Wiadomości

Zamknij

Rada Miasta Kutno oceni działania prezydenta za 2025 rok

Ola Rzadkiewicz- Śliwicka Ola Rzadkiewicz- Śliwicka 09:48, 23.06.2026 Aktualizacja: 11:06, 23.06.2026
Skomentuj Rada Miasta Kutno oceni działania prezydenta za 2025 rok Prezydent Mariusz Sikora fot. Urząd Miasta Kutno

Dziś, 23 czerwca, o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kutno odbędzie się XLI sesja Rady Miasta Kutno, podczas której radni zajmą się jednymi z najważniejszych decyzji w roku samorządowym. Kluczowym punktem obrad będzie rozpatrzenie raportu o stanie miasta za 2025 rok, głosowanie nad wotum zaufania oraz absolutorium dla Prezydenta Miasta Kutno Mariusza Sikory za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. 

NA ŻYWO https://esesja.tv/transmisja_na_zywo/475/rada-miasta-kutno.htm

Radni przeanalizują sprawozdanie finansowe, wykonanie budżetu, stan miejskiego mienia oraz opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej. Sesja absolutoryjna to jeden z najważniejszych sprawdzianów dla władz miasta, pokazujący ocenę prowadzonej polityki finansowej i zarządzania samorządem.

W porządku obrad znalazły się także uchwały dotyczące sprzedaży miejskich nieruchomości, zmian w budżecie na 2026 rok, aktualizacji Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz uchwalenia planu ogólnego miasta.

Z relacji

Radni obecni są w komplecie czyli 21 osób głosujących.

Dyskusja nad Sprawozdaniem z realizacji Strategii Rozwoju Miasta Kutna 2030 za 2025 rok.

- W sprawozdaniu wskazano, że dla wielu wskaźników nie były jeszcze dostępne dane za 2025 rok. Dlatego chciałem zapytać, na ile dziś możemy rzetelnie ocenić rzeczywisty postęp w realizacji strategii, a na ile opieramy się na danych szacunkowych i cząstkowych danych oraz czy po uzupełnieniu tych danych z GUS-u za 2025 rok pan prezydent planuje przedstawić radzie aktualizację sprawozdania albo przynajmniej informacje, które wskaźniki finalnie potwierdziły zakładane trendy? W strategii wskazano cel Smart City jako większą transparentność, sprawność i efektywność administracji publicznej, a jednocześnie w sprawozdaniu zapisano, że od momentu uchwalenia strategii nie udało się wdrożyć aplikacji interwencyjnej do zgłaszania usterek i zagrożeń dla mieszkańców. Jaki jest realny termin wdrożenia tego narzędzia? W dokumencie wskazano, że nadal nie funkcjonuje Młodzieżowa Rada Miasta mimo, że jej powołanie było przewidziane w założeniach strategii. Czy władze planują wrócić do tego tematu i kiedy młodzi mieszkańcy Kutna otrzymają swoje stałe ciało konsultacyjne? - pytał na początek radny PiS Janusz Kołodziejski.

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%