Zamknij

Jak znaleźć dobrego mechanika w UK

14:41, 05.01.2022 | .
Skomentuj

W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak znaleźć dobrego mechanika samochodowego w Wielkiej Brytanii.

Znalezienie rzetelnego warsztatu samochodowego, zwłaszcza jeśli mieszkamy za granicą, jest dosyć trudne. Nie znając biegle języka obcego i realiów życia za granicą bardzo łatwo o pomyłkę, wysoką fakturkę a nawet późniejsze problemy z samochodem. Gdy mieszkałem w UK dosyć często słyszałem od znajomych podobne historie (coś takiego również przydarzyło mi się osobiście).

Na szczęście istnieją witryny w sieci, które w takiej sytuacji mogą nam pomóc. Jeżeli mieszkamy UK, jedną z nich jest strona FindGarage.

Strona została stworzona z myślą o kierowcach, którzy w okolicy, w której mieszkają szukują dobrych warsztatów i mechaników samochodowych. Warsztaty te powinny mieć dobre recenzje i świdczyć usługi motoryzacyjne za rozsądną cenę. Odwiedzając stronę FindGarage, można łatwo dotrzeć do czołowych warsztatów w danym mieście.

Jak korzystać ze strony?

Korzystanie ze witryny jest bardzo intuicyjne. Odwiedzamy stronę główną i następnie wybieramy nazwę usługi, którą chcemy wykonać. Może to być serwisowanie auta (car service), wymiana akumulatora (batteries), opon (tyres), sprawdzenie zbieżności kół (wheel alignment) czy dokonanie rocznego przeglądu technicznego (w języku angielskim taki przegląd nazywa się MOT). Takich usług na stronie jest znacznie więcej, ale wymieniam te najpopularniejsze. Możemy np. sprawdzić warsztaty samochodowe, które sprzedają używane samochody (car sales).

W kolejnym kroku, w drugiej ramce wybieramy nazwę miejscowości, w której mieszkamy. Uzględniono praktycznie wszystkie mniejsze i większe miasta z całej Wielkiej Brytanii.

To wszystko, klikamy w przycisk Search i po chwili strona wyświetli wszystkie warsztaty samochodowe, świadczące daną usługę w naszym mieście. Oto przykładowa strona pokazująca wszystkie warsztaty w mieście Worcester, które sprzedają samochody: cars for sale Worcester.

Jak widzimy, na jednej stronie możemy szybko dotrzeć do kilkunastu warsztatów samochodowych świadczących usługę  serwisowania aut. Nie w każdym mieście wybór jest tak duży, ale do strony codziennie są dołączane kolejne warsztaty i ich liczba szybko rośnie.

Odwiedzając indywidualny wpis mechanika smochodowego czy warsztatu można zapoznać się z ofertą firmy, znaleźć adres i lokalizację na mapce oraz godziny otwarcia warsztatu. Można też też wysłać online bezpośrednie zapytanie do warsztatu. Aktualnie nie ma wielu recenzji kierowców na temat warsztatu, ale sukcesywnie powinny się pojawiać.

Myślę, że to fajne rozwiązanie dla zarówno kierowców jak i mechaników samochodowych. Kierowcy mogą szybko sprawdzić, kto może serwisować lub naprawić ich auto natomiast mechanicy pozyskują na stronie kolejnych klientów.

Mam nadzieję, że te informacje okażą się pomocne dla polskich kierowców mieszkających na wyspach. Jeżeli znacie podobne strony internetowe w innych krajach, napiszcie proszę o nich w komentarzach poniżej.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%