Zamknij

Zawody ze stojącym trybem pracy

12.27, 04.11.2019 artykuł sponsorowany

W skład charakterystyki niektórych zawodów należy m.in. stojący tryb pracy. Oczywiście nie oznacza to, że cały dzień rzeczywiście spędzimy jedynie na nogach, jednak znaczna część obowiązków pracowniczych wykonywanych jest właśnie w tej pozycji.

Fryzjer

Wśród ofert pracy zamieszczanych m.in. na portalu Pracuj.pl bardzo często pojawiają się ogłoszenia, w których zakłady fryzjerskie poszukują pracowników. Musimy jednak mieć na uwadze, iż to jeden z tych zawodów, w których największa ilość czasu spędzana jest na stojąco. Oczywiście istnieją salony, w których pracownicy mają dostęp do specjalnych krzeseł obrotowych umożliwiających strzyżenie w pozycji siedzącej. Niemniej, lwia część zakładów fryzjerskich nie posiada tego typu udogodnień i potencjalni kandydaci muszą mieć na względzie, iż dla ich nóg ten zawód może być naprawdę ciężki.

Praca na produkcji

Wśród zawodów, które wykonywane są przede wszystkim na stojąco należy wyróżnić pracę na produkcji. Zakłady przemysłowe wytwarzające wszelkiego rodzaju dobra bazują na pełnieniu obowiązków przy taśmie bądź prasie. Niestety w tego typu miejscach nie ma na tyle przestrzeni, aby każdy mógł wykonywać swoją pracę na siedząco. Z tego względu wszyscy pracownicy poza biurowymi mają obowiązek stania.

Funkcjonariusze mundurowi

Mało kto wie, ale jedną z największych grup zawodowych, które muszą spędzać na stojąco wiele godzin są funkcjonariusze mundurowi. Dotyczy to zwłaszcza policjantów i żołnierzy niskiego stopnia, którzy oddelegowani zostali do patrolowania bądź pilnowania wyznaczonych obiektów. Bardzo często się zdarza, iż co jakiś czas muszą oni robić obchód bądź prowadzą go bezustannie np. przed ambasadami zagranicznymi. Nastawiając się na wykonywania tych zawodów powinniśmy mieć na uwadze, iż dużą liczbę czasu pracowniczego przeznaczymy na maszerowanie.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%