Zamknij
REKLAMA

Złota Rączka dla seniora w Kutnie

10:03, 13.05.2022 | Urząd Miasta Kutna
Skomentuj
REKLAMA

Wymiana głowicy w baterii, naprawa kontaktu czy wymiana uszczelek w odpływie. Te i wiele innych drobnych napraw bezpłatnie wykona wykwalifikowany pracownik w ramach prowadzonego od  początku stycznia w Kutnie pilotażowego programu „Złota Rączka dla seniora".

Od początku funkcjonowania programu po pomoc zgłosiło się wielu seniorów. Jedną z korzystających z takiej usługi była pani Krystyna, u której trzeba było naprawić usterkę elektryczną oraz uszczelnić odpływ kuchennego zlewu.

- Bardzo dobrze, że jest taka złota rączka. To jest coś wspaniałego. Nie mam w Kutnie żadnej rodziny, najbliższych krewnych mam w Łodzi. W klatce też są już tylko same starsze osoby. Nie ma kto takiej naprawy przeprowadzić – podkreśla pani Krystyna.

W dotychczasowych przypadkach zleceń realizowanych w ramach programu „złota rączka" najczęściej chodziło głównie o wymianę uszczelek w odpływach, głowic w bateriach, uszczelek okiennych czy naprawę kontaktów elektrycznych. Naprawy przeprowadza wyspecjalizowany pracownik Samorządowej Spółdzielni Socjalnej.

Zgłoszenia przyjmowane są osobiście w Centrum Seniora lub telefonicznie pod numerem telefonu 780 283 816.

O pomoc mogą wnioskować również pracownicy socjalni. Wszystkie sygnały od mieszkańców są weryfikowane. Kutnowska „Złota rączka" przeprowadza drobne naprawy, obowiązuje też kryterium wiekowe i dochodowe.

(Urząd Miasta Kutna)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%