Zamknij
REKLAMA

Czytelnicy pytają: Kiedy ulica Krótka będzie miała normalną nawierzchnię?

12:29, 13.02.2020 | Redaktor
Skomentuj fot. Piotr Szatkowski
REKLAMA

- To przechodzi ludzkie pojęcie, że tak można lekceważyć mieszkańców - mówi pan Tadeusz z Kutna. - Kiedy ulica Krótka w centrum Kutna będzie miała normalną nawierzchnię? Nie możemy się tego dowiedzieć w urzędzie, może wam się uda. 

Zapytaliśmy o działania prezydenta Kutna w sprawie zmiany nawierzchni na ulicy Krótkiej, datę zerwania nawierzchni, prace jakie tam były wykonywane i liczbę z datami poprawek stanu nawierzchni. Poprosiliśmy o termin docelowej zmiany nawierzchni.

Oto odpowiedź Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Kutna:

Prace na ulicy Krótkiej rozpoczęły się 08 października 2019 roku. Wykonana została sieć wodociągowa oraz sieć kanalizacji deszczowej. Po ułożeniu ww. sieci wykonano tymczasową nawierzchnię na ulicy Krótkiej. Nie zapisujemy dat kiedy naprawiana jest nawierzchnia, robimy to sukcesywnie w miarę potrzeb. Obecnie nie możemy określić dokładnego terminu wykonania docelowej nawierzchni na ulicy Krótkiej. Musimy jeszcze zakończyć budowę kanalizacji deszczowej w ulicy po zachodniej stronie Placu Wolności (do końca lutego) oraz wykonać sieć wodociągową i kanalizację deszczową w ulicy po południowej stronie Placu Wolności. Prace te przewidziane są na początek marca, ale nie wiemy czy zajdzie konieczności przeprowadzenia badań archeologicznych, które mogą wstrzymać roboty. Po zakończeniu ww. prac rozpoczniemy roboty drogowe na ulicy Miłej, ulicy po południowej stronie Placu Wolności oraz ul. Krótkiej (na całym tym odcinku jest nawierzchnia asfaltowa więc musimy je zrobić łącznie).

 

(Redaktor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Tadeusz Tadeusz

10 8

Odpowiedź w stylu "odwal się" . Jakie jest stanowisko Prezydenta Miasta?
Wydział inwestycji UM (inaczej - urzędnicy) chyba zapomnieli, że nie udzielają odpowiedzi dzieciom w przedszkolu. Tak należy tę odpowiedź traktować.
Wszelkie prace "ziemne"na ulicy Krótkiej zostały wykonane w obecności archeologa, instalacje zamontowano - ostatnie prace prowadzono na początku grudnia.
Proponuję aby Pan Prezydent (i jego zastępca JB) przejeżdżał codziennie rano do pracy ulicami - Podrzeczna, Krótka, Zamenhoffa, Plac Piłsudskiego. - a problem z nawierzchnią błyskawicznie zostanie rozwiązany. Wyboje, fontanny błota z pod kół itp. Oczekuję również na informację kto zatwierdził tak uciążliwy dla mieszkańców harmonogram robót?
Czuję się obrażony taką odpowiedzią. 13:00, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MiszczMiszcz

6 7

Wychodzą z założenia, że jeżeli droga jest przejezdna to wszystko jest OK. Na co komu asfalt, jest dobrze a nawet najlepiej. Harmonogram jak harmonogram ale kto zatwierdził projekt czasowej organizacji ruchu ? Jakiś niepełnosprytny? 13:19, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Niestety Niestety

9 4

Jak się porówna inwestycje rządowe w Kutnie z samorządowymi, to te z magistratu prowadzone są i tak wielokrotnie lepiej.
To jak przebiega przebudowa stacji, ilu widać robotników, jak dba się o informację, jest przygnębiające. 15:13, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Niestety cd. Niestety cd.

7 1

Uważam że odpowiedzi i informacje z urzędu powinny być podpisywane z imienia i nazwiska. Czasami są i reprezentują wysoki poziom. 15:15, 13.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WyborcaWyborca

2 3

Pani/Panie urzędniku "Niestety", samochwała w kącie stała. Jaki koń jest każdy widzi.
Czasy polityki "ciepłej wody w kranie" minęły bezpowrotnie. Gładkimi słówkami żaden urzędnik nie wyrówna ulicy, nie naprawi samochodu, nie zwolni się z odpowiedzialności. Istotą sprawy jest nadzór inwestorski nad wykonawcą. Dziś wygląda to tak , że idzie "pani" z wydziału inwestycji UM do któregoś z kierowników budowy i niemalże "skamle" by cokolwiek zrobili. Wiem co mówię , słyszałem ich rozmowę. 21:38, 13.02.2020


REKLAMA
REKLAMA