umówić jak mam na imię stach? 08:05, 19.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ortalionortalion

8 1

Pójde na to referendum tylko po to, aby po wszystkim zobaczyć miny dyerktorów ZUK i MZGKiM i jeszcze paru osób z tej gminy. 10:12, 19.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

krosniewiczakkrosniewiczak

4 1

kiedy sesja o zgkim i desancie klodawy? 20:25, 19.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

klodawiaczekklodawiaczek

2 1

to ze dorotka ma wyrok to nic wam do tego jestescie od placenia dobrze ze wzielismy sie tu za robote bo syf byl kila i mogila i niewazne ile zarabiamy bedziemy zarabiac wiecej bo musimy dojezdzac zeby wami pokierowac czego nie rozumiecie? kaska to kolezanka doroty i won od nas zaraz dostaniemy nagtody a wy mor dy w ki bel 23:14, 19.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

JaJa

5 1

Jest ogłoszenie na stronie gminy że sesja w poniedziałek. Mam nadzieję drodzy Radni, że zapytacie o sprawy, którymi żyją mieszkancy i że się dowiemy co się dzieje w MZGKiM 20:42, 20.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ktosktos

0 1

WAZNA ODPOWIEDZ Z URZEDU
https://megawrzuta.pl/download/c8aa919a603fe74407de1a929598ba0c.html 20:56, 20.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marcin Marcin

1 1

To jesteś sam😊 . 21:55, 22.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%