Zamknij
REKLAMA

Po sesji w Krośniewicach. List otwarty do burmistrz K. Erdman

11:53, 27.12.2019 | O.R
Skomentuj
REKLAMA

Towarzystwo Kolei Wąskotorowych z Łodzi wystąpiło do burmistrz Krośniewic Katarzyny Erdman z Listem otwartym o charakterze publicznym z uwagi na treść zarzutów sformułowanych publicznie na sesji Rady Miejskiej w Krośniewicach odbytej 19 grudnia.

Relacja na żywo z sesji TUTAJ

Poniżej publikujemy nadesłany do redakcji eKutno.pl list.

Szanowna Pani Burmistrz,

W związku z szeregiem oskarżeń które padły z Pani strony pod naszym adresem podczas ostatniej sesji Rady Gminy, pragniemy odnieść się do niektórych z wymienionych przez Panią spraw. Poniższa lista została stworzona na podstawie naszej pamięci gdyż w chwili pisania niniejszego tekstu kompletne nagranie sesji pozostawało niedostępne w imię ochrony danych osobowych, nie wiemy czyich. W szczególności pragniemy skorygować skierowane do nas zarzuty o prowadzenie różnych prac bez stosownych zezwoleń.

1. Prowokowanie sporów

W kwestii tego, kto odpowiada za spór na linii Towarzystwo – X (imię i nazwisko do wiadomości autora), pragniemy zwrócić uwagę na to że to pan X, który podawał się za naszego wielkiego przyjaciela, wielokrotnie oskarżał naszych członków między innymi o: − Włamania − Kradzieże − Pijaństwo − Prowadzenie samochodu po pijanemu Obecnie jesteśmy przekonani że oskarżenia te miały na celu skłócenie naszego stowarzyszenia. Zawsze ich mechanizm był taki że X generował problem jakoby wywołany przez jedne osoby (np. upicie się) po czym żądał jego rozwiązania przez innych. Rezultatem były niepotrzebne konflikty. Również to pan X  zarządzał przez cały wrzesień i październik naszymi pracami, losowo umożliwiając nam lub blokując dostęp do różnych miejsc. Często powoływał się przy tym na różne Pani „zarządzenia” o których bywało że Pani nie miała pojęcia odwiedzając nas na stacji. Wreszcie to pan X odmówił 2 listopada wydania nam naszych kluczy do naszego pomieszczenia i zabarykadował się wraz ze swoim bratem, Panią i kandydatką na Radnego Y (imię i nazwisko do wiadomości autora) w swoim pomieszczeniu. Zaznaczamy ponadto że blokada naszych działań od końca października dziwnie zbiegła się z ultimatum przedstawionym jednemu z nas, zgodnie z którym pan X dał nam do 26 października czas na przyjęcie go w nasze szeregi. Gwoli sprawiedliwości musimy jednak stwierdzić że pozostali pracownicy Naszego Dozoru nigdy nie sprawiali nam tego rodzaju problemów.

2. Monitoring

W odniesieniu do tez pani Burmistrz na ostatniej sesji Rady Miejskiej jakoby monitoring został zainstalowany bezprawnie a nasze stowarzyszenie nie posiadało stosownej koncesji, informujemy że: Pismo nr. 2019/35 Strona 2 z 4

a. Nasze stowarzyszenie współpracuje ze Stowarzyszeniem Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej (SKKW) które posiada zgodę PKP na dozorowanie terenu kolei. Część z nas jest nawet członkami obu stowarzyszeń jednocześnie.

b. Koncesja na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia w formie zabezpieczenia technicznego (m.in. monitoring) jest wymagana jedynie w przypadku niektórych kategorii obiektów, do których nieczynna stacja kolejowa się nie zalicza. Wynika to wprost z artykułu 15 ust. 2 ustawy o ochronie osób i mienia. Nawiasem mówiąc takiej koncesji nie posiada również firma „Nasz Dozór”.

c. Objęty monitoringiem teren został stosownie oznaczony

d. W budynku pojawiły się wymagane piktogramy oraz informacja RODO

e. Sprzęt do monitoringu jest zabezpieczony przed dostępem osób nieuprawnionych i możliwym wyciekiem danych osobowych.

f. Lokalizacja kamer i kolejność ich instalacji wynika z naszej oceny zagrożeń. W pierwszej kolejności objęto monitoringiem wejście na halę i do budynku.

Pragniemy zaznaczyć, że decyzja o instalacji monitoringu była decyzją dla nas trudną, przede wszystkim ze względu na koszty. Była jednak niezbędna, jeżeli zważyć na fakt, że koordynatorem ochrony na stacji jest osoba, wobec której dwukrotnie zapadały wyroki skazujące. W pierwszym przypadku był to wyrok za przyjmowanie łapówek w 2010 roku. Dokładnej daty drugiego wyroku nie znamy, natomiast mamy wiarygodne informacje, że Pan ten w 2012 roku przebywał w zakładzie karnym w Garbalinie. Nie jesteśmy w stanie samodzielnie stwierdzić, czy wyroki te uległy już zatarciu. O tym fakcie (pracy w ochronie osoby z wyrokami) pani Burmistrz była dwukrotnie ustnie informowana. Za pierwszym razem stwierdziła że „sprawdzi to”, za drugim w ogóle nie chciała podjąć tematu. Biorąc to pod uwagę stwierdziliśmy, że obecność w firmie ochroniarskiej osoby z wyrokiem za łapówki stwarza dla nas zagrożenie. Problemem było nawet nie tyle ryzyko kradzieży naszego mienia, co ryzyko uszczuplenia majątku gminy i następnie przerzucenie winy na nas, co byłoby łatwe w sytuacji w której firma ochroniarska zarządza dziennikiem zmian. Naszemu zaufaniu do ochroniarzy nie pomaga też fakt, że firma „Nasz Dozór” ma w koncesji na świadczenie usług ochrony osób i mienia jako miejsce przechowywania dokumentacji wpisane prywatne mieszkanie osoby skazanej prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Łodzi w 2013 roku za poświadczenie nieprawdy w celu wyłudzenia kredytu. W oczywisty sposób nie budzi to zaufania do wiarygodności wytwarzanych przez „Nasz Dozór” dokumentów.

3. Opłaty za energię elektryczną

Stwierdzenie pani Burmistrz, że Stowarzyszenie nie płaci za energię elektryczną, jest zgodne z rzeczywistością. Pani Burmistrz zapomniała jednak zauważyć że:

− Siłami stowarzyszenia wykonano kompletną nową instalację elektryczną w pomieszczeniu zajmowanym przez „Nasz Dozór”, w tym: 9 gniazdek, wyłącznik, dwie lampy oraz niezbędne puszki i przewody. Nawet zaprawę do otynkowania ścian i szafkę na klucze ochroniarze otrzymali od nas. Dzięki temu ochrona dysponuje obecnie pomieszczeniem w którym może przebywać we w miarę komfortowych warunkach. Koszt komercyjnego wykonania takich prac w godzinach nocnych (kiedy jest ochrona) wyniósł by ok. trzech tysięcy złotych.

− Na klatce schodowej i korytarzu zamontowano energooszczędne oprawy LED. Ich łączna moc wynosi 100 W (5 x 20 W), nieco mniej niż wynosiła wcześniej moc zainstalowanych tam lamp (120 W). Kluczowe jest jednak zastosowanie sterowania lampami za pomocą przycisków i wyłącznika czasowego, załączającego światło jedynie na 5 minut. Pismo nr. 2019/35 Strona 3 z 4 Prosty rachunek mówi, że po uwzględnieniu oszczędzonej mocy (120 W) i czasu pracy lamp (12h przez 365 dni w roku) roczna oszczędność energii z tego tytułu wynosi 526 kilowatogodzin. Nie znamy taryfy według której Gmina płaci za energię jednak jasne jest że roczne oszczędności wynoszą kilkaset złotych. Jest to więcej, niż członkowie Stowarzyszenia zużywają okazjonalnie przebywając w wynajmowanych przez nas pomieszczeniach. Oszczędność energii mogłaby być dwukrotnie wyższa gdyby ochrona niepotrzebnie nie włączała na 12 godzin światła w przylegającej do ich pomieszczenia łazience, gdzie również zainstalowane jest 120 watów.

− Nigdy nie zostało do nas skierowane żadne oficjalne pismo w sprawie energii elektrycznej i uważaliśmy że istniejący stan jest aprobowany. Pani Burmistrz problem dostrzegła dopiero gdy nasza działalność przestała się podobać panu X. Jesteśmy gotowi płacić za energię elektryczną jednak wówczas nie możemy wziąć odpowiedzialności za stan instalacji elektrycznej w budynku (kwalifikująca się do wymiany rozdzielnica, przyłącze na ścianie, uszkodzona linia napowietrzna). Na pewno nie będziemy konserwować instalacji przed licznikiem z obawy o oskarżenia o nielegalny pobór energii. Liczymy zatem że Gmina weźmie odpowiedzialność za to na siebie i zapewni bezpieczne dostawy energii elektrycznej do budynku.

4. Dostęp do pomieszczeń Rozumiemy że pan X nagle zaczął bardzo dbać o zabezpieczenie interesu PKP, jednak w żaden sposób nie jesteśmy w stanie pojąć dlaczego założono kłódki na:

− Wejściu na korytarz na parterze, gdzie znajduje się ogólnodostępna łazienka. Zaznaczam, że toaleta w tej łazience była przez nas naprawiana i na nasz koszt było wywożone szambo. Jak się domyślamy, Nasz Dozór płaci za wynajem łazienki i korytarza?

− Wyjściu na dach, przez co nie możemy m.in. naprawić uszkodzonej rynny przez którą gnije jedna ze ścian w naszych pomieszczeniach i zabezpieczyć dachu przed wodą (o tym szerzej w kolejnym punkcie).

− Schowku na węgiel pod schodami. Rozumiemy że ten schowek także został wynajęty przez „Nasz Dozór”?

− Wejściu na plac składowy, gdzie nie ma gminnego majątku natomiast były przez nas prowadzone prace polegające na wycince krzewów i sprzątaniu. Ponieważ, jak już wspomniano, mamy spisane porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej, które z kolei posiada zgodę na dozorowanie nieruchomości PKP, w zasadzie to my moglibyśmy, przy odrobinie asertywności, kontrolować dostęp do różnych miejsc na podstawie swojego widzimisię i humoru tak jak robi to w tej chwili pan X.

5. Działanie bez zgody konserwatora zabytków Pani Burmistrz stwierdziła, że np. dostęp na dach został zablokowany w trosce o ochronę zabytku przed pracami bez zgody konserwatora. W związku z tym pragniemy zauważyć, że prace przy budynku polegające na bieżącej konserwacji nie wymagają zgody konserwatora. Czym innym jak nie bieżącą konserwacją jest:

− Wymiana popękanej papy − Naprawa cieknącej rynny przez którą gniją ściany i całe pomieszczenia

− Uzupełnienie brakujących szyb w świetliku dachowym. Blokując te prace, pan X działa nie tylko na szkodę budynku wpisanego do rejestru zabytków ale także na szkodę Gminy. Przez nieszczelny dach woda kapie do rozlicznych pomieszczeń a przez dziurę Pismo nr. 2019/35 Strona 4 z 4 w dachu pozostałą po niedokończonej naprawie świetlika na będącą w najlepszym stanie ze wszystkich krośniewickich lokomotyw Lxd2-262 leje się obecnie z nieba deszcz a wkrótce będzie także padał śnieg. Najgorsze jest to, że obecnie na kontynuację tych robót jest już za zimno. To okienko czasowe już się zamknęło i prawdopodobnie będziemy mogli wrócić do nich dopiero wiosną. Zaznaczamy że powyższe naprawy zupełnie nie przeszkadzały panu X aż do końca października.

Będziemy wdzięczni, gdyby raczyła Pani sprostować powyższe kwestie na nadchodzącej sesji Rady Gminy. Niniejszy list zostaje przez nas podany do publicznej wiadomości oraz przekazany Radzie Miejskiej.

Towarzystwo Kolei Wąskotorowych; ul. Rozległa 14A; 93-481 Łódź

Oryginał pisma 

Redakcja eKutno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadsyłanych listów i oświadczeń

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (46)

No No

45 4

Skończyć z tą farsą szerzona przez pisiorow. Widzą tylko błędy innych. Nie patrzą na siebie. 12:17, 27.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrośniewiakKrośniewiak

46 5

A w gazecie bracia ze spółką ... tacy kryształowi, pokojowo nastawieni i moralnie umocowani do pouczania wszystkich jak mają żyć i postępować, a tu proszę TAKIE KWIATKI!!! Nie ma to jak być CYNIKIEM!!! 15:41, 27.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MichasiaMichasia

38 4

Kiedy wreszcie ludzie w Krosniewicach przejrzą na oczy? Wszyscy patrzą z politowaniem na to co się u nas dzieje. Takiego bałaganu nie było nigdy. Nigdy 15:52, 27.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KontrolKontrol

0 0

Co się dzieje to ci powiem system pani burmistrz bierze ludzi pod skrzydła obiecuję im złote góry wyciąga info od ludzi postronnych drwi z nich w obecności pracowników urzędu sam się przekonałem i wyszło na idiotę to nie jest burmistrz tylko zwykły pracownik podany od góry by usunąć parę stanowisk i uzupełniać go swoim systemem działajcie ludzie bo jeszcze jedna taka lądecka i po miescie 10:45, 03.01.2020


MikołajMikołaj

27 4

A co myślicie o występowaniu w krosniewickiej gazecie przeciwko posłom i senatorowi? Ja uważam to za mocno nierozważne. Nie występuje się przeciwko ludziom którzy mogą nam pomóc w zdobyciu pieniędzy na inwestycje. Nie ma to jak nastawiać do siebie negatywnie ludzi, szczególnie tych z Wiejskiej. Ciekawe kiedy im puszczą nerwy na to wszystko 15:58, 27.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KaśkaKaśka

18 4

A co do tej pory ci poslowie i senator zrobili dla spoleczności? 19:52, 27.12.2019


MysiaMysia

31 5

Ludzie obudzcie się wreszcie, póki nie jest jeszcze za poźno, bo za moment nie bedzie czego ratowac. Oskarżają rade, ze jest wszystkiemu winna, a własnie to nie rada kombinuje jak się da żeby wszystkich ze sobą skłucić. Obcy to widzą, a u nas mieszkańcy ciagle zapatrzeni w puste obietnice przedwyborcze 16:13, 27.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JurekJurek

10 41

Widzę, że wystarczy napisać cokolwiek i jad się leje. A może merytorycznie? Nikt jakoś nie ustosunkowuje się do tego że owe Towarzystwo nie ma pozwoleń i uprawnień. Ciekawe co napiszecie jak wspomniany facet pójdzie do sądu i wygra. Będzie cisza. Jak Towarzystwo wywali ochronę i samo zniknie za kilka miesięcy wraz z kilkoma częściami za grubą kasę? O co ten facet płacze? Ze go nie wpuszczono do pomieszczeń do których nie ma prawa. Kochani spokojnie!!!! Temu Sławkowi to medal że ich nie wpuszcza do nie swoich pomieszczeń.
16:51, 27.12.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Do JurekDo Jurek

24 3

Panie Tomaszu nie pogrązaj się pan, bo tylko pan straszysz sądem i prokuratorem. Miej pan odwagę i podpisuj pan się swoim imieniem 17:21, 27.12.2019


Jarek S.Jarek S.

19 1

I kto tu mówi o pluciu jadem, a co w gazecie to niby same laurki i pochwały, tam się jad nie leje? Tam jest go tyle ze się mozna w nim utopić 22:22, 27.12.2019


do Jurekdo Jurek

7 16

Od dziecka mam dobre imię. Nie muszę go zmieniać. I jak zawsze odpowiedź merytoryczna. 17:27, 27.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

paragrafparagraf

15 4

ciekawe czy ktoś w naszej gminie ma o tym jakąś wiedzę ?:

art 219 kodeksu karnego: Kto narusza przepisy prawa o ubezpieczeniach społecznych, nie zgłaszając, nawet za zgodą zainteresowanego, wymaganych danych albo zgłaszając nieprawdziwe dane mające wpływ na prawo do świadczeń albo ich wysokość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 17:44, 27.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tyż tutejszytyż tutejszy

33 7

Panie Kajetanie - Brawo za cywilną odwagę !!! Brawo za dbanie o przejrzystość sytuacji !!! Nawet Pan sobie nie wyobraża, jak wiele osób tutaj miałoby sporo do powiedzenia, ale zwyczajnie zachowawczo milczy.
Ludzie obudźmy się wszyscy.

Mark Billingham w "Uprowadzonym" napisał: "zaniechanie jest równie odrażające jak kłamstwo i podobnie jak ono okrywa człowieka hańbą" 17:59, 27.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GraziaGrazia

30 6

Zostaly nam tylko taczki ? i do roboty 17:59, 27.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

fajny skeczfajny skecz

3 4

https://www.youtube.com/watch?v=ZQhlUn8d7pQ 18:26, 27.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

21 5

Kto nie zna prawdy, ten jest tylko głupcem. Ale kto ją zna i nazywa kłamstwem, ten jest zbrodniarzem.

Autor: Bertolt Brecht 18:27, 27.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

12 2

Kwintesencją całej tej wiedzy jest i pozostanie fakt, że wszyscy ludzie kłamią i każdy, kto twierdzi, że nigdy nie skłamał, to właśnie ta osoba, która stanowi dla nas największe niebezpieczeństwo.
Wszyscy ludzie cierpią na chorobę, jaką jest kłamstwo. Nie wolno o tym zapominać. Musimy tylko, jak już dwukrotnie podkreślaliśmy, rozróżnić przy ocenie tych, którzy przez kłamstwo chcą nas oszczędzić, od tych, którzy planowo i we własnym interesie działają na naszą szkodę.

Autor: Jean Baptiste Delacour, Charaktery. Jak poznać człowieka od pierwszego spojrzenia? 18:29, 27.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dalej Jadalej Ja

33 8

Dziękujemy Pau Kajetanowi za szerzenie prawdy 18:30, 27.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Popieram JaPopieram Ja

25 7

Żeby głosić kłamstwo, trzeba systemu – profe­sorów, gazet, ideałów, promowanych bohaterów prasowych, itd. Ale żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek. Brawo Panie Kajetanie

Autor: abp Józef Michalik
Źródło: „Polonia Christiana” nr 17, listopad-grudzień 2010 18:35, 27.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

M M

26 4

Niektórym jak nie płacili za prąd to go chcieli wyłączyć droga Katarzyno? 18:45, 27.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GraziaGrazia

28 7

Tosmy się dorobili lokalnej celebrytki...no no caryca dajesz popis 21:01, 27.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zaniepokojonyzaniepokojony

23 4

Miasto za jej kadencji liśćmi,brudem ,trawą zarasta,na skwerku postawione aluminiowe badziewia,róże wyrugowane na rzecz czegoś bliżej nieokreślonego,krzewy niepoprzycinane ,drzewa "wykastrowane"kto raniej wstanie ten mści się na zieleni a ona podaje do sądu Panią P.że wyprowadzała pieniądze z Gminy bo wygląd miasta,estetyka, zieleń ,kwiatki nikomu nie są potrzebne.Mnie i większości mieszkańcom zależy na tym jak prezentuje się miasto.Zależy nam na tym żeby kolejka jeżdziła,żeby walczyc o park,sprowadzić inwestora,.Niestety klika P.Burmistrz ma inne plany.Obudż się Krośniewice!!! 10:00, 28.12.2019


msms

24 3

Proszę Państwa musimy działać !!!!!!!!!!!!
Jeżeli ta pani przejmie ZKKD Krosniewice i park ,oraz będzie musiała odkupić od nowych właścicieli
działki pod studniami i ujęciem wody za grube milony,następnie zacznie zadłużać gmine do realizacji swoich chorych pomysłów rewitalizacji tych nieruchomości to Krosniewice za kilka lat znikną z mapy gdyż nie udzwigną kosztów głupoty burmistrza jakiego obecnie mamy zacznijmy działać 12:39, 28.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

misomanmisoman

1 0

to po co ma tą kolejkę przejmować , bo zadłuży miasto , dać sobie spokój z tą kolejką i tyle i nie będzie długu 17:08, 01.01.2020


Do p vice przewodnicDo p vice przewodnic

20 5

Szanowna Pani zwracam sie do Pani jako prawnika i mądrej kobiety z pytaniem czy nie ma mozliwosci zeby skrócić te meczarnie jakie funduje nam p burmistrz 15:23, 28.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dziewcyna z instagradziewcyna z instagra

2 2

znajdź mnie po IP 16:03, 28.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dziewcyna z instagradziewcyna z instagra

0 0

Myślę, że już dawno to zrobiłeś, tylko brakuje Ci ikry... 07:23, 03.01.2020


REKLAMA

kkkk

18 2

Obsrewuje to wszystko już jakiś czas i chyba mam takie same odczucia.
Jestem za tym abyśmy się zjednoczyli i zaczeli wreszcie działać.

Wszyscy chcemy kompetentnej i odpowiedzialnej władzy 17:28, 28.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

historykhistoryk

20 4

Panie Kajetanie, obnażył Pan to o czym mieszkańcy miasta wiedzą od dawna tyko się boją mówić. Ludzie, jeszcze trochę to za próbę myślenia inaczej niż władzunia i jej poplecznicy będziecie straszeni prokuratorem i sądem. Normalnie jak w Chile za czasów Pinocheta. 21:39, 28.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do historykaDo historyka

16 4

Już tak jest. Wystarczy obejrzeć uważnie ostatnia sesję rady, na której posypały się już zapowiedzi procesów przeciwko ludziom którzy mówią głośno co o tym wszystkim myślą 21:51, 28.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sołtyssołtys

15 3

Za moment to radnym odezwać się nie będzie mozna, bo co poniektorzy strasznie przeczuleni na swoim punkcie 21:56, 28.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AbnazarAbnazar

21 4

I tak właśnie działają psychologiczne techniki kontroli...skłócić wszystkich, by przejąć władzę i czerpać korzyści. Jak dotąd jedyną osobą, która ma z tego korzyści, jest jeden pan, który załatwia w zasadzie wszystko w białych rękawiczkach. No ale ""kierownica jest jedna" i "co ja będę z tego miał?" 22:13, 28.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MariolkaMariolka

14 4

Ile złych rzeczy musi się jeszcze stać, żeby ludziom otworzyły się oczy. Wszystko się sypie, tylko o tym się nie mowi glosno. I tego nie zmienią sztuczne uśmiechy i szampan na sylwestra 14:46, 29.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

14 2

Drodzy mieszkancy miasta i gminy Krośniewice nadszedł juz czas aby skończyć te żałosne wystąpienia i wypociny p burmistrz. Obudzmy się z marazmu bo za chwilę to tylko buldozer bedzie potrzebny na te zgliszcza które robi nam p burmistrz. Co jeszcze musi zrobic abysmy sie obudzili i powiedzieli dość ze chcemy osoby kompetentnej 16:16, 29.12.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

WaraWara

7 17

Do Mieszkaniec,ludzie,przejrzyście na oczy i poczekajcie na wyniki kontroli CBA .Nie plucie jadem i nagonka na burmistrz.Sama nic nie zrobi jak nie ma zgody w radzie.Nie plujcie, dajcie kobiecie pracować .Ciekawe co musi zrobić, aby radni zaczęli z nią współpracować?Widocznie jeszcze za mało kasy wprowadziła do budżetu,3 miliony?około,a ciekawe ile hyba poprzednicymusieli kasy oddać .pani burmistrz ,prawda musi ujrzec blask.Pan K.....żenada. 17:19, 29.12.2019


Do WaryDo Wary

14 1

Cały problem w tym, ze rada chce coś zrobić tylko wykonawca - burmistrz nie jest tym zainteresowany Pani/Panie Waro. Wystarczy popatrzeć na to co się dzieje na sesjach. 18:02, 29.12.2019


misiolubmisiolub

0 0

do mieszkaniec: to co zrobiła pani Katarzyna może mało może nic dla krkd( ciufajka), a co zrobili poprzednicy dla krkd? i tak samo sadzono kwiatki , wstawiano doniczki byle badziewie i też nie zwolennikom sie burmistrzowa poprzednia nie podobała to jaka was ucieszy? Proponuję samemu startować na fotel . 17:13, 01.01.2020


MieszkaniecMieszkaniec

15 2

Nasza burmistrz słynie ze skladania zawiadomień ? ktore są żałosne i nic nie wnoszą . nosil wilk razy kilka i poniesli wilka 17:27, 29.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do waraDo wara

14 3

Kimkolwiek jestes to proszę poslychaj uwaznie nagran z sesji. To ewidentnie p burmistrz nie chce współpracować zza radą to nikt inny tylko ona nie potrafi odpowiedzieć na zadane pytanie i puszcza tekst otrzymacie Państwo odpowiedź na pismie ....albo nie musze odpowiadać na pytanie i na to też nie muszę odpowiadać ...patrz nagranie z ostatniej sesji . 18:19, 29.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BezbłędnyBezbłędny

14 3

Osoba o nick'u "Wara" robi błędy podobne do tych w Kurierze Krośniewickim... Zbieg okoliczności? Nie sądzę..... 19:28, 29.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

GrenadierGrenadier

14 3

Ilekroć patrzę na konto fb Erdman odnoszę wrażenie, że poziom inteligencji pokrywa się w 100 % z treściami zamieszczanych tam postów. Pieski, kotki, 5-minutowe sztuczki, jakieś szumne hasła i cytaty, a no i reklamowanie firmy Nasz Dozór 19:34, 29.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

trzecie uchotrzecie ucho

13 3

Czyjś dyplom skrywa ciekawą niespodziankę. Wszystko w swoim czasie. 19:58, 29.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

czwarte uchoczwarte ucho

13 2

Niekaralność również 20:42, 29.12.2019


ParagrafParagraf

12 4

Dlaczego w tej gazecie gminnej piszą o jednym panu, rzekomym hejterze, jakby był osobą oskarżoną lub co najmniej podejrzaną? Z tego co mi wiadomo, ten człowiek nie ma postawionych zarzutów, a treść tego artykułu jawnie go zniesławia i narusza jego dobra osobiste. Mam nadzieję, że ten pan nie zostawi tak tego i pociągnie do odpowiedzialności redaktora naczelnego bo takie pisanie jest działaniem bezprawnym. 22:24, 29.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

msms

16 2

Proponuję zbojkotować imprezę sylwestrową organizowaną przez burmistrza na krośniewickim skwerze,co Wy na to ??????
Tajmy swój wyraz jedności przeciw głupocie władzy - zacznijmy działać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 08:25, 30.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dwanascie groszydwanascie groszy

10 2

Jaki Nowy Rok taki cały rok

Nie idę. 09:17, 30.12.2019


REKLAMA
REKLAMA