Zamknij
REKLAMA

60 miejsc dla seniorów w Centrum Usług Środowiskowych w powiecie

19:05, 23.11.2021 | Starostwo Powiatowe w Kutnie
Skomentuj
REKLAMA

W powiecie kutnowskim powstanie Centrum Usług Środowiskowych dla mieszkańców. Jest dofinansowane kwotą ponad 4,5 mln zł ze środków unijnych w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020. Zadaniem ich jest ułatwienie życia osobom mającym trudności w codziennym funkcjonowaniu i ich opiekunom.

W ramach Centrum powstaną dwa Dzienne Domy Pobytu (po 30 miejsc każdy) oraz dwie wypożyczalnie sprzętu rekreacyjnego i opiekuńczego w Żychlinie przy ul. Dobrzelińskiej (budynek MOS) oraz w Klonowcu Starym w gminie Strzelce. Projekt zakłada również usługi asystenckie i opiekuńcze oraz wsparcie towarzyszące - poradnictwo prawne, socjalne i psychologiczne.

Zdaniem Starosty Kutnowskiego Daniela Kowalika "Usługi społeczne i zdrowotne są dla Powiatu Kutnowskiego kluczowe, zależy nam na zapewnieniu jak największego bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców. Projekt ma na celu wyjście na przeciw potrzebom naszych mieszkańców, ograniczenie ubóstwa i wykluczenia społecznego."

Wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska wskazuje, że "osoby starsze oraz niepełnosprawne borykają się z różnorodnymi problemami, które często prowadzą do izolacji społecznej, powodując, że osoby starsze nie wychodzą z domu bądź ograniczają swoja przestrzeń do niezbędnego minimum. Centrum Usług Środowiskowych dofinansowane z europejskiego funduszu społecznego jest odpowiedzią na zapotrzebowanie tych osób."

Jak podkreśla Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber "Potrzeby są ogromne, jak wskazuje wykonana lokalna diagnoza- od sprzętu rekreacyjnego i możliwości korzystania bezpłatnie że specjalistycznych porad oraz zajęć w dziennych domach pobytu. Potrzebujący wsparcia to nie tylko osoby w podeszłym wieku, dotknięte chorobą czy niepełnosprawnością. Pomocy potrzebują bowiem osoby, które toczą często nierówną walkę z trudami codzienności, chorobą i samotnością."

 

(Starostwo Powiatowe w Kutnie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

??? ???

2 1

A kto to będzie prowadził? Powiatowe DPSy czy prywatne firmy? 20:04, 23.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%