Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
72
09:01, 05.08.2019
Przypominamy, Aleksandra Zielińska z Kutna kandyduje ze szkoły Pascal w ogólnopolskim konkursie Miss Szkoły. W całej Polsce z każdego miasta, w którym znajduje się oddział szkoły Pascal jest jedna kandydatka.
10:14, 16.07.2019
Prezentujemy drugą część wspomnień Honorowego Obywatela Kutna ks. Jana Sposoba spisaną przez prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej Bożenę Gajewską.
6
13:21, 17.05.2019
Na majowej sesji Rada Miasta Kutna zdecydowała większością głosów o nadaniu księdzu Janowi Sposobowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Kutna! Dzięki uprzejmości prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej Bożeny Gajewskiej przedstawiamy fragment wspomnień ks. Jana Sposoba zawartych w artykule pt. „Wszystko co w życiu robiłem, było z miłości do Boga i Ojczyzny” – wspomnienia księdza Jana Sposoba (wspomnień księdza Jana Sposoba, w okresie od wiosny do jesieni 2013 roku, wysłuchała i opracowała Bożena Gajewska, TPZK). Artykuł ukazał się w XVII tomie Kutnowskich Zeszytów Regionalnych.
18:50, 09.01.2018
Minęło 5 tygodni współpracy Kliniki Dietetyka ze zwyciężczynią konkursu Justyną Fyszel. - Justyna jest bardzo ambitna i zdyscyplinowana. Nawet święta i sylwester nie pokrzyżowały planów w drodze do celu! Tu należą się największe gratulacje, „nagroda" będzie na końcu - mówi Adrian Kozicki z Kliniki.
19:02, 12.12.2017
Wieczór panieński to wyjątkowa impreza, na którą zaprasza się tylko panie. Gościem honorowym jest przyszła panna młoda, a cała impreza jest niejako jej pożegnaniem się ze stanem wolnym i przygotowaniem do czekających ją po ślubie obowiązków. I chociaż współcześnie przejście ze stanu wolnego do małżeńskiego nie wiążę się z dużymi zmianami, tradycja wieczorów panieńskich jest nadal żywa.
10:53, 22.11.2017
Stowarzyszenie Pomocy Laris w ramach programu ,,Pora na Seniora II\'\', współfinansowanego przez Prezydenta Miasta Kutna zorganizowało 17 listopada dla podopiecznych z Kutna wycieczkę do Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach.
23:08, 20.11.2017
Od momentu, kiedy poznałam " Porozumienie bez przemocy" Marshalla Rosenberga integruję je w swoim życiu; w pracy, na szkoleniach, w rodzinie. Gdy zostałam mamą, z mniejszymi i większymi sukcesami oraz „coraz lepszymi porażkami” integruję porozumienie w relacji z dziećmi. Widząc zmiany i wzbogacenie życia, jakie daje porozumienie, od 10 lat przedstawiam je nie tylko w biznesie (korporacjach, rodzinnych firmach..), ale i w instytucjach (uniwersytetach, placówkach służby zdrowia...), rodzinach, szkołach i przedszkolach.Wielokrotnie słyszałam od dorosłych „Gdybym wiedział(a) to wcześniej, to... dalej rozmawiałabym z kuzynką, nie rozstał się z żoną, inaczej ułożyła sobie relacje w pracy i domu etc. mówi Katarzyna Dworaczyk.
9
15:36, 17.11.2017
Kutnianin, Tomasz Białobłocki informuje, że powstała na FB nowa społeczność „Kutno STOP nacjonalizmowi". - Zachęcam do zajrzenia do nas i dołączenia do nas - mówi pan Tomek.
08:11, 25.10.2017
Zespół śpiewaczy Stowarzyszenia Złoty Wiek z Kutna na zaproszenie Związku Emerytów i Rencistów z Włodawy wystąpił z powodzeniem na III Jesiennej Balladzie Seniorskiej.
21:44, 19.10.2017
Wczoraj Stowarzyszenie Pomocy Laris w ramach programu Pora na Seniora II zorganizowało warsztaty fotograficzne w plenerze pod hasłem: "Kutno moje miasto".
6
18:29, 19.10.2017
Dziś 33. rocznica śmierci bohatera, wolnego człowieka, patrona naszej obecności w Europie, który poniósł najwyższą ofiarę za losy narodu polskiego - jak mówił o ks. Popiełuszce Św. Jana Pawła II.
2
12:56, 04.10.2017
Po prostu bądź…, zbliż się…, bądź cierpliwy i wyrozumiały…, dbaj też o siebie…, skonsultujcie się ze specjalistą… To główne zalecenia, które Ministerstwo Zdrowia kieruje do osób z otoczenia cierpiących na depresję. Właśnie wystartowała ogólnopolska kampania „Depresja. Naucz się pomagać”. Kampania ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat uwarunkowań i przebiegu depresji. Projekt skierowany jest w szczególności do bliskich osób zmagających się z chorobą, których właściwa reakcja i wsparcie w decyzji o rozpoczęciu profesjonalnego leczenia mogą być kluczowymi czynnikami decydującymi o wyjściu z choroby.
17:38, 25.09.2017
Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych od 1999 roku. AGRO SHOW od lat postrzegane jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Nie mogło więc zabraknąć na Wystawie w ostatnie dni firm z regionu kutnowskiego oraz zwiedzających ją rolników z naszego powiatu.
17:26, 23.09.2017
W czwartek Dom Pomocy Społecznej w Kutnie, ul. Krzywoustego 11 we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy ,,Laris” zorganizowali w ramach programu ,,Pora na Seniora II” współfinansowanego przez Prezydenta Miasta Kutna, festiwal piosenki pt. ,,Z różą w tle”.
6
21:49, 22.09.2017
Rok po protestach lewicy i feministek przeciw ustawie antyaborcyjnej 3 października w Kutnie będzie można manifestować swoje poglądy związane z prawem kobiet do aborcji. W trakcie wydarzenia zbierane będą podpisy pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie.
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone