Zamknij

Co się dzieje z mieszkaniem po zalaniu

10:33, 30.06.2022 | .
Skomentuj

Zalanie mieszkania to z pewnością stresogenna sytuacja. Wiąże się z wydatkami poniesionymi na potencjalny remont, a nawet z całkowitą utratą elementów jego wyposażenia. Bez względu na rozmiar szkody, warto jak najwcześniej przedsięwziąć odpowiednie kroki mające na celu załatwienie wszelkich formalności związanych z wydarzeniem oraz przywróceniem mieszkania do stanu sprzed zalania.

Zalanie mieszkania – przyczyny i konsekwencje

Zalanie mieszkania w bloku może być efektem wadliwej instalacji, niedopatrzenia właściciela lub osób trzecich, a nawet warunków pogodowych. Poszkodowany użytkownik zalanego lokum, czyli najczęściej ten kto zgłasza zalanie mieszkania, może oczywiście ubiegać się o odszkodowanie. Natomiast w kwestii odpowiedzialności, na pytanie kto płaci za zalanie mieszkania (z własnej kieszeni albo polisy) nasuwa się oczywista odpowiedź: ten kto odpowiada za zalanie mieszkania. Może to być sąsiad, ekipa remontowa czy zarządca budynku. Konsekwencją dla sprawcy nawet nieumyślnie wywołanej szkody może być konieczność pokrycia wszelkich kosztów z nią związanych, w tym jej całkowite wyeliminowanie. Ale uwaga – aby ubiegać się o rekompensatę, należy podjąć odpowiednie działania i spełnić pewne warunki.

Zalanie mieszkania – co dalej?

Zalane mieszkanie to otwarta furtka dla zaistnienia wielu nieprzyjemnych zjawisk. Przede wszystkim nasiąknięte ściany mogą przyczynić się do szybkiego pojawienia się szkodliwych dla zdrowia grzybów i pleśni. Zarówno ściany, podłogi, jak i sufity, pod wpływem wody, ulegają destrukcji i wymagają renowacji. Z kolei zalana instalacja elektryczna grozi zwarciem, stanowiąc śmiertelne niebezpieczeństwo dla domowników. Dlatego tak ważne jest natychmiastowe osuszanie mieszkania po zalaniu. Na czym polega osuszanie budynków po zalaniu? Doświadczeni fachowcy stosują sprawdzone metody, dzięki którym osuszanie po zalaniach w Łodzi przebiega szybko, sprawnie, a przede wszystkim skutecznie. Osuszanie ścian po zalaniu oraz innych miejsc, które uległy zawilgoceniu, może odbywać się między innymi metodą adsorpcji albo iniekcji. W zależności od wybranej metody jakiej wymaga osuszanie mieszkania po zalaniu cena oraz zakres działań są ustalane indywidualnie przez ekspertów firmy SLIM-POL.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%