Zamknij
REKLAMA

Kurs na suwnicę

15:08, 12.07.2019 | (.)
Skomentuj

Suwnica jest to dźwignica, która pracuje w jednej bądź dwóch płaszczyznach przesuwu w ruchu przerywanym. Jest to urządzenie bliskiego transportu, które wykorzystuje się na przykład w halach przemysłowych, w stoczniach, na bocznicach czy składowiskach.

Wyposażona jest w mechanizm i opuszczania i podnoszenia z pomocą wciągnika lub wciągarki. Posiada również część chwytającą w postaci między innymi trawersu bądź zawiesia hakowego. Jest przeznaczona do przemieszczania pewnych elementów w poziomie i w pionie w przestrzeni, która ograniczona jest poprzez długość toru jazdy, wysokość opuszczania i podnoszenia oraz szerokość mostu. Suwnice dzieli się na bramowe, pomostowe i podwieszane, które sterowane są z kabiny bądź z poziomu roboczego.

Uprawnienia na suwnice

Wedle praw obowiązujących w Polsce do obsługi suwnicy dopuszczona może być wyłączenie osoba, która posiada stosowne uprawnienia, które otrzymać można wyłącznie po zdaniu egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Egzamin ten musi być poprzedzony kursem na suwnice.

Kurs na suwnice

Dla osoby, która chciałaby skończyć kurs na suwnice Śląsk - http://www.bialecki.pl/kursy,obsluga-suwnic,40,463.html oferuje wiele firm szkoleniowych, które przeprowadzają zajęcia między innymi w Gliwicach, Katowicach, Zabrzu czy Bytomiu. Kurs przeznaczony jest dla osób, które ukończyły 18 lat. Przede wszystkim ważny jest brak przeciwwskazań do pracy jako operator maszyn ciężkich. W związku z tym potencjalny uczestnik kursu powinien przejść badania psychologiczne oraz badania lekarskie.

Co po kursie?

Zazwyczaj kursy na suwnice obejmują zajęcia teoretyczne oraz zajęcia praktyczne. Od firmy, udzielającej kursu, otrzymujemy wszelkie niezbędne materiały szkoleniowe. Ważne, aby kadra składała się z osób, które mają doświadczenie w branży. Głównym założeniem kursu jest przygotowanie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne do egzaminu, który zostanie przeprowadzony przez właściwą jednostkę dozoru technicznego. Dzięki pozytywnemu zaliczeniu uzyskane zostaną uprawnienia do obsługi suwnic. Poza podstawowym kursem istnieje możliwość poszerzenia specjalizacji.

Czas trwania kursu i jego cena

Długość trwania kursu uzależniona jest od rodzaju suwnic, na jakie potencjalny operator zamierza otrzymać uprawnienia. Ilość godzin waha się więc od 60 do 120 godzin. Również w zależności od rodzaju kursu, będą się one różnić od siebie kosztem kursu. Ceny zaczynają się od 500 zł wzwyż.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone