Zamknij
REKLAMA

Pijani kierowca i opiekun zwolnieni z pracy. Wójt gminy Krzyżanów nie zrywa umowy z przewoźnikiem

11:26, 19.09.2020 | O.R
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej komendy podczas działań pod hasłem ,,Gimbus” w poniedziałek, 14 września zatrzymali w gminie Krzyżanów do kontroli drogowej kierowcę autobusu, który przewoził dzieci.  O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Jak się okazało, kierował on pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u mężczyzny blisko promil alkoholu. W autobusie był też pijany opiekun dzieci.

Zapytaliśmy Tomasza Jakubowskiego wójta gminy Krzyżanów, jakie podjął kroki w związku z tą niebezpieczną sytuacją. Średnio tym autobusem podróżuje 35 dzieci. Po przetargu 1 września 2019 roku gmina zawarła umowę na świadczenie usług przewozowych z firmą Goldman Agata Kiełbasa, Łukasz Kubiak sp. jawna. Umowa zawarta jest do 31 sierpnia 2021 roku. Wysokość opłaty uzależniona jest od liczby przejechanych kilometrów. Stawka z umowy to 3,12 zł za przejazd 1 km. Kierowcę autobusu i opiekuna dzieci zatrudnia firma przewozowa.

- W związku z zaistniałą sytuację wójt gminy Krzyżanów 15 września podczas spotkania z przedstawicielem firmy Goldman poinformował, że w przypadku powtórzenia się takiej sytuacji umowa o świadczenie usług zostanie rozwiązana w trybie natychmiastowym. Natomiast przedstawiciel firmy powiadomił o konsekwencjach jakie wyciągnął wobec kierowcy i opiekuna (obaj zostali zwolnieni z pracy na podstawie art. 52 Kodeksu Pracy) - informuje wójt Tomasz Jakubowski.

Wójt podziękował Komendantowi Powiatowej Policji w Kutnie Józefowi Poredzie za prowadzoną akcję Gimbus, dzięki której udało się zapobiec nieszczęśliwemu wypadkowi. Wójt uzgodnił z komendantem, że tego typu akcje będą wykonywane systematycznie z większą częstotliwością.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

ZencioZencio

6 6

Nie ma co szukać winnych, bo ani wójt nie chlał z szoferem, ani szef firmy. 12:13, 19.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HytHyt

5 1

A kto szuka winnych? Przecież już zostali ukarani 17:28, 19.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tuniatunia

2 2

Dziwny to kraj gdzie patriota płacący podatek cukrowy nałożony na gorzałę jest karany. 11:51, 20.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrasilBrasil

6 1

Ten wójt informuje o działaniach innej firmy, prywatnego przedsiębiorcy, a nic nie mówi o swoich
w urzędzie gminy! Jakie podjął działania aby zapobiec podpisywaniu umów ze słabymi firmami. Procedury w Gminie proszę pana ? 12:24, 21.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA