Zamknij
REKLAMA

Nie będzie przychodni w Pleckiej Dąbrowie?

12.21, 30.09.2022 Ola Rzadkiewicz Aktualizacja: 13.11, 30.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Lekarz Jerzy Gołąb z NZOZ Pro Familia w Pleckiej Dąbrowie w gminie Bedlno wraz z personelem przechodzą na emeryturę. Jak mówi nam J. Gołąb służył tej społeczności od 1981 roku, dosłownie służył bo oprócz pracy, z jego własnych pieniędzy remontowano budynek przychodni. W poprzednich latach z budżetu gminy Bedlno wymieniono jedynie okna na dole placówki. O tym okresie lekarz mówi "zero wsparcia dla ośrodka zdrowia". Od jutra lekarza w przychodni nie będzie. 

W gminie Bedlno funkcjonuje aż pięć ośrodków zdrowia, w innych gminach jak mówi lekarz jest tylko jeden. Przychodnia ma koło 700 pacjentów pod swoją opieką m.in. z Pleckiej Dąbrowy, Pniewa, Antoniewa i innych wsi. Wchodzę do sklepu nieopodal przychodni i pytam czy mieszkańcy są przygotowani na zamknięcie placówki.

- Nie wyobrażam sobie, że będziemy jeździć gdzieś dalej. Doktor Gołąb to nasz lekarz. A starsze osoby to co mają zrobić? - pyta kobieta.

- Moją ideą, marzeniem było stworzenie jednego, dużego, dobrego ośrodka - mówi nam lek. Jerzy Gołąb.

Lekarz posiada specjalizację drugiego stopnia z chorób wewnętrznych ukończoną z wyróżnieniem i z medycyny rodzinnej. Solidne wykształcenie medyczne i wskazane specjalizacje doktora wzbogaca wieloletnia praktyka w oddziale wewnętrznym pierwszym w kutnowskim szpitalu i ogromne doświadczenie zawodowe poparte szerokimi zainteresowaniami, pracą orzeczniczą i opiniodawczą. Jako starszy asystent z drugim stopniem specjalizacji z chorób wewnętrznych był także odpowiedzialny w ramach pełnionych dyżurów za oddział intensywnej opieki kardiologicznej.

Sam obiekt przychodni najwięcej zyskał po reformie służby zdrowia z 1999 roku a w zasadzie od momentu kiedy lekarz podjął śmiałą decyzję utworzenia w miejsce gminnego ośrodka zdrowia od stycznia 2002 roku Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Zaryzykował bowiem rozpoczęte prace remontowe i lepsze wyposażenie pochłonęły niemałe środki, a rynek usług medycznych dopiero się kształtował. Kalkulacja była jednak prosta, podjęte ryzyko opłacało się pacjentom.

W budynku dotychczasowego ośrodka wymieniony został główny ciąg dopływów wody oraz instalacja i wyposażenie sanitarne, położono glazurę, terakotę, wymieniono drzwi i okna na nowoczesne. Poprawił się standard użytkowy lokalu, zwiększyła się też jego estetyka, co nie pozostaje przecież bez wpływu na samopoczucie pacjentów. Zmianie uległ także wygląd zewnętrzny budynku, zmieniona została elewacja.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Pro Familia w Pleckiej Dąbrowie to nie tylko dobra baza i odpowiednie wyposażenie w sprzęt medyczny niezbędny do udzielania świadczeń, to przede wszystkim odpowiednia kadra, która zapewniała opiekę zdrowotną udzielając w skali roku około 8 000 świadczeń medycznych. Nie licząc, kierującego placówką lekarza Jerzego Gołąba, zespół tworzyli lekarz stomatolog Ewa Piechocińska Gołąb oraz oddana dla pacjentów magister pielęgniarstwa siostra Urszula Myszak ze Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Świętej Rodziny z Bordeaux,  która prowadziła gabinet zabiegowy, punkt szczepień, profilaktykę zdrowotną i bilanse zdrowia uczniów w podległych szkołach podstawowych.

W pomieszczeniach NZOZu codziennie czynna jest apteka. Pacjenci mogą liczyć na laseroterapię, magnetoterapię, galwanizację, zabiegi diadynamiczne, soluks. Odpowiednią opiekę otrzymują chorzy z zespołami bólowymi kręgosłupa, po urazach złamaniach, w chorobach zwyrodnieniowych, prowadzona była również gimnastyka korekcyjna wad postawy i chorób kręgosłupa u dzieci oraz ćwiczenia w ramach uniwersalnego gabinetu usprawniania leczniczego. Na miejscu można codziennie wykonać badania laboratoryjne i EKG.


 - Młodsze osoby jakoś dadzą radę, zostaje przepisanie się, albo wizyty prywatne, ale co mają powiedzieć samotni seniorzy? Kto zadba o zdrowie samotnej 80-latki? Doktor Gołąb to dobry lekarz, w ośrodku była też pielęgniarka, były badania i była apteka, a teraz zostajemy pozostawieni sami sobie.  Wójt Józef Ignaczewski nas nie słucha, w obecnym ośrodku chce zrobić mieszkania socjalne, przecież to skandal, że nie dba się o zdrowie i życie mieszkańców gminy.  Prosimy o pomoc i interwencję bo jesteśmy zdesperowani, a wiemy, że są chętne przychodnie (m.in. z Kutna), aby wejść do ośrodka w Pleckiej Dąbrowie i dalej nas leczyć, ale wójt Ignaczewski mówi nie - informuje nas mieszkanka z gminy Bedlno. 

Wójt Józef Ignaczewski kategorycznie zaprzecza, że gmina chce zamienić ośrodek na mieszkania socjalne. Na górze rzeczywiście jest lokal dla rodziny zastępczej, wcześniej mieszkał tam kierownik lecznicy, ale póki co prowadzi rozmowy z przychodniami i lekarzami, którzy dyżurowaliby w NZOZ. Przychodnię obejrzał mocny na rynku kutnowskim NZOZ, oczywiście również biorąc pod uwagę kwestie ekonomiczne nie podjął pozytywnej decyzji.

- Rozmawiałem wcześniej z panem doktorem, chce odejść na emeryturę od 1 października. Trzeba to zrozumieć. Pracował tu 40 lat. Prowadzę rozmowy z lekarzem, który raczej chce nam pomóc niż zbijać tu kokosy. Myślałem o chociaż 3 dyżurach w tygodniu. Od 1 października raczej się nie uda, ale myślę, że od 1 listopada nowy pan doktor powinien zacząć dyżury.  Nie zamierzam przeznaczać przychodni na mieszkania - mówi nam wójt Józef Ignaczewski. 

 

(Ola Rzadkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (28)

www.kooz.plwww.kooz.pl

3 3

TO NIE DO KOŃCA TAK. ZE STANEM FAKTYCZNYM MOŻNA SIĘ ZAPOZNAĆ NA STRONACH KOMITETU
OBRONY OŚRODKA ZDROWIA www.kooz.pl

p.s. nie mamy nic wspólnego z pleckowskimi kozami 14:52, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

......

5 5

Pan doktor Gołąb, faktycznie lekarz bardzo dobry, z dużą wiedzą. Zasłużony człowiek, ma prawo iść na emeryturę, ale nam mieszkańca potrzebna jest przychodnia, apteka. 15:32, 30.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TakTak

3 1

Tak, to dlaczego miejscowy ksiądz twierdzi, że jest grabarzem ośrodka ???
Nie wszystko się da wytłumaczyć wypaleniem !!! 16:00, 30.09.2022


www.kooz.plwww.kooz.pl

4 2

CWANIAKUJĄ W GMINIE, CWANIAKUJĄ LEKARZE, NIE ROBIĄ NIC ALBO PRAWIE NIC CI CO POWINNI
TEMATEM OŚRODKA SIĘ ZAJĄĆ !!! JEŻELI NIE BĘDZIE CAŁOTYGODNIOWEJ, TAK JAK BYŁA, OPIEKI
MEDYCZNEJ W OŚRODKU W PLECKIEJ DĄBROWIE ZADYMI SIĘ W KUTNOWSKIM RYNKU MEDYCZNYM
JAK W,, SAJGONIE'' !!!

P.S. NASZĄ SYTUACJĘ FINANSOWĄ RATUJE CHOCIAŻBY WYP...DOLENIE NIKOMU NIEPOTRZEBNEGO
RZECZNIKA PRASOWEGO SZPITALA. PRZECIEŻ NA NIEGO IDZIE WIĘCEJ ŚRODKÓW JAK NA
700 (siedmiuset) PACJENTÓW NASZEGO OŚRODKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 15:50, 30.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ad vocemAd vocem

1 0

Nikogo nie straszymy.,, Zadymi się jak w sajgonie'' to jest metafora, dlaczego to pożeracie, co ??? 16:13, 30.09.2022


www. kooz. plwww. kooz. pl

2 2

Nie straszcie nas kontrolami...ok !!! Nie zaczynamy, cel mamy jasno określony, oddajemy z nawiązką !!! 16:07, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Członek KomitetuCzłonek Komitetu

3 3

Jak mógł równorzędnie funkcjonować na rynku usług medycznych Ośrodek Zdrowia w Pl. Dąbrowie skoro podobny podmiot w Bedlnie miał np.sponsorowane przez gminę ogrzewanie. To przy dzisiejszych cenach opału 35 tys.zł. Mieć, a nie mieć to chyba jest różnica ???
Infrastrukturę grzewczą też musiał lekarz z P.D. nabywać za swoje.
Jakie to było dbanie przez gminę o równy dostęp do opieki zdrowotnej mieszkańców kiedy lekarz
w Bedlnie miał np. na zawołanie wymienianą szybę w oknie, a lekarz w P.D. musiał się zajmować
naprawą dachu ???
Jedno i drugie da pewnie podobną kwotę jak ta pierwsza.
Byt kształtuje świadomość, no to który lekarz mógł mieć uśmiechniętą minę i spokojnie zająć się leczeniem pacjentów...???
Nie napiszę jak był przez poprzedniego wójta traktowany lekarz z P.D. i jak niektórzy pacjenci żeby temu drugiemu się przypodobać przenosili się do Bedlna, po prostu, żeby nie psuć atmosfery.
To przez te wszystkie lata daje milionowe kwoty, które gmina i ośrodek w Bedlnie powinni
pacjentom z P.D. zrekompensować, gdyby mieli odrobinę przyzwoitości ( k...rwa, aż się sam
zaśmiałem) i przynajmniej do czasu kiedy nie przyjdzie do P.D. nowa kadra medyczna solidarnie
i solidnie się nimi zająć.
Pomarzyć dobra rzecz, niekoniecznie. Przecież zdają sobie chyba sprawę z tego, że zawsze to
elegantsze rozwiązanie niż wymuszone siłą argumentów nie do odrzucenia !!!
TYLE I AŻ TYLE !!! CHYBA DOKTOR GOŁĄB SIĘ ZE MNĄ ZGODZI, PRAWDA ???
________________________________________________________________________________
carpe diem

18:50, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kom. Obrony OśrodkaKom. Obrony Ośrodka

5 1

Z całym szacunkiem do siostry Urszuli, ale jest wyjątkowym nietaktem, żeby nie powiedzieć dosadniej,
żeby przedstawiać jako najbardziej zasłużoną pielęgniarkę właśnie ją. To że ten ośrodek jeszcze
funkcjonował ze względów personalnych to jest tylko i wyłącznie zasługą siostry DANUŚI, CIEPŁEJ ,
KOMPETENTNEJ, ŻYCZLIWEJ OSOBY którą na koniec nieładnie potraktowano.
P.s. Skąd eKutno pozyskało wiedzę do tego artykułu, spod sklepu ??? Gratulacje !!! 21:49, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TerusTerus

5 4

Program PiS jest słuszny bo zadbano by pacjenci z Pleckiej wyciszyli się w kutnowskim prosektorium 22:58, 30.09.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PleckowianinPleckowianin

2 0

Pacjenci z Pleckiej dopóty dopóki nie oddadzą z nawiązką za to jak ich potraktowano nie wyciszą
się nigdy. W przeciwieństwie do pacjentów z Kutna, którzy mają najwięcej na metr kwadratowy
zakontraktowanych w NFZ lekarzy w Polsce, a i tak się leczą prywatnie w innych miastach. I to z
miernym skutkiem czego najlepszym przykładem jest interlokutor nade mną, któremu życzymy
żeby żył jak najdłużej. I niech mu gwiazdka pomyślności nigdy nie zagaśnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 03:11, 01.10.2022


SuretSuret

0 0

Słoiku bo nie dzbanie, przyszło sprawdzam !!! 08:25, 03.10.2022


LudLud

5 3

Do KOOZ. Nie róbcie zadymy i ludziom wody z mózgu. Gdyby Pan doktor z Pleckiej Dąbrowy zadbał o swoich pacjentów, a swoje chamstwo i butę schował w kieszeń to miałby pacjentów
Swoim zachowaniem sam wszystkich wypędził, bo ludzie to nie bydło i nie pozwolą się tak traktować i wówczas nie byłoby miejsca na powstanie innych ośrodków. Bardzo dobrze, że ludzie mają wybór I jest konkurencja, a jak ksiądz lub inny przedsiębiorca chce wesprzeć to zawsze może oddać parę tysięcy żeby skowronki w głowie się nie lęgły z przepychu. Tyle w temacie.🔥 00:29, 01.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KOOZ/sympatykKOOZ/sympatyk

1 0

Konkurencja tak, ale na równych zasadach/ Tyle w temacie !🔥🔥🔥 06:58, 03.10.2022


www.kooz.plwww.kooz.pl

4 2

Ludu, posłuchaj !!! Nie robimy wody z czegoś tym, którzy tego czegoś nie mają. Nasz przekaz
jest jasny: chcemy obronić nasz ośrodek, przy budowie którego miejscowi mieszkańcy pomagali
przed zlikwidowaniem. Bo taki był zamysł pewnych osób którzy palą teraz tzw. głupa. Są w tej
grupie i lekarze i samorządowcy i wiele, wiele innych ,,ciekawych person''w tym tzw. kościółkowi.
Czytajcie naszą stronę to się sukcesywnie wszystkiego dowiecie !!!
Natomiast nie może być tak, żeby nie oddać ,, cezarowi co cesarskie". Doktor miał swoje humory,
jak każdy. Pracując w jednym miejscu tyle lat ( ponad 40) siłą rzeczy dorobił się oponentów.
Spójrzcie, nawet na Gucwińskich z wrocławskiego ZOO na koniec pluli. A,, materię'' miał do
obrobienia ciężką, wystarczyło że ktoś nie dostał za 50 zł zwolnienia na zawołanie i już pędził
do Bedlna, z dokumentacją oczywiście, po wygłoszeniu chamskiej tyrady w stosunku do niego.
Osaczyli go też toksyczni, nastawieni tylko na cash ludzie i chyba się trochę pogubił.
Tak, że spokojnie z tą oceną.
Źle zrobił, zwłaszcza sobie, że nie pochylił się nad przyszłością ośrodka z sercem, tylko zaczął
kombinować, co rykoszetem odbiło się na nas. Ośrodka nie zamyka się z dnia na dzień przy tylu
starszych pacjentach, często z chorobami nowotworowymi. A oni naprawdę byli w stosunku do
niego bardzo ,,mili". Z MIESIĘCZNYM WYPOWIEDZENIEM TO SIĘ ZAMYKA GABINET MASAŻU !!!
Szkoda, że tak wyszło. No cóż, umarł król , niech żyje król. Psy szczekają, karawana idzie dalej !!!
A my robimy swoje. Teraz nie ma odwrotu, muszą wszyscy dojrzeć do tego, żeby zrozumieć, że :
Ośrodek w Pleckiej Dąbrowie BYŁ!!! JEST!!!!!! I BĘDZIE !!!!!!!!!!
P.s. Sprzedawczyków typu radny Olejniczak, który lobbował za zamknięciem ośrodka kupiony
posadą żony będziemy punktować szczególnie. 04:39, 01.10.2022

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

NickNick

11 0

Radny kilka lat temu z całych sił popierał Kolacha, a dziś popiera Ignaczewskiego. Jest tam gdzie władza i koryto. Czy taki człowiek ma lustro w domu i może sobie spojrzeć w oczy? 07:00, 01.10.2022


ad vocemad vocem

2 1

Do Nicka. Nie zajmujemy się polityką. Nie bijemy piany. Jak chcesz pomóc sprawie to nie pisz
o lustrach tylko konkrety. Co, gdzie, kiedy np. ukradł, zdefraudował, komu dał w ,,pazur'', z kim się przespał, czy kto go zerżnął !!! O ile masz dowody oczywiście !!! Pisz na naszą stronę do zakładki
PODZIĘKOWANIA. Tam wszystkim dziękujemy za to co robią, czy robili na rzecz naszego ośrodka !!! 08:43, 01.10.2022


ad vocem 1ad vocem 1

2 1

,,Wójt gminy, sekretarz, i siostra Olejniczaka są ,,spowinowaceni''poprzez ARiMR, tam pracowali"
Od tego kalibru w górę piszcie informacje, na inne szkoda nafty i papieru.
Natomiast jeżeli chodzi o inne ,,czynności seksualne'' to chodzi tylko o takie, które są związane
z mobbingiem lub dokonując których ktoś miał konkretną korzyść, np. finansową w postaci dotacji.
Obyczajówka nikogo nie interesuje.
Nie bijcie piany, nie dokładajcie oraz nie zmyślajcie. Ok !!!
Dziękujemy !!! 13:24, 01.10.2022


ad vocem2ad vocem2

0 0

Zaoranie cmentarza, już lepiej !!! Z tym akurat już można coś zrobić !!!
Dziękujemy !!! 13:28, 01.10.2022


www.kooz.plwww.kooz.pl

2 1

UWAGA!!!
______________
Korzystając z gościnności łamów eKutna chcielibyśmy poinformować wójta Ignaczewskiego, radnego
gminnego Gajewskiego, radnego powiatowego Drabika oraz dr. Kurpiewskiego, że zdezorientowani
pacjenci naszego ośrodka nie wiedzą co mają dalej robić. Większość z nich została poinformowana
o zakończeniu działalności ośrodka w ostatnim tygodniu. Są też tacy którzy dowiedzieli się o tym dziś.
Były właściciel ośrodka 29 sierpnia prosił przedstawicieli komitetu, żeby tego nie rozpowiadać. Wywiesił
prawie nieczytelną informację na drzwiach ośrodka o zakończeniu działalności z przyczyn stricte
ekonomicznych, przepraszając za niedociągnięcia. Na spotkaniu z władzami gminy i przedstawicielami
komitetu gdzie gmina zadeklarowała chęć pomocy dla ośrodka tj. termomodernizację wraz pompą
ciepła i chciała obniżyć dla ośrodka czynsz nagle stwierdził, że odchodzi na emeryturę (co zresztą
miał prawo zrobić od czterech lat) z powodu wypalenia się psychicznego całego personelu. Dlaczego
o tym piszemy, ano dlatego że na spotkaniu z nami deklarował chęć pozostania jeszcze
pół roku, żeby na spokojnie znaleźć jakąś nową obsadę medyczną ośrodka. Co by było normalnym
rozwiązaniem. Co ciekawe zmienił zdanie po tym jak zaczęliśmy sugerować, że lobbowane przez niego
rozwiązanie przejęcia ośrodka przez dr. Kurpiewskiego może mieć na celu tylko wrogie przejęcie
samych pacjentów. Jak się myliliśmy co do intencji dr. Kurpiewskiego zawsze może udowodnić , że
było inaczej. Zwłaszcza teraz kiedy wójt twierdzi, że na pierwszego października nie ma chętnego
lekarza.
Przedstawicielom Dermexu podpowiadamy, że na naszym terenie są trzy Panie pielęgniarki, które
by pewnie pracę w naszym ośrodku chętnie podjęły i to pewnie nie po cenach,,warszawskich'' o ile
jest prawdą, że zrezygnowali dlatego, że przerósł ich temat braku i wynagrodzeń pielęgniarek. Taką
wiedzę przekazał nam radny Gajewski. Natomiast gdyby było prawdą co przekazał nam radny Drabik,
że Dermex zrezygnował dlatego, że nie chciano mu obniżyć czynszu, który gmina chciała obniżyć innym podmiotom to jak się komuś z nas coś stanie w przypadku braku lekarza w naszym ośrodku
to odpowiednie organa będą miały wszystko podane na tacy.
NIE KUPCZCIE LUDZKIM ZDROWIEM, ZERGAR TYKA...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Więcej szczegółów, o których nie chcemy pisać na razie dla dobra sprawy znajdziecie
na nasze stronie: www. kooz. pl
_________________________________________________________________________________________________
DZIAŁAMY TRANSPARENTNIE I PRZEWIDYWALNIE. NASZYM CELEM JEST PRZYWRÓCENIE
MOŻLIWOŚCI LECZENIA PACJENTÓW NASZEGO OŚRODKA W NASZYM OŚRODKU !!!!!!!!!!
10:41, 01.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PleckowiankaPleckowianka

2 2

A to zdjęcie to specjalnie eKutno zrobiło takie żeby żaden lekarz,, ze świata" nie chciał tam przyjść ?
Stan faktyczny oddają zdjęcia na kooz. pl. To jest naprawdę ładny budynek z ciekawą architekturą
w uroczym miejscu. 13:57, 01.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wlc@[email protected]

0 0

Curwa, co ten koT tam robi, ma jaja wie kto ? 16:36, 01.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserwatorkaObserwatorka

2 0

To takie nasze, takie słabe. Jedni robią co mogą ( może nie koniecznie tak! ) i chwała im za to !
Inni zza węgła życzą im niepowodzenia, czekając na cud. Cudu nie będzie. Gołym okiem widać,
że to jest grubymi nićmi szyte, nawet ten artykuł jest sponsorowany, a szkoda.
Jeżeli ten ośrodek/przychodnię zamkną teraz to na wieki. Żaden lekarz tu nie przyjdzie, żeby
zaczynać od zera. Taki mamy klimat. Tyle tylko, że w tym przypadku zamknięcie tego punktu
pomocy medycznej jest nie na rękę nikomu, a już chyba najmniej lekarzom. Przecież jak upublicznią
( a stać ich na to ) co ludzie wypisują na stronie tego komitetu na nich, to najbardziej dostanie się im.
Tylko dlaczego oni to kasują, niech ludzie wiedzą . Nic z tego nie rozumiem. W każdym razie trzymam
kciuki ... no właśnie tylko za co ?

dobrze wyposażone szpitale tyle tylko, że 08:34, 02.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Jeszcze raz ja !Jeszcze raz ja !

1 0

Nie,, koniecznie ''tak>>>koniecznie tak. Niekoniecznie wtedy wszystko mogłam wiedzieć, sorry ! 19:33, 03.10.2022


KOOZKOOZ

1 1

Naganiaczom z Bedlna mówimy PRECZ !!!!!!!!!!! Jeżdżą hieny po wsiach i próbują werbować ludzi !!!
uwaga: BĘDĄ ŁAPANI I W WORKACH ODSTAWIANI POD TAMTĄ PRZYCHODNIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 09:14, 02.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PacjentPacjent

2 0

,, Chyba niedługo umrę " mówi zrezygnowany Pan Tomek.,, Coś tam słyszałem, że Gołąb odchodzi''
,,Mnie tam wszystko jedno'' dodaje na koniec, sącząc piwo / sic.cyt.
___________________________________________________________________________________________________________
,,Co będzie z moją mamą ? "pyta Pani Monika ,,Tyle lat tu się leczyła '' dodaje/ sic. cyt
____________________________________________________________________________________________________________
,,Skurw...syny chcieli mi, jak byłem na Anetowie jakąś kartkę wcisnąć, żebym się zapisał
do Bedlna'' mówi Pan Andrzej/ sic. cyt.
_____________________________________________________________________________________________________________
,,Tego Ignaczewskiego to powinni na gnoju wywieść " proponuje Pani Halina, na próbę
wytłumaczenia jej, że w gminie rządzi Pan Zenek i żeby z tym pomysłem poszła do radnego
Gajewskiego macha ramionami, dodaje ... A po co...?" i odjeżdża rowerem/ cyt.sic.
_____________________________________________________________________________________________________________
,, To co, córka przyjdzie nas leczyć'' zagaduje jednego ze stojących przy banerze komitetu mężczyzn
Pani Bożena ,, Nie, pasjonuje się psychiatrią'' odpowiada tamten.,, Szkoda'' mówi Pani Bożena.
,,Ale ma koleżankę, która kończy rezydenturę rodzinną i chce z pasji leczyć ludzi właśnie na wsi"
dodaje mężczyzna. ,,To dobrze, idę wypisać lekarstwa do apteki ''mówi Pani Bożena i idzie do apteki.
Wracając, mówi,, Dobrze, że chociaż ta apteka jest '' i odchodzi./ cyt. sic.
___________________________________________________________________________________________________________
,,Powinni go już dawno wy...dolić," mówi nieznany mężczyzna. ,,Hofman to był lekarz" dodaje.
Poproszony o autoryzację, szybkim krokiem odchodzi./cyt.sic.
_____________________________________________________________________________________________________________
,,Żeby go Kaśka nie postraszyła prokuratorem, to by chłopakowi( chyba synowi) nogę ucięli ''
mówi Pan Wiesiek, tu akurat chodzi o inną przychodnię./ cyt.sic.
_____________________________________________________________________________________________________________
,, Jeszcze trochę to by mi krów w oborze brakło, tak mi leczył kolano, łobuz" mówi mężczyzna,
,,Nigdy go tu nie wpuszczajcie" dodaje. Nie chce się przedstawić, ani nie chce powiedzieć, gdzie
się leczył ( nie w Profamilii). Sprawia wrażenie dobrze zorientowanego, twierdzi że komitetowi
kibicuje./cyt. sic.
________________________________________________________________________________________________________

,,Nic nie ,,zrobita'', to jest mafia" mówi idący po lekarstwa do apteki też nieznany mężczyzna./cyt. sic.
____________________________________________________________________________________________________________
,,Płakać się chce na to wszystko '' mówi starsza Pani idąca też do apteki, chce zachować anonimowość
twierdząc, że jej zięć zabronił cokolwiek mówić jakby do sklepu przyjechała telewizja./cyt.sic.
____________________________________________________________________________________________________________

RUSKI CYRK ??? NIEKONIECZNIE !!! z archiwum www.kooz. pl16:35, 02.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zdezorientowanyzdezorientowany

1 1

To co, tam w aptece leczyli? 23:02, 02.10.2022


www.Kooz.plwww.Kooz.pl

2 0

SZANOWNI PAŃSTWO!!! W związku z licznymi zapytaniami, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości:
INFORMUJEMY, ŻE MACIE ZAGWARANTOWANY DOSTĘP DO BEZPŁATNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ.
O TO GDZIE SIĘ LECZYĆ PYTAJCIE miejscowego radnego Gajewskiego, radnego powiatowego Drabika,
sekretarza gminy Pana Zenka, wójta Ignaczewskiego ( tu nie pomylcie kolejności ) i NFZ oddz.Łodź
tel.42 275 40 30 wew.7. Oni ustawowo mają obowiązek Wam pomóc. W końcu za coś biorą pieniądze.
NIE BÓJCIE SIĘ OSTRACYZMU w miejscowym szpitalu. NIE BÓJCIE SIĘ TEŻ, ŻE WAM ZARAZ NOGĘ UTNĄ,
KTÓRĄ MOŻNA URATOWAĆ, czy tym podobne. AKURAT NAD TYM BĘDZIEMY CZUWAĆ. ZAWSZE TEŻ
MOŻECIE SIĘ PRZED TYM ZABEZPIECZYĆ POSTĘPUJĄC w.g. wskazówek dr.Różyckiego tel. 602 133
124 w godz. 10-12.
Komitet jest społeczny, pracujemy nad tym żebyście się mogli leczyć we własnym ośrodku. Aktualnie
zbieramy materiały do złożenia zbiorowego wniosku o audyt w NFZ i Ministerstwie Zdrowia.
Może nie będzie to konieczne, ostatecznie ,,humanum est errare stultos errare'' to nasze credo,
dotyczy wszystkich !!!
P.s. Nasz telefon również funkcjonuje w godz. 10-12. 09:20, 03.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

A?A?

2 1

A do lekarza Gołąba, przecież nas zostawił jak zabawki w piaskownicy i sobie poszedł obrażony, też?
Ja np. nie wiedziałam, że ośrodek zamykają, dowiedziałam się z banerów. Co to ma być, prawie pół
wieku tam chodziłam, jeszcze do Hofmana.
Co, nie można było ludzi powiadomić w sposób cywilizowany wcześniej, przecież ta pielęgniarka
środowiskowa zbijała tam bąki, co nie mogła tego zrobić? Koszmar, może i dobrze, że sobie poszli. 11:08, 03.10.2022


REKLAMA
REKLAMA
0%