Zamknij
REKLAMA

Partia Razem wybrała swój zarząd wojewódzki

13.48, 27.12.2022 Partia Razem - Okręg łódzki Aktualizacja: 13.51, 27.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Partia Razem wybrała swój zarząd wojewódzki. W demokratycznych wyborach członkowie partii Razem w województwie łódzkim wybrali swoje nowe władze. W pięcioosobowym zarządzie okręgu, który będzie kierować regionalnymi strukturami przez następne 2 lata, znaleźli się Agnieszka Smoręda, Anna Salamon, Rafał Grabski, Adam Kępiński i Henryk Wójtowicz. Jakie są plany partii Razem na ten czas?

„Jesteśmy gotowi na maraton wyborczy"

Przyszły rok jest kluczowy dla partii opozycyjnych, ponieważ odbędą się wybory parlamentarne, a później samorządowe. Partia Razem od 2019 tworzy koalicję Lewicy wraz z Nową Lewicą (powstałą po połączeniu dawnego SLD i Wiosny). W Sejmie województwo łódzkie z ramienia Razem reprezentuje kutnowska posłanka Paulina Matysiak.— Przed nami mnóstwo pracy i czas pełen wyzwań, ale jesteśmy gotowi na maraton wyborczy — mówi Adam Kępiński, który w zarządzie okręgu łódzkiego partii zasiada po raz drugi. — Mamy osoby gotowe do startu w wyborach, które chcą realizować nasz lewicowy program. Zwieramy szyki i nie zwalniamy tempa, aby już wkrótce zacząć dyskutować o roli Lewicy w przyszłym rządzie — dodaje.— W naszych szeregach jest wiele osób, którym bliska sercu jest polityka miejska. Chcą mieć wpływ na to, co dzieje się w samorządzie — zapewnia Anna Salamon, zajmująca się budowaniem relacji z innymi organizacjami. — Nie zamykamy się na innych, jesteśmy partią dialogu i z otwartymi ramionami witamy ludzi podzielających nasze wartości.

Współpraca kluczem do sukcesu

Jak łódzkie struktury partii Razem zapatrują się na współpracę ze swoimi koalicjantami z Sejmu? — Zaletą naszej koalicji jest to, że potrafimy się pięknie różnić, ale też wiele nas łączy, bo chcemy silnego i opiekuńczego państwa, które nikogo nie zostawia za burtą — wyjaśnia Agnieszka Smoręda, która blisko współpracuje z parlamentarzystami Lewicy. — Dlatego silna lewicowa lista i współpraca na lewicy to w tym momencie nasz główny cel, abyśmy mogli skutecznie wprowadzać nasze pomysły w życie, jak np. krótszy czas pracy, tanie mieszkania czy leki za 5 zł — podkreśla Smoręda i jest przekonana, że partia będzie mogła w przyszłości przedstawić swoich radnych w Łodzi i innych miejscowościach regionu.

— Do naszych łódzkich struktur zapisują się ostatnio młode osoby oraz członkowie związków zawodowych. Myślę, że to jasny dowód na to, że przyciągamy świeżą energię i jesteśmy głosem po stronie pracowników — komentuje Rafał Grabski odpowiedzialny za sprawy członkowskie.

„Polska dla milionów, nie dla milionerów"

Członkowie nowego zarządu podkreślają, że łączy ich chęć stworzenia w Polsce państwa dobrobytu na miarę XXI wieku. — Nasze propozycje kierujemy także do mieszkańców mniejszych miejscowości. Priorytetem jest dla nas np. transport publiczny. Chcemy, aby autobus dojeżdżał do każdego sołectwa, a pociąg był dostępny w każdym powiecie — mówi Henryk Wójtowicz, mieszkaniec Głowna i najmłodszy członek zarządu. — Chcemy Polski dla milionów, a nie dla milionerów! — dodaje.

Kim są członkowie nowego zarządu łódzkiego Razem?

Agnieszka Smoręda — łodzianka, amerykanistka, członkini Rady Krajowej Razem. Ukończyła stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie od 2014 roku prowadzi zajęcia na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych. Od 2022 roku współpracowniczka Koalicyjnego Klubu Poselskiego Lewicy odpowiedzialna m.in. za wsparcie procesu legislacyjnego. Interesuje się polityką zagraniczną, kulturą i mediami. Ważna jest dla niej polityka mieszkaniowa i rynek pracy.

Adam Kępiński — inżynier, menadżer, łodzianin oraz amator literatury. Wierzy w dialog społeczny i demokratyczne podejmowanie decyzji. Do polityki przyciągnęła go chęć włączenia się w walkę z wyzwaniami społecznymi takimi jak rosnące nierówności społeczne i pogłębiające się zmiany klimatyczne.Anna Salamon — łodzianka z wyboru, łebianka z pochodzenia. Z wykształcenia marketingowiec i nauczycielka wychowania fizycznego. Zawodowo zajmuje się organizowaniem wydarzeń. Mama dwójki dzieci. Dołączyła do partii Razem, bo chce mieć wpływ na rzeczywistość, w której żyje. Pragnie wzmocnić głos tych ludzi, których polscy politycy nie słuchają.

Rafał Grabski — polonista, dyrektor biura poselskiego Pauliny Matysiak, druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobieniu, edukator seksualny. Od urodzenia mieszka w gminie Aleksandrów Łódzki. Miłośnik transportu publicznego, świeckiego państwa i progresywnych podatków. Uwielbia wnikliwe reportaże i podróże pociągiem.

Henryk Wójtowicz — student psychologii, socjaldemokrata, mieszkaniec Głowna. Były członek zarządu Młodych Razem i współzałożyciel łódzkich struktur młodzieżówki. Asystent społeczny posłanki Pauliny Matysiak i uczestnik wielu protestów. Zapalony debatant, który od lat bierze udział w konkursach debat oksfordzkich. Pasjonat muzyki rockowej, motoryzacji, historii oraz wielbiciel psów.

(Partia Razem - Okręg łódzki)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

TairawTairaw

0 1

Czuć normalność !!! 04:23, 13.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LidkaLidka

0 0

Spady, nie róbcie parady! 22:37, 25.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%