Zamknij
REKLAMA

Rodzinna niedziela w licheńskim sanktuarium

18:50, 05.08.2022 | Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu
Skomentuj Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu
REKLAMA

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na spotkanie z Jezusem w domu Matki – w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, Patronki szczęścia rodzinnego. Już w najbliższą niedzielę, 7 lipca, spotkanie rozpocznie się Mszą św. z błogosławieństwem rodzin. Po Eucharystii będzie czas na rodzinne zdjęcia, bezpłatnie wykonywane na schodach bazyliki licheńskiej.

W godzinach popołudniowych 14-16 zapraszamy na wspólne zabawy i animacje dla dzieci na placu przy dzwonnicy obok Domu Pielgrzyma “Betlejem”.

Trwa również IV Międzynarodowy Festiwal Organowy „Basilica Sonans”. Wykonawcą niedzielnego koncertu będzie Maciej BATOR, założyciel pierwszej w Polsce szkoły organów online. Artysta występował w Polsce, Czechach, Słowacji, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Szwecji, Danii, Rosji i we Włoszech. Od 2009 roku pracuje w Świdnicy jako nauczyciel gry organowej i organista. Jest kantorem Kościoła Pokoju w Świdnicy, gdzie zainicjował cykl koncertów Symfoniczne Organy Schlaga. Wspólnie z małżonką organizuje życie muzyczne: koncerty, spotkania, nagrania płytowe, audycje i programy muzyczne.

Podczas recitalu publiczność będzie miała okazję usłyszeć m.in. utwory polskich kompozytorów z przełomu XIX i XX wieku: Mieczysława Surzyńskiego czy Feliksa Nowowiejskiego. Pojawią się także taniec Hayduczky z XVI-wiecznej Tabulatury Jana z Lublina, słynna i monumentalna Suita I Peer Gynt norweskiego kompozytora, Edvarda Hagerupa Griega oraz utwory skomponowane przez wykonawcę koncertu, Macieja Batora.

(Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%