Zamknij
REKLAMA

Miłosz Myszkowski drugim judoką w Polsce!

10:33, 31.05.2021 | Ippon Kutno
Skomentuj
REKLAMA

W minioną niedzielę najlepsi judocy z całego kraju w kategorii wiekowej juniorów młodszych (U-18), rywalizowali na matach gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej.

Prestiżowy Puchar Polski - Baltic Judo Cup zgromadził ponad 400 czołowych zawodniczek i zawodników z blisko 100 klubów. Na tle silnej konkurencji znakomicie zaprezentował się judoka Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Ippon" MDK Kutno, który w wadze do 81 kg wywalczył srebrny medal, co jest jego największym dotychczasowym sukcesem.

Nasz zawodnik walczył zarówno efektownie, jak i skutecznie, eliminując kolejnych rywali w drodze do finału.

Już w I rundzie po ponad 2 minutach walki rzucił na ippon Patryka Jakubowskiego (Ikizama Piaseczno). Następnie zmierzył się z groźnym przeciwnikiem, jakim był Jarosław Giembicki z Olimpii Poznań. Miłosz walczył bardzo dobrze taktycznie, kontrolował pojedynek, i po wykonaniu dwóch technik ocenionych na waza ari, uzyskał tzw. ,,łączony ippon", który dał mu drugie zwycięstwo przed czasem.

Walka ćwierćfinałowa z Michałem Kaliszem trwała zaledwie kilkanaście sekund, i zakończyła się efektownym ipponem, po rzucie ko uchi gari.

W półfinale bardzo trudny i emocjonujący pojedynek z Kacprem Wątkowskim, zakończył się na początku 4 minuty pięknie i dynamicznie wykonaną techniką seoi nage. 

Czwarta wygrana walka przed czasem dała Miłoszowi niespodziewany, acz jak najbardziej zasłużony awans do finału, w którym uległ przez trzymanie aktualnie najlepszemu zawodnikowi w kraju - Jakubowi Kielesińskiemu z Legii Warszawa.

Medale brązowe w bardzo silnie obsadzonej kategorii do 81 kg wywalczyli: J. Mizin (Gwardia Łódź) i F. Tarkowski (AZS Opole).

Drugie miejsce i srebrny medal to duży sukces kutnowskiego judoki, który jest uczniem I LO im. J. H. Dąbrowskiego, a swoją ulubioną dyscyplinę sportu uprawia od blisko 10 lat.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

(Ippon Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

dredre

0 0

Wielkie gratulacje ! Dla zawodnika jak i sztabu trenerskiego i przede wszystkim rodziców. To może być początek pięknej drogi zawodniczej. ...Wielki sukces również dlatego ,że na zdjęciach widać, dużą różnice wyszkolenia technicznego nad Miłoszem rywali. Jak widać nie zawsze za kolorem pasa idzie duch walki. Brawo . Oby ten wielki sukces zawodnika z małego klubu doceniło i odpowiednio wspierało miasto róż. Każdy turniej czy zgrupowania to spore pieniądz , które nie leżą na ulicy. Wspierać ten talent z kuźni kutnowskiej i mu podobnych. Może to przyszły medalista olimpijski ? 12:01, 31.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%