Zamknij
REKLAMA

Sukcesy uczniów Kasprowicza na olimpiadach historycznych

10:04, 16.04.2021 | Agnieszka Makuła-Broda
Skomentuj
REKLAMA

Katarzyna Przybysz i Piotr Muliński, uczniowie II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie uzyskali tytuły finalistów olimpiad historycznych. Katarzyna Przybysz, uczennica klasy II Bg społeczno – prawnej, 9 kwietnia wzięła udział w ogólnopolskim finale XIV Olimpiady Mediewistycznej.

W poprzednich etapach uczennica rozwiązywała testy sprawdzające szczegółowo historię polityczną, gospodarczą i społeczną średniowiecza, znajomość map średniowiecznej Europy i Azji oraz architektury i sztuki. Zawody finałowe polegały na analizie średniowiecznych źródeł pisanych. Katarzyna ostatecznie zajęła 17. miejsce w Polsce i dołączyła do grona finalistów tej olimpiady wśród uczniów Kasprowicza.

Piotr Muliński, tegoroczny maturzysta, uczeń klasy III społeczno – prawnej, po eliminacjach okręgowych i uzyskaniu najwyższego wyniku punktowego w kraju zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału VI Olimpiady Wiedzy Historycznej, organizowanej przez Stowarzyszenie COPTIOSH. Piotr już obecnie posiada status finalisty tej edycji.

Natomiast w czerwcu weźmie udział w walce o ogólnopolskie podium. Warto przypomnieć, że uczeń w roku 2019 został już laureatem tej olimpiady, uzyskując 12. miejsce w Polsce. W ubiegłym roku w związku z pandemią finał się nie odbył i Piotrowi przyznano tytuł finalisty. Maturzysta ma na swoim koncie również inne liczne sukcesy w konkursach i olimpiadach z wiedzy o społeczeństwie i historii i wiele indeksów na wyższe uczelnie.  Pasja, ogromna wiedza i ciągła gotowość dalszego rozwoju nie pozwala mu jednak spocząć na laurach, dlatego Piotr cały czas angażuje się w różne konkursy i olimpiady. I zawsze z sukcesem. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała Renata Saramonowicz.

Gratulacje dla młodych historyków, a Piotrowi życzymy sukcesu na maturze.II LO

(Agnieszka Makuła-Broda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%