Zamknij
REKLAMA

Łukasz Wójcik w pięknym stylu zdobywa tytuł Mistrza Polski

14:24, 27.08.2019 | L. Urbańczyk-Wójcik
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę zakończyły się Szybowcowe Mistrzostwa Polski w Klasie Otwartej. Od 15 sierpnia rozgrywane były na lotnisku w Lesznie, w których startowało ponad 70 zawodników w trzech szybowcowych klasach. Pogoda pozwoliła na rozegranie aż siedmiu konkurencji.

Łukasz w pięknym stylu wywalczył tytuł Mistrza Polski wygrywając trzy konkurencje, dwa razy będąc drugim i od drugiej konkurencji prowadził aż do końca zawodów z dużą przewagą punktową nad konkurentami. Ceremonia dekoracji odbyła się o godz. 22.00 na lotnisku Aeroklub Leszczyński. Dokonywała jej m.in. p.Adela Dankowska, ikona polskiego szybownictwa.

Pierwszym Wicemistrzem Polski został Jakub Barszcz, a drugim Karol Staryszak.

- Mój start w tych zawodach stał pod znakiem zapytania bowiem nie dysponowałem szybowcem, na którym mógłbym latać. Dzięki wsparciu kutnowskiej firmy Polfarmex S.A. miałem możliwość wypożyczyć najnowszej klasy szybowiec JS3. Dzięki wysokiej formie i równym lataniu po raz drugi zdobyłem tytuł Mistrza Polski w Klasie Otwartej i powiększyłem moją kolekcję medalową. Dziękuję mojemu partnerowi Jakubowi Barszczowi, z którym współpraca zarówno w powietrzu, jak i na ziemi układała się bardzo dobrze. To były ostatnie zawody w tym sezonie i z niecierpliwością i nadzieją czekam na przyszły sezon. W tym miejscu także kieruję słowa podziękowania Miastu Kutno, Klinice Kolasiński, Curcuma i WW Reklama, za wsparcie, dzięki któremu mam możliwość sięgać po najwyższe sportowe trofea - mówi Łukasz Wójcik.

(L. Urbańczyk-Wójcik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone