Zamknij
REKLAMA

Drzwi balkonowe - jak wybrać i czym kierować się przy zakupie

09.15, 06.12.2022 . Aktualizacja: 09.15, 06.12.2022
Skomentuj

Mało estetyczne, wąskie i niepraktyczne drzwi balkonowe to już przeszłość. Obecnie producenci proponują nam duże, nowoczesne drzwi tarasowe, które zapierają dech w piersi swoim designem i upiększają przestrzeń, w której się znajdą. Jakie drzwi balkonowe jednak wybrać i czym kierować się przy zakupie? Sprawdźmy to.

Wybierając projekt domu, raczej ostatnią myślą jest to, czy wybierzemy drzwi balkonowe jednoskrzydłowe, drzwi dwuskrzydłowe, czy drzwi przesuwne. Jednak to spory błąd. Solidne drzwi balkonowe przesuwne powinny być priorytetem. Takie rozwiązanie jest niezwykle funkcjonalne, a także bezpieczne.

Drzwi balkonowe – czym się charakteryzują?

Zaletą dobrych drzwi balkonowych jest to, że zdecydowanie ułatwiają codzienne funkcjonowanie, a także chronią domowników. Stanowią również barierę przed nadmiernym wychłodzeniem pomieszczenia w okresie zimowym. Drzwi balkonowe szerokie mogą dawać dostęp do dużej ilości naturalnego światła, co jest niezmiernie ważne w każdej nieruchomości.

Drzwi balkonowe drewniane mogą pięknie komponować się z elewacją domu, a także przydomowym ogródkiem. Obecnie producenci oferują nam naprawdę wiele rodzajów przeszkleń, dlatego dla każdego znajdą się drzwi, które spełnią wszystkie oczekiwania.

Sprawdź drzwi balkonowe dwuskrzydłowe na: https://oknarolety.com/okna-pcv/drzwi-balkonowe/drzwi-balkonowe-dwuskrzydlowe/

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe czy pojedyncze?

Drzwi tarasowe przesuwne zapewniają dużą wygodę użytkowania i nie zabierają przestrzeni. Dodatkowo drzwi balkonowe przesuwne mogą wprowadzić do pomieszczenia dużo światła. Jest to także element dekoracyjny, dzięki któremu możliwe jest podziwianie pięknych widoków za oknem.

Drzwi balkonowe – jakie parametry są kluczowe przy ich wyborze?

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj drzwi balkonowych się zdecydujemy – czy będą w kolorze białym, czy będą miały okno jednoskrzydłowe, czy dwuskrzydłowe warto przy wyborze skierować swoją uwagę ku istotnym parametrom.

Jednym z nich jest współczynnik przenikania ciepła. Zapewnia on w pomieszczeniach komfort termiczny i chroni przed wychładzaniem wnętrz. Od 2021 roku wartość ta nie może przekraczać 0,9 W/(m2xK).

Interesując się drzwiami balkonowymi, warto zwrócić także uwagę na izolacyjność akustyczność okien. Dźwiękoszczelność ma ogromne znaczenie szczególnie wtedy, gdy mieszkanie zlokalizowane jest w pobliżu ruchliwej ulicy. Dodatkowo ważna jest także klasa odporności na włamanie, którą oznacza się symbolem RC.

Ostatnim, lecz nie mniej ważnym aspektem jest materiał wykonania okna. Najczęściej jest to drewno, PCV oraz aluminium. Do wyboru pozostaje również konstrukcja okien. Np. ciekawym rozwiązaniem mogą być drzwi balkonowe z dwustronną klamką. W takim przypadku drzwi otwierają się i zamykają z obu stron.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%