Zamknij
REKLAMA

Na "przeciąganie liny" z siłowni już nie skorzystasz! "Koniec oszukiwania"

14:00, 02.04.2021 | M.O. / MKDNiS
Skomentuj
REKLAMA

Rząd zmienił rozporządzenie i doprecyzował regulacje w zakresie korzystania m.in. z siłowni i basenów. Od dziś (2 kwietnia) z tych obiektów mogą korzystać jedynie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich.

Legalne ćwiczenie już tylko dla nielicznych. Rząd zaskoczył nowym rozporządzeniem. Nowe rozporządzenie uniemożliwia trening w siłowniach, klubach i ośrodkach sportowych członkom kadr spoza sportów olimpijskich. 

Do tej pory przepisy zezwalały na funkcjonowanie siłowni, basenów, centrów fitness i klubów dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych.

Przepisy te sprawiły, że jak grzyby po deszczu wyrastały kolejne związki sportowe np. Polski Związek Przeciągania Liny czy Polski Związek Grania w Butelkę. To otwierało drogę do korzystania z oferty siłowni wszystkim, którzy byli członkami związku.

- To być koniec oszukiwania systemu - komentują rządzący. 

Od dziś (2 kwietnia) w takich miejscach będą trenować jedynie reprezentanci Polski w dyscyplinach olimpijskich.

- Wprowadzona zmiana pozwoli na bezpieczne prowadzenie treningów i utrzymanie cyklu treningowego reprezentantom Polski w sportach olimpijskich i paraolimpijskich. Przepis ma zagwarantować kadrowiczom, że przygotowania do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio będą przebiegały sprawnie i bez zakłóceń. Dzięki temu we wskazanych miejscach nie będą mogły przebywać osoby postronne - informuje w komunikacie Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

Jak tłumaczy ministerstwo "ograniczenia wynikają ze wzrostu liczby zakażeń COVID-19". 

- Niezwłocznie po odnotowaniu poprawy sytuacji epidemicznej, MKDNiS podejmie wszelkie starania, aby przywrócić jak najszerszą  dostępność tych obiektów - kończy komunikat resort. 

(M.O. / MKDNiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%