Zamknij
REKLAMA

Wycieraczki do domu – rodzaje

15:30, 29.06.2020 | (.)
Skomentuj

Wycieraczki do domu muszą wyróżniać się wytrzymałością, odpornością na negatywny wpływ czynników zewnętrznych oraz estetycznym wykończeniem. Sporym atutem jest fakt, że wybór produktów jest niezwykle szeroki. Z łatwością można znaleźć wariant odpowiedni dla siebie. Model funkcjonalny, a jednocześnie atrakcyjny pod względem wizualnym wcale nie musi kosztować majątku. Cena nie powinna jednak stanowić czynnika determinującego do podjęcia ostatecznej decyzji. Należy określić, jaki rodzaj wycieraczki sprawdzi się najlepiej.

Wycieraczki kokosowe

Wycieraczka do domu z włókna kokosowego wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy cenią sobie atrakcyjne wzornictwo. Są to produkty, które zachwycają na pierwszy rzut oka. Bardzo często posiadają ciekawe napisy (np. "Witaj"), co stanowi świetną formę przywitania gości. Do dyspozycji mamy zarówno modele pełne, jak i ażurowe, więc wybór to kwestia bardzo indywidualna.

Wycieraczki pod drzwi z naturalnych włókien mogą zostać uzupełnione podkładem gumowym lub z tworzywa sztucznego. Odpowiada on za zatrzymywanie wody. Kokos skutecznie pochłania wilgoć oraz inne zanieczyszczenia. Minusem jest fakt, że owy materiał może relatywnie szybko utracić swój pierwotny wygląd wizualny. Z tego względu jest to opcja raczej do wnętrza budynku.

Przeczytaj: co wziąć pod uwagę wybierając wycieraczki do domu: https://www.alumatex.pl/co-wziac-pod-uwage-wybierajac-wycieraczki-do-domu/

Wycieraczki gumowe

Mogłoby się wydawać, że gumowe wycieraczki pod drzwi są przeznaczone głównie do miejsc użyteczności publicznej, jednak nie jest to prawdą. Opisywane tworzywo fantastycznie sprawdza się również w domach - oczywiście jest to wariant na zewnątrz. Chcąc zakupić model, który będzie solidny, a jednocześnie estetycznie wykonany warto zajrzeć na stronę Alumatex. Wycieraczki pod drzwi z certyfikowanej gumy nie posiadają w sobie żadnych szkodliwych związków, a więc nie trzeba obawiać się negatywnego oddziaływania na otoczenie.

Gumowe wycieraczki do domu skutecznie zatrzymują wodę, czy też śnieg. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie są one podatne na zniekształcenia, a ich oczyszczenie to kwestia kilku minut. Nawet po kilku latach prezentują się zupełnie tak, jak w dniu zakupu.

Wycieraczki z tworzyw sztucznych

Wycieraczki do domu z tworzyw sztucznych zwykle produkowane są z poliwynyli. Mogą one przyjmować różne formy, jednak najczęściej spotyka się modele posiadające charakterystyczne kolce. Doskonale radzą sobie z oczyszczeniem podeszwy buta. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że z czasem mogą one ulec stępieniu, przez co nie będą już tak skuteczne. Właśnie dlatego wymagają one częstszej wymiany, niż modele o całkowicie gładkiej powierzchni.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA