Zamknij

Trwa nabór na stanowisko dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury

08:41, 18.07.2024 Aktualizacja: 11:21, 18.07.2024
Skomentuj Na kogo czeka dyrektorski fotel? Na kogo czeka dyrektorski fotel?

Zarząd Powiatu Kutnowskiego 11 lipca br. ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie. Dotychczas pełni obowiązki dyrektora Barbara Łącka. Przypomnijmy,  Zarząd Powiatu w sierpniu ubiegłego roku uznał, że trzy konkursy na dyrektorskie stanowiska nie zostały rozstrzygnięte.  25 sierpnia ub. r. powierzył kierowanie placówką B. Łąckiej.

Pani dyrektor łatwo nie miała. Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura w Kutnie przeprowadziła we wrzeniu 2023 kontrolę w Młodzieżowym Domu Kultury.  Kontrolę prowadził wizytator Mariusz Jagielski. Jej tematem była prawidłowość sprawowanego przez dyrektora MDK nadzoru pedagogicznego, zgodności z literą prawa podejmowanych uchwał i opinii przez Radę Pedagogiczną, przeprowadzenie procesu rekrutacji, zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków nauki, opieki i wychowania. O sprawie pisaliśmy TUTAJ

Wizytator sprawdził między innymi statut, program wychowawczo-profilaktyczny, dzienniki zajęć sekcji tegball, rejestr wypadków, regulamin rady pedagogicznej i domu kultury i sprawozdanie ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2022/2023.

Działania kontrolne zostały podjęte w związku z sygnałami spływającymi do Delegatury od nauczycieli, rodziców,  a także związków zawodowych NSZZ Solidarność. Spływające pisma i prośby o interwencję dotyczyły niepokojących sytuacji związanych z podejmowanymi decyzjami przez dyrektor Barbarę Łącką, dotyczącymi ruchów kadrowych oraz planowania przeprowadzania procesu rekrutacji, tworzenia nowych sekcji oraz ograniczenia lub likwidacji dotychczas dobrze się rozwijających.

Wizytator dokonał analizy Księgi Protokołów Zebrań Rady Pedagogicznej za obecny rok szkolny i wykazał liczne braki, uchybienia w zakresie prowadzenia dokumentacji, która jest nieprecyzyjna, chaotyczna, ogólna, nieposiadająca określonych reguł i standardów przyjętych na przykład Regulaminem Protokołowania Zebrań Rad Pedagogicznych Młodzieżowego Domu Kultury. Dyrektor B. Łącka oświadczyła, że - taki dokument nie istnieje. Protokoły następujące po sobie  pisane są zwyczajowo,  rotacyjnie przez nauczyciela wybieranego spośród grona pedagogicznego zgodnie z kolejnością alfabetyczną.

Księga Protokołów nie posiada jednolitej numeracji stron, nagłówka z numerycznym opisem porządkowym, listy obecności nauczycieli prowadzone są w sposób nieusystematyzowany, występują puste pola, bez podpisu nauczyciela. Nie pozwala to w sposób jednoznaczny stwierdzić czy dana osoba była obecna na spotkaniu, czy jej nie było, czy faktycznie dotarła spóźniona. Nie istnieje w Księdze Protokołów forma nieobecny usprawiedliwiony czy nieusprawiedliwiony. Występują skreślenia linią poziomą długopisem, bądź ołówkiem.

Uchwały Rady Pedagogicznej: 

  • w sprawie uaktualnienia regulaminów, które powstały przed 2020 rokiem
  • w sprawie wystąpienia do organu sprawującego nadzór pedagogiczny z prośbą o zbadanie i dokonanie oceny działalności placówki
  • w sprawie wnioskowania o nadanie placówce imienia i sztandaru MDK

nie mają odzwierciedlenia w Księdze Protokołów na temat realizacji powyższych uchwał, a także nie podjęto żadnej uchwały je uchylające.

Protokół z 18 sierpnia 2023 posiada porządek zebrania, ale nie zawiera informacji na temat zebranego quorum. Po sprawdzeniu listy obecności, stwierdzono że zwołana w tym dniu rada zebrała się w składzie sześcioosobowym, potwierdzają to podpisy osób przybyłych na spotkanie, na siedemnaście osób grona pedagogicznego. Na liście obecności brak podpisów oraz adnotacji w sprawie nieobecności usprawiedliwionej bądź nieusprawiedliwionej pozostałych jedenastu osób. Zgodnie z Regulaminem Rada Pedagogiczna nie może obradować, ani podejmować prawomocnych uchwał, ani wydawać prawomocnych opinii. Proceder ten narusza zapis regulaminu Rady Pedagogicznej paragraf 13 punkt 1, 3 - stwierdza Protokół pokontrolny.  Mimo nieprawomocności tego zebrania okazuje się, że przegłosowano uchwały w sprawie wydania opinii w przedmiocie powierzenia przez Zarząd Powiatu Kutnowskiego stanowiska dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury oraz w sprawie zaopiniowania nowych sekcji na rok szkolny 2023/2024, które zatwierdzono pozytywnie w głosowaniu i przyjęto z naruszeniem prawa.

Pomimo to, do dziś dyrektorem MDK jest B. Łącka, żadnych konsekwencji wobec niej ani wobec osób odpowiedzialnych za działalność instytucji oświatowej w powiecie kutnowskim nie wyciągnięto. 

Zarząd Powiatu Kutnowskiego 11 lipca ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie.

I. Do konkursu może przystąpić osoba, która spełnia wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 roku w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej oraz publicznej placówce (Dz. U. z 2023 r. poz. 2578) tj.:

1. nauczyciel mianowany lub dyplomowany, który spełnia łącznie następujące wymagania: 1) posiada wykształcenie wyższe i tytuł zawodowy magister, magister inżynier lub równorzędny, oraz przygotowanie pedagogiczne i kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie; 2) ukończył studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie lub studia podyplomowe, z zakresu zarządzania albo kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą prowadzony zgodnie z przepisami w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli; 3) posiada co najmniej pięcioletni staż pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pięcioletni staż pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego; 4) uzyskał: a) co najmniej bardzo dobrą ocenę pracy w okresie ostatnich pięciu lat pracy albo, b) w przypadku nauczyciela akademickiego – pozytywną ocenę pracy w okresie ostatnich czterech lat pracy w uczelni, - przed przystąpieniem do konkursu na stanowisko dyrektora; 5) spełnia warunki zdrowotne niezbędne do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym; 6) ma pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z pełni praw publicznych; 7) nie był prawomocnie ukarany karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2024 r. poz. 986), a w przypadku nauczyciela akademickiego karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2023 r. poz. 742, z późn. zm.) lub karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 140 ust. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2017 r. poz. 2183, z późn. zm.), oraz nie toczy się przeciwko niemu postepowanie dyscyplinarne; 8) nie był skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe; 9) nie toczy się przeciwko niemu postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego; 10) nie był karany zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o którym mowa w art. 31 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 104 ); 11) w przypadku cudzoziemca – posiada znajomość języka polskiego poświadczoną na zasadach określonych w ustawie z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim (Dz. U. z 2021 r. poz. 672, z późn. zm.), ukończył studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku filologia polska, lub jest tłumaczem przysięgłym języka polskiego;

2. osoba niebędąca nauczycielem, która spełnia łącznie następujące wymagania:

1) posiada obywatelstwo polskie, z tym że wymóg ten nie dotyczy obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym oraz Konfederacji Szwajcarskiej; 2) posiada wykształcenie wyższe i tytuł zawodowy magister, magister inżynier lub równorzędny; 3) posiada co najmniej pięcioletni staż pracy, w tym co najmniej dwuletni staż pracy na stanowisku kierowniczym; 4) nie toczy się przeciwko niej postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub postepowanie dyscyplinarne; 5) ukończyła studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie lub studia podyplomowe, z zakresu zarządzania albo kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą prowadzony zgodnie z przepisami w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli; 6) spełnia warunki zdrowotne niezbędne do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym; 7) ma pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z pełni praw publicznych; 8) nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe; 9) nie była karana zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o którym mowa w art. 31 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 104); 10) w przypadku cudzoziemca – posiada znajomość języka polskiego poświadczoną na zasadach określonych w ustawie z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim (Dz. U. z 2021 r. poz. 672, z późn. zm.), ukończył studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku filologia polska, lub jest tłumaczem przysięgłym języka polskiego;

3. nauczyciel mianowany lub dyplomowany:

1) zatrudniony na stanowisku wymagającym kwalifikacji pedagogicznych w urzędzie organu administracji rządowej, kuratorium oświaty, Centrum Edukacji Artystycznej, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisjach egzaminacyjnych, lub 2) zatrudniony na stanowisku innym niż określone w pkt 1), na którym są realizowane zadania z zakresu oświaty, w urzędzie organu administracji rządowej, kuratorium oświaty, Centrum Edukacji Artystycznej, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisjach egzaminacyjnych, lub na stanowisku, na którym są realizowane zadania z zakresu oświaty w urzędzie organu administracji samorządowej, lub 3) urlopowany lub zwolniony z obowiązku świadczenia pracy na podstawie przepisów ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (Dz.U. z 2022 r. poz. 854) - spełniający wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 roku w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej oraz publicznej placówce (Dz. U. z 2023 r. poz. 2578), z wyjątkiem wymogu posiadania co najmniej bardzo dobrej oceny pracy.

II. Oferty osób przystępujących do konkursu powinny zawierać: 1) uzasadnienie przystąpienia do konkursu oraz koncepcję funkcjonowania i rozwoju Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie; 2) życiorys z opisem przebiegu pracy zawodowej, zawierający w szczególności informację o: - stażu pracy pedagogicznej - w przypadku nauczyciela albo - stażu pracy dydaktycznej - w przypadku nauczyciela akademickiego, albo - stażu pracy, w tym stażu pracy na stanowisku kierowniczym - w przypadku osoby niebędącej nauczycielem; 3) oświadczenie zawierające następujące dane osobowe kandydata: - imię (imiona) i nazwisko, - datę i miejsce urodzenia, - obywatelstwo, - miejsce zamieszkania (adres do korespondencji); 4) poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem kopie dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganego stażu pracy, o którym mowa w pkt 2): świadectw pracy, zaświadczeń o zatrudnieniu lub innych dokumentów potwierdzających okres zatrudnienia; 5) poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem kopie dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganego wykształcenia, w tym dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub świadectwa ukończenia studiów podyplomowych, z zakresu zrządzania albo świadectwa ukończenia kursu kwalifikacyjnego z zakresu zarządzania oświatą; 6) w przypadku cudzoziemca - poświadczonej przez kandydata za zgodność z oryginałem kopii: dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego, o którym mowa w ustawie z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim (Dz.U. z 2021 r. poz. 672, z późn. zm.), lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, na kierunku filologia polska, lub dokumentu potwierdzającego prawo do wykonywania zawodu tłumacza przysięgłego języka polskiego; 7) poświadczoną przez kandydata za zgodność z oryginałem kopię zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym; 8) oświadczenie, że przeciwko kandydatowi nie toczy się postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub postępowanie dyscyplinarne; 9) oświadczenie, że kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe, 10) oświadczenie, że kandydat nie był karany zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o którym mowa w art. 31 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 104); 11) poświadczoną przez kandydata za zgodność z oryginałem kopię aktu nadania stopnia nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego – w przypadku nauczyciela; 12) poświadczoną przez kandydata za zgodność z oryginałem kopię karty oceny pracy lub oceny dorobku zawodowego – w przypadku nauczyciela i nauczyciela akademickiego; 13) w przypadku nauczyciela i nauczyciela akademickiego - oświadczenia, że kandydat nie był prawomocnie ukarany karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2024 r. poz. 986), lub karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r. poz. 742 z późn. zm.), lub karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 140 ust. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r.- Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz.U. z 2017 r. poz. 2183, z późn. zm.); 14) oświadczenie, że kandydat ma pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z pełni praw publicznych.

III. Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym imieniem i nazwiskiem, numerem kontaktowym oraz adresem oferenta i dopiskiem „Konkurs na stanowisko dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie” w Kancelarii Ogólnej Starostwa Powiatowego w Kutnie, ul. Kościuszki 16, w terminie do dnia 31 lipca 2024 roku. Decyduje data wpływu do Starostwa Powiatowego w Kutnie. Oferty złożone po upływie wskazanego wyżej terminu nie będą rozpatrywane. Nie dopuszcza się składania ofert w postaci elektronicznej.

IV. Konkurs przeprowadzi komisja konkursowa powołana przez Zarząd Powiatu Kutnowskiego.

V. O terminie i miejscu przeprowadzenia postępowania konkursowego kandydaci zostaną powiadomieni pisemnie. Na żądanie organu prowadzącego kandydat jest obowiązany przedstawić oryginały poświadczonych kopii dokumentów. Kandydat na konkurs zgłasza się z dokumentem tożsamości. Komisja konkursowa przed przystąpieniem do rozmowy z kandydatem dopuszczonym do postępowania konkursowego ma prawo żądać przedstawienia dokumentu potwierdzającego jego tożsamość i obywatelstwo

(Ola Rzadkiewicz-Śliwicka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(13)

11

13 0

Czyżby napisane pod Tomasza M?

11:51, 18.07.2024
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

agroagro

3 0

To słabo umocowany zawodnik, wiec raczej nie, po za tym on nie jest z tej opcji co trzeba

23:17, 21.07.2024

konwokonwo

22 3

Skompromitowany Januszek szuka pracy. Wróble ćwierkają, że Daniel jest skłonny mu powierzyć, bo to kumpel Doroty. Nasz starosta narobił zamieszania z naborem do szkół średnich. Wielu uczniów nie znalazło się na listach. Jest awantura, rodzice dostają szału. Takiego mamy nieudacznika.

14:15, 18.07.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Roj pszczol Roj pszczol

12 1

Co dalej z K.R? Kiedy jej "kadencja" wreszcie się skończy? Tyle złego...
Nowy dyrektorze miej JAJA!

07:42, 19.07.2024
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

para sol ochronnypara sol ochronny

4 0

Niech odpowiedzią będzie piosenka zespołu Kombi Nietykalni

22:44, 19.07.2024

DrakeDrake

11 3

Janusz w firmie to gwarancja "burdelu na kółkach" ;-)

09:27, 19.07.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolaPola

12 2

Ciekawe czy Janusz ma kolejne zarzuty za "działania" w Ohp w Łodzi?

10:45, 19.07.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

były uczeń Staszicabyły uczeń Staszica

12 2

Janusz, dawaj laska bo stygnę, dyrektorem? To farsa przecież. Gość jest przecież skompromitowany. Szkoda MDK.

16:25, 19.07.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

waliklwalikl

5 2

Kowal jeszcze bedzie na kolanac prosił porzedniego dyrektora, ,zeby wrocil

21:50, 19.07.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

takie totakie to

7 0

Zarząd Powiatu w sierpniu ubiegłego roku uznał, że trzy konkursy na dyrektorskie stanowiska nie zostały rozstrzygnięte. 25 sierpnia ub. r. powierzył kierowanie placówką B. Łąckiej.
A to nie było tak jak mówi ulica, iż wspomniana wcześniej Łącka startowała w jednym z tych konkursów i nie została wybrana, bo delikatnie mówiąc nie miała przychylności związków zawodowych i rady pedagogicznej i miała mało głosów za komisji konkursowej, dlatego konkurs przegrała, a mimo to powiat powierzył tej kobiecie kierownicze stanowisko i teraz jakieś dziwne insynuacje, że nie dała rady i były jakieś nieprawidłowości, które mogą skończyć się jakimś grubszym postępowaniem administracyjnym, bo sobie kozła ofiarnego znaleźli. W tym miejscu należało by zapytać, czy prowadzenia dokumentacji w ten zwyczajowy sposób oraz braki jakiś regulaminów, protokołów, czy co tam zostało wymienione, powstały za jej krótkiej i burzliwej kadencji, czy dostała je w spadku po swoim poprzedniku. Tak było by utrzciwie, bo albo rozliczać za to wszystkich, albo nikogo.

11:46, 20.07.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

auć to boliauć to boli

5 0

Pomimo to, do dziś dyrektorem MDK jest B. Łącka, żadnych konsekwencji wobec niej ani wobec osób odpowiedzialnych za działalność instytucji oświatowej w powiecie kutnowskim nie wyciągnięto. Pytanie, czyim plecakiem, czytaj protegowanym jest owa Łącka, bo tam jeśli sprawa będzie rozwojowa i ktoś się temu bardziej zacznie przyglądać to konsekwencję mogą być srogie i abdykacja ze stanowiska dyrektora nie sprawia, że się ich uniknie, to wręcz jakby przyznanie się do winy. A możliwym wynikiem w trakcie jakiś postępowań, oprócz kar finansowych, może być nawet zakaz wykonywania zawodu na jakiś czas lub zakaz zasiadania na stanowiskach kierowniczych, gdzie to pierwsze w przypadku czynnego nauczyciela to sroga konsekwencja.

23:40, 21.07.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NauczycielNauczyciel

5 0

Uczciwy człowiek trzyma się z daleka od tego.....

06:47, 22.07.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

barak dobrzelinbarak dobrzelin

4 0

Kowalik jeszcze nie posprzątał w oświacie tego bałaganu po Kotulskiej, to co się dziwić, że nikt dyrektorem nie chce być, ba nawet chciał ją namaścić na następną kadencję, gdzie tu chyba chłop doznał chwilowej pomroczności, proponując ową kandydaturę tej bardzo elokwentnej kobiety, która zmarnowała swoją szansę od losu, z nikim się dogadać nie umiała, w sumie to, że nie zgodziła się zostać ponownie vicką to była jej najlepsza decyzja od lat. Chodź to nie zmieni faktu ilu ludzi przez nią nerwy straciło.

22:23, 23.07.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

!!!!!!!!!!

3 1

Januszek, proszę nienawidzącej wszystkich pani, ożywił tę szkołę, stworzył od podstaw kilka pracowni, dzięki niemu powstało (pierwsze chyba w regionie) szkolne boisko wielofunkcyjne, warsztaty szkolne zaczęły prowadzić swoją działalność (dziś nic tam się już nie dzieje) - charakter miał nieciekawy ale dbał o tę szkołę. A proszę poinformować czytelników co zrobili następni dyrektorzy po Panu Januszu, ano niewiele. Proponuję spacer po (d. internat) korytarzach szkolnych, brudnej od kurzu sali gimnastycznej, zalewanych pomieszczeniach warsztatów itp.

17:14, 24.07.2024
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

bibliotekarkabibliotekarka

1 0

Januszek, dawaj bo stygnę.

21:37, 26.07.2024

tak byłotak było

0 0

Najlepszym dyrektorem tej szkoły puki co był madczak, pozniej reszta starała mu sie dorównać, ale puki co nikomu nie wyszło, za jego kadencji, warsztaty dobrze funkcjonowały, a podczas naboru było po kilku chętnych na jedno miejsce. Fakt, żeby kolorowo nie było za mocno, za jego kadencji zdarzały się takie zakały pedagogiczne jak na przykład nauczyciel od angielskiego kalkstein, co szantażował uczniów, tym, iż nie zdadzą z jego przedmiotu w klasie maturalnej, jeśli będą chcieli zdawać maturę z angielskiego. I trochę osób nie podeszło przez takiego pseudo nauczyciela do matury już nigdy, przekreślając sobie szanse na studia.

01:52, 31.07.2024

ktokto

0 0

I jak tam kto wygrał, kto został namaszczony?

23:11, 28.07.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%