Sport

Zamknij

Turniej Krośniewice CUP za nami – i co to były za emocje! Video

SKS Krośniewice/ Redaktor 13:51, 25.03.2026 Aktualizacja: 13:54, 25.03.2026
Skomentuj Turniej Krośniewice CUP za nami – i co to były za emocje! Video SKS Krośniewice

W dniach 20-22 marca w hali Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji odbywał się turniej softballu dla dziewczyn w wieku poniżej 13 lat oraz starszych koleżanek poniżej 16 lat. Zawody zgromadziły łącznie 13 drużyn. Pięć w kategorii U-13 i 8 w kategorii U-16.

Młodsza grupa rozegrała zawody systemem każdy z każdym. Wystartowały drużyny: HSM Trutnow (Czechy), Storms Praga (Czechy), Waynes Pardubice (Czechy), Centaury Warszawa oraz gospodynie Softballowy Klub Sportowy. Po rozegraniu wszystkich meczy klasyfikacja końcowa prezentowała się następująco:

  • I miejsce - HSM Trutnow
  • II miejsce - Waynes Pardubice
  • III miejsce - Storms Praga
  • IV miejsce - Centaury Warszawa
  • V miejsce - Softballowy Klub Sportowy

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"20544"}

Drużyny w kategorii U-16 zostały podzielone na grupy (A i B) w pierwszej fazie turnieju. W drugiej fazie natomiast dwie pierwsze drużyny z grup rywalizowały o miejsca 1-4 a pozostałe o miejsca 5-8.

Po rozegraniu 20 meczy klasyfikacja końcowa wyglądała tak:

  • I miejsce - Storms Praga
  • II miejsce - Waynes Pardubice
  • III miejsce - Softballowy Klub Sportowy
  • IV miejsce - Lions Kutno
  • V miejsce - Rawa Katowice
  • VI miejsce - Centaury Warszawa
  • VII miejsce - HSM Trutnow
  • VIII miejsce - Panthers Wrocław

- Na boisku oglądaliśmy naprawdę wysoki poziom – świetne zagrania, pełne zaangażowanie i sportową walkę do samego końca w każdym meczu. Dziewczyny pokazały ogromne umiejętności i serce do gry. Równie imponująco było na trybunach – fantastyczna atmosfera, głośny doping i bardzo duża frekwencja sprawiły, że wydarzenie miało prawdziwie sportowe święto! - mówi Marcin Durka.  - Ostatni punkt to zakończenie i rozdanie nagród wszystkim uczestnikom. Medale, puchary oraz nagrody indywidualne dla najlepszego pałkarza, najlepszego miotacza i MVP w każdej z drużyn rozdali specjalni zaproszeni goście. Była to Burmistrz Krośniewic Pani Katarzyna Erdman, Wiceprezes do spraw softballu w Polskim Związku Baseballu i Softballu Pani Agnieszka Jarek-Małmyszko oraz przedstawiciel Rady Miasta Pan Marcin Chmielecki. Ogromne podziękowania należą się także rodzicom – za ich zaangażowanie, pomoc w organizacji atrakcji i przygotowaniu całego turnieju. Bez Was to wydarzenie nie miałoby tak wyjątkowego charakteru. Na koniec chcielibyśmy podziękować także sponsorom, bez ich wsparcia ugoszczenie takiej liczby osób nie byłoby możliwe.

(SKS Krośniewice/ Redaktor)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%