Zamknij
REKLAMA

W tym roku nie będzie dofinansowania na zabiegi kastracji i sterylizacji zwierząt

16.59, 11.01.2021 Urząd Miasta Kutno Aktualizacja: 17.18, 13.01.2021
Skomentuj
REKLAMA

W Kutnie w tym roku nie będą dofinansowywane zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich. Taka decyzja, to pokłosie pandemii i obostrzeń, które doprowadziły do zmniejszenia budżetu miasta na 2021 rok.

- Miasto musi oszczędzać na zadaniach, których nie ma obowiązku realizować. Kastracji i sterylizacji zwierząt właścicielskich akurat według prawa nie musimy wykonywać. Oczywiście, jeśli sytuacja związana z epidemią się ustabilizuje i budżet miasta będzie stabilniejszy, to będziemy chcieli wrócić do wspierania mieszkańców finansowo przy takich zabiegach, bo to również pomoc w walce z bezdomnością zwierząt – tłumaczy Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego w Urzędzie Miasta Kutno.

Warto jednak podkreślić, że cały czas wykonywane będą zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt bezdomnych z terenu miasta. Proces ten będzie przebiegał tak, jak w latach poprzednich.

Jednocześnie informujemy, że w 2021 roku nie będziemy również wprowadzać podatku od zwierząt właścicielskich.

- W związku z tym, że nie możemy mieszkańcom pomóc w kastracji i sterylizacji, nie będziemy również wprowadzać podatku od zwierząt właścicielskich, aby dodatkowo nie obciążać budżetów domowych. Być może będzie to jakaś forma rekompensaty – dodaje Kamil Klimaszewski.

Tylko w ubiegłym roku dofinansowania pomogły zrealizować 568 zabiegów kastracji i sterylizacji zwierząt właścicielskich. Miasto rocznie przeznacza około 200 tysięcy złotych na utrzymanie w schronisku bezdomnych czworonogów odłowionych z terenu Kutna, a także na walkę z bezdomnością zwierząt.

 

(Urząd Miasta Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%