Zamknij
REKLAMA

Słupy w Kutnie wyczyszczone choć trwa kampania wyborcza

11:16, 30.06.2020 | O.R
Skomentuj
REKLAMA

Jak informuje w mediach społecznościowych poseł Tomasz Rzymkowski w poniedziałek, 29 czerwca zawiadomił podinspektora Józefa Poredę Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Kutnie o niszczeniu materiałów wyborczych w naszym mieście.

- Wczoraj wraz z dyrektorem mojego biura w Kutnie rozmawialiśmy z pracownikami (na kombinezonach mieli napis "Urząd Miasta"), którzy czyścili słupy ogłoszeniowe z plakatów wyborczych. Wciąż trwa kampania wyborcza, a tymczasem były usuwane materiały nie tylko Krzysztofa Bosaka, ale również Andrzeja Dudy, czyli kandydata, który przeszedł do II tury wyborów prezydenckich. Panowie nie potrafili podać nazwiska osoby, która im to zleciła. Poinformowałem Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie o niszczeniu materiałów wyborczych. Po jego telefonie do Prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego zaprzestano tych czynności. Prezydent tłumaczył to "nadgorliwością urzędników". Czy rzeczywiście była to nadgorliwość?- pyta poseł Tomasz Rzymkowski i umieszcza zdjęcie zastępcy prezydenta Jacka Boczkai w koszulce kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego, zrobione w urzędzie miasta.

Trwa sesja absolutoryjna Rady Miasta Kutna, zapewne temat niszczenia materiałów wyborczych po pierwszej turze wyborów prezydenckich, trafi pod obrady radnych miejskich.

Radny Janusz Kołodziejski wspomniał w sprawach różnych o interwencji posła T. Rzymkowskiego.

- Tradycyjnie po wyborach słupy są czyszczone, nie ma w tym żadnego podtekstu, że to specjalnie kogoś zdejmujemy. To wygląda obrzydliwie, szczególnie po deszczu, plakaty jeden na drugim, urąga to przecież tym kandydatom - powiedział na sesji Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (6)

AnżejAnżej

3 2

Straszne, wstrząsające, bulwersujące. 11:34, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

7 2

I bardzo dobrze ile można patrzeć na te buźki. Na Gunwaldzie jeden taki wisi już od kilku lat nawet już w rzeczywistości wygląda inaczej. Każdy wyborca wie kto kandyduje a tym bardziej w II turze. Na słupach powinno być miejsce na ogłoszenia ważne dla mieszkańców Kutna. 18:29, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Paaweł Paaweł

4 3

..."Tradycyjnie po wyborach słupy są czyszczone, nie ma w tym żadnego podtekstu, że to specjalnie kogoś zdejmujemy. To wygląda obrzydliwie, szczególnie po deszczu, plakaty jeden na drugim, urąga to przecież tym kandydatom..."
W naszym Qcienku jest aż nadto mądralińskich, którym przeszkadza wszystko co nie jest po ich myśli.
19:51, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EloElo

7 2

Zdjęli wszystkie więc w czym problem? Gdyby zostawili któregoś z kandydatów, a innego zdjęli wtedy by to nie ładnie wyglądało... 20:12, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

!!!!!!

7 3

Jakie niszczenie materiałów wyborczych. Te zdjęte materiały dotyczyły I tury. Teraz jest miejsce na materiały wyborcze kandydatów biorących udział w II turze. Proste. 22:15, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kolokolo

0 2

nadgorliwość gorsza od faszyzmu!!!!!!!!!!!!! zawsze po wyborach wisiały pakaty do momentu aż same spadły!!!!!!!! 22:40, 01.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA