Zamknij

Ranking robotów sprzątających — czerwiec 2022. Roomby w czołówce!

11:23, 04.08.2022 | materiał partnera

Odkurzacze automatyczne to urządzenia, które wielu osobom ułatwiają codzienne życie i pozwalają zaoszczędzony czas przeznaczyć na przyjemności. Robot robotowi jednak nierówny i na rynku są dostępne modele mniej lub bardziej udane. Sprawdziliśmy najnowszy ranking robotów sprzątających i już wiemy, jakie odkurzacze automatyczne są obecnie najbardziej cenione przez konsumentów i najchętniej wybierane. Dzielimy się wiedzą!

Ranking robotów sprzątających — jaki jest najbardziej popularny odkurzacz automatyczny?

Wiadomo, że ranking robotów sprzątających czerwiec 2022 otwiera iRobot Roomba i7. Na rynku dostępne są dwie wersje: bez stacji Clean Base (Roomba i7) oraz z tą stacją (Roomba i7+). Ten cieszący się największą popularnością konsumentów odkurzacz automatyczny to model, który wyróżnia się przede wszystkim niezwykle przydatną funkcją wykrywania brudu w danym miejscu i koncentracji pracy na tym obszarze. 

Do zalet Roomby i7 należą także wydajne procesory, ruchome głowice z dwiema szczotkami oraz udoskonalone funkcjonalności dotyczące bardzo precyzyjnego mapowania pomieszczeń. To odkurzacz automatyczny, który ma także bardzo dużą moc ssania i dlatego jest tak cenionym sprzętem przez właścicieli czworonogów. Dodatkowo robot ten wyposażony jest w wydajny filtr AeroForce, który pochłania 99% alergenów. Gwarantuje to niemal nieskazitelną czystość powietrza w domu, bez roztoczy oraz pyłków. Nic, dziwnego że zajął pierwsze miejsce w rankingu i jest najchętniej wybieranym odkurzaczem automatycznym.

Jakie jeszcze roboty sprzątające są cenione przez konsumentów?

Mimo, że konkurencja dla marki iRobot jest spora, to we wspomnianym  rankingu znalazły się jeszcze dwa jej modele Roomba j7 oraz Roomba i5, które zajmują kolejno trzecie i piąte miejsce. Co decyduje o ich popularności? 

iRobot Roomba j7 z opcjonalną wersją j7+, wyposażoną w stację dokującą Clean Base, zaskakuje bardzo precyzyjnym systemem nawigacji Precision Vision, który omija przeszkody w domu i zapamiętuje, jak postępować z nimi w trakcie kolejnego sprzątania. Świetnie zbiera brud, kurz i sierść, dzięki dwóm gumowym szczotkom oraz trzystopniowemu systemowi pracy.

Z kolei iRobot Roomba i5 (w wersji bez stacji dokującej, lub Roomba i5+ w wersji ze stacją) ma inteligentną mapę Imprint Smart Map, która może zapisać do 10 planów pięter i pomieszczeń. Można nim sterować głosowo (za pośrednictwem systemów Alexa i Asystent Google). Jest wyposażony w technologię chroniącą przed utknięciem oraz ma funkcję wykrywania brudu i koncentracji pracy na tym obszarze.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%