Zamknij
REKLAMA

Sakiewicz w Kutnie. Nieznośny smak demokracji i błędy rządu

13:04, 25.02.2018 | O.R
REKLAMA
Skomentuj

Piątkowe spotkanie z redaktorem naczelnym Gazety Polskiej Tomaszem Sakiewiczem w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie zdominował temat relacji polsko-żydowskich, błędnego wyboru terminu wprowadzenia ustawy o IPN i nieumiejętności polskiego rządu z wybrnięcia z rodzącego się konfliktu z Izraelem i Stanami Zjednoczonymi. W spotkaniu organizowanym przez Klub Gazety Polskiej Kutno II wzięło udział około 100 osób. Nie zabrakło przedstawicieli parlamentu z PiS, gośćmi Klubu byli senator Przemysław Błaszczyk, posłowie Tadeusz Woźniak i Waldemar Buda oraz klubowicze ze Skierniewic, Głowna, Opoczna. Gościa powitał Daniel Kowalik z Klubu.

- Cieszę się, że jest Państwa tak dużo a Klub istnieje dopiero trzy miesiące. Na  wydarzenie rozpoczynające obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowane przez amerykańską fundację klubów „Gazety Polskiej” w Carnegie Hall przybyło 2,5 tys. osób, w tym kilkudziesięciu ambasadorów przy ONZ, również diaspora żydowska. Było to w tym samym czasie, kiedy fundacja Ruderman'a organizowała np. najbardziej bezczelny atak na Polskę, a w tym czasie główni przedstawiciele społeczności żydowskiej przyszli świętować razem z Polakami niepodległość. Tak potrafią działać Kluby Gazety Polskiej - zaczął spotkanie redaktor Sakiewicz. - Jak państwo wiedzą "Gazeta Polska" jest gazetą wychodzącą od XIX w, która ma tradycję romantyczną, czyli niepodległościową. W tradycji romantycznej, tej insurekcyjnej, niepodległościowej, bardzo silny był nurt odbudowy I Rzeczypospolitej taką, jaką ona była, czyli Rzeczypospolitej wielu narodów. Dlaczego mówię tutaj o tradycji "Gazety Polskiej"? Ponieważ prawdziwą tradycją patriotyczną Polski, nie stworzoną przez zaborców, jest tradycja Rzeczypospolitej wielonarodowej, Rzeczypospolitej umiejącej tworzyć organizm, który łączy różne kultury nie zapominając o tym, kim jesteśmy, o tym co jest dla nas najważniejsze. W Polsce Polak czuł się Polakiem, Żyd Żydem, Litwin Litwinem i taką tradycję wynieśliśmy z I Rzeczypospolitej. To patriotyzm stylu amerykańskiego, w którym Polak może być Polakiem, a jednocześnie jest obywatelem amerykańskim, tak samo Niemiec, Irlandczyk, Włoch kultywuje swój język, tradycje, religię, ale jednocześnie jest obywatelem państwa szerszego. To jest realny polski patriotyzm, który jest nasycony tradycjami innych kultur, ale to nie znaczy, że mamy zapominać własnego języka, tożsamości, religii.

Gość Klubu Gazety Polskiej Kutno II w aspekcie stosunków polsko-żydowskich mówił również o mechanizmie reprywatyzacji w Warszawie, wręczaniu łapówek, być może morderstwa w tle. 

- Autorem ustawy reprywatyzacyjnej jest młody ambitny polityk Patryk Jaki. Niestety ma ona poważne błędy. Pierwszy to bardzo duże ograniczenie dziedziczenia, chyba nawet zawężające polskie prawo i drugi - wykluczenie ludzi, którzy nie mają polskiego obywatelstwa - mówił Sakiewicz. - Zbliża się 60 rocznica marca, komuniści wygnali tysiące Żydów z Polski, wygnali was więc teraz nic nie dostaniecie - taki sygnał płynie z tej ustawy. Zapis w ustawie musiał wywołać moim zdaniem słuszną reakcję wściekłości Żydów, nawet tych nam życzliwych. To należało już nikomu niczego nie oddawać, a nie selekcjonować. Tym zapisem były wzburzone zarówno środowiska amerykańskich Żydów jak i środowiska ziemiańskie. Apelowałem aby jedną krzywdą nie naprawiać drugiej krzywdy, bo to wywoła lawinę. 

Redaktor uważa, że w Ameryce działa potężne lobby pod hasłem kto pierwszy dokopie Polakom. - Mieliśmy  w Polsce sytuację coraz bardziej zapalną w związku z ustawą reprywatyzacyjną, ale nie było  jeszcze zapalnika. Stała nim się data uchwalania ustawy o IPN. Mieliśmy już ją w obradach w 2007 roku, podobnej treści, z różnych powodów Trybunał Konstytucyjny jej nie dopuścił. Wtedy w ogóle debaty na ten temat nie było. A teraz w Sejmie rozmawiano na przemian o ustawie reprywatyzacyjnej i o IPN.  Ostatnia wprowadzona była w przeddzień Międzynarodowego Dnia Holocaustu. I co gorsza w dniu przyjazdu sekretarza stanu Tillersona, który miał rozmawiać z nami o obronności. Trudno sobie wyobrazić gorszą datę. Nie wiem czy w Sejmie wyjaśniono dlaczego ta ustawa tego dnia wchodziła. O co chodziło?  - mówił. - Przeciętny poseł może nie wiedzieć o tych zbiegach okoliczności, ale osoba odpowiedzialna za procedowanie z Ministerstwa Spraw Zagranicznych na pewno powinna to wszystko sprawdzić. Tutaj dzieje się coś niedobrego. Oczywiście, że odebrano to jako prowokację. I pierwsza możliwość zabrania głosu przez Izrael była w Oświęcimiu.

Poseł Waldemar Buda pożegnał się w tym momencie z gościem i publicznością. Podziękował Ewie Rzymkowskiej z Klubu Gazety Polskiej za zaproszenie. W dyskusji wzięli udział również poseł Woźniak i senator Błaszczyk, wspierając tezy redaktora o wielokulturowości Polski. 

Tomasz Sakiewicz wspominał wielokrotnie o ważnym ale negatywnym wypływie środowiska Gazety Warszawskiej, podsycającej konflikt polsko-żydowski czy polsko-ukraiński. Redaktor mówił o aresztowaniach osób związanych z tym środowiskiem i służbami rosyjskimi.

- Jest realizowany pomysł skłócenia Polski z Amerykanami. Prezydent Trump będzie musiał wybierać między poparciem dla Izraela i środowiska żydowskiego w Ameryce a poparciem lobby polskiego w USA. Ciągle silniejsze jest to pierwsze. Od dwóch lat Żydzi w USA próbują się dogadać z Polakami. Dwa państwa popierają Trumpa Polska i Izrael, tu jest największa sympatia do prezydenta USA. To zaczęło przekładać się na poszukiwanie kontaktu diaspory żydowskiej z Polakami. Służby rosyjskie z kolei od zawsze działały na skłócenie tych środowisk poprzez szerzenie antysemityzmu. (..) W polityce nie ma miejsca na proste emocje, nie można się nimi kierować tylko przewidzieć skutek działań w interesie polskiego państwa. Oczywiście nie możemy pozwolić sobie na takie określenia jak "polskie obozy śmierci"  z drugiej strony trzeba jednak znaleźć pole porozumienia. Chodzi o to aby Trump nie znalazł się pod wpływem lobby żydowskiego i rosyjskiego ,tak jak Binjamin Netanjahu znalazł się pod wpływem lobby rosyjskiego. Wycofanie wojsk amerykańskich będzie dla nas śmiertelnym zagrożeniem i skutki będziemy odczuwać przez dziesiątki następnych lat. Podstawowym naszym zadaniem jest utrzymanie sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi. Pisałem aby tego konfliktu nie zaogniać, bo to Gazeta Polska, a nie Gazeta Warszawska czy inne, prowadziła w latach dziewięćdziesiątych akcję Dosyć, przeciw używaniu określenia "polskie obozy śmierci" - mówił Sakiewicz.

Do spraw polsko-żydowsko-amerykańskich redaktor wracał jeszcze kilka razy podczas trzygodzinnego spotkania. Mieszkańcy jednak zadawali pytania związane z sytuacją polskiego rządu, rekonstrukcją, relacjami z Unią Europejską. 

- Wraz ze znajomymi głosowaliśmy na PiS, rząd Beaty Szydło, a teraz wyszło że rządzi PO i Unia Wolności. Dlaczego rząd Beaty Szydło został właściwie odwołany i najporządniejszy człowiek Antoni Macierewicz stracił stanowisko? - spytał mężczyzna. - Jesteśmy rozgoryczeni tym faktem. 

- Konflikt między głównymi postaciami rządu Beaty Szydło narastał i zaczęło to się ocierać o duże trudności w komunikacji członków rządu. Jednym z celów zmiany była poprawa wizerunku Polski w Unii Europejskiej, która jak widać po ostatnich zdarzeniach i konflikcie, nie udała się - odpowiadał dziennikarz. - Premier Morawiecki powinien zgasić tego dziennikarza  a nie brnąć w sytuację, do tego doszło mniej lub bardziej udane tłumaczenie tego co powiedział. My jesteśmy podwójnymi ofiarami, i się tylko bronimy w świecie, ale musimy dobrze się bronić, a nie tak jak teraz. Beata Szydło pogodziła się politycznie z tą decyzją i ma szansę obejmować w Polsce wysokie stanowiska. W przypadku ministra Macierewicza decyzja zapadła w ciągu 10 godzin i zmieniała się w tym czasie kilka razy, w sumie dopiero od prezydenta Andrzeja Dudy minister dowiedział się, że nie będzie go już w rządzie. To że się polityka czasem źle potraktuje to ja zbytnio nie żałuję. Oni muszą mieć grubą skórę i poznać nieznośny smak demokracji. Znam od lat Antoniego Macierewicza, jest chrzestnym jednego z moich dzieci. Inaczej jest gdy się źle traktuje wyborców takimi decyzjami. Co innego popularni politycy, a co innego ci którzy zdobyli ogromne zaufanie wyborców, a takie ma Antoni Macierewicz. Trzeba szanować wybory swoich wyborców. Kiedy się takiego członka rządu odwołuje, to powinno się mieć mocne uzasadnienie, a w tym przypadku go w ogóle nie było. Następna sprawa, jeśli pokazano misję, na której opierały się działania rządu czyli misję wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, niedobrze więc odwoływać ministra przed jej zakończeniem. Trzeba było nagłośnić zakończenie misji i ewentualnie dopiero pożegnać się z Macierewiczem. Konflikt z prezydentem Dudą bardzo utrudniał działania rządu to też jedna z przyczyn zmian. 

- Dlaczego mamy w Polsce więźnia politycznego Mateusza Piskorskiego? 

- Bo ciążą na nim bardzo poważne oskarżenia o współpracę ze służbami rosyjskimi. Zresztą to jest to samo środowisko co Gazety Warszawskiej- odparł naczelny Gazety Polskiej. - Nie wiem czy znają państwo taką sprawę piątej kolumny, była taka strona, nawoływała do przyjaźni z Rosją, dokonano ataku na księgarnię Gazety Polskiej, nawoływano do zabicia mnie, nawoływano do konfliktu z Ukrainą. Nie wiem czy są to Ci sami ludzie, którzy są łączeni z Gazetą Warszawską, ale tak było. Zresztą ludzie z tej gazety wchodzą w kontakty z na przykład z takimi politykami jak zawieszony senator PiS. Najlepsze jest to, że wielu dziennikarzy od Lisa przeszło wprost do Gazety Warszawskiej. Jakoś tam się dobrze znaleźli jako prawdziwi Polacy.

- A czy Polska jest w tym momencie niepodległa i wolna? - zapytał uczestnik spotkania. 

- A czy Izrael czy Ameryka jest niepodległa i wolna? - Sakowicz odpowiedział pytaniem na pytanie. - W polityce robi się wiele uników. Na razie jesteśmy. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (49)

uczestnikuczestnik

8 14

Stwierdzam z przykrością ,że to spotkanie nie zostało przeze mnie dobrze odebrane.Długie wywody redaktora podczas których upajał się własną mową i chyba zachwycał się swoim głosem były dla wielu osób( sporo w trakcie wyszło) nudne. Poza tym jedyna racja to racja prelegenta tak chyba uważał ,a tak niestety nie jest.Niczego to spotkanie nie wniosło poza tym ,że powinniśmy jako Polacy być spolegliwi i nikogo przypadkiem nie urazili, co? A nas mogą opluwać bo co my nie mam wrażliwości.? 20:28, 25.02.2018

Odpowiedzi:7
Odpowiedz

BarbaraBarbara

15 2

A podobno ludzie inteligentni nigdy się nie nudzą. Ja wyszłam z koleżanką, bo miałam ostatni autobus. Spotkanie było świetne, bardzo wyczerpujące odpowiedzi na pytania, wiele doskonałych, wzbogacających bieżących komentarzy. Niestety spotkanie zakłóciła jedna emerytka, ale została przygaszona przez redaktora. 23:14, 25.02.2018


uczestnik 2uczestnik 2

1 10

Barbaro skoro było tak interesujące to mogłaś nie spieszyć się na autobus i może pan redaktor by cię odwiózł . Niestety mijasz się z prawdą ,bo redaktor nie odpowiedział na żadne zadane przez uczestników pytanie i nikogo nie zgasił nawet emerytki . Sadzę ,że ty byłaś gwiazdą "młodą " tego wieczoru i nigdy emerytką nie zostaniesz .Chyba byłaś na innym spotkaniu bo młodych to tam była garstka.Proponuję używać rozumu o ile taki posiadasz i nie zachwycac się tak tzw warszawką . 09:58, 26.02.2018


profesor Tacytprofesor Tacyt

0 0

"Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości." - kto to powiedział? 19:03, 26.02.2018


TalesTales

1 1

Profesorze Tacyt pracuj nad sobą pracuj tylko nie wypij atramentu. 19:36, 26.02.2018


profesor Filutekprofesor Filutek

0 1

Kim jesteś Talesie? Nie wiem? Ni pies ni wydra? Ni smok ni wydra? Uj jeden wie kto ty jesteś? Polak nie Polak? Żyd nie żyd? Cham nie cham? Piast nie piast? Jagiellon nie jagiellon? Waza nie waza? Kołodziej nie kołodziej? Pan nie pan? Pleban nie pleban? Książę nie książę? Żebrak nie żebrak? złodziej nie złodziej? Kałamarz nie kałamarz? Atrament nie atrament? Qrwa!...Zapomniałem jak dalej było?... Kto mi przypomni?... Do jutra! 01:42, 27.02.2018


suflersufler

0 1

Verba volant, scripta manent. Nic się nie stało profesorze Filutek. Szkoda gadać! Takiego łachudry, takiej pokraki, takiego zbuka, takiego buraka, takiego durnia, takiego głąba, takiego roztargnionego błazna i hipokryty jakim jest profesor Tacyt dawno już nie widziałem. Obraz nędzy i rozpaczy. Kawał chłopa ale jełopa. Bez jaj, bez serca, bez duszy, bez rozumu i bez wyrazu. Taki zmaterializowany małpolud, wszystkiego po trochu a w gruncie rzeczy to wielkie nic. Czy on czasami nie przypomina panu profesorowi takiego Tomusia S...? A wie pan, że komentarz "paracetamola" ktoś roztargniony pożarł w Redakcji? Źle się dzieje panie profesorze. Dokąd to wszystko zmierza? Ciekawe to wszystko jest, prawda? 09:19, 28.02.2018


korektorkorektor

0 0

Nawet "suflera" roztargnienie dopadło. Błąd! Jest: "jakim jest profesor Tacyt". Winno być: "jakim jest komentator "Tales"". 17:00, 28.02.2018


WitamWitam

5 0

To Pani ? :] 20:52, 25.02.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GustawGustaw

1 0

O kogo pytasz? 10:08, 26.02.2018


MarianMarian

17 8

Redaktor Sakiewicz w Kutnie, to najważniejszy gość z branży dziennikarskiej jaki odwiedził nasze miasto w ciągu kilku ostatnich lat. Mówił rzeczowo, jest stonowany, nie mówi słów bez pokrycia w faktach, chcemy więcej takich spotkań. Gratulacje dla władz Klubu Gazety Polskiej Kutno II. 23:07, 25.02.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

KazimierzKazimierz

3 9

Dajcie spokój i sami o sobie nie piszcie. 10:01, 26.02.2018


profesor Filutekprofesor Filutek

3 1

Z maestro radaktorzyny Sakiewicza to jest taki nieroztropny, niedokończony, niedostrojony i niezmanierowany dziennikarz jak z koziej upy trąba. Naszej Redaktor Naczelnej Pani Oli to do pięt nie dorasta. Ciekawe co on robił jak jego rówieśnicy się uczyli? Może zasypiał gruszki w popiele, wróble łapał, groch łuszczał, kury szczać prowadzał, kozy macał, świnie pasał i wyprowadzał barany na prawo na lofry, a owce na lewo na manowce? Na nawrócenie i oświecenie nigdy nie jest za późno. Prawda? Niech żywi nie tracą nadziei.... 19:41, 26.02.2018


pytaniepytanie

5 10

Wszyscy, których pogonił Kłopot. Rzymkowska i Kowalik ciekawe. A gdzie Ścibor? 07:46, 26.02.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

ChibaChiba

11 2

Raczy waść żartować? Z tego co mówi ulica to Kłopota Pogonili z armir, rady politycznej, powiatu a swojego czasu i kobita z domu. PiS powinien już dawno przejąć ktoś z głową na karku np. Arek Olesinski czy Grabowski z Dominikiem. Kłopota to już wszyscy mają dość... Amen 09:42, 26.02.2018


do Chibado Chiba

10 3

Chiba owszem kłopota mamy dość , ale tych których wymieniłeś to też klęska. 10:02, 26.02.2018


KuntaKunta

11 1

Odstosunkuj się od Arka i Dominika lambado! Idź i spójrz w oczy dzieciom i tej kobiecie biednej latawico! Już się na tobie poznaliśmy wszyscy! 10:16, 26.02.2018


WaldekWaldek

18 1

Na prawicowym spotkaniu brak pana Kłopotowskiego, wypadł z partyjnego obiegu? 09:18, 26.02.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GłosującyGłosujący

0 1

Nie wypadł bo cały czas jest a jeszcze mówią ,że nie można nic z nim zrobić, to jak to jest panie i panowie z PiS a szczególne posłowie? 08:30, 27.02.2018


DarekDarek

3 5

Mocne słowa reżysera filmu o "Janie Karskim": "Amerykańscy Żydzi nie reagowali na zagładę, bo bali się, że stracą swoje fortuny" mówił w wywiadzie dla ?Dziennika Gazety Prawnej? Sławomir Grünberg - reżyser filmu ?Karski i władcy ludzkości?. I taka powinna być odpowiedź redaktora na zadane pytanie , a nie atak typu a tu bija Murzynów. 10:07, 26.02.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MigotkaMigotka

0 1

Tak. To prawda. Popieram w 100%.

"Nasz naród jak lawa,
Z wierzchu zimna i twarda, su-
cha i plugawa;
Lecz wewnętrznego ognia sto
lat nie wyziębi.
Plwajmy na tę skorupę
i zstąpmy do głębi."

"Każdy Naród pracuje przede wszystkim dla siebie, a nieszczęściem jest zajmowanie się całym światem kosztem własnej Ojczyzny."

I komu ten komentarz "paracetamola" przeszkadzał? Nie wiesz "Darku"? 13:52, 26.02.2018


paracetamolparacetamol

1 9

Etopiryno! Ratuj! Nie o taką Ziemię Kutnowską walczyłem. Nie o takim eKutno marzyłem. Idę się uchlać i nie wiem co później zrobię. Może się podpalę? Boże! Patrzysz i nie grzmisz? 10:53, 26.02.2018

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

ApapApap

7 0

No to czesc, pa i czołem :,) 10:59, 26.02.2018


AdamAdam

7 0

O co ci chodzi?Ty przecież pijesz cały czas a jak bierzesz jeszcze paracetamol to zgłupniesz do reszty.Jak masz ochotę to rób co chcesz nawet możesz się jak napisałeś podpalić , albo zamrozić, albo skorzystać z czopka, twoja sprawa. 11:37, 26.02.2018


olaola

4 0

Do psychiatry bez skierowania! 12:18, 26.02.2018


MuminekMuminek

0 0

"O co ci chodzi?" "Adam"! Nie udawaj Greka i nie rób takiej miny. Nie zadzieraj nosa, zmień się lepiej zmień. Ty wiesz o co chodzi. Te nienasycone zbiry, *%#)!& i złodzieje z Ziemi Kutnowskiej już nie jedną i nie jednego wykończyły. Podli nikczemnicy! Od Ciebie zależy zdrowie i życie nie tylko "paracetamola". Jest on moim najlepszym wujkiem i jak on się podpali to i ja też się podpalę protestując przeciwko krzywdzie jaką mu wyrządzono. On nic złego nie zrobił żeby go tak męczyć! W każdej chwili możesz zatrzymać tragiczny bieg wydarzeń, tą sadystyczno-masochistyczną maskaradę! Mowa jest tylko srebrem, a milczenie złotem. Swój los oddaję w Twoje ręce i od tej chwili milczę. Tak mi dopomóż Bóg!

Baw się razem z nami
Jeśli masz ochotę
Jutro odjeżdżamy
Ty zostaniesz tu
Lecz nasze piosenki
Łatwo zapamiętasz
Gdy zanucisz refren
Powrócimy znów .... albo nie powrócimy? 12:37, 26.02.2018


maciekmaciek

1 1

do "oli"! Do bioenergobajkoterapeuty bez opakowania! 13:11, 26.02.2018


MultiwitaminaMultiwitamina

0 3

"Apap" skreczował, "paracetamola" olal, wcale nie ratował. Ot, prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. Jak "Apap" nie pomoże to "Multiwitamina" może pomoże? Zrobię wszystko aby "paracetamola" kutnowski ogień nie strawił i robaki od Sakiewicza nie pożarły.

Idylla maleńka taka:
Wróbel połyka robaka,
Wróbla kot dusi niecnota,
Pies chętnie rozdziera kota,
Psa wilk z lubością pożera,
Wilka zadławia pantera.
Panterę lew rwie na ćwierci,
Lwa - człowiek; a sam, po śmierci
Staje się łupem robaka.
Idylla maleńka taka.

Ten się śmieje, kto się ostatni śmieje. Nieznane są wyroki Niebios. Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy. Nosił wilk razy kilka, poniosą i wilka. Przyjdzie kryska na matyska. Spadnie klapa na "Apapa". Przyjechał Tomuś Sakiewicz, otworzył puszkę Pandory i teraz nieszczęścia rozleją się na całą Ziemię Kutnowską i jeszcze dalej. I po co nam to było? Kto tego nienasyconego bazyliszka do Kutna zaprosił? Nie miała baba kłopotu, zaprosiła w gości koguta. A ten kogut złotopióry ...... "Apapie"! Zdrowia, rozumku i słodyczy "Multiwitamina" Ci życzy.... Wesołej zabawy Kutnianie ..... Tylko proszę: Uwolnijcie komentarz "paracetamola". Bogu na chwałę. Ludziom na pożytek. Pomożecie mi???... 16:47, 26.02.2018


taka prawdataka prawda

8 1

Polska jest suwerennym krajem i ma prawo tworzyć ustawy by bronić racji Polski i prawdy historycznej. 12:08, 26.02.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

profesor Tacytprofesor Tacyt

1 0

"Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej." - kto to powiedział? 19:08, 26.02.2018


profesor Tacytprofesor Tacyt

0 0

"Nie zabijaj! Nie kradnij! Nie cudzołóż! Nie mów fałszywego świadectwa przeciwko bliźniemu swemu!" - kto to powiedział?

"Bić *%#)!& i złodziei..." - kto to powiedział? 12:56, 26.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

loleklolek

3 7

A tu widze prosze Kowalik,Czechowski , Baryła i Walczesiu .......prawica !!! To pewne listy już bedą i stołki tych dwóch pierwszych to chyba w urzedzie robi i jeszcze mało 15:51, 26.02.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

stale małostale mało

3 7

No właśnie robią obaj w starostwie i czyżby mieli coś za uszami? Oni mają z prawicą tyle wspólnego co ja ze skokami narciarskimi. Czy prawdą jest ,że później bawili się w Basiorze i obgadywali listy wyborcze? Panie Pośle Buda ostrożnie bo pan natrafisz na minę i to wielką.Cóż oni mogą dla PiSu zrobić ? No chyba tylko przegrać. 19:46, 26.02.2018


Blond ciągaraBlond ciągara

9 0

Czyli jak? Kłopot już tak zbrzydł górze, że nawet go nie zaprosili na rozmowy odnośnie list? Żenada. Ale co chcieć jeśli Rodziny się nie potrafi utrzymać to gdzie mówić o wyborach... Dno 20:13, 26.02.2018


złe decyzje podejmujzłe decyzje podejmuj

2 3

Masz racje w kutnowskim PiS jest dno , ale jakie będzie dno( nie bronię Kłopota) jak wepchają na stanowisko tego co tak w Basiorze obskakiwał posłów, co? Panowie posłowie , nie dajcie się nabrać na takich co to od czerwonych przez zielonych byle do żłobu , a takich tam na imprezie było sporo. 08:34, 27.02.2018


PaulaPaula

1 0

Dajcie spokój Drabikowi! 18:32, 27.02.2018


REKLAMA

loleklolek

3 7

A tu widze prosze Kowalik,Czechowski , Baryła i Walczesiu .......prawica !!! To pewne listy już bedą i stołki tych dwóch pierwszych to chyba w urzedzie robi i jeszcze mało 15:58, 26.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

felafela

4 7

W związku z powyższym polecam gorąco Warszawską Gazetę, gdyż w przeciwieństwie do Gazety Polskiej jest obiektywna, rzetelna 22:06, 26.02.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

koargolkoargol

1 2

Masz rację , a prelegent chyba nie lubi tej gazety, prawda? 08:38, 27.02.2018


GazGaz

3 6

Polecam Gazetę Wyborczą, ponieważ jest 100 razy rzetelniejsza od tego czegoś. 00:33, 27.02.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do Gazdo Gaz

1 0

Możesz służyć za granat bo swoją wypowiedzą rozwalasz. 08:13, 28.02.2018


profesor Filutekprofesor Filutek

2 3

Coś tu cicho, głucho, nudno i PiSdowato.

Kto nie miał w szkole historii filozofii, niech wie, że 3 najwiekszych filozofów starożytnej epoki to: Heraklit z Efezu, Tales z Miletu i Sedes z Ebonitu.

I jeszcze coś dla miłośników dobrej kuchni. Jak w 3 sekundy zrobić sałatkę z buraków? Należy wrzucić granat do bmw.

Dobranoc Państwu! Precz z picusiami-glancusiami, koszałkami-opałkami, koziołkami-matołkami i klubami gazety polskiej! Niech żyją eKutnianie, Pani Ola i kluby IDŹ PO PRAWDĘ!

Co było, to było, co może być - jest
A będzie to co będzie
Lecz zawsze to miło, że nie brak nam miejsc
Do których wracamy pamięcią

Gonimy za szczęściem, sięgamy do gwiazd
Na gwałt świat chcemy zmieniać
Lecz to najważniejsze, co żyje gdzieś w nas
Panowie, szanujmy wspomnienia.

Szanujmy wspomnienia, smakujmy ich treść
Nauczmy się je cenić.
Szanujmy wspomnienia, bo warto coś mieć
Gdy zbliży się nasz fin de si?cle.

Jak było tak było, dziś prawo do róż
Ma nawet żart i plotka.
Czy flirt był, czy miłość, nie zmieni się już
Ta pani w tamtego podlotka.

Z tygodnia na tydzień, oddala się dzień
Świecący w smudze cienia
Lecz, żeby go widzieć, wystarczy to chcieć
Panowie, szanujmy wspomnienia

Szanujmy wspomnienia...

Wspomnienia są zawsze bez wad! Żeby niektórzy źle nie wspominali dzisiejszego dnia! Proroczych snów życzę sympatykom i fanom "paracetamola"! 01:14, 27.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

paracetamolparacetamol

2 4

Nie jestem katolikiem. Co ja zrobię, że nie lubię dwulicowego bazyliszka, cwaniaczka Sakiewicza? Poza tym wszystko w normie. Walczmy z mrozem i z lewakami.... Pozdrawiam antyPiSów.... Dobranoc, podłe dranie!... Dobranoc!... Aby Was wszystkich diabli wzięli!... Amen. 00:52, 28.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ola&Waldek O.K.NOla&Waldek O.K.N

1 2

Te kluby GP opanowane zostały przez chłopów bez sumień, bez jaj, bez serc, bez dusz, bez rozumu i bez wyrazu oraz przez baby bez wstydu, bez krwi, bez potu, bez łez, bez śluzu i bez ikry. Po prostu multi-kulti. I cóż miał zrobić z tym lokalnym wielokulturowym dziwnym towarzystwem znakomity gość, nieskazitelnie sumienny katolik, niedościgniony globalista, spolegliwy, niezwykle wrażliwy, pełen oddania i bezinteresownej miłości do Ojczyzny, niezłomny Pan Tomasz? Uległ roztargnieniu i wszystko wyszło nie tak jak trzeba. Wypadek przy pracy? Rozdwojenie jaźni? Czy coś gorszego? Ludzie się nudzili. Wiercili. Kręcili. Wychodzili. Czyja to wina jest? Baby? Żaby? Diabła? Bo na pewno nie Pana Tomka! Prawda? 16:42, 28.02.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Świetne spotkanie klŚwietne spotkanie kl

1 0

Ale bzury wypisujesz! Spotkanie było wspaniałe, oby więcej takich! Jest szansa, że Olu i Waldku rozwiniecie się trochę intelektualnie jak będziecie wpadać na klub Gazety Polskiej???! 17:05, 28.02.2018


ArekArek

3 0

To spotkanie było preludium do pozbycia się kłopota. Pan Daniel Kowalik zrobi porządek 08:23, 19.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

prawyprawy

0 1

Precz z antypolskimi polskojęzycznymi Klubami Gazety Polskiej! Niech żyją Kluby Idź Po Prawdę! Niech żyje eKutno! Precz z tamaszami, danielami, krzysztofami, kłopotami i burzami! Niech żyje i króluje nam Pani Ola! 11:10, 19.05.2018


profesor Tacytprofesor Tacyt

1 0

"Człowiek wmówił sobie, że ma za krótkie życie, w związku z czym zwykł się tłumaczyć ustawicznym brakiem czasu. Tylko, powiedzmy, gdyby żył dwa razy dłużej, miałby go więcej? Wątpię. Jeśliby komuś udało się skonstruować zegar, który odmierzałby człowiekowi czas zmarnowany, pusty, i czas pełny, poświęcony jakiemuś pożytkowi, choćby własnemu, okazałoby się, że większość życia zmarnował. Więc może i tak życie dane jest nam w nadmiarze." - Kto to powiedział? 10:59, 19.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

taktak

2 0

kłopotowski wyleci z partii 14:31, 19.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone