Zamknij
REKLAMA

Jak pomóc osobie zadłużonej w uzyskaniu kredytu?

19:18, 04.08.2021 | (.)
Skomentuj

Pomoc w uzyskaniu kredytu osobie zadłużonej to trudna sprawa, bo najlepiej, jeśli taka osoba ma jakiegoś dobrego znajomego lub znajomą. Taka osoba może doradzić wzięcie kolejnego kredytu, który też w sobie może połączyć opcję spłacanie tego pierwszego i na dokładkę taki kredyt może dać tę atrakcyjniejszą ratę, a do tego także i ten bardzo istotny komfort psychiczny, czyli brak znacznego stresu.

Trudne sytuacje

Ten pierwszy kredyt może być też i tym sporym, czyli opiewać na ponad sto tysięcy złotych i wtedy pomoc w uzyskaniu kredytu osobie zadłużonej może być pomocą nie łatwą, bo wiele banków może jej wstępnie odmówić, ale w tego typu sytuacjach po tej wstępnej odmowie nie warto się załamywać. Mowa tu dokładnie o tym, że warto napisać w tej sprawie do kogoś, kto zajmuje stanowisko kierownicze.

Taka osoba może więcej, czyli może pomóc osobie ubiegającej się o kolejny kredyt. Może i wydaje się to dziwne, ale bankom nie zależy na tym, by konsumenci tracili środki do życia i głodowali na ulicy. Taki konsument, który straci zbyt wiele to dla banku także strata, dlatego też warto takiej osobie obniżyć ratę kredytu i na dokładkę dać ten drugi kredyt, bo lepiej by dana osoba spłacała kredyt wolniej i przetrwała, niż gdyby przez długi popadła w depresję i zrobiła coś nieciekawego.

Inne wzmianki o kredytach

Pomoc w uzyskaniu kredytu osobie zadłużonej to czasami także branie pod uwagę innego banku, bo ten drugi bank może być lepszą opcją i połączyć kredyt z drugiego banku pod tą niską ratą. Kluczowe znaczenie ma też i to, że tego typu kredyt daje możliwość nawet zawieszenia spłaty na okres trzech miesięcy lub nawet na pół roku, a tego typu czas jest ważny i dzięki temu klienci banków stają na nogi.

Natomiast banki dają te ułatwienia ludziom, po to by nadal brali kredyty i by sobie radzili z trudnymi sytuacjami życiowymi znacznie lepiej niż w przypadku jakiegoś nieciekawego kredytu, który muszą spłacać co miesiąc. Lepiej tak potraktować tego typu sytuację, bo jeśli warunki są skrajnymi, to klient może się domagać unieważnienia kredytu, a wtedy bankowi daje tylko tyle, ile od niego wziął. Z tej przyczyny to oprocentowanie, dzięki któremu dany bank funkcjonuje, przepada i to ostatecznie.

Pomoc drugiej osoby

Pomoc zadłużonym w trudnych kredytach to czasami także pomoc tego wyjątkowo dobrego przyjaciela lub przyjaciółki. Te osoby mogą mieć wyraźny powód do tego, by pomóc komuś takiemu, ale o wiele częściej pomaga ktoś o wiele bliższy. Mowa tu dokładnie o osobie związanej z tą jedną jedyną emocjonalnie. Tego typu związek w sensie psychologicznym czyni taką pomoc opcją wręcz niezbędną, a czasami do całej sytuacji tego rodzaju dokładają się jeszcze inni członkowie rodziny.

Jedni robią coś w sensie finansowym, a inni radzą się prawników, co do tego, jak poprawić tę konkretną sytuację. Mowa tu choćby o tym unieważnieniu pierwszego kredytu, bo to by bardzo pomogło. Przejście z ratami do innego banku tez może pomóc i to znacząco, ale najważniejsze jest to wsparcie bliskich i znajomych, którzy mogą sporo poświęcić danej osobie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%