Zamknij

Kierowcy na gazie

09:41, 06.05.2022 | KPP Kutno
Skomentuj
REKLAMA

Każda osoba siadająca za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych użytkowników drogi. Tylko jednego dnia kutnowscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierowców, prowadzących swoje pojazdy na tzw. podwójnym gazie.

- 3 maja funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego kutnowskiej komendy wyeliminowali z dalszej jazdy dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Do pierwszego zatrzymania doszło w godzinach porannych około 08:00  w Kutnie. Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volvo, który jak się okazało, mimo wczesnej godziny,  był nietrzeźwy. 63-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego miał w organizmie przeszło 1,6 promila alkoholu - mówi sierż. szt. Daria Fraszczyk  - Do kolejnego zatrzymania doszło tego samego dnia przed godz. 15:00. w  miejscowości Golędzkie, pow. kutnowski. Policjanci zostali skierowani na zdarzenie drogowe miejscowości Golędzkie, pow. kutnowski. Jak się okazało, kierujący pojazdem audi mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu stracił panowanie nad swoim pojazdem i wylądował w przydrożnym rowie. Sprawcy zatrzymano prawo jazdy, teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na polskich drogach. Każdy, kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi do 2 lat więzienia. Dodatkowo na sprawców tego przestępstwa sąd obligatoryjnie nakłada karę finansową oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%