Zamknij
REKLAMA

Posprzątali teren za cmentarzem w Krośniewicach. Ludzie przecież jest śmietnik!

10:33, 01.11.2019 | Redaktor
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegłą sobotę, 26 października na odcinku od ul. Poznańskiej do ul. Targowej w Krośniewicach wzdłuż torów kolejki wąskotorowej przeprowadzono prace porządkowe. Akcja została ogłoszona na FB przez Krośniewicką Kolejkę Wąskotorową. Wzięli w niej udział członkowie KKW oraz mieszkańcy Krośniewic.

Celem akcji było posprzątanie terenu przy ogrodzeniu należącym do cmentarza parafialnego. Sterty śmieci, które starali się zebrać wolontariusze, były efektem wieloletnich zaniedbań. Osoby, które sprzątały groby bliskich często zamiast wyrzucać śmieci do wyznaczonego na terenie cmentarza kontenera, przerzucały je beztrosko za cmentarny mur. Wśród odpadów, które znajdowali wolontariusze były wkłady po zniczach, znicze, doniczki,  sztuczne kwiaty, wieńce, reklamówki i worki z ziemią, butelki plastikowe i szklane, a nawet krzyże. Od wielu lat miejsce to nie jest monitorowane.  Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji społecznej, zebrano kontener śmieci.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców, którzy sprzątają swoje groby na cmentarzu parafialnym w Krośniewicach, aby nie zaśmiecali ponownie tego terenu. Wyrzucanie śmieci za cmentarny mur wynika z lenistwa osób, którym nie chce się przenieść odpadów do śmietnika. Takie zachowanie świadczy również o braku kultury. Proboszcz  parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach ks. dziekan Tomasz Jackowski również apelował, aby nie zaśmiecać tego terenu.

Akcja sprzątania śmieci zalegających na torach obok cmentarza trwała kilka godzin. - Zebrała się nas spora grupa, dzięki czemu całą pracę udało się wykonać Bardzo dziękujemy za przybycie mieszkankom Krośniewic, paniom: Elżbiecie Smolczewskiej, Małgorzacie Górze, Julicie Szczepankiewicz Pani Elżbiecie należą się ponadto duże brawa za ufundowanie kontenera na śmieci - piszą na FB społecznicy z Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej.

Najbliższe dni będą sprzyjać powrotowi śmietniska. Zachęcamy do kulturalnych zachowań. Zebrany kontener śmieci przez wolontariuszy świadczy o was. Ludzie przecież jest śmietnik, są kosze! 

(Redaktor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

krośniewiakkrośniewiak

5 0

Brawo Wy! 08:04, 02.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

1 0

Wszystko rozwalą
Urząd komunalną zuk? 11:07, 05.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KutniakKutniak

1 0

Komunalną przetrwa dzięki Pokoże gumowe ucho? 11:09, 05.01.2020


sozologsozolog

1 0

Jak dotrzeć do ludzkiej świadomości ?? Takie rozrzucanie śmieci gdzie popadnie można porównać do strzelania sobie w kolano. 12:24, 05.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA