Zamknij
REKLAMA

Dla kierowców: W środę i czwartek 29 i 30 stycznia nie przejedziesz na A1

16:03, 27.01.2020 | GDDKiA
REKLAMA
Skomentuj

W związku z ostatnim etapem badań, niezbędnych do przeprowadzenia ekspertyzy, zamkniętego w listopadzie wiaduktu węzła Łódź Północ na autostradzie A1, w środę i czwartek 29 i 30 stycznia, w związku z tzw. próbą obciążenia, nie będzie tędy możliwości przejazdu w kierunku południowym.

- W czasie prób cały ruch od strony Gdańska, w kierunku Łodzi będzie odbywał się objazdem. Nie będzie można korzystać również z tymczasowego przejazdu, jaki funkcjonuje obecnie. Próby obciążeniowe, to wielogodzinny, żmudny proces, w trakcie którego obserwuje się zachowanie obiektu pod statycznym i dynamicznym obciążeniem. W pierwszej kolejności na wiadukt wjeżdżają dwie blisko 40-tonowe ciężarówki i przez kilka godzin bada się ugięcia konstrukcji pod takim obciążeniem. Następnie, gdy obiekt wróci do pierwotnego stanu, w odpowiednich odstępach czasowych, przejeżdża przez niego 40 tonowy pojazd rozpędzony odpowiednio do: 40, 50, 60, 70, 80 i 90 km/h. Dla każdej prędkości przewidziane są trzy przejazdy - mówi Maciej Zalewski Główny Specjalista ds. Komunikacji GDDiA, Oddział w Łodzi.

Przygotowania do prób rozpoczną 29 stycznia o godzinie 8.00 i od tej pory konieczne już będzie korzystanie z objazdu. Próby ruszą około południa w środę i mogą trwać nawet do północy z czwartku na piątek. W tym czasie jadący od strony Gdańska w kierunku Łodzi będą musieli korzystać ze wskazanego objazdu. Informacje o nim zostaną podane na tablicach zmiennej treści już na wysokości węzła Kutno- Wschód, a następnie przy węźle Piątek. Konwencjonalne oznakowanie pojawi się, naturalnie, przed węzłem Łódź Północ.

- Zbliżając się do węzła Łódź Północ konieczne będzie zjechanie na autostradę A2 w kierunku Poznania, następnie na najbliższym węźle – Stryków zawrócenie i po przejechaniu ok. 3 km autostradą A2, powrót na A1. Istnieje także możliwość ominięcia tego objazdu drogami krajowymi. Dla samochodów osobowych na węźle Kutno – Północ będzie można będzie zjechać na DK 60, dotrzeć nią do Łęczycy i dalej DK 91 dojechać do węzła Emilia, skąd autostradą A2 będzie można dotrzeć do węzła Łódź Północ i stąd kontynuować podróż autostradą A1 na południe kraju. Dla pojazdów ciężarowych: na węźle Kutno Wschód zjechać na DK 92, stąd kierować się do Krośniewic, gdzie należy skręcić na DK 91 w kierunku Łodzi, dojechać do węzła Emilia i dalej, analogicznie, jak w przypadku samochodów osobowych. W czasie prowadzonych prób ruch po autostradzie A2 między Warszawą i Poznaniem będzie się odbywał bez żadnych zakłóceń. Apelujemy o rozsądek i uwagę. Warto także rozważyć podróż trasą alternatywną - dodaje mówi Maciej Zalewski.

(GDDKiA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone