Zamknij
REKLAMA

Licheń. Modlitwa o pojednanie polsko-ukraińskie

09:03, 22.08.2021 | Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę 21 sierpnia w bazylice licheńskiej modlono się o pojednanie polsko-ukraińskie, wzajemny szacunek, otwartość i zgodę między narodami.

„Ogarniamy modlitwą oba nasze narody przed obrazem Matki Bożej Bolesnej, prosząc o potrzebne dla nas łaski, umiejętność dostrzegania dobra w sobie nawzajem i dążenia do pojednania w duchu prawdy i miłości” – wyjaśnił ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz sanktuarium podczas Mszy Świętej o 12.00.

„Modlimy się dzisiaj o pojednanie między naszym narodem a narodem ukraińskim. By ono było możliwe, szczere i trwałe, należy najpierw zapytać się o pokój i pojednanie w naszych rodzinach” – mówił ks. Stankiewicz, wskazując na umieszczony nad obrazem Matki Bożej Licheńskiej napis: „Królowo Polski, udziel pokoju dniom naszym”.

„Pokój jest owocem pojednania, a pojednanie jest owocem pokoju w sercu człowieka. Dlatego dziś chcemy prosić Maryję, abyśmy byli ludźmi pokoju i pojednania. Gdzie zdobyć i zabiegać o taki pokój?” – pytał ksiądz wicekustosz. „Jest to możliwe, gdy nauczymy się być ludźmi pokornymi, uznamy swoją małość i słabość, a całą ufność złożymy w dłonie Pana Boga. Pokój, który daje Bóg rodzi pokój serca.”

Marianin zachęcał, by usuwać z serc urazy, gniew i zazdrość oraz prosić Boga o odwagę dla siebie, żeby nie zniechęcać się w drodze bycia człowiekiem pokoju i pojednania: „Trzeba się za siebie wzajemnie modlić, powierzać Panu Bogu.”

Dzień modlitw w intencji pokoju na Ukrainie i pojednanie polsko-ukraińskie w licheńskim sanktuarium odbył się już po raz trzeci. 24 sierpnia na Ukrainie przypada Dzień Niepodległości Ukrainy. Jest to ukraińskie święto państwowe obchodzone w rocznicę uchwalenia Deklaracji Niepodległości Ukrainy przez Radę Najwyższą Ukraińskiej SSR 24 sierpnia 1991. Dzień ten jest uważany za datę powstania Ukrainy w obecnej formie. Z tej też okazji w 2019 roku wprowadzono do kalendarza wydarzeń sanktuarium licheńskiego specjalny dzień modlitw w intencji Ukrainy.

(Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

TairawTairaw

2 1

Pojednanie??? Jakie pojednanie...!!! Po przekroczeniu pewnych granic jest to niewykonalne!!!
Tak jak koT nigdy nie pogodzi się z @, pan Bukowicz z Walczewskim, tak i my z Ukraińcami!!!
Poza tym prawdziwej miłości ani się nie da udawać, ani ukryć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Co może z Niemcami jesteśmy pojednani...??? TAKI BOLSZY...JAK STALINA COPKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 11:51, 22.08.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Słowa ranią ja, sztySłowa ranią ja, szty

0 0

Widać że nie dorosłeś i siejesz nienawiść jak kąkol w zboże .Ocknij się to wszystko było ,a teraz potrzebujemy braci z Ukrainy nie wrogów bo u ich bram stoi szatan większy i potężniejszy musimy iść razem z Ukrainą i Niemcami bo w jedności siła .Pamiętaj moje słowa bo gdy oni odwrócą się od nas my też zginiemy Pamiętam kobiety które codziennie wyglądały na swojego ojca i męża nie wrócił z wojny został tam na wschodzie a one do ostatnich swoich dni wyglądały codziennie przez okno ubrane na czarno ja to będę pamiętał tamta wojna była straszna I niepotrzebna więc zanim coś powiesz ,napiszesz pomyśl . 16:34, 22.08.2021


PrawdaPrawda

0 0

Oj, Tairaw , Tairaw, wszystko się da, tylko trza chcieć... a prawdziwej miłości nie da się ukryć... 08:00, 23.08.2021


ertaerta

1 1

RELIGIJNY AFGAŃSKI ORDO LURIS ZWYCIĘŻYŁ, czas aby i ultra religijny polski ordo luris pokazał pazurki 13:09, 22.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%