Zamknij
REKLAMA

Rowery miejskie dezynfekowane. Miasto prosi o zachowanie środków ostrożności

15:31, 25.03.2020 | UM Kutno
REKLAMA
Skomentuj

Operator systemu Rowerowe Łódzkie, Nextbike Polska, przyłączył się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się koronawirusem Covid-19 w przypadku korzystania z rowerów miejskich.

Jak informuje Nextbike Polska, operator systemu – Rowerowe Łódzkie, wszystkie newralgiczne elementy takie jak kierownice, siodełka, tylne blokady są dezynfekowane w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich funkcjonujących systemach.

Działania takie prowadzone są minimum raz dziennie na stacjach oraz podczas każdego przeglądu roweru w serwisie, z zastosowaniem środków na bazie alkoholu, które pozwalają na skuteczną dezynfekcję elementów rowerów.

Dodatkowo zachęca się użytkowników do korzystania z aplikacji na własnych telefonach, tak aby uniknąć konieczności korzystania z terminali stacji.

Należy zaznaczyć, że rower jako środek transportu indywidualnego pozwala w przypadku przemieszczenia unikać bezpośrednich kontaktów z innymi osobami.

 Miasto Kutno mając na uwadze pewne zagrożenia, jakie płyną z użytkowania roweru publicznego, będącego systemem funkcjonującym cały rok,  prosi o zachowanie podstawowych środków ostrożności przy korzystaniu z rowerów Rowerowe Łódzkie, tj.

a)     profilaktycznie unikać dotykania rękami oczu, nosa i ust, by ewentualnie nie przenieść patogenu na siebie,

b)     zalecamy zakładanie rękawiczek podczas korzystania z rowerów miejskich,

c)     należy umyć ręce z użyciem mydła i wody lub środków do odkażania na bazie alkoholu po skorzystaniu z roweru

(UM Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone