Zamknij
REKLAMA

Napoje gazowane zero - dzięki nim odchudzisz swój koktajl!

11:46, 07.04.2021 | (.)
Skomentuj

Wielbiciele koktajli zyskali możliwość odchudzenia swoich ulubionych trunków za pomocą gazowanych napojów zero. Wiele osób preferuje mieszanki różnych składników zarówno w napojach alkoholowych, jak i bezalkoholowych, lecz takie trunki są wysokokaloryczne, co niezbyt podoba się osobom dbającym o sylwetkę. Co zrobić, aby koktajl został „odchudzony”? Jakich zamienników można użyć?

Napoje gazowane głównym składnikiem koktajli

Spotkania towarzyskie i rodzinne są przyjemnym sposobem spędzania wolnego czasu zarówno w domu, jak i w plenerze czy restauracji. Nieodłącznym elementem takich spotkań są przekąski, gorące dania oraz wszelkie trunki zarówno alkoholowe, jak i bezalkoholowe. W obu ostatnio wymienionych przypadkach popularne są drinki, których korzenie sięgają różnych regionów świata. Składają się zazwyczaj z dużej ilości lodu, aby jak najlepiej schłodzić napitek, alkoholu oraz dopełniają je soki lub napoje gazowane. Taka mieszanka z reguły może się okazać bombą kaloryczną i zniechęcać wiele osób, szczególnie kobiet, do spożywania. Aktualnie ludzie mają większą świadomość na temat zdrowego stylu życia a przede wszystkim odżywiania. Składnik w postaci napoju gazowanego jest zaraz obok alkoholu najbardziej kalorycznym elementem, który może znaleźć się w szklance zawierającej koktajl. Czy jest szansa, aby obniżyć kaloryczność takich trunków? Okazuje się, że producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób dbających o sylwetkę i stworzyli „odchudzone” wersje napojów gazowanych.

Więcej trunków, w których możesz użyć napojów zero znajdziesz na Moje Drinki!

Jak odchudzić koktajle za pomocą napojów gazowanych zero?

Przepisy na Cuba Libre: https://mojedrinki.pl/cuba-libre oraz Long Island: https://mojedrinki.pl/long-island

Jak już wiadomo standardowy koktajl alkoholowy i bezalkoholowy składa się zazwyczaj z lodu, alkoholu i soku lub napoju gazowanego. Z racji tego, że lód nie ma kalorii, nie istnieją jeszcze alkohole w wersji light, to jedyną możliwością jest zmniejszenie kaloryczności drinków za pomocą napojów gazowanych zero. Są to odpowiedniki popularnych napojów, jednak zamiast kalorycznego cukru posiadają w sobie zamienniki w postaci słodzików. Przykładem jest aspartam, sacharyna bądź cyklaminian sodu. W tym tkwi cały sekret ich kaloryczności. Smak ich pozostaje bez zmian co pozwoli uniknąć zmiany smaku całego koktajlu, więc jest to bezpieczna opcja dla osób dbających o linię. Taki zabieg ze strony producentów umożliwił spożywanie ulubionych napojów gazowanych bez konieczności liczenia kalorii. Dowodem na to jest kaloryczność- zwykła Coca-Cola zawiera ponad 40 kcal w 100 ml napoju. Wersja Zero zawiera około 0,2 kcal, więc jest to znikoma ilość. Warto zatem zaopatrzyć się w taki rodzaj napoju.

Jak zamienić składniki, aby odchudzić koktajle?

Jak wygląda to w praktyce? Na szczęście podmiana jednego ze składników danego koktajlu jest bardzo prosta. Wystarczy spojrzeć na przepis na drink, sprawdzić co wchodzi w jego skład, zwrócić uwagę jaki napój gazowany stanowi dopełnienie całości i znaleźć jego odpowiednik w postaci „zero”. Przykład? Popularny Cuba Libre! Stworzenie tego trunku jest banalnie proste a zawiera on rum, Coca-Colę oraz lionkę. Jak więc go odchudzić? Wystarczy zamienić zwykłą Coca-Colę na Coca-Colę Zero. Zamysł oraz smak pozostaną te same, ale kaloryczność powędruje w dół. Tak samo można postąpić przypadku Long Island, który jest nieco bardziej skomplikowanym drinkiem, ponieważ zawiera więcej składników między innymi Triple Sec, Gin, Tequila czy wódka. Są to jednak składniki alkoholowe, więc nie da się ich zastąpić. Dopełnienie jednak stanowi Coca-Cola, więc jest to kolejny idealny przykład na użycie wersji Zero po to, aby odchudzić koktajl.

Odchudzone wersje koktajli bezpieczne dla sylwetki.

Producenci zadbali o szeroki wachlarz asortymentu w wersji light i oprócz Coca-Coli na rynku można spotkać również więcej popularnych napojów gazowanych w odchudzonej wersji- np. Fantę, Sprite czy Tonic. Umożliwia to spędzenie czasu w gronie znajomych bądź relaks po ciężkim dniu bez konieczności liczenia kalorii przy każdym łyku wybornego trunku, a to na pewno ułatwi delektowanie się koktajlem.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%