Zamknij
REKLAMA

Przez przypadek odkryta fabryka papierosów. KAS policzyła straty

19:48, 10.03.2021 | KAS
Skomentuj
REKLAMA

Jak pisaliśmy 25 lutego, w Kutnie na ulicy Poprzecznej odkryto wówczas fabrykę nielegalnych papierosów.  

Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Policja z Kutna 25 lutego 2021 r. zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów. Zabezpieczono ich ponad 8 mln sztuk. Wartość rynkową zatrzymanych towarów oszacowano na ponad 9,5 mln zł. Dziś KAS opublikowała materiał filmowy. 

Zautomatyzowana fabryka wyrobów tytoniowych działała w hali o powierzchni ok. 4 tys. m2. Sprawcy zorganizowali produkcję papierosów od etapu przeróbki suszu do gotowego wyrobu.

Halę podzielono na trzy sektory. Pierwsza część służyła obróbce suszu tytoniowego. Wyposażono ją w maszyny do cięcia tytoniu, bęben do dosuszania tytoniu i urządzenie do aromatyzowania. W drugiej znajdowała się linia do wytwarzania pojedynczych sztuk papierosów z urządzeniami do nabijania gilz, bibułkami i filtrami oraz maszyny i surowce do pakowania papierosów. Trzeci sektor i dodatkowe pomieszczenie na piętrze hali, były przystosowane do zamieszkania przez pracowników. Na dole znajdowała się kuchnia ze stołówką i spiżarnią, pokój dzienny i pralnia. Na piętrze sypialnia z 20 łóżkami.

W trakcie akcji zabezpieczono prawie 8,3 mln szt. papierosów, ok. 4,4 tony tytoniu do palenia, ponad 10 ton suszu tytoniowego, 4,6 tony pyłu tytoniowego i ponad 6,4 tony tytoniowych odpadów produkcyjnych. Oprócz urządzeń i materiałów do produkcji papierosów, zajęto dokumentację i dowody cyfrowe, które posłużą do ustalenia sprawców nielegalnego procederu.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

(KAS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%