Zamknij
REKLAMA

X Zlot Grup Rekonstrukcji Historycznych z dofinansowaniem Marszałka Województwa

19:56, 30.04.2021 | O.R
Skomentuj fot. Cezary Kucharczyk
REKLAMA

Rok 2021 obfituje w jubileusze wielkich twórców. To 100. rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Stanisława Lema, a także 200. Cypriana Norwida. W tym roku obchodziliby także 120. urodziny Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński i rotmistrz Witold Pilecki. Te okazje, a także chęć prezentacji dorobku polskiego i światowego dziedzictwa narodowego oraz prezentacja lokalnego i regionalnego dorobku kultury były inspiracją do wsparcia wydarzeń kulturalnych w regionie.

W wyniku przeprowadzonego konkursu do dofinansowania wyłonionych zostało 21 zadań. W budżecie województwa łódzkiego przewidziano na ten cel 350 tys. zł.

Wsparcie otrzymają organizacje z 15 powiatów woj. łódzkiego, m.in.: fundacja „Canto Pro Classica na organizację w Brzezinach koncertów w 120. rocznicę urodzin „Prymasa Tysiąclecia”; łódzka fundacja „Miasto Kultury” na Orbitowanie z Lemem, fundacja „Zdrowy Wybór” ze Zgierza na wydarzenie zatytułowane Niepodległa Polska Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Witolda Pileckiego; stowarzyszenie „Forum dla Ojczyzny” z Łodzi na spektakl teatralny „Ja, Lem...”; a także fundacja „Inicjatywy Powiatu Poddębickiego” na jarmark dorobku polskiej wsi zatytułowany „Sami nie wiemy co potrafimy ...”. Na dotacje może liczyć też kilka cyklicznych wydarzeń, w tym: XVII Ogólnopolski Festiwal Folkloru Miejskiego w Piotrkowie; VII Miasteczko Złotnickiego - dwa wieki tradycji przemysłowych w Zduńskiej Woli; X Zlot Grup Rekonstrukcji Historycznych Odyseja Historyczna w Kutnie; XII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Słowo i Muzyka u Jezuitów”.

Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 wnioskowało o 20 tys. zł, otrzymało 10 tys. zł.

Pełna lista wyłonionych do dofinansowania wydarzeń znajduje się na stronie internetowej: lodzkie.pl/kultura. 

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%