Urządzając kuchnię, stajemy przed dylematem: jaki sprzęt AGD warto wybrać. Możliwości mamy dwie – możemy zdecydować się na urządzenia wolnostojące lub postawić na ich wersję do zabudowy. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety – dobrze je dokładnie przeanalizować, zanim zdecydujemy się na konkretny styl urządzenia kuchni. Kiedy warto wybrać AGD do zabudowy, a kiedy postawić na sprzęt wolnostojący? Podpowiadamy w tym poradniku!
Kiedy wybrać sprzęt AGD do zabudowy?
Urządzenia AGD w wersji do zabudowy mają niebagatelną zaletę: są rewelacyjnie wkomponowane w całość przestrzeni pomieszczenia. Dobrze pasują do mebli, a cała kuchnia prezentuje się elegancko i schludnie.
Kiedy warto zdecydować się na AGD do zabudowy?
Gdy kupujemy mieszkanie na rynku pierwotnym i sami od początku projektujemy i wyposażamy kuchnię
Gdy planujemy generalny remont kuchni
Gdy estetyka pomieszczenia jest dla nas bardzo ważna
Gdy mamy małe dzieci – trudniej im dosięgnąć do różnorakich przycisków od urządzeń AGD
Gdy chcemy dość łatwo utrzymać pomieszczenie w czystości. Dzięki zabudowie do umycia frontów będziemy mogli używać tych samych rozwiązań co do zadbania o czystość pozostałych szafek.
Znamy już największe zalety AGD w zabudowie. Czy mają jakieś wady? Oczywiście, jak każde z rozwiązań! Warto podkreślić, że słabe strony tego rodzaju sprzętów są jednocześnie zaletami urządzeń wolnostojących. Dlatego, znając swoje potrzeby, jesteśmy w stanie podjąć dobrą decyzję na temat tego, jak urządzić kuchnie.
Sprzęt AGD wolnostojący – kiedy go wybrać?
Czas przyjrzeć się wolnostojącym urządzeniom do kuchni i ich głównym cechom. Łatwo rozróżnić je od tych do zabudowy – każde ma charakterystyczny front, często z panelem dotykowym. Gałki, przyciski i pokrętła są dostępne na wyciągnięcie ręki. To z jednej strony duża wygoda, z drugiej – konieczność zwracania szczególniejszej uwagi na dzieci.
Należy jednak podkreślić, że sprzęt wolnostojący ma sporo zalet! Kiedy postawić na ten rodzaj sprzętu w kuchni?
Kiedy chcemy wymienić jeden sprzęt, a nie wszystkie – na przykład w mieszkaniu kupionym na rynku wtórnym, z działającymi jeszcze sprzętami kuchennymi.
Kiedy nie planujemy generalnego remontu
Kiedy mamy określony budżet, którego musimy się trzymać
Kiedy zależy nam na wygodzie sterowania urządzeniem
Kiedy dbamy o to, by naprawy urządzeń były prostsze – urządzenia wolnostojące są łatwiej dostępne w kontekście zreperowania usterek – wystarczy wysunąć sprzęt i sprawdzić, na czym polega problem.
Kiedy zależy nam na tym, by mieć łatwy dostęp do sprzątania za szafkami i meblami kuchennymi – sprzęt wolnostojący łatwiej odsunąć i precyzyjnie wysprzątać wszystkie zakamarki.
Jak widać, także za sprzętami wolnostojącymi przemawiają konkretne argumenty. Podejmując finalną decyzję, dobrze rozważyć, jakie aspekty są dla nas kluczowe.
A może w zabudowie i wolnostojące?
To nieczęste rozwiązanie, ale ze względów praktycznych może się zdarzyć: łączenie sprzętów AGD w zabudowie i wolnostojących. Przykładowo możemy mieć zabudowaną zmywarkę, ale wolnostojącą lodówkę – zwłaszcza jeśli wybierzemy model stylizowany na retro, który sam w sobie nadaje wyjątkowego charakteru pomieszczeniu.
Dobrze więc pozostać otwartym również na taką możliwość!
Wybór sprzętów zarówno wolnostojących, jak i do zabudowy, jest obecnie duży – wystarczy zajrzeć do sklepu MediaMarkt lub innego, by sprawdzić szczegóły i porównać ze sobą konkretne modele – także te od tych samych producentów!
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz